PDA

Επιστροφή στο Forum : Έλλειψη ακραίου δικτύου



manual2100
01-10-08, 15:29
Καλησπέρα.
Ήμουν στο adsl economy της 4νετ εδώ και 5-6 μήνες όπου και χρειάστηκε να μετακομίσω τον Αύγουστο σε άλλο σπίτι σε άλλο Α/Κ της ίδιας πόλης (Βόλος).
Έκανα αίτηση για μετακόμιση και νέα τηλ γραμμή σε κατάστημα της 4νετ.
Το adsl status εμφανίζει:
08/08/2008 18:54 Επιτυχής καταχώρηση αίτησης από ΟΤΕ
05/08/2008 15:39 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ
05/08/2008 15:39 Ολοκλήρωση δέσμευσης καλωδίωσης (βρόχου) στον ΟΤΕ
05/08/2008 15:39 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

Σε επικοινωνίες μου με την 4νετ (δεν έχω παράπονο, απαντούσαν αμέσως <1λεπτό και ήταν πολύ εξυπηρετικοί) μου είχαν πει ότι ο ΟΤΕ δεν απαντά για το λόγο τον οποίο δεν φέρνει τη γραμμή. Αφού έστειλαν και ξαναέστειλαν το αίτημα στον ΟΤΕ αυτός απάντησε σήμερα ότι υπάρχει έλλειψη ακραίου δικτύου.
Πώς ξεμπλέκω από αυτή την ιστορία τώρα?
α. Να το ξεχάσω, να κάνω αίτηση διακοπής και να πληρώσω 70 ευρώ?
β. Να περιμένω για να μην πληρώσω τα 70 ευρώ?
γ. Να κάνω αίτηση διακοπής στη 4νετ, να βάλω τηλέφωνο από ΟΤΕ (το οποίο μπορεί και να είναι σε pcm και να φάω πάλι άκυρο) και μετά να ξανακάνω αίτηση στη 4νετ για adsl?
δ. Να κάνω αίτηση διακοπής στη 4νετ, να βάλω conn-x από ΟΤΕ και μετά να ξανακάνω αίτηση στη 4νετ για adsl?
ε. κάτι άλλο?
Τι προτείνετε?
ευχαριστώ εκ των προτέρων

pk33
01-10-08, 17:09
Έλλειψη ακραίου δικτύου σημαίνει ότι ο ΟΤΕ δεν έχει τραβήξει καλώδιο στο σπίτι σου. Πρέπει να πάς στον ΟΤΕ για να σου τραβήξει αρχικά καλώδιο. Αφού γίνει αυτό θα μπορείς να επιλέξεις πάροχο για να βάλεις τηλέφωνο.
συνεπως δεν κάνεις τίποτα απ' ότι λές γιατί απλά ΜΟΝΟ ο ΟΤΕ (με βάση τη νομιθεσία) μπορεί να σου βάλει καλώδιο στο σπίτι.

chrisyah
01-10-08, 19:39
Όχι απαραίτητα.

Έλλειψη ακραίου δικτύου μπορεί να σημαίνει ότι ο ΟΤΕ δεν έχει διαθέσιμες γραμμές στα ΚΑΦΑΟ.

Τέτοια περίπτωση αντιμετωπίζω εγώ στην Παλλήνη Αττικής και μας έχουν πήξει στα PCM....

Σε αυτή την περίπτωση απλά τον ήπιες.

Agent_
20-11-08, 00:19
Συγνώμη αν θεωρείται dig αλλά μόλις σήμερα και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα. Με πήραν τηλέφωνο από τι forthnet και μου είπαν ότι ο ΟΤΕ τους απάντησε με έλλειψη ακραίου δικτύου να σημειώσω ότι στο ίδιο καφαο είναι 3 γείτονες ένας με ΟΤΕ 8mbps ένας tellas που κλειδώνει στα 11mbps και ένας OnTelecoms στα 9mbps. Πέρα από αυτό ο τεχνικός της forthnet Μου είπε ότι δεν υπάρχει καλώδιο από το καφαο έως το σπίτι μου και ότι πρέπει να πάω στον ΟΤΕ να ζητήσω να μου φέρει καλώδιο. Αφού όλες οι επικοινωνίες με τον ΟΤΕ απέτυχαν παταγωδώς αφού ο ένας με έστελνε στη forthnet και η forthnet στον ΟΤΕ ρωτάω εσάς αν υπάρχει κάποια λύση πάνω σε αυτό το θέμα. Να σημειώσω ότι η forthnet μου προτείνει διακοπή αίτησης χωρίς κόστος.

Ξέρετε μήπως στα σίγουρα που πρέπει να απευθυνθώ η πιο τηλέφωνο στον ΟΤΕ πρέπει να πάρω ώστε να μου πουν με σιγουριά τι ακριβός συμβαίνει; Αν λείπει το καλώδιο η αν λείπει θέση στον βροχο. Και αν είναι το καλώδιο πως τους κάνω αίτημα να έρθουν να περάσουν;

Ευχαριστώ και καλή μου τύχη.
:rainy:

Ingenius
20-11-08, 00:24
Καλησπέρα.
Ήμουν στο adsl economy της 4νετ εδώ και 5-6 μήνες όπου και χρειάστηκε να μετακομίσω τον Αύγουστο σε άλλο σπίτι σε άλλο Α/Κ της ίδιας πόλης (Βόλος).
Έκανα αίτηση για μετακόμιση και νέα τηλ γραμμή σε κατάστημα της 4νετ.
Το adsl status εμφανίζει:
08/08/2008 18:54 Επιτυχής καταχώρηση αίτησης από ΟΤΕ
05/08/2008 15:39 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ
05/08/2008 15:39 Ολοκλήρωση δέσμευσης καλωδίωσης (βρόχου) στον ΟΤΕ
05/08/2008 15:39 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

Σε επικοινωνίες μου με την 4νετ (δεν έχω παράπονο, απαντούσαν αμέσως <1λεπτό και ήταν πολύ εξυπηρετικοί) μου είχαν πει ότι ο ΟΤΕ δεν απαντά για το λόγο τον οποίο δεν φέρνει τη γραμμή. Αφού έστειλαν και ξαναέστειλαν το αίτημα στον ΟΤΕ αυτός απάντησε σήμερα ότι υπάρχει έλλειψη ακραίου δικτύου.
Πώς ξεμπλέκω από αυτή την ιστορία τώρα?
α. Να το ξεχάσω, να κάνω αίτηση διακοπής και να πληρώσω 70 ευρώ?
β. Να περιμένω για να μην πληρώσω τα 70 ευρώ?
γ. Να κάνω αίτηση διακοπής στη 4νετ, να βάλω τηλέφωνο από ΟΤΕ (το οποίο μπορεί και να είναι σε pcm και να φάω πάλι άκυρο) και μετά να ξανακάνω αίτηση στη 4νετ για adsl?
δ. Να κάνω αίτηση διακοπής στη 4νετ, να βάλω conn-x από ΟΤΕ και μετά να ξανακάνω αίτηση στη 4νετ για adsl?
ε. κάτι άλλο?
Τι προτείνετε?
ευχαριστώ εκ των προτέρων



Συγνώμη αν θεωρείται dig αλλά μόλις σήμερα και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα. Με πήραν τηλέφωνο από τι forthnet και μου είπαν ότι ο ΟΤΕ τους απάντησε με έλλειψη ακραίου δικτύου να σημειώσω ότι στο ίδιο καφαο είναι 3 γείτονες ένας με ΟΤΕ 8mbps ένας tellas που κλειδώνει στα 11mbps και ένας OnTelecoms στα 9mbps. Πέρα από αυτό ο τεχνικός της forthnet Μου είπε ότι δεν υπάρχει καλώδιο από το καφαο έως το σπίτι μου και ότι πρέπει να πάω στον ΟΤΕ να ζητήσω να μου φέρει καλώδιο. Αφού όλες οι επικοινωνίες με τον ΟΤΕ απέτυχαν παταγωδώς αφού ο ένας με έστελνε στη forthnet και η forthnet στον ΟΤΕ ρωτάω εσάς αν υπάρχει κάποια λύση πάνω σε αυτό το θέμα. Να σημειώσω ότι η forthnet μου προτείνει διακοπή αίτησης χωρίς κόστος.

Ξέρετε μήπως στα σίγουρα που πρέπει να απευθυνθώ η πιο τηλέφωνο στον ΟΤΕ πρέπει να πάρω ώστε να μου πουν με σιγουριά τι ακριβός συμβαίνει; Αν λείπει το καλώδιο η αν λείπει θέση στον βροχο. Και αν είναι το καλώδιο πως τους κάνω αίτημα να έρθουν να περάσουν;

Ευχαριστώ και καλή μου τύχη.
:rainy:

Είναι έλλειψη εισαγωγής πολυκατοικίας ή κύριο/ακραίο δίκτυο;

Agent_
20-11-08, 00:30
Είναι έλλειψη εισαγωγής πολυκατοικίας ή κύριο/ακραίο δίκτυο;


Το μόνο που μου είπε η forthnet είναι ότι απάντησαν με έλλειψη ακραίου δικτύου και ότι πρέπει να μιλήσω με ΟΤΕ να τραβήξει καλώδιο από το σπίτι μου έως το καφαο. Το από κάτω διαμέρισμα ήταν μονοκατοικία και το μόνο καλώδιο που υπάρχει είναι ένα χοντρό καλώδιο με πλέγμα που έχει ένα ζεύγος κόκκινο μπλε και τα άλλα είναι κίτρινο-μαύρο-άσπρο και κάτι άλλα. (κάτι σαν ISDN καλώδια)

manual2100
20-11-08, 13:13
να σημειώσω ότι στο ίδιο καφαο είναι 3 γείτονες ένας με ΟΤΕ 8mbps ένας tellas που κλειδώνει στα 11mbps και ένας OnTelecoms στα 9mbps.
και σε μένα τα ίδια...4νετ, connx, hol κτλ


Να σημειώσω ότι η forthnet μου προτείνει διακοπή αίτησης χωρίς κόστος.
και εγώ αυτό έκανα

Ξέρετε μήπως στα σίγουρα που πρέπει να απευθυνθώ η πιο τηλέφωνο στον ΟΤΕ πρέπει να πάρω ώστε να μου πουν με σιγουριά τι ακριβός συμβαίνει; Αν λείπει το καλώδιο η αν λείπει θέση στον βροχο. Και αν είναι το καλώδιο πως τους κάνω αίτημα να έρθουν να περάσουν;
για πιο πρόγραμμα έκανες αίτηση και τί έχεις τώρα?
π.χ. έχεις τηλ από οτέ ή δεν έχεις τπτ και έκανες αίτηση για 2play 4νετ με ανενεργό βρόχο?

Agent_
20-11-08, 13:45
και σε μένα τα ίδια...4νετ, connx, hol κτλ

και εγώ αυτό έκανα

για πιο πρόγραμμα έκανες αίτηση και τί έχεις τώρα?
π.χ. έχεις τηλ από οτέ ή δεν έχεις τπτ και έκανες αίτηση για 2play 4νετ με ανενεργό βρόχο?
Δεν είχα κάτι πριν, μόλις τελείωσε το χτίσιμο έκανα αίτηση στη forthnet για νέα γραμμή forthnet economy. Πήρα αριθμό τύπου 211010xxxx και έπειτα με ενημέρωσαν για τα παραπάνω.

........Auto merged post: Agent_ πρόσθεσε 19 λεπτά και 13 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Μόλις μίλησα με την ΕΕΤΤ και μου είπε ο υπάλληλος ότι θα πρέπει να κάνω μια έγγραφη καταγγελία σε Forthnet και OTE γράφοντας όλο το ιστορικό μου . Όταν μου απαντήσουν και οι δυο και δοθεί απάντηση που δεν με καλύπτει τότε κάνω καταγγελία προς ΕΕΤΤ επισυνάπτοντας της δυο απαντήσεις. Αν και πάλι δεν μου απαντήσουν η απαντήσει πχ ο ένας από τους δυο σε διάστημα 15 ημερών τότε πάλι κάνω καταγγελία στη ΕΕΤΤ.

Y.Γ
Καλά ξεμπερδέματα.

manual2100
20-11-08, 13:54
Μια λύση υπάρχει τότε.. Βάζεις τηλ οτε και adsl και αν φας και από εκεί άκυρο τους πιέζεις..(κανα μέσον πάντα βοηθάει)
έπειτα από 6 μήνες (νομίζω λόγω συμβολαίου) φεύγεις και πας αλλού
Πάντως γενικά από ότι έχω δει (εκτός λίγων περιπτώσεων) όταν βάλεις 4νετ hol κτλ ο οτέ σου λέει ότι έχει έλλειψη ακραίου.. όταν απελπιστείς και βάλεις οτέ στο ενώνουν σε 2-4 μέρες..
επίσης καταγγελία στην ΕΕΤΤ δεν βγάζει πουθενά γιατί ο οτε καλύπτεται για αυτόν το λόγο απόρριψης..

theopan
20-11-08, 14:11
Μόλις μίλησα με την ΕΕΤΤ και μου είπε ο υπάλληλος ότι θα πρέπει να κάνω μια έγγραφη καταγγελία σε Forthnet και OTE γράφοντας όλο το ιστορικό μου . Όταν μου απαντήσουν και οι δυο και δοθεί απάντηση που δεν με καλύπτει τότε κάνω καταγγελία προς ΕΕΤΤ επισυνάπτοντας της δυο απαντήσεις. Αν και πάλι δεν μου απαντήσουν η απαντήσει πχ ο ένας από τους δυο σε διάστημα 15 ημερών τότε πάλι κάνω καταγγελία στη ΕΕΤΤ.

Y.Γ
Καλά ξεμπερδέματα.

Θα κάνεις από την αρχή και κατευθείαν καταγγελία στην ΕΕΤΤ (αυτά που σου είπαν, τα είπαν για να αποφύγουν το "μπελά" σου) γιατί κανείς δεν πρόκειται να σου απαντήσει μέσα σε 15 μέρες, και στη συνέχεια θα κάνεις και μια αίτηση για τηλέφωνο στον ΟΤΕ ώστε να σου φέρει καλώδιο στην οικοδομή γρήγορα και μετά πας τη γραμμή σε όποιο πάροχο θες. Αν ήθελε να δικαιολογεί τον τίτλο του "παρόχου" η forthnet, φυσικά ήταν δική της ευθύνη η διαδικασία αυτή, αλλά επειδή είναι μπακάλικο* (αντί πάροχος), αδυνατεί να το κάνει. Η λύση που σου αναφέρω, σου δίνει τη μόνη πιθανότητα να μην περιμένεις μάταια κανα χρόνο...

*Το ζήτημα είναι κατά πόσο επιθυμείς τελικά να συνεργαστείς ...με ένα μπακάλικο.

Agent_
20-11-08, 14:52
Ένας φίλος μόλις μου πρότεινε να κάνω αίτηση σε ΟΤΕ για ISDN (χωρίς ADSL) γραμμή γιατί είναι ο μόνος τρόπος να μην με ρίξουν σε PCM δίκτυο και να αναγκαστούν να περάσουν νέο καλώδιο χωρίς να χρησιμοποιήσουν κάποιο ζεύγος από το ήδη υπάρχον καλώδιο του κάτω σπιτιού και έπειτα να κάνω κάποια αίτηση σε άλλο πάροχο μιας και αυτός ο τρόπος θα είναι ο πιο γρήγορος και πιο σίγουρος.

Μάλλον κάτι τέτοιο λέω να κάνω.

manual2100
20-11-08, 19:12
να ξέρεις ότι μπορεί και να στο αρνηθούν δες και εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=228788)

birbilis
16-02-09, 16:56
Να'μαι και εγώ, ξαναζωντανεύω το thread...:down:
Λογω μετακόμισης έκανα αίτηση για μεταφορά του Forthnet Adsl Economy στη νέα μου κατοικία, αλλα δυστυχώς σήμερα με πήραν από Forthnet και μου είπαν για ¨ελλειψη ακραίου δικτύου". Μου είπαν οτι η αίτηση ακυρώνεται μέχρι να τους προσκομίσω γραπτή βεβαίωση απο τον ΟΤΕ οτι το πρόβλημα λύθηκε...κλαυτα Χαράλαμπε δηλαδή...:mad:

Οπως τα βλέπω τα πράγματα το καλύτερο που έχω να κάνω είναι αίτηση για νέα γραμμή ΟΤΕ και μετά αλλαγή πάροχου.
Το ερώτημα είναι αν με χρεώσουν στη Forthnet το τέλος διακοπής 70 ευρώ, ξέρει κανεις?

alex24
16-02-09, 17:24
Eφοσον το προβλημα ειναι μονιμο δλδ δεν μπορει να γινει κατι δεν πληρωνεις τπτ εφοσον δεν εχεις συνδε8ει στην υπηρεσια

manual2100
16-02-09, 18:22
όχι δεν σε χρεώνουν

birbilis
17-02-09, 13:23
Πήγα σε OTEshop και άκρη δεν έβγαζα, οπότε έκανα αίτηση στον ΟΤΕ και μου είπαν οτι το πολύ σε 10 μέρες θα έχω τηλ με Conn-x!:shock: Μάλλον η έλλειψη ακραίου δικτύου ισχύει μόνο για τους εναλλακτικούς...
Κακή πρακτική του ΟΤΕ αλλα με τα χάλια που έχει η Forthnet σήμερα μάλλον της αξίζει...:whistle:
Σε αναμονή τώρα για ενεργοποίηση ΟΤΕ και για τον τελευταίο λογοριασμό της Forthnet (που ελπίζω να είναι χωρίς παρατράγουδα!)...

manual2100
17-02-09, 15:25
εγώ τα έχω ξαναπεί.. φίλοι με hol και 4νετ που είχαν "έλλειψη" έβαλαν έπειτα connx σε 3 μέρες παρακαλώ.. τι να κάνεις όμως που ούτε καταγγελία μπορείς να κάνεις γιατί καλύπτονται από την εεττ (ruo)? έπρεπε η 4νετ και η χολ να πιάσουνε π.χ. εμένα να με βάλουν να πάω στον οτε ώστε να έχουν αποδείξεις και μετά να τους τρέξουν. ελλαδάρα ολε

xmperop1
17-02-09, 21:57
Πήγα σε OTEshop και άκρη δεν έβγαζα, οπότε έκανα αίτηση στον ΟΤΕ και μου είπαν οτι το πολύ σε 10 μέρες θα έχω τηλ με Conn-x!:shock: Μάλλον η έλλειψη ακραίου δικτύου ισχύει μόνο για τους εναλλακτικούς...
Κακή πρακτική του ΟΤΕ αλλα με τα χάλια που έχει η Forthnet σήμερα μάλλον της αξίζει...:whistle:
Σε αναμονή τώρα για ενεργοποίηση ΟΤΕ και για τον τελευταίο λογοριασμό της Forthnet (που ελπίζω να είναι χωρίς παρατράγουδα!)...

Καλά μη χαίρεσαι το ότι έκανες αίτηση και σου είπε κάποιος υπάλληλος ότι θα έχεις δεν σημαίνει ότι και θα έχεις.
Μετά την αίτηση θα γίνει προμέτρηση είτε αυτόματα αν υπάρχει καταχωρημένο το δίκτυο της περιοχής σου και στην περίπτωση του ΟΤΕ πια αν δεν υπάρχει ακραίο δίκτυο θα βρεθείς σε κανά PCM,είτε θα χρειαστεί επίτόπου προμέτρηση για να δούνε πως μπορεί να ικανοποιηθεί το αίτημα (αν υπάρχει δίκτυο,καλώδια ,από που μπορεί να δοθεί η γραμμή και άλλα).

sdikr
17-02-09, 23:03
Να'μαι και εγώ, ξαναζωντανεύω το thread...:down:
Λογω μετακόμισης έκανα αίτηση για μεταφορά του Forthnet Adsl Economy στη νέα μου κατοικία, αλλα δυστυχώς σήμερα με πήραν από Forthnet και μου είπαν για ¨ελλειψη ακραίου δικτύου". Μου είπαν οτι η αίτηση ακυρώνεται μέχρι να τους προσκομίσω γραπτή βεβαίωση απο τον ΟΤΕ οτι το πρόβλημα λύθηκε...κλαυτα Χαράλαμπε δηλαδή...:mad:

Οπως τα βλέπω τα πράγματα το καλύτερο που έχω να κάνω είναι αίτηση για νέα γραμμή ΟΤΕ και μετά αλλαγή πάροχου.
Το ερώτημα είναι αν με χρεώσουν στη Forthnet το τέλος διακοπής 70 ευρώ, ξέρει κανεις?


Τι αλλό δηλάδη θα ζητήσουν;
να κάνεις εσύ την διαδικασία που θα πρέπει να κάνουν αυτοί;

birbilis
18-02-09, 01:36
Καλά μη χαίρεσαι το ότι έκανες αίτηση και σου είπε κάποιος υπάλληλος ότι θα έχεις δεν σημαίνει ότι και θα έχεις.
Μετά την αίτηση θα γίνει προμέτρηση είτε αυτόματα αν υπάρχει καταχωρημένο το δίκτυο της περιοχής σου και στην περίπτωση του ΟΤΕ πια αν δεν υπάρχει ακραίο δίκτυο θα βρεθείς σε κανά PCM,είτε θα χρειαστεί επίτόπου προμέτρηση για να δούνε πως μπορεί να ικανοποιηθεί το αίτημα (αν υπάρχει δίκτυο,καλώδια ,από που μπορεί να δοθεί η γραμμή και άλλα).

Eχεις απόλυτο δίκιο φίλε και εννοήται οτι υπάρχει ενδεχόμενο για πραγματική "ελλειψη ακραίου δικτύου". Θέλω να πιστεύω όμως οτι εδώ στην επαρχία τα δικτυα δεν είναι τόσο "πίτα" όσο στην Αθήνα, και οτι το αίτημα μου θα ικανοποιηθεί! Είδομεν...

........Auto merged post: birbilis πρόσθεσε 3 λεπτά και 32 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Τι αλλό δηλάδη θα ζητήσουν;
να κάνεις εσύ την διαδικασία που θα πρέπει να κάνουν αυτοί;
Το έχουν πάρει απόφαση πλέον φίλε sdikr κα δεν κάνουν καν τον κόπο να επαναπροωθήσουν το αίτημα...

birbilis
20-02-09, 12:03
Update: Η νέα μου γραμμή θα κατασκευαστεί αυριο και ΔΕΝ είναι PCM:oneup: Conn-x μες στην άλλη βδομάδα. Σε συνδιασμό με την ανακοίνωση του ΟΤΕ για διπλασιασμό ταχυτήτων-μείωση τιμών, μάλλον μου βγήκε σε καλό η "Έλλειψη ακραίου δικτύου-ΜΟΝΟ για εναλλακτικούς(!)" και γλύτωσα από την τραγική Forthnet!

manual2100
20-02-09, 12:22
ναι φίλε μου δεν γίνεται και αλλιώς. καλά έκανες..

birbilis
25-02-09, 12:00
Λοιπόν
16/2/09 Έλλειψη ακραίου δικτύου από Forthnet
17/2/09 αίτηση γραμμής OTE+connx
21/2/09 σύνδεση γραμμής
24/2/09 ενεργοποίηση conn-x 8mbps

Και το καλύτερο, μετά από 3 μήνες με Forthnet ξαναζώ την εμπειρία του γρήγορου internet! H 8άρα του ΟΤΕ συμπεριφέρεται απείρως καλύτερα απο την 24άρα της Forthnet και τα downloads στο full!
Χαλάλι τα παραπάνω λεφτά...:rolleyes:


ΥΓ:το μόνο που μου λείπει είναι το 1mbps upload αλλα σκέφτομαι σοβαρά την 24άρα ΟΤΕ...

MrLaggman
05-03-09, 15:10
Βirbili τι εννοεις για διπλασιασμο ταχυτητων στον Οτε??Αν βαλουμε δηλαδη την 8αρα τωρα το φοιτητικο θα διπλασιαστει καποια στιγμη???Και κατι τελευταιο...Εγγραφη καταγγελια στην 4νετ πως κανει καποιος???

ΥΓ. Ειμαι Κρητη και εγω Ρεθυμνο...Αξιζει η 8αρα στο Gaming??

DSLaManiaC
05-03-09, 15:13
Βirbili τι εννοεις για διπλασιασμο ταχυτητων στον Οτε??Αν βαλουμε δηλαδη την 8αρα τωρα το φοιτητικο θα διπλασιαστει καποια στιγμη???Και κατι τελευταιο...Εγγραφη καταγγελια στην 4νετ πως κανει καποιος???

ΥΓ. Ειμαι Κρητη και εγω Ρεθυμνο...Αξιζει η 8αρα στο Gaming??

http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=2652949&postcount=1

@ ADSLgr.com All rights reserved.