PDA

Επιστροφή στο Forum : Χρέωση όλων των κινητών στο full πρόγραμμα



nobig
03-10-08, 15:06
Την καλησπέρα μου σε όλους.

Θα ήθελα να εκφράσω την δυσαρέσκεια μου και την γνώμη σας για το σύστημα λογαριασμών της τελλάς, για αρχή έκαναν να μου στείλουν λογαριασμό κανά 6μήνο και όταν έστειλαν τελικά ήρθε πολλά €€€ μαζεμένα. Κατόπιν ενώ τους είχα ζητήσει αναλυτικό να μου στέλνουν πράγμα που δεν έκαναν. Το τελειωτικό χτύπημα ήταν το γεγονός ότι μου χρέωναν όλες τις κλήσεις προς κινητά ενω υποτίθεται ότι έχω 60 λεπτά δωρεάν το μήνα. Έχει συμβεί σε κάποιος άλλους να τους χρεώνουν όλα τα κινητά;

jimakos10
03-10-08, 18:53
Εμένα μου τα χρεώνουν ώσπου να μπω στο ιδιόκτητο δίκτυο.
Όταν όμως έκανα την εγγραφή στην τελάς μου λέγανε οτι θα εχω 60 λεπτά δωρεάν σε κινητά και μετά μου το αλλάξανε.

Mouse Potato
03-10-08, 21:14
ΠΟΤΕ κανείς δεν πλήρωσε για κάτι λάθος. Αν υπάρχει η αναλυτική, απλά τους παίρνεις τηλ και αναφέρεις το πρόβλημα σου.

Ακόμα καλύτερα μπορείς να πας στα γραφεία (μιας και είναι μαζεμένοι οι λογαριασμοί και, όπως ανέφερες, είναι πολλά τα €€) και να ζητήσεις πίστωση για τον επόμενο λογαριασμό.

HELL_pegaSOS
05-10-08, 00:47
Το κακό για μένα είνια η ανα λεπτόι χρέωση στον δωρεάν χρόνο ομιλίας, οπότε για να μην τα ξοδέψεις και χρεωθείς, θέλει να βλέπεις το ρολόι-χρόνοι ομιλίας στο σταθερό.


Κατα τα άλλα κανένα πρόβλημα.


ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Το ότι δεν μου διευκρίνησε κανέις ότι 3ψήφια και 4ψήφια, 5ψήφια. .... νούμερα χρεώνονται εξτρα!

Είχα την ψευδαίσθηση ότι και εκείνα είναι τσάμπα, αν έχεις δωρεαν απεριόριστες κλησεις προς όλα τα δίκτυα.
Πχ. Νόμιζα ότι και τα 11888. 11880, 1110 του ΟΣΕ και πάει λέγοντας θα είναι δωρεαν και με 39.90 θα πάιρνω όποιο σταθερό θέλω(για Ελλάδα πάντα), όπου θέλω όποτε θελω με 39.90 τελική.


Μετα βλέπω στον λογαριασμό 43 κάτι και λέω ΕΠ τι γίνεται εδώ? Μας δουλεύουνε?

Mouse Potato
05-10-08, 09:39
Το ότι δεν μου διευκρίνησε κανέις ότι 3ψήφια και 4ψήφια, 5ψήφια. .... νούμερα χρεώνονται εξτρα!

Οι χρεώσεις σε τέτοιου είδους νούμερα αν έχεις παρατηρήσει τις περισσότερες φορές (αν όχι όλες) είναι διαφορερικές. Δεν ξέρω αν σε άλλο πάροχο στο διευκρινίζουν αυτό, πάντως είναι λογικό...

chaos38
05-10-08, 10:28
Στον παλιο τιμοκαταλογο είχε αναλυτικα τις χρεωσεις για 3ψηφια 4ψηφια 5ψηφια.
Στο νεο (10/08) τα αφαιρεσανε .Κακως!!!:nono:
Παντως θυμαμαι οτι σε αρκετα νουμερα είχε παγια χρεωση 0.10 /κληση.

nobig
05-10-08, 18:44
Τους έχω πάρει 2 τηλέφωνα και μου λένε ότι έχει πάει στο λογιστήριο η υπόθεση. Θα περιμένω μέχρι το πολύ αυτή την βδομάδα και μετά θα φύγε μαιλ στην ΕΕΤΤ

ermis333
06-10-08, 07:06
Τους έχω πάρει 2 τηλέφωνα και μου λένε ότι έχει πάει στο λογιστήριο η υπόθεση. Θα περιμένω μέχρι το πολύ αυτή την βδομάδα και μετά θα φύγε μαιλ στην ΕΕΤΤ

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τέτοια λάθη γίνονται εύκολα σε λογαριασμούς....πόσο μάλλον όταν έχεις να κάνεις με χιλιάδες πελάτες.

Ένα τηλέφωνο αρκεί πιστεύω, στην Tellas εμένα ποτέ δε μου έχουν πεί όχι σε πίστωση.

Το πιστωτικό συνήθως το στέλνουν μετά από 2 λογαριασμούς.

Mouse Potato
06-10-08, 11:22
Το πιστωτικό συνήθως το στέλνουν μετά από 2 λογαριασμούς.

Η ακόμα και στον επόμενο λογαριασμό

nobig
06-10-08, 23:24
Μακάρι παιδιά να είναι όπως τα λέτε και να ξεμπερδέψω γρήγορα γιατί δεν έχω όρεξη για φωνές και τσακωμούς. Μου κάνει εντύπωση όμως κάτι τέτοιο γιατί το σύστημα λογικά είναι αυτοματοποιημένο και δεν θα πρέπει να γίνονται τέτοια λάθη. Το ωραίο όμως είναι ότι αν δεν ζήταγα αναλυτικό λογαριασμό λόγο μεγάλου κόστους ούτε γάτα ούτε ζημιά απο την μεριά τους

chris2k4
07-10-08, 04:05
Το κακό για μένα είνια η ανα λεπτόι χρέωση στον δωρεάν χρόνο ομιλίας, οπότε για να μην τα ξοδέψεις και χρεωθείς, θέλει να βλέπεις το ρολόι-χρόνοι ομιλίας στο σταθερό.


Κατα τα άλλα κανένα πρόβλημα.


ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Το ότι δεν μου διευκρίνησε κανέις ότι 3ψήφια και 4ψήφια, 5ψήφια. .... νούμερα χρεώνονται εξτρα!

Είχα την ψευδαίσθηση ότι και εκείνα είναι τσάμπα, αν έχεις δωρεαν απεριόριστες κλησεις προς όλα τα δίκτυα.
Πχ. Νόμιζα ότι και τα 11888. 11880, 1110 του ΟΣΕ και πάει λέγοντας θα είναι δωρεαν και με 39.90 θα πάιρνω όποιο σταθερό θέλω(για Ελλάδα πάντα), όπου θέλω όποτε θελω με 39.90 τελική.


Μετα βλέπω στον λογαριασμό 43 κάτι και λέω ΕΠ τι γίνεται εδώ? Μας δουλεύουνε?

Κανένας πάροχος στην Ελλάδα δεν έχει δωρεάν κλήσεις για προορισμούς ειδικής χρέωσης.
Αν τους πάρεις τηλέφωνο και τους αναφέρεις το πρόβλημα θα στο πιστώσουν. Μπορεί να χρειαστεί περισσότερα του ενός τηλεφωνήματα αλλά το προβλημά σου θα λυθεί.

ermis333
07-10-08, 06:41
Μακάρι παιδιά να είναι όπως τα λέτε και να ξεμπερδέψω γρήγορα γιατί δεν έχω όρεξη για φωνές και τσακωμούς. Μου κάνει εντύπωση όμως κάτι τέτοιο γιατί το σύστημα λογικά είναι αυτοματοποιημένο και δεν θα πρέπει να γίνονται τέτοια λάθη. Το ωραίο όμως είναι ότι αν δεν ζήταγα αναλυτικό λογαριασμό λόγο μεγάλου κόστους ούτε γάτα ούτε ζημιά απο την μεριά τους

Επειδή ακριβώς είναι αυτοματοποιημένο πλήρως γίνονται λάθη, συνήθως έτσι πάει.

ikonomi
08-10-08, 12:01
Μακάρι παιδιά να είναι όπως τα λέτε και να ξεμπερδέψω γρήγορα γιατί δεν έχω όρεξη για φωνές και τσακωμούς. Μου κάνει εντύπωση όμως κάτι τέτοιο γιατί το σύστημα λογικά είναι αυτοματοποιημένο και δεν θα πρέπει να γίνονται τέτοια λάθη. Το ωραίο όμως είναι ότι αν δεν ζήταγα αναλυτικό λογαριασμό λόγο μεγάλου κόστους ούτε γάτα ούτε ζημιά απο την μεριά τους

Στον αναλυτικο λογαριασμο που στελνει κατοπιν η TELLAS,εφοσον ο αρχικος δεν εχει αναλυση,δεν εμφανιζονται μηδενικες χρεωσεις.Με λιγα λογια σου δειχνει ο,τι κληση εχεις κανει μαζι με την χρεωση που αυτη εχει,αναλογα με το προγραμμα που εχεις.Αυτο γινεται γιατι τα δεδομενα "τραβιουνται" οπως ειναι πριν γινει η τελικη τους τιμολογηση.Οποτε για να λες οτι σου εχουν χρεωσει τα κινητα θα πρεπει να εχεις κανει τις αναλογες προσθαφαιρεσεις φανταζομαι αναμεσα στους 2 λογαριασμους και να εχεις αποτελεσμα μικροτερο απο αυτο που σου χρεωνουν σαν κινηση στον πρωτοτυπο λογαριασμο

nobig
16-10-08, 11:55
Όχι δεν έχω κάνει κάτι τέτοιο γιατί κανείς δεν με ενημέρωσε για κάτι τέτοιο. Απο το λογιστήριο ακόμα να πάρω κάποια απάντηση και γενικά ο λογαριασμός της Tellas είναι ένα μπ@υρ**λ@ και μισό, δεν μπορείς να βγάλεις άκρη

Εσυ στην tellas δουλεύεις και λες αυτά που λες;

ikonomi
16-10-08, 12:04
Όχι δεν έχω κάνει κάτι τέτοιο γιατί κανείς δεν με ενημέρωσε για κάτι τέτοιο. Απο το λογιστήριο ακόμα να πάρω κάποια απάντηση και γενικά ο λογαριασμός της Tellas είναι ένα μπ@υρ**λ@ και μισό, δεν μπορείς να βγάλεις άκρη

Εσυ στην tellas δουλεύεις και λες αυτά που λες;

Εχω παρει και γω παλιοτερα λογαριασμο τετοιου ειδους και ειχα και γω χαθει στις χρεωσεις αλλα ενας καλος υπαλληλακος εκατσε και μου τα εξηγησε.Βασικα περιμενε να σου απαντησουν απο το λογιστηριο πρωτα και οτι δεν καταλαβεις ζητα να στο εξηγησουν επιτοπου.Παντως στην περιπτωση σου θεωρω οτι καπου δεν σε ενημερωσαν σωστα.Ευχομαι να βγαλεις ακρη συντομα.

nobig
16-10-08, 12:09
Θα πάρω σήμερα τηλ να δω τι έχουν να μου πούν. Αυτό το 2 μηνές προκαταβολικά ποτέ δεν το κατάλαβα, εχω πληρώνομαι απο την δουλειά 2 μήνες προκαταβολικά;

vasiliou
16-10-08, 12:51
Θα πάρω σήμερα τηλ να δω τι έχουν να μου πούν. Αυτό το 2 μηνές προκαταβολικά ποτέ δεν το κατάλαβα, εχω πληρώνομαι απο την δουλειά 2 μήνες προκαταβολικά;

Ετσι το εχουν ..10 μέρες μετά την ενεργοποίηση εκδίδουν ενα λογαριασμό με 2 μίνες πάγιο προκαταβολικά!
Έτσι εχει και ο οτε δεν είναι κάτι καινούριο νομίζω σχεδόν όλοι το κάνουν, μας αρέσει δεν μας αρέσει:down:

apostol70
17-10-08, 00:09
Σε όλες τις εταιρίες σταθερής ή κινητής τηλεφωνίας το πάγιο που πληρώνει αφορά ή τους δύο επόμενους μήνες ή τον τρέχοντα και τον επόμενο. Οπότε σε αυτό δεν υπάρχει τίποτα περίεργο

nobig
08-11-08, 14:30
Ακόμα περιμένω νέα απο της τελλάς. Λογαριασμό ξέρουν να στέλνουν αλλά όταν είναι να δουν κάτι στους λογαριασμούς το ξεχνάνε. Θα ξεχάσω και εγω να πληρώσω τους λογαριασμούς και θα κάνω και μια καταγγελία και όπου μας πάει. Πραγματικό δημόσιο

Dimitris_80
08-11-08, 16:37
Ακόμα περιμένω νέα απο της τελλάς. Λογαριασμό ξέρουν να στέλνουν αλλά όταν είναι να δουν κάτι στους λογαριασμούς το ξεχνάνε. Θα ξεχάσω και εγω να πληρώσω τους λογαριασμούς και θα κάνω και μια καταγγελία και όπου μας πάει. Πραγματικό δημόσιο
Είπαμε θα σου έρθει διορθωτικός λογαριασμός. Πέρασαν 2 μήνες από τότε που ήρθε ο τελευταίος; Επιπλέον λογαριασμός σε μεσοδιάστημα δεν πρόκειται να σου έρθει.

Εφόσον γνωστοποίησες το πρόβλημα, θα επιληφθούν στον επόμενο ή το πολύ στον μεθεπόμενο λογαριασμό εάν δεν πρόλαβε να πάει η διόρθωση στο λογιστήριο.

Δεν πρόκειται να χάσεις τίποτα. Αν θέλεις επιβεβαίωση κάλεσε στην εξυπηρέτηση να σου πούνε. Λάθος ήταν και θα διοθρωθεί 1000%. Μην αγχώνεσαι αρκεί να θέτεις σωστά το πρόβλημα στο 13800.

nobig
10-11-08, 18:12
Εμένα με ενοχλεί το γεγονός ότι δεν έχω ενημέρωση, όχι το πότε θα αφαιρέσουν το ποσό. Αν δεν επικοινωνήσεις εσυ μαζί τους αυτοί δεν το κάνουν. Μόνο αν καθυστερήσεις να πληρώσεις κανά λογαριασμό σε παίρνουν

Dimitris_80
10-11-08, 19:55
Εμένα με ενοχλεί το γεγονός ότι δεν έχω ενημέρωση, όχι το πότε θα αφαιρέσουν το ποσό. Αν δεν επικοινωνήσεις εσυ μαζί τους αυτοί δεν το κάνουν. Μόνο αν καθυστερήσεις να πληρώσεις κανά λογαριασμό σε παίρνουν
Ε τι περίμενες ρε φίλε να σου πούνε; Να πέσουν στα γόνατά σου; :p Προφανώς θα σου είπανε στο τηλ. των παρατηρήσεών σου συγγνώμη, έγινε κάποιο λάθος στην τιμολόγηση, θα διορθωθεί στον επόμενη ή μεθεπόμενο λογαριασμό. Τέλος.

andreasermones
10-11-08, 20:09
Ε τι περίμενες ρε φίλε να σου πούνε; Να πέσουν στα γόνατά σου; :p Προφανώς θα σου είπανε στο τηλ. των παρατηρήσεών σου συγγνώμη, έγινε κάποιο λάθος στην τιμολόγηση, θα διορθωθεί στον επόμενη ή μεθεπόμενο λογαριασμό. Τέλος.

σε ολους τους παροχους εχει συμβει αυτο...απο οτι ξερω παντως απο εμπειρια φιλου ειναι η πιο καλη εταιρια σε αυτα το αναγνωριζουν αμεσως και το διορθωνουν χωρις να σου βγαζουν το λαδι....τωρα το οτι παιρνει μεχρι 2 μηνες ειναι πολυ σωστο και δεν χρειαζεται να κανεις καταγγελια....

ermis333
11-11-08, 13:37
Εμένα με ενοχλεί το γεγονός ότι δεν έχω ενημέρωση, όχι το πότε θα αφαιρέσουν το ποσό. Αν δεν επικοινωνήσεις εσυ μαζί τους αυτοί δεν το κάνουν. Μόνο αν καθυστερήσεις να πληρώσεις κανά λογαριασμό σε παίρνουν

Τα συστήματα που έχουν και εκδίδουν λογαριασμούς δεν χτυπανε με τίποτα 'ΜΠΙΠ ΜΠΙΠ ΣΤΟΝ ΤΑΔΕ ΠΕΛΑΤΗ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΛΑΘΟΣ ΜΠΙΠ ΜΠΙΠ":p

Επίσης λόγω των πολλών λογαριασμών που εκδίδονται εννοείται πως γίνονται λάθη. Γι αυτό έμεις πρέπει πάντα να ελέγχουμε το λογαριασμό μας και να επικοινωνούμε άμα εντοπίζουμε λάθος.

Το κακό δεν είναι να γίνεται λάθος, αλλά να μην αντιμετωπίζεται.

@ ADSLgr.com All rights reserved.