PDA

Επιστροφή στο Forum : Ταχύτητες Forthnet σε DSLAM Θερίσου, Ηράκλειο Κρήτης



XavierGr
15-10-05, 19:59
Πάει εδώ και καιρός που έχω βάλει adsl in a box (δυστυχώς) και πήρα και το USR9105 και από τότε μέχρι το τέλος του καλοκαιριού είμαι και εγώ happy camper. Δυστυχώς όμως, όπως είπα όλα αυτά άλλαξαν λίγο πριν το τέλος του καλοκαιριού. Πιάνω 40 μόνο τα ξημερώματα, από p2p δεν το συζητώ, οποίο και να δουλεύω δεν μπορώ να σερφάρω (αχ κρίμα το USR), γενικός χάλια. Είμαι DSLAM Θερίσου στο Ηράκλειο Κρήτης. Έχει κανείς άλλος προβλήματα σε αυτή την περιοχή; Εγώ πάντως σκέφτομαι να κόψω την σύνδεση, ε όχι να πληρώνω από τις πιο ακριβές συνδέσεις και να έχω και τόσο χάλια ποιότητα! Εσείς τη προτείνεται; Να κάνω παράπονα, να κόψω τη σύνδεση και αν ναι ποιος πάροχος είναι αξιόπιστος στην περιοχή μου;

kewl
15-10-05, 23:09
Νομίζω οτι έχουμε ξαναμιλήσει για το ίδιο πρόβλημα φίλε.Και εγώ είμαι στο DSLAM θερίσσου και έχω προβλήματα απ τις αρχές του προηγούμενου μήνα.Ξεκίνησα και εγώ με μποξ και συνέχισα με 1 μπιλ .Τους έχω ζαλίσει στην φόρθνετ αλλά κανένα αποτέλεσμα.230 kbps που βγάζουν τα τέστ για τον οτέ λέει είναι ικανοποιητικές ταχύτητες και αυτοί δέν μπορούν να κάνουν τίποτα.Έχεις να προτίνεις καμία ενέργεια?Πάντως υπάρχουν και ημέρες που είναι οκ οι ταχύτητες με 330kbps το απόγευμα για παράδειγμα χθές...

kewl
15-10-05, 23:14
TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e
click START to begin
Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 114.74Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 213.42kb/s
Your PC is connected to a Cable/DSL modem

Πρίν λίγο...

psaraks
17-10-05, 23:09
Η otenet είναι καλλίτερη ή χειρότερη στην Κρήτη;

XavierGr
18-10-05, 04:41
Δεν έχω ιδέα, πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω. Είμαι βλέπεις και όμηρος της Forthnet με το in-a-box και θα πρέπει να πληρώσω ξανά το τέλος ενεργοποίησης.

Παρόλα αυτά τα ίδια χάλια συνεχίζουν να ισχύουν στο DSLAM της περιοχής μου. :whip: :whip:

NoYmErOs
18-10-05, 08:14
Η otenet είναι καλύτερη ή χειρότερη στην Κρήτη;


Δοκίμασε ντέμο απο άλλη εταιρία και αν πάλι έχεις προβλήματα τότε είναι πρόβλημα DSLAM και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα παρα να τους τηλεφωνείς συνεχεια..:(

adelias
18-10-05, 12:36
Και εγώ σε DSLAM Θερίσσου είμαι και έχω ακριβός το ίδιο πρόβλημα, για περισσότερα σχετικά με το πρόβλημα δες αυτό το thread

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=20827

kewl
18-10-05, 14:59
Δοκίμασε ντέμο απο άλλη εταιρία και αν πάλι έχεις προβλήματα τότε είναι πρόβλημα DSLAM και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα παρα να τους τηλεφωνείς συνεχεια..:(



Το έχω κάνει και εγώ και έχω και εγώ γραμμή μέσω φόρθνετ....δεν είναι ο ιsp είναι το DSLAM δοκίμασα και otenet και hol και είναι τα ίδια χάλια.Επίσης όπως έχω ξαναπεί τους ζάλισα στην φόρθνετ αλλά κανένα αποτέλεσμα...XavierGr αν τους ζαλίσουμε όλοι μαζί απο την περιοχή ίσως κάτι γίνει...και πιέσουν αυτοί παραπάνω τον Οτέ.

NoYmErOs
19-10-05, 23:04
Το έχω κάνει και εγώ και έχω και εγώ γραμμή μέσω φόρθνετ....δεν είναι ο ιsp είναι το DSLAM δοκίμασα και otenet και hol και είναι τα ίδια χάλια.Επίσης όπως έχω ξαναπεί τους ζάλισα στην φόρθνετ αλλά κανένα αποτέλεσμα...XavierGr αν τους ζαλίσουμε όλοι μαζί απο την περιοχή ίσως κάτι γίνει...και πιέσουν αυτοί παραπάνω τον Οτέ.

Αν έχεις γραμμή από 4νετ τότε παίρνεις τηλέφωνα στην 4νετ και τους τρελαίνεις εκεί.

Ο ΟΤΕ ούτε που σε βλέπει σαν χρήστη.
Στην 4νετ έχει μισθώσει γραμμή

@ ADSLgr.com All rights reserved.