PDA

Επιστροφή στο Forum : Windows Vista Business & Media Center



alestros
30-09-08, 04:21
Αναρωτιέμαι αν γίνεται να μπει στην έκδοση Vista Business ο Media Center (έστω και με αγορά του προγράμματος).

Λόγω πανεπιστημίου μπορώ να έχω δωρεάν όλα τα λογισμικά της Ms. To θέμα είναι ότι τα Vista μας τα παρέχει μόνο στην έκδοση Business...

Αλλά εγώ, Vista θέλω να βάλω μόνο και μόνο για το Media Center (feature το οποίο ΔΕΝ διαθέτει η Business διανομή)

Αν δεν γίνεται να μπει ο media center μπορώ να πάρω το dvd και το serial απ τα Vista Ultimate του αδερφού μου και να τα περάσω και στο δικό μου desktop? Η μήπως δεν γίνεται?

Οι copies που πουλάνε στα καταστήματα κάνουν κανονικά τα updates ή σε παίρνουν χαμπάρι μετά απο λίγο καιρό?

-------------
Να ρωτήσω και κάτι άλλο άσχετο, για να μην ανοίγω καινούριο thread, πως μπορώ να κρατήσω τα Bookmarks και τα users/pass απ' τον Mozzila Firefox για να τα περάσω πάλι στο pc μετά το format?

29gk
30-09-08, 20:32
Οχι δεν μπορει να μπει σε μια εκδοση χαρακτηριστικο καποιας αλλης.

Οχι δεν γινεται να βαλεις τον ιδιο σειριακο με καποιον αλλο ηδη "ενεργο" χρηστη. Θα κλειδωσει.

Γιατι δεν βαζεις καποιο αλλο media center στα vista αλλα οχι αναγκαστικα της MS ; ΠΧ αυτο:

http://www.team-mediaportal.com/

alestros
01-10-08, 00:58
Γενικά θέλω ένα media center καλαίσθητο και χρηστικό. Να μου δείχνει όλες τις ματρόσκες και τα .avi με τα εξώφυλλα τους και όλα τα συναφή...

Ο Media Center των win δεν έχει και τόσο καλή φήμη??

Αυτό το mediaportal φαίνεται ωραίο... Τι άλλες εναλλακτικές υπάρχουν?

@ ADSLgr.com All rights reserved.