PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas και Λάρισα



yiankap
30-09-08, 02:27
Μόλις μετακόμισα στην Λάρισα από Ρόδο (στο χωριό που έμενα εκεί είχαμε μόνο Conn-x) και ως γνωστόν στη Λάρισα υπάρχει πληθώρα εναλλακτικών παρόχων. Από εμπειρία και αν είναι κανένας από πλατεία Νεάπολης τι προτείνει για Double Play ? Forthnet - Tellas ή ΗΟL - Vodafone (το ίδιο δεν είναι στο νετ?)

Malmsteen
30-09-08, 03:21
Φίλε μου, έτσι όπως πάει τον τελευταίο καιρό, απλώς μην βάλεις TELLAS... Αν δεν σου κάνει κόπο διάβασε κανένα από τα topics που έχουν δημιουργηθεί στο section της TELLAS και θα καταλάβεις τη πρόβλημα έχει η Λάρισα αυτή τη στιγμή...
It's Your Desicion...!!!
:oneup:

Και επίσης, καλώς ήρθες στην πόλη μας......
:)

ermis333
30-09-08, 06:50
Ωσπού να ενργοποιηθεί θα έχει λυθεί το πρόβλημα, αφού η υποδομή υπάρχει ήδη, απλά υπάρχει ένα περίεργο τεχνικό πρόβλημα, που δεν τους αφήνει να ανοίξουν την κάνουλα ακόμα.

yiankap
30-09-08, 15:39
Φίλε μου, έτσι όπως πάει τον τελευταίο καιρό, απλώς μην βάλεις TELLAS... Αν δεν σου κάνει κόπο διάβασε κανένα από τα topics που έχουν δημιουργηθεί στο section της TELLAS και θα καταλάβεις τη πρόβλημα έχει η Λάρισα αυτή τη στιγμή...
It's Your Desicion...!!!
:oneup:

Και επίσης, καλώς ήρθες στην πόλη μας......
:)

Eπειδή διαβάζω ένα σωρό προβλήματα γενικώς, μιλάς για χαμηλές ταχύτητες μόνο? Σε τί επίπεδο π.χ. 2 Μbit? Θα σου φανεί παράξενο αλλά σε σχέση με αυτά που έπιανα στη Ρόδο αποδεκτά είναι έστω και για λίγο.

clm_768
30-09-08, 16:12
Άμα ήταν 2 Mbps καλά θα ήταν. Την κυριακή το απόγευμα ας πούμε η κατάσταση ήταν δράμα. Οι σελίδες άνοιγαν με το ζόρι, το download έπαιζε μεταξύ 15 και 25 KB/s.
Πρωινές ώρες πάντως πηγαίνει καλά. Και οι σελίδες σφαίρα και το downloaning μια χαρά. Από το μεσημέρι και μετά κάτι παθαίνει. Και μέχρι το απόγευμα τα έχει παίξει τελείως.

Χθες ήταν λίγο καλύτερα τα πράγματα. Πιο αποδεκτά (όσο αποδεκτά μπορεί να είναι με 13Mbit σύνδεση και downloading στα 90/100 KB/s).

Εγώ βέβαια είμαι σε άλλο κέντρο, ίσως σε αυτό που είσαι εσύ να είναι καλύτερα.

Α, και το τηλέφωνο τα ίδια χάλια ακολουθεί. Όποτε θυμάται παίζει....

chosen0ne
01-10-08, 13:57
Ωσπού να ενργοποιηθεί θα έχει λυθεί το πρόβλημα, αφού η υποδομή υπάρχει ήδη, απλά υπάρχει ένα περίεργο τεχνικό πρόβλημα, που δεν τους αφήνει να ανοίξουν την κάνουλα ακόμα.

Αυτή η εταιρία όλο περίεργα είναι....... Όπως ακόμα όταν ήταν στα 12 και μερικοί στην λάρισα συγχρόνιζαν ως 24........... :whistle::rofl:
Πάντως σίγουρα κάτι γίνεται, γιατί βλέπω αναλαμπές κάποιες ώρες ενώ απο τότε που πρωτοείπαμε ότι στην Λάρισα σέρνεται, όλη μέρα τα ίδια $@#%# ήταν!!!!! Για να δούμε......:hmm: Αν είχε δίκιο ο ΟΤΕτζης πάντως, απο τέλος της εβδομάδα και αρχή της άλλης θα πάμε πολύ καλά εδώ..... Προφανώς γίνονται εργασίες στα dslams αλλά δεν μου είπε λεπτομέριες... Πάντως έιναι ο μόνος που δεν έβρισε την ΤΕΛΛΑΣ. Παλιότερα που είχαμε πρόβλημα στο σταθερό (είμαι shared στην ΤΕΛΛΑΣ) και ήρθε ΟΤΕτζης στο σπίτι και του είπα ότι έχω adsl ΤΕΛΛΑΣ.....ΕΦΡΙΞΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::rofl:
Το πιο καλό είναι ότι μου είπε ότι αυτοί ευθύνονται που είχε θορύβους και διακοπές η γραμμή μου.........:oops: Και το σταθερό είναι στον ΟΤΕ ε..... :lol: :rofl:

avanish
01-10-08, 17:50
Τους πήρα τηλέφωνο πριν περίπου μία εβδομάδα για το γνωστό πρόβλημα και μου είπαν ότι το δίκτυο είναι κάπως "φορτωμένο" και ότι μέχρι της 30 Σεπτεμβρίου θα έχουν γίνει οι αναβαθμήσεις και όλα θα έιναι καλύτερα (ας ελπίσουμε), μέχρι στίγμης τίποτα αλλά είναι νωρίς ακόμα. Θα περιμένω κανα 2 μερες και βλέπουμε.


Πάντως από τις 4+ μεχρι τις 9 περιπου το πρωί πηγαίνει σφαίρα οπότε είναι μάλλον λόγο φορτου του δικτύου. Υπομονή λίγες μέρες ακόμα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.