PDA

Επιστροφή στο Forum : Αποσυνδέσεις στην Dota



HansiVRL
29-09-08, 00:04
Καλησπέρα, είμαι καινούριο μέλος, έχω το εξής πρόβλημα: Κάθε φορά που παίζω Dota (warcraft 3) online τρώω αποσυνδέσεις σε αόριστα χρονικά σημεία και πιο σπάνια όταν απλά είμαι στο ίντερνετ. Έχω Οτενέτ, ήμουν στην αρχή στο 1mb/ps, μετά στα 2mb/ps και πλέον στα 4mb/ps όπου κι από τότε έχω αυτές τις αποσυνδέσεις. Αγόρασα και το Linksys WAG200G Annex-A επειδή ποιο παλιά είχα το απλό modem που έδινε η Οτενέτ. Ορίστε και τα στατιστικά της γραμμής μου:

DSL Status: Connected
DSL Modulation Mode: MultiMode
DSL Path Mode: Interleaved
Downstream Rate: 4092 kbps
Upstream Rate: 253 kbps
Downstream Margin: 19 db
Upstream Margin: 26 db
Downstream Line Attenuation: 10 db
Upstream Line Attenuation: 2.5 db
Downstream Transmit Power: 11 db
Upstream Transmit Power: 19 db
Encapsulation: RFC 2364 PPPoA
Multiplexing: VC
Qos: UBR
Pcr Rate: 0
Scr Rate: 0
Autodetect: Disable
VPI: 8
VCI: 35
Enable: Yes
PVC Status: Up

Μπορείτε να μου πείτε τι φταίει? :sorry:

Droidlock
29-09-08, 00:13
Εχω το ιδιο modem router και στο dsl modulation mode εχω επιλεξει G.dmt και δεν εχω κανενα αποσυγχρονισμο ( ειχα οταν επελεξα μεγαλυτερη ταχητυτα απο 4mbps ).

HansiVRL
29-09-08, 00:21
Μήπως να το 'βαζα κι εγώ? Ή να το έβαζα στο ADSL2+ ? Είμαι άσχετος από αυτά...:sorry:

Droidlock
29-09-08, 00:29
Adsl2+ ειναι για 16 η 24mbps και σιγουρα οχι για 4mbps αν δεν κανω λαθος. Για αρχη βαλε το G.dmt στο dsl modultion mode. Ποιο firmware εχει το linksys wag 200g;

HansiVRL
29-09-08, 00:30
Firmware Version: 1.01.05 Δεν το πείραξα το firmware, όπως το αγόρασα το ρούτερ.

Droidlock
29-09-08, 17:23
Σταματησαν οι αποσυνδεσεις η οχι μετα το G.dmt; Αν συνεχιζει υπαρχει νεοτερη εκδοση firmware ( 1.01.08 ) για το linksys wag200g στο site της forthnet.

FifthBaby
29-09-08, 17:45
Adsl2+ ειναι για 16 η 24mbps και σιγουρα οχι για 4mbps αν δεν κανω λαθος. Για αρχη βαλε το G.dmt στο dsl modultion mode. Ποιο firmware εχει το linksys wag 200g;
μπορεις να εξηγησεις πως να βαλω g.dmt στο linksys 2640b; δεν το εχω δοκιμασει κ τρωω αποσυνδεσεις συνεχως και εγω

HansiVRL
29-09-08, 18:22
Σταματησαν οι αποσυνδεσεις η οχι μετα το G.dmt; Αν συνεχιζει υπαρχει νεοτερη εκδοση firmware ( 1.01.08 ) για το linksys wag200g στο site της forthnet.

Το βαλα σε G.dmt και σήμερα είχα 3 αποσυνδέσεις :( Αντε να κάνω και update το firmware...

kover
30-09-08, 07:38
Όταν τρως disc σε ρίχνει και απο το ιτερνετ γενικά? Αν είναι έτσι τότε είναι πραγματικά περίεργο γιατί η γραμμή σου φαίνεται να είναι πολύ καλή. Ίσως θα πρέπει να ελέγξεις την εσωτερική καλοδίωση του δπιτιού σου. Επίσης σιγουρέψου ότι έχεις βάλει το router στη κετνρική πρίζα του διαμερίσματός σου. Αν όταν πάιζεις τρως disc απο bnet or garena ενώ το internet παραμένει on τότε πρέπει να κοιτάξεις το packet loss που έχεις. Επίσης να έχεις ανοιχτη τη σελίδα του router όταν παίζεις και στη περίπτεση του disc να δεις πόσο πάει το SNR margin και να ποστάρεις εδώ το νούμερο.

Droidlock
02-10-08, 00:00
Εχεις δοκιμασει να αλλαξεις καναλι εκπομπης τoυ wireless; Για βαλε το 6 η το 11. Οσο αναφορα το G.dmt αλλαζει απο την αρχικη σελιδα του linksys στο πεδιο που λεει Dsl Modulation Mode. Ποια ασυρματη καρτα δικτυου εχεις; Τα disconnect τα ειχες μονο με την συνδεση της Otenet η και με αλλες εταιριες υπηρχε το ιδιο προβλημα; Εχεις βαλει κρυπτογραφηση στο ασυρματο;

@ ADSLgr.com All rights reserved.