PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas: Nέα Προσφορά για 24 Mbps ADSL & σταθερή τηλεφωνία με 22.90 ευρώ/μήνα



Σελίδες : [1] 2

nm96027
02-10-08, 14:19
Tellas Double-Play


Nέα Προσφορά: 24 Mbps ADSL & Δωρεάν Κλήσεις προς 3 Σταθερά όλων των Δικτύων μόνο με 22,90 € το μήνα
Νέες Πρόσθετες Επιλογές Χρόνου Ομιλίας


Αθήνα, 2 Οκτωβρίου 2008. Νέα ανταγωνιστική προσφορά Double Play λανσάρει από σήμερα η Tellas, συνδυάζοντας γρήγορο Internet και σταθερή τηλεφωνία.

Αναλυτικά, το νέο Tellas Double Play παρέχει σε όλους τους νέους συνδρομητές :


Απεριόριστη χρήση ΑDSL Internet σε ταχύτητα έως και 24/1 Mbps
Σταθερή Τηλεφωνία
Δωρεάν κλήσεις προς 3 σταθερά σε Ελλάδα (όλων των δικτύων)


χωρίς Πάγιο ΟΤΕ και μόνο με μόνο με 22,90€ το μήνα.

Η προσφορά ισχύει για νέες συνδέσεις που θα πραγματοποιηθούν ως και τις 15/10/08.


Πρόσθετες Επιλογές Χρόνου Ομιλίας

Επιπλέον, η Τellas από σήμερα δίνει πρώτη στην ελληνική αγορά τη δυνατότητα σε όλους τους συνδρομητές των υπηρεσιών Τellas Double Play Best Price και Τellas Telephony Unlimited να δημιουργήσουν το προσωπικό τους πακέτο, ενεργοποιώντας μία ή περισσότερες από τις νέες πρόσθετες προαιρετικές επιλογές χρόνου ομιλίας.

Αναλυτικά οι πρόσθετες επιλογές χρόνου ομιλίας (add – ons) είναι οι εξής:

Friends & Family
Απεριόριστες κλήσεις προς 3 σταθερά (όλων των δικτύων) σε Ελλάδα
Telephony 300
300 λεπτά χρόνου ομιλίας προς οποιοδήποτε σταθερό σε Ελλάδα (αστικά και υπεραστικά)
Mobile 45
45 λεπτά χρόνου ομιλίας προς όλα τα εθνικά κινητά ανεξαρτήτως δικτύου
International 180
180 λεπτά χρόνου ομιλίας προς 38 διεθνείς σταθερούς προορισμούς οποιαδήποτε ώρα και μέρα


Παράλληλα, η Tellas παρέχει δωρεάν εξοπλισμό (USB & ETH) modem/router ή τη δυνατότητα απόκτησης WiFi ADSL router με ιδιαίτερα χαμηλή χρέωση. Σημειώνεται, ότι η επιλογή των 3 σταθερών αριθμών μπορεί να αλλάζει μία φορά κάθε μήνα.

H επιλογή Friends & Family για υφιστάμενους συνδρομητές Tellas θα είναι διαθέσιμη για ενεργοποίηση από 1/11/2008.


Τιμοκατάλογος

Πρόσθετη επιλογή | Mηνιαία Χρέωση
Friends & Family |7 €
Telephony 300 |7 €
Mobile 45 | 7 €
International 180 | 7 €

Όλες οι τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 19%

Για παράδειγμα, ένας συνδρομητής της υπηρεσίας Tellas Double-play Best Price που απολαμβάνει ADSL Internet έως 24Mbps και σταθερή τηλεφωνία χωρίς πάγιο ΟΤΕ με μηνιαία συνδρομή 22,90€ μπορεί να ενεργοποιήσει και την πρόσθετη επιλογή Mobile 45 εξασφαλίζοντας έτσι επιπλέον 45 λεπτά κλήσεις προς κινητά κάθε μήνα με επιπλέον 7€ το μήνα δηλαδή συνολικά 29,90€ το μήνα .

Νέες συνδέσεις πραγματοποιούνται στα 400 καταστήματα WIND σε όλη την Ελλάδα καθώς και τηλεφωνικά στο 13800 (αστική χρέωση). Για τη διαθεσιμότητα της υπηρεσίας καθώς και περισσότερες πληροφορίες για τα χαρακτηριστικά του νέου Tellas Double Play, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επισκεφθούν τη νέα ιστοσελίδα της Tellas στο www.tellas.gr.

Πηγή: Tellas

Mouse Potato
02-10-08, 14:23
Αναμενόμενο. Προσωπικά δεν μ' αγγίζει :)

ermis333
02-10-08, 14:29
1 σταθερό για τη γυναίκα, 1 για την γκόμενα και 1 για το εξώγαμο μπας και το πείσουμε να μην το πεί στη γυναίκα. :p

Σίγουρα είναι ένα καλό πακέτο για αυτούς που ασχολούνται κυρίως με το ίντερνετ και δεν παίρνουν πολλά τηλέφωνα.

crypter
02-10-08, 14:29
κι αλλη προσφορα; εδω με το ζορι ανταπεξερχεται στις ταχυτητες με τους πελατες που ηδη εχει (απο οταν πλακωσαν ολοι με την προσφορα με το λαπτοπ). :hmm:

Mouse Potato
02-10-08, 14:32
Θα την χαρακτήριζα ως νέα παραπροσφορά. Δεν μας λέει τίποτα καινούριο...

blugosi
02-10-08, 14:40
Έχω την εντύπωση ότι η Τελλάς αντί να βελτιώσει τις υπηρεσίες της, σπαταλάει χρόνο και χρήμα σε κινήσεις marketing που είναι εντελώς εφήμερες...

Dimitris_80
02-10-08, 14:50
Ασύμφορη μου μοιάζει η προσφορά αυτή. Δε νομίζω να πιάσει καθόλου. Δηλαδή να δώσω 7€ το μήνα παραπάνω (δηλαδή το πάγιο να πάει στα 29,90€) για να μιλάω με 3 σταθερά δωρεάν; Γιατί να μη δώσω κι άλλα 10€ για να μιλάω σε ΟΛΟΥΣ δωρεάν+κινητά+διεθνή;

lewton
02-10-08, 14:51
Έχω την εντύπωση ότι η Τελλάς αντί να βελτιώσει τις υπηρεσίες της, σπαταλάει χρόνο και χρήμα σε κινήσεις marketing που είναι εντελώς εφήμερες...
Δηλαδή λες ότι οι άνθρωποι που απασχολήθηκαν στο τμήμα marketing για να σκεφτούν αυτό το τρομερό πακέτο θα μπορούσαν να εργάζονται στο τεχνικό για τη βελτίωση της ποιότητας των υπηρεσιών;

Mouse Potato
02-10-08, 14:53
Μια naked dsl νομίζω θα έπιανε full. Εαν αυτό είναι τεχνικά δυνατό... Η κάτι αντίστοιχο

nm96027
02-10-08, 14:56
Μια naked dsl νομίζω θα έπιανε full. Εαν αυτό είναι τεχνικά δυνατό... Η κάτι αντίστοιχο

Τεχνικα είναι. Ομως κοστίζει οσο μια full llu.

Spanos
02-10-08, 14:58
Ασύμφορη μου μοιάζει η προσφορά αυτή. Δε νομίζω να πιάσει καθόλου. Δηλαδή να δώσω 7€ το μήνα παραπάνω (δηλαδή το πάγιο να πάει στα 29,90€) για να μιλάω με 3 σταθερά δωρεάν; Γιατί να μη δώσω κι άλλα 10€ για να μιλάω σε ΟΛΟΥΣ δωρεάν+κινητά+διεθνή;

Γιατί άλλο τα +7 και αλλο τα +17 για κάποιον που πέρνει 2~3 φίλους απο το σταθερό;)

Mouse Potato
02-10-08, 14:59
Τεχνικα είναι. Ομως κοστίζει οσο μια full llu.

Με κάποια ίσως εγγυημένη "χαμηλή" ταχύτητα (πχ. 4mbps/1mbps) και αρκετά χαμηλότερη τιμή; :hmm:

gkosto
02-10-08, 15:00
Ασύμφορη μου μοιάζει η προσφορά αυτή. Δε νομίζω να πιάσει καθόλου. Δηλαδή να δώσω 7€ το μήνα παραπάνω (δηλαδή το πάγιο να πάει στα 29,90€) για να μιλάω με 3 σταθερά δωρεάν; Γιατί να μη δώσω κι άλλα 10€ για να μιλάω σε ΟΛΟΥΣ δωρεάν+κινητά+διεθνή;

αυτό θέλει να κάνει ρε παιδιά ........................
και όποιος τσιμπήσει

PeiramatoZwo
02-10-08, 15:01
Η προσφορά παιδιά είναι καλή. Μην ξεχνάμε ότι υπάρχει κόσμος που ψάχνει να μεταπήδησει στα 24 mb και κοιτάει και την αντίστοιχη προσφορά της vodafone καθώς και της forthnet.
Εμένα δεν με ενδιαφέρει να έχω τηλεφωνία τόσο, αν και οι κλήσεις προς 3 νούμερα είναι βολικό να μιλάω με 3 φίλους.

vasiliou
02-10-08, 15:02
Γιατί να μην έπιανε και τους παλιούς?
Είχα το 39αρι αλλα δε το δουλεία πολύ και έτσι το γύρισα στο σκέτο και έβαλα skype για τα σταθερά... Αν το έδινε αυτο με τα 3 νούμερα και στους παλιούς θα μου ερχόταν γάντι... ουτε το skype δεν θα ήθελα :(

lewton
02-10-08, 15:02
Μια naked dsl νομίζω θα έπιανε full. Εαν αυτό είναι τεχνικά δυνατό... Η κάτι αντίστοιχο
Σε αυτήν την προσφορά αν δε βάλεις τηλέφωνο στην πρίζα έχεις naked DSL με 22.90 ευρώ, τη στιγμή που η Vivodi χρεώνει τη naked DSL 25 ευρώ για χαμηλότερη ταχύτητα.
Δεν καταλαβαίνω γιατί κολλάς στους τύπους και όχι στην ουσία.

Spanos
02-10-08, 15:04
Γιατί να μην έπιανε και τους παλιούς?
Είχα το 39αρι αλλα δε το δουλεία πολύ και έτσι το γύρισα στο σκέτο και έβαλα skype για τα σταθερά... Αν το έδινε αυτο με τα 3 νούμερα και στους παλιούς θα μου ερχόταν γάντι... ουτε το skype δεν θα ήθελα :(

"H επιλογή Friends & Family για υφιστάμενους συνδρομητές Tellas θα είναι διαθέσιμη για ενεργοποίηση από 1/11/2008"

Dimitris_80
02-10-08, 15:05
Βασικά τα σταθερά έχουν πεθάνει εδώ και καιρό. Ποιος καλεί πλέον από τον πάροχό του; Βάλτε Voipdiscount/Skype κλπ. με άριστη ποιότητα και είστε καλυμμένοι. Και αναφέρομαι με κλήση από την συμβατική τηλεφωνική συσκευή, όχι με μικρόφωνα κλπ.

Mouse Potato
02-10-08, 15:05
Σε αυτήν την προσφορά αν δε βάλεις τηλέφωνο στην πρίζα έχεις naked DSL με 22.90 ευρώ, τη στιγμή που η Vivodi χρεώνει τη naked DSL 25 ευρώ για χαμηλότερη ταχύτητα.
Δεν καταλαβαίνω γιατί κολλάς στους τύπους και όχι στην ουσία.

Ακριβώς σ αυτό αναφέρομαι... Πιστεύω πως θα ήταν πιο πρακτικό/κερδοφόρο να γίνει κάτι αντίστοιχο με vivo... Στην ουσία του πράγματος αναφέρομαι. Ούτως η αλλιώς αυτή είναι η προσφορά. Το συγκεκριμένο πρόγραμμα απευθύνεται σ αυτούς που μιλάνε στο τηλ "επιλεκτικά"


Βασικά τα σταθερά έχουν πεθάνει εδώ και καιρό. Ποιος καλεί πλέον από τον πάροχό του; Βάλτε Voipdiscount/Skype κλπ. με άριστη ποιότητα και είστε καλυμμένοι. Και αναφέρομαι με κλήση από την συμβατική τηλεφωνική συσκευή, όχι με μικρόφωνα κλπ.

Διαφωνώ. Το ότι εσύ μπορείς να κάνεις χρήση VoIP δεν πάει να πει πως μπορεί να κάνει ο καθένας. Κι απ την στιγμή που τον καλύπτει ο πάροχος ικανοποιητικότατα γιατί να καταφύγει σε υποδεέστερες λύσεις;

gavrinos
02-10-08, 15:06
το δελτιο τυπου που εχει αναρτηθει παραπανω, ειναι αντιφατικο σε σχεση με την υπηρεσια η οποια παρουσιαζεται στο http://www.tellas.gr/default.asp?siteID=1&pageID=5&langID=1

στο σαιτ της τελας, στο media centre, δεν βρηκα σχετικο δελτιου τυπου.

το πρωτο ποστ εδω λεει οτι στα 22,9 συμπεριλαμβανονται οι 3 αριθμοι. στο επισημο σαιτ λεει οτι στα 22,9, υπαρχει χρονοχρεωση. το κοστος για τους 3 αριθμους ειναι 7 ευρω.

περα απο αυτο παντως, προφανως εχουν κανει την ερευνα αγορας τους και εχουν προβλεψει οτι θα υπαρχει ενδιαφερον. επομενως, καμια υπηρεσια δεν μπορει να χαρακτηριζεται ως αδιαφορη, αναμενομενη ή βαρετη - σε οποιον δεν αρεσει, απλα δεν την επιλέγει.

vasiliou
02-10-08, 15:06
"H επιλογή Friends & Family για υφιστάμενους συνδρομητές Tellas θα είναι διαθέσιμη για ενεργοποίηση από 1/11/2008"

Να το έδινε όπως στους νέους... 3 σταθερά free και οχι με 7 ευρο σε μας τους παλιούς.... προτιμώ με skype 3,50 ευρο σε ολα τα σταθερά!:whistle:

psolord
02-10-08, 15:06
Εμένα μου αρέσει πάρα πολυ αυτή η προσφορά. Μιας και δεν έχω πολλά τηλέφωνα στο σπίτι δηλαδή.

Απο τα 39,90 στα 22,90 είναι 17 ευρώ διαφορά. 204 ευρώ το χρόνο. Φυσικά ότι τηλέφωνο θα γίνεται θα πληρώνεται, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να φτάσω αυτό το ποσό. Όντως τα 3 νούμερα χωρίς χρέωση με φτάνουν για τις άμεσες ανάγκες.

Το θέμα είναι θα μπορώ να μεταφερθώ στο νέο πρόγραμμα? Το ετήσιο συμβόλαιό μου Tellas Zisto Tel+Dsl έχει λήξει προ πολλού! Ξέρει κανείς?

Mouse Potato
02-10-08, 15:09
Εμένα μου αρέσει πάρα πολυ αυτή η προσφορά. Μιας και δεν έχω πολλά τηλέφωνα στο σπίτι δηλαδή.

Απο τα 39,90 στα 22,90 είναι 17 ευρώ διαφορά. 204 ευρώ το χρόνο. Φυσικά ότι τηλέφωνο θα γίνεται θα πληρώνεται, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να φτάσω αυτό το ποσό. Όντως τα 3 νούμερα χωρίς χρέωση με φτάνουν για τις άμεσες ανάγκες.

Το θέμα είναι θα μπορώ να μεταφερθώ στο νέο πρόγραμμα? Το ετήσιο συμβόλαιό μου Tellas Zisto Tel+Dsl έχει λήξει προ πολλού! Ξέρει κανείς?

Είμαι σχεδόν σίγουρος πως στο cc μπορεί να μην γνωρίζουν ακόμα τις διαδικασίες ή ακόμα και το πρόγραμμα. Η περιμένεις να ανακοινωθεί ή πας κάπου να το ζητήσεις άμεσα (wind ή στα γραφεία)

lewton
02-10-08, 15:10
Μια naked dsl νομίζω θα έπιανε full. Εαν αυτό είναι τεχνικά δυνατό... Η κάτι αντίστοιχο


Σε αυτήν την προσφορά αν δε βάλεις τηλέφωνο στην πρίζα έχεις naked DSL με 22.90 ευρώ, τη στιγμή που η Vivodi χρεώνει τη naked DSL 25 ευρώ για χαμηλότερη ταχύτητα.
Δεν καταλαβαίνω γιατί κολλάς στους τύπους και όχι στην ουσία.


Ακριβώς σ αυτό αναφέρομαι... Πιστεύω πως θα ήταν πιο πρακτικό/κερδοφόρο να γίνει κάτι αντίστοιχο με vivo... Στην ουσία του πράγματος αναφέρομαι. Ούτως η αλλιώς αυτή είναι η προσφορά. Το συγκεκριμένο πρόγραμμα απευθύνεται σ αυτούς που μιλάνε στο τηλ "επιλεκτικά"


Δηλαδή τι προτείνεις στην Tellas;
Να αυξήσει την τιμή κατά 2 ευρώ και να αφαιρέσει την τηλεφωνία για να γίνει σαν τη Vivodi;

gavrinos
02-10-08, 15:14
επαναλαμβανω, το πρωτο ποστ εδω λεει οτι στα 22,9 συμπεριλαμβανονται οι 3 αριθμοι. στο επισημο σαιτ λεει οτι στα 22,9, υπαρχει χρονοχρεωση. το κοστος για τους 3 αριθμους ειναι +7 ευρω = 29,9€

Mouse Potato
02-10-08, 15:15
Δηλαδή τι προτείνεις στην Tellas;
Να αυξήσει την τιμή κατά 2 ευρώ και να αφαιρέσει την τηλεφωνία για να γίνει σαν τη Vivodi;

I am sorry. Είδα το 5 ευρώ και λόγω μη ενημέρωσης νόμιζα πως ισχύει. :redface:

Dimitris_80
02-10-08, 15:16
επαναλαμβανω, το πρωτο ποστ εδω λεει οτι στα 22,9 συμπεριλαμβανονται οι 3 αριθμοι. στο επισημο σαιτ λεει οτι στα 22,9, υπαρχει χρονοχρεωση. το κοστος για τους 3 αριθμους ειναι +7 ευρω = 29,9€
Το 22,90€ +3 δωρεάν σταθερούς προορισμούς ισχύει για νέους συνδρομητές. Διάβασε καλύτερα την ανακοίνωση. Στο σάιτ αναφέρεται στους παλιούς πελάτες. Για παλιούς αν θέλουν 3 δωρεάν σταθερούς προορισμούς θα πρέπει να καταβάλλουν 7€ επιπλέον το μήνα. Δεν υπάρχει κάτι λάθος. Απλά εσύ τα συγχέεις.

lewton
02-10-08, 15:19
I am sorry. Είδα το 5 ευρώ και λόγω μη ενημέρωσης νόμιζα πως ισχύει. :redface:
To πληκτρολόγιο του laptop μου έχει αρχίσει να χάνει πατήματα...

nnn
02-10-08, 15:21
το δελτιο τυπου που εχει αναρτηθει παραπανω, ειναι αντιφατικο σε σχεση με την υπηρεσια η οποια παρουσιαζεται στο http://www.tellas.gr/default.asp?siteID=1&pageID=5&langID=1

στο σαιτ της τελας, στο media centre, δεν βρηκα σχετικο δελτιου τυπου.

το πρωτο ποστ εδω λεει οτι στα 22,9 συμπεριλαμβανονται οι 3 αριθμοι. στο επισημο σαιτ λεει οτι στα 22,9, υπαρχει χρονοχρεωση. το κοστος για τους 3 αριθμους ειναι 7 ευρω.

περα απο αυτο παντως, προφανως εχουν κανει την ερευνα αγορας τους και εχουν προβλεψει οτι θα υπαρχει ενδιαφερον. επομενως, καμια υπηρεσια δεν μπορει να χαρακτηριζεται ως αδιαφορη, αναμενομενη ή βαρετη - σε οποιον δεν αρεσει, απλα δεν την επιλέγει.
To ΔΤ μας ήρθε από το γραφείο τύπου της Tellas στο ειδικό email που έχουμε για ενημέρωση από τους πάροχους, λογικά θα το ανεβάσουν και στο site τους.

gkosto
02-10-08, 15:21
αν ηταν καλη προσφορα , θα ειχαν βουηξει τα ραδιοφωνα και οι τηλεορασεις , ειναι μια προσφορα που οπως παντα προκαλει αλλα στην ουσια δεν ειναι και τιποτε το φοβερο , δεν ειναι κατι που θα ξεσηκωσει τον κοσμο

vasiliou
02-10-08, 15:22
Το 22,90€ +3 δωρεάν σταθερούς προορισμούς ισχύει για νέους συνδρομητές. Διάβασε καλύτερα την ανακοίνωση. Στο σάιτ αναφέρεται στους παλιούς πελάτες. Για παλιούς αν θέλουν 3 δωρεάν σταθερούς προορισμούς θα πρέπει να καταβάλλουν 7€ επιπλέον το μήνα. Δεν υπάρχει κάτι λάθος. Απλά εσύ τα συγχέεις.

Σωστος ο Μηστος ...


Εμένα μου αρέσει πάρα πολυ αυτή η προσφορά. Μιας και δεν έχω πολλά τηλέφωνα στο σπίτι δηλαδή.

Απο τα 39,90 στα 22,90 είναι 17 ευρώ διαφορά. 204 ευρώ το χρόνο. Φυσικά ότι τηλέφωνο θα γίνεται θα πληρώνεται, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να φτάσω αυτό το ποσό. Όντως τα 3 νούμερα χωρίς χρέωση με φτάνουν για τις άμεσες ανάγκες.

Το θέμα είναι θα μπορώ να μεταφερθώ στο νέο πρόγραμμα? Το ετήσιο συμβόλαιό μου Tellas Zisto Tel+Dsl έχει λήξει προ πολλού! Ξέρει κανείς?

Και με βαση οτι ειναι μόνο για νέους συνδρομητές πολυ φοβάμαι πως θα σου πουν κόψε το τηλ. και ξαναγραψου για συνδρομητής απο την αρχη πράγμα που σημαίνει χάνεις τον αριθμό η εκτός αν πας σε αλλη εταιρία και γυρίσεις...
Με λίγα λογία άδικος ο κόπος και παίδεμα!

psolord
02-10-08, 15:24
το δελτιο τυπου που εχει αναρτηθει παραπανω, ειναι αντιφατικο σε σχεση με την υπηρεσια η οποια παρουσιαζεται στο http://www.tellas.gr/default.asp?siteID=1&pageID=5&langID=1

στο σαιτ της τελας, στο media centre, δεν βρηκα σχετικο δελτιου τυπου.

το πρωτο ποστ εδω λεει οτι στα 22,9 συμπεριλαμβανονται οι 3 αριθμοι. στο επισημο σαιτ λεει οτι στα 22,9, υπαρχει χρονοχρεωση. το κοστος για τους 3 αριθμους ειναι 7 ευρω.

περα απο αυτο παντως, προφανως εχουν κανει την ερευνα αγορας τους και εχουν προβλεψει οτι θα υπαρχει ενδιαφερον. επομενως, καμια υπηρεσια δεν μπορει να χαρακτηριζεται ως αδιαφορη, αναμενομενη ή βαρετη - σε οποιον δεν αρεσει, απλα δεν την επιλέγει.

Φίλε μου νομίζω οτι έχεις δίκιο. 22,90 με 3 δωρεάν αριθμούς θα ήταν καταπληκτικό.

Αλλα όπως σωστά παρατήρησες λέει


Νέες Πρόσθετες Προαιρετικές Επιλογές
Τώρα μπορείτε να επιλέξετε μία ή περισσότερες από τις παρακάτω πρόσθετες επιλογές για να φτιάξετε το πακέτο Double Play που ταιριάζει στις ανάγκες σας.


Friends & Family
Απεριόριστες κλήσεις προς 3 σταθερά σε Ελλάδα που θα επιλέξετε*.
Telephony 300
300 λεπτά χρόνου ομιλίας** προς οποιοδήποτε σταθερό σε Ελλάδα (αστικά και υπεραστικά).
Mobile 45
45 λεπτά χρόνου ομιλίας*** προς όλα τα εθνικά κινητά ανεξαρτήτως δικτύου.
International 180
180 λεπτά χρόνου ομιλίας**** προς 38 διεθνείς σταθερούς προορισμούς οποιαδήποτε ώρα και μέρα.

Τιμοκατάλογος

Πρόσθετη επιλογή Mηνιαία Χρέωση Friends & Family 7 € Telephony 300 7 € Mobile 45 7 € International 180 7 €

Παρακαλώ να διορθωθεί το αρχικό ποστ.:)

restos
02-10-08, 15:26
επαναλαμβανω, το πρωτο ποστ εδω λεει οτι στα 22,9 συμπεριλαμβανονται οι 3 αριθμοι. στο επισημο σαιτ λεει οτι στα 22,9, υπαρχει χρονοχρεωση. το κοστος για τους 3 αριθμους ειναι +7 ευρω = 29,9€ ειναι δηλαδη ο ιδιο προγραμα απλα σοθ δινει προσθετεσ επιλογες με +7 ευρω!! δε μιλαμε για προσφορα αλλα για εξυπνο μαρκετιγκ!!! αλλαξε ο τελλης και εβαλε τα ρουχα του αλιως:p

psolord
02-10-08, 15:26
Το 22,90€ +3 δωρεάν σταθερούς προορισμούς ισχύει για νέους συνδρομητές. Διάβασε καλύτερα την ανακοίνωση. Στο σάιτ αναφέρεται στους παλιούς πελάτες. Για παλιούς αν θέλουν 3 δωρεάν σταθερούς προορισμούς θα πρέπει να καταβάλλουν 7€ επιπλέον το μήνα. Δεν υπάρχει κάτι λάθος. Απλά εσύ τα συγχέεις.

Αχά! Και εγώ τα σύγχεσα μαζί με το φίλο!:p

blugosi
02-10-08, 15:34
Δηλαδή λες ότι οι άνθρωποι που απασχολήθηκαν στο τμήμα marketing για να σκεφτούν αυτό το τρομερό πακέτο θα μπορούσαν να εργάζονται στο τεχνικό για τη βελτίωση της ποιότητας των υπηρεσιών;

Πως σκέφτηκες κάτι τέτοιο; :hmm: Να σε ενημερώσω για να ξέρεις , αυτά τα πράγματα δε γίνονται.:nono: Δεν μπορεί ένας marketeer να σχεδιάσει δίκτυο γιατί δεν έχει τις τεχνικές γνώσεις.:p

Δεν αναφερόμουνα μόνο στις τεχνικές υπηρεσίες... Υπάρχει και το customer care, υπάρχει και το λογιστήριο που τιμολογεί, υπάρχει και το τμήμα quality που ελέγχει την ποιότητα των υπηρεσιών κλπ.
Για να βελτιωθούν όλες αυτές οι υπηρεσίες, πρέπει το management της εταιρείας κα'τ αρχήν να δείξει εμπράκτως ότι αξιολογεί θετικά αυτά τα τμήματα σε σχέση με άλλα (π.χ. marketing) και να παρέχει χρήμα τόσο σε τεχνικά συστήματα όσο και σε στελέχωση...Πράγμα που είτε δεν το κάνει, είτε δεν το κάνει τόσο όσο να δούμε ορατά αποτελέσματα.

Υπό το πρίσμα των προβλημάτων που είχα προσωπικά με την Tellas, σε σχέση με τον ΟΤΕ που είμαι τώρα συνδρομητής, θεωρώ ότι η προσφορά τους δε με συμφέρει.
Φυσικά αν είχα άλλες απαιτήσεις, το χρόνο να περιμένω με τις ώρες στα τηλέφωνα με το cc και ήμουν πραγματικά ζορισμένος οικονομικά, ενδεχομένως να το σκεφτόμουνα... :)

mhatzinik
02-10-08, 16:07
Βασικά τα σταθερά έχουν πεθάνει εδώ και καιρό. Ποιος καλεί πλέον από τον πάροχό του; Βάλτε Voipdiscount/Skype κλπ. με άριστη ποιότητα και είστε καλυμμένοι. Και αναφέρομαι με κλήση από την συμβατική τηλεφωνική συσκευή, όχι με μικρόφωνα κλπ.

πολυ σωστος!!!!!!!!!!!!

aliosa
02-10-08, 16:10
χωρίς Πάγιο ΟΤΕ και μόνο με μόνο με 22,90€ το μήνα.

Εδω δεν μπορουν καλα καλα να γραψουν μια σωστη ανακοινωση...περιμενεις και σωστο προγραμμα?
Καλα δεν υπαρχει κανενας ελεγχος πριν το στειλουν στα ΜΜΕ?

Alex_Under
02-10-08, 16:59
Δεν μας λέει τίποτα για το τέλος ενεργοποίησης που μέχρι 30/9 το είχε δωρεάν.

zeppelin
02-10-08, 18:19
κάθε πότε αλλάζουμε τα 3 τηλ και είναι χωρίς χρέωση η αλλαγή;

vasiliou
02-10-08, 18:23
Η επιλογή των τριών σταθερών αριθμών μπορεί να αλλάζει μία φορά κάθε μήνα.

GEORGE.B
02-10-08, 18:55
Αs κοιτάξουν να φτιάξουν πρώτα ένα σταθερό και αξιόπιστο
internet και μετά να δώσουν ''πακέτα τηλεφωνίαs''και τα
σχετικά...:whistle:

gtl
02-10-08, 19:21
Μιας και είναι "μέλος του ομίλου Wind" θα μπορούσαν να βγάλουν μια πραγματικά δυνατή προσφορά (ας πούμε, δέκα ώρες σε όλα τα κινητά Wind ασχέτως πακέτου, συμβολαίου κ.ο.κ) για να διαλύσουν τον ανταγωνισμό.

Αλλά βλέπετε οι Ελληνικές εταιρείες κινητής νομίζουν ότι έχουν βρει την κότα με τα χρυσά αυγά στα κέρδη της κινητής, για την οποία πληρώνουμε πενταπλάσιες και δεκαπλάσιες τιμές από τις άλλες Ευρωπαικές χώρες, και δεν τα θυσιάζουν για να προωθήσουν την σταθερή τηλεφωνία τους.

Ας κάτσουν λοιπόν να αλληλοτρώγονται για το 40% που τους αφήνει η κυριαρχία του ΟΤΕ. Αν ήθελαν να ανταγωνιστούν πραγματικά ξέρουν πολύ καλά τί θα έπρεπε να γίνει.

YΓ: Για να μην ξεχνιόμαστε, τιμές T-mobile Γερμανίας, και μάλιστα για κλήσεις από κινητό (http://www.t-mobile.de/max/0,13360,18516-_,00.html)...

Απεριόριστες κλήσεις σε όλα τα σταθερά όλων των δικτύων : 15 ευρώ τον μήνα
Απεριόριστες κλήσεις σε όλα τα κινητά του ίδιου δικτύου και όλα τα σταθερά όλων των δικτύων : 30 ευρώ τον μήνα.
Απεριόριστες κλήσεις σε ό,τι υπάρχει στην Γερμανία (όλα τα κινητά, όλα τα δίκτυα, όλα τα σταθερά) : 80 ευρώ τον μήνα!!!

Όπως καταλαβαίνετε, περιθώρια για να προωθήσουν τις ευρυζωνικές τους υπηρεσίες μειώνοντας τις τιμές ομιλίας από και προς κινητά έχουν πολύ μεγάλα οι πάροχοί μας.

thanatos
02-10-08, 19:23
Σε αυτήν την προσφορά αν δε βάλεις τηλέφωνο στην πρίζα έχεις naked DSL με 22.90 ευρώ, τη στιγμή που η Vivodi χρεώνει τη naked DSL 25 ευρώ για χαμηλότερη ταχύτητα.
Δεν καταλαβαίνω γιατί κολλάς στους τύπους και όχι στην ουσία.



Δηλαδή τι προτείνεις στην Tellas;
Να αυξήσει την τιμή κατά 2 ευρώ και να αφαιρέσει την τηλεφωνία για να γίνει σαν τη Vivodi;

Δεν θα υπερασπισθώ τα χάλια της Vivodi αλλά το telefonet+ (http://www.vivodi.gr/site/content.php?artid=12) πχ ονομαστικά (αν είναι κάποιος κ*@#φαρδος ,είναι σε περιοχή με κάλυψη,έχει διασυνδέσεις για να προωθήσει τις διαδικασίες για να συνδεθεί "γρήγορα",του κάτσει καλή γραμμή και ευτυχήσει να μην πάθει σοβαρή βλάβη,κτλ κτλ :) ) δεν συγκρίνεται με τίποτα.
Κανένα τέτοιο πακέτο (είτε pots είτε voip) πότε θα βγάλουν οι μεγάλοι-μεγαλύτεροι παίκτες της αγοράς όπως η Wind-Tellas;

panther.
02-10-08, 19:34
ρε παιδια συγγνωμη τα 45 λεπτα στα κινητα με "μολις" 7€ ειναι καλη προσφορά;
αν διαρεσει κανεις τα 7€ με το 0,16€/λεπτο περιπου βγαινουν 43 λεπτα ομιλιας.

αρα πληρωνεις τα 7€ και αν τα μιλησεις σου ερχεται μια η αλλη - αλλιως:cry:

thanatos
02-10-08, 19:42
Δηλαδή λες ότι οι άνθρωποι που απασχολήθηκαν στο τμήμα marketing για να σκεφτούν αυτό το τρομερό πακέτο θα μπορούσαν να εργάζονται στο τεχνικό για τη βελτίωση της ποιότητας των υπηρεσιών;

Πως σκέφτηκες κάτι τέτοιο; Να σε ενημερώσω για να ξέρεις , αυτά τα πράγματα δε γίνονται. Δεν μπορεί ένας marketeer να σχεδιάσει δίκτυο γιατί δεν έχει τις τεχνικές γνώσεις.

Δεν αναφερόμουνα μόνο στις τεχνικές υπηρεσίες... Υπάρχει και το customer care, υπάρχει και το λογιστήριο που τιμολογεί, υπάρχει και το τμήμα quality που ελέγχει την ποιότητα των υπηρεσιών κλπ.
Για να βελτιωθούν όλες αυτές οι υπηρεσίες, πρέπει το management της εταιρείας κα'τ αρχήν να δείξει εμπράκτως ότι αξιολογεί θετικά αυτά τα τμήματα σε σχέση με άλλα (π.χ. marketing) και να παρέχει χρήμα τόσο σε τεχνικά συστήματα όσο και σε στελέχωση...Πράγμα που είτε δεν το κάνει, είτε δεν το κάνει τόσο όσο να δούμε ορατά αποτελέσματα.

Υπό το πρίσμα των προβλημάτων που είχα προσωπικά με την Tellas, σε σχέση με τον ΟΤΕ που είμαι τώρα συνδρομητής, θεωρώ ότι η προσφορά τους δε με συμφέρει.
Φυσικά αν είχα άλλες απαιτήσεις, το χρόνο να περιμένω με τις ώρες στα τηλέφωνα με το cc και ήμουν πραγματικά ζορισμένος οικονομικά, ενδεχομένως να το σκεφτόμουνα...

Θαρρώ ότι ο lewton αστειευόταν και δεν έπιασες το χιούμορ και την ειρωνεία.
Εκτός αν βέβαια και εσύ απαντάς συνεχίζοντας το ειρωνικό αστείο οπότε δεν έπιασα εγώ το δικό σου χιούμορ και την ειρωνεία :) .

chaos38
02-10-08, 20:27
Είναι σαφές οτι για όσους γνωριζουν βασικά πραγματα απο marketing οι προσφορες δινονται σχεδον παντα σιγά σιγά(βλεπε κινητη τηλεφωνια) ετσι ωστε να εχουμε παντα να παρουσιαζουμε κατι καινουργιο.
Επισης ειναι λογικο ότι παντα προσπαθεις να κανεις κινησεις που ειναι πολυ σωστα 'ζυγισμένο' το κέρδος που θα σου φέρει.
Ποσο μαλλον στις περιπτωσεις των τηλεπικοινωνιακων εταιρειων που ειναι πολυ ευκολο να μαζεψουν κοσμο χωρις να μπορουν να ανταποκριθουν και τελικα να την πατησουν.

Είμαστε ακομα στο ξεκινημα ενος Μεγαλου Ταξιδιου Νεων Τεχνολογιων- Προσφορων- & Ανταγωνισμου .Αλλά σιγουρα για πολυ λιγους.

D_J_V
03-10-08, 00:36
Ρε γαμώτο για λίγες μέρες ΕΧΑΣΑ τη νέα προσφορά... πραγματικά μιλάω ΜΟΝΟ με 3 τηλέφωνα κατα 90%!
Γιαυτό και έβαλα το Best Price με 22,90...
Ισως βέβαια τώρα χρεώνουν την ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ !!
Τελος πάντων συνεχίζω σταθερά με skype... 5 ευρώ απεριόριστα σε ΟΛΗ την Ευρώπη...

ChaniaMania
03-10-08, 03:33
Φίλε D_J_V πως πάει από ποιότητα το skype? 5 είναι πολύ λίγα!
Θέλει extra εξοπλισμό?

theochem
03-10-08, 05:04
Αυτό που κάνει, ουσιαστικά, η τελλάς είναι να δημιουργεί για πρώτη φορά πρόσθετα προγράμματα πάνω από fllu ανάλογα με τους προορισμούς. Βαριέμαι, βέβαια,:oops: να κάτσω να υπολογίσω αν πραγματικά συμφέρουν αυτά τα πακέτα ή είναι σχεδόν το ίδιο με το να έχεις το απλό double play best price...

ermis333
03-10-08, 07:10
Απλά να πώ πως για νέους συνδρομητές τα 3 τηλεφωνα συμπεριλαμβάνονται στα 22.90 ενώ για παλιούς ΔΕΝ (κρίμα).

@ ADSLgr.com All rights reserved.