PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet2play Πάτρα - Έξω Αγυια????



kritikatsi
29-09-08, 19:33
Γεια σας παιδιά,
Θα ήθελα να ρωτήσω του έμπειρους του είδους την εξής ερώτηση: Μόλης μετακόμησα στην έξω αγυια (περιοχή Αγ. Παντελεημονα) και δυστηχως ο πΟΤΕ (μιας και ακόμη έχω Connex 2-mbit) με πήγε στο DSLAM κωνσταντινουπόλεως, που απέχει περίπου 3,9-4 χιλιόμετρα.....Όπως είναι αναμενόμενο έχω 53 dB line attenuation....... Αν πάω στην Forthnet θα με βάλουν στο ίδιο DSLAM...Αξίζει να πάω Forthnet (2play) ή θα έχω αποσυνδέσεις??????? Δεν περιμένω να πιάσω 24 mbit αλλά τουλάχιστον μια 4άρα δεν θα την πιάνω???

Σας ευχαριστώ,
Fasmatikos

miltmaster3
29-09-08, 19:45
φιλε σου απαντησαμε στο tab της πατρας

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=138429&page=160

kritikatsi
30-09-08, 00:51
Σας ευχαριστώ παιδιά !!!! μάλλον θα πάω προς τα κει!

barounis
20-01-09, 10:32
καλημέρα σας,

ενδιαφέρομαι για ένα τηλεπικοινωνιακο πακέτο φωνής + internet για την Πάτρα στην περιοχή της Αγυιάς. Απο φίλους και γνωστούς τείνω προς Forthnet αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος που έχει να προτείνει κάποιο άλλο πακέτο απο δικιά του εμπειρία ή ξέρει κάποια αρνητικά για την συγκεκριμένη εταιρεία στην Πάτρα.

Ευχαριστώ :oneup:

Zer0cooL
16-02-09, 22:52
Στην Καζαντζακη (μενει η γυναικα μου) η Φορθνετ μεσω του ιδιου κεντρου σερνεται...24αρα γραμμη,κλειδςνει στα 9, και πιανει πραγματικα 2-3...στα τρελα της κεφια δινει 4-5...Πληρως απογοητευμενος, και περιμενοντας μετακομιση στην ιδια πανω κατω περιοχη αλλαζω και στα καπακια παροχο...ΟΤΕ και ξερο ψωμι!!!
Στη Ζακυνθο που ειμαι τωρα πληρωνω 4αρα Οτε και εχω 4αρα Οτε και ειμαι κανα 2.5 χλμ απ το κεντρο...
ΟΤΕ λοιπον κι ας δινω και δυο καφεδες το μηνα παραπανω χρηματα...

nio25
16-02-09, 23:55
Επισης και η HOL ειναι πολυ καλη...ισως και καλυτερη απο forthnet.

@ ADSLgr.com All rights reserved.