PDA

Επιστροφή στο Forum : Από οτενέτ σε connx



osfpe
30-09-08, 14:08
Φίλοι μου θέλω την βοηθειά σας! Έχω οτενέτ εδώ και 1 χρόνο.Ή σύνδεση ειναι ένα 1m/b.
Μου ήρθε ένας λογαριασμός της οτενέτ ο οποίος έληγε προχθές και δεν τον πλήρωσα(έιχε μέσα τρείς μήνες απλήρωτους) συνολο 46 ευρώ περίπου(μου έκοψαν την σύνδεση,λογικό).Ο λογαριασμός πάνω αναγράφει οτι η ενοιποίηση της οτενετ με τον οτέ ολοκληρώθηκε και πλέον ο λογαριασμος εκδίδεται απο τον οτέ!
Σήμερα πηγαίνοντας στον γερμανό να πληρώσω τον λογαριασμό μου λεέι οτι μπορώ με μία απλή αίτηση να πάω απο οτενέτ σε connx και μου δίνουν δώρο ένα πολυμηχάνημα ...η μεταφορά μου είπαν δεν θα μου κοστίσει τίποτα και θα γίνει αυτόματα! Ρώτησα τον υπάλληλο μα γιατι γίνεται αυτό, ψυχικό κάνουν? και μου λέει γιατι η οτενέτ λειτουργεί με τους υπάρχοντες πλέον πελάτες και στην ουσία οδεύει για κλείσιμο.Οπώτε ο οτέ προσφέρει το πολυμηχάνημα για να πάρει τους πελάτες που της έχουν απομείνει!
Κάτι σημαντικό για μένα είναι αν η μεταφορά θα γίνει ως νέα σύνδεση οπώτε αν θα είμαι αναγασμένος να περιμένω πάλι για ενεργοποίηση της γραμμής!η απάντηση ήταν ότι θα γίνει αυτόματα χωρίς καμμία καθυστέρηση!
Όλα αυτά μου κάνουν πολύ παράξενα και θα ήθελα να ρωτήσω τι ισχύει και τι όχι!
Μου φαίνεται απίθανο να κάνουν δώρο ένα πολυμηχάνημα χωρίς εγω να απιβαρυνθώ τίποτα..
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε βοήθεια σας!

StaPas
30-09-08, 15:22
ειναι αληθεια ειναι δωρεαν και δεν θα χρεωθεις τιποτα. Απλα στο conx που θα κανεις θα εχεις 6μηνη δεσμευση.

AltairProxima
30-09-08, 16:13
ειναι αληθεια ειναι δωρεαν και δεν θα χρεωθεις τιποτα. Απλα στο conx που θα κανεις θα εχεις 6μηνη δεσμευση.

Και θα φας στον 1ο λογαριασμο μια 2πλή χρέωση. Το Conn-x προπληρώνεται!
:rtfm:

Dr-PsychoGR
30-09-08, 17:44
what?

αυτόματα κάνουν τη μεταφορά ρε συ δωρεάν..

δεν χρειάζεται αίτηση..

τι λένε πάλι οι τρέλοι;

έλεος!!

meleiro
30-09-08, 18:43
ολα τα παγια στον οτε προπληρωνονται για το επομενο διμηνο αφου και ο λογαριασμος ειναι διμηνιαιος.
οσο για αυτο που σου ειπαν απο γερμανο αυτο που πραγματικα ισχυει ειναι οτι εγινε συγχωνευση οτενετ με οτε και γι αυτο ολα τα Ondsl kit γινονται connx.
το πολυμηχανημα ηταν δωρο μονο απο γερμανο. απο 134 δινουν ενσυρματο router δωρο η ασυρματο με εκπτωση.
κατα τα αλλα δεν εχεις να ανησυχεις για κατι τρελο.

emeliss
30-09-08, 19:31
και μου λέει γιατι η οτενέτ λειτουργεί με τους υπάρχοντες πλέον πελάτες και στην ουσία οδεύει για κλείσιμο
πολύ χωρατατζής ο γερμανός...

AltairProxima
30-09-08, 19:54
ολα τα παγια στον οτε προπληρωνονται για το επομενο διμηνο αφου και ο λογαριασμος ειναι διμηνιαιος.
οσο για αυτο που σου ειπαν απο γερμανο αυτο που πραγματικα ισχυει ειναι οτι εγινε συγχωνευση οτενετ με οτε και γι αυτο ολα τα Ondsl kit γινονται connx.
το πολυμηχανημα ηταν δωρο μονο απο γερμανο. απο 134 δινουν ενσυρματο router δωρο η ασυρματο με εκπτωση.
κατα τα αλλα δεν εχεις να ανησυχεις για κατι τρελο.

Η ιστορία με την προπληρωμή του conn-x είναι ουσιαστικά το μόνο παράπονο που έχω από ΟΤΕ. Κανείς δεν με ενημέρωσε ούτε η τηλεφωνική πώληση ούτε το OTEshop που πήγα για μια 2η διασταύρωση. Αποτέλεσμα ήταν να μου έρθει λογαριασμός κοντά στα 150€. :closed: :rant: Τ' ακούσαν φυσικά στο 134 όπως και φυσικά τα πλήρωσα. Το ωραίο πιο είναι ότι αν για κάποιο λόγο δεν πηρώσεις ένα λογαριαμό σου κόβεται το τηλ. αλλά όχι το internet:twisted:

alani42
30-09-08, 21:15
Το connex είναι το πιο αξιόπιστο κατά την γνώμη μου... η μεταφορά είναι δωρεάν...

FuS
01-10-08, 00:36
Φίλοι μου θέλω την βοηθειά σας! Έχω οτενέτ εδώ και 1 χρόνο.Ή σύνδεση ειναι ένα 1m/b.
Μου ήρθε ένας λογαριασμός της οτενέτ ο οποίος έληγε προχθές και δεν τον πλήρωσα(έιχε μέσα τρείς μήνες απλήρωτους) συνολο 46 ευρώ περίπου(μου έκοψαν την σύνδεση,λογικό).Ο λογαριασμός πάνω αναγράφει οτι η ενοιποίηση της οτενετ με τον οτέ ολοκληρώθηκε και πλέον ο λογαριασμος εκδίδεται απο τον οτέ!
Σήμερα πηγαίνοντας στον γερμανό να πληρώσω τον λογαριασμό μου λεέι οτι μπορώ με μία απλή αίτηση να πάω απο οτενέτ σε connx και μου δίνουν δώρο ένα πολυμηχάνημα ...η μεταφορά μου είπαν δεν θα μου κοστίσει τίποτα και θα γίνει αυτόματα! Ρώτησα τον υπάλληλο μα γιατι γίνεται αυτό, ψυχικό κάνουν? και μου λέει γιατι η οτενέτ λειτουργεί με τους υπάρχοντες πλέον πελάτες και στην ουσία οδεύει για κλείσιμο.Οπώτε ο οτέ προσφέρει το πολυμηχάνημα για να πάρει τους πελάτες που της έχουν απομείνει!
Κάτι σημαντικό για μένα είναι αν η μεταφορά θα γίνει ως νέα σύνδεση οπώτε αν θα είμαι αναγασμένος να περιμένω πάλι για ενεργοποίηση της γραμμής!η απάντηση ήταν ότι θα γίνει αυτόματα χωρίς καμμία καθυστέρηση!
Όλα αυτά μου κάνουν πολύ παράξενα και θα ήθελα να ρωτήσω τι ισχύει και τι όχι!
Μου φαίνεται απίθανο να κάνουν δώρο ένα πολυμηχάνημα χωρίς εγω να απιβαρυνθώ τίποτα..
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε βοήθεια σας!

Σοβαρά τώρα, αυτό στο είπε ο πωλητής του Γερμανού αυτολεξεί;;;; ;)
Η σε στόκο έπεσες ή δεν ξέρω και εγώ τι :hmm:

α) η otenet δεν πάει για κλείσιμο. Συγχωνεύτηκε. Άλλο το ένα άλλο το άλλο.

β) ο ΟΤΕ λέει δίνει πολυμηχάνημα;;; Μήπως το δίνει ο Γερμανός για να σταυρώσει πελάτη; :evil: :evil:
(και σιγά το πολυμηχάνημα των 50 ευρώ που δίνει που το διαφημίζει και τόσο :down: )

γ) φυσικά επιβαρύνεσαι
(σε βάζει σε 6μηνη δέσμευση ή σκας 41,62 ευρώ εφάπαξ για τέλη ενεργοποίησης αν θες σύνδεση αορίστου)
(να σου θυμήσω ότι στην οτενέτ ήσουν αορίστου)

δ) η μεταφορά είναι μεταφορά ΑΡΥΣ και κανονικά γίνεται σε 1-2 (το πολύ, αν δεν καθυστερεί το woms) ώρες. Για τον Γερμανό πολύ αμφιβάλω ότι θα πάρει τόσο.
Το τυπικό πάντως (έτσι για την ιστορία) είναι εντός 10 ημερολογιακών ημερών αν και όπως σου είπα από 134 γίνεται σε 1-2 ώρες στο 95% των περιπτώσεων.

ε) αν θες ρώτα να δεις τι bonus δίνουν στους πωλητές του Γερμανού για νέες συνδέσεις και θα καταλάβεις γιατί σου αράδιαζε όλες αυτές τις ηλίθιες κοτσάνες (κάτι σαν το τμήμα telemarketing του ΟΤΕ δηλαδή :whistle: )
Εγώ θα τον είχα βρίσει αν μου έλεγε τα παραπάνω αυτολεξεί.. :evil:

maik
01-10-08, 00:45
ε) αν θες ρώτα να δεις τι bonus δίνουν στους πωλητές του Γερμανού για νέες συνδέσεις και θα καταλάβεις γιατί σου αράδιαζε όλες αυτές τις ηλίθιες κοτσάνες (κάτι σαν το τμήμα telemarketing του ΟΤΕ δηλαδή :whistle: )
Εγώ θα τον είχα βρίσει αν μου έλεγε τα παραπάνω αυτολεξεί.. :evil:

Εχει παραγινει το κακο με αυτα τα παιδακια στον Γερμανο.
Η πλακα ειναι οτι λενε τις μεγαλυτερες μπαρουφες με τετοιο στομφο και τοση σοβαροτητα που οι πελατες τους πιστευουν.
Προσωπικα για το μονο που μπαινω σε καταστηματα Γερμανος ειναι να αλαξω καμια μπαταρια σε ρολοι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.