PDA

Επιστροφή στο Forum : Εντυπώσεις από Tellas;



eliascm21
03-10-08, 21:42
Είμαι μεταξύ αυτών των δύο... Καμιά πρόταση??? :oops:
Βασικά πιο πολύ με νοιάζει το τηλέφωνο να είναι ΟΚ, με καλή ποιότητα ήχου. Άκουσα παράπονα για αυτό το θέμα από forthnet. Εδώ τι πέζει???
Μένω Μαρούσι, αν αυτό έχει σημασία...
Ευχαριστώ!!!

Mouse Potato
03-10-08, 21:44
Μόνο στην αρχή αντιμετώπισα λίγα προβλήματα με το τηλ αλλά εδώ και 1.5 χρόνο όλα βαίνουν καλώς...

geovision
03-10-08, 22:51
Όλα καλά φίλε, σε γενικές γραμμές όλα είναι μια χαρά :oneup:

chosen0ne
03-10-08, 23:14
Καμία απο τις δύο! :p ¨
Πέρα απτην πλάκα, σε λίγες μέρες θα λυθούν τα προβλήματα στην ΤΕΛΛΑΣ...μέχρι να συνδεθείς (φαντάζομαι), όλα θα τα βρεις τέλεια! ;)

chaos38
04-10-08, 00:01
1. Τηλεφωνια.Το τηλεφωνο ποιοτικα ειναι οπως του ΟΤΕ.
Εδω και 6 μηνες η μοναδικη περιπτωση με προβλημα (αλλα για ολους τους παροχους 23/05 λογω γιορτης)
2.Ιντερνετ.Ικανοποιητικη ποιοτητα (ταχυτητα -disconnects(Με χρηση καλου router πχ 585v7))
σε ποσοστο 90%.(Συγχρονιζω οσο συγχρονιζα με conn-x 24).
Το μονιμο προβλημα με το browsing το λυνεις με χρήση opendns.

Αυτα και καλη τυχη σε οτιι αποφασισεις!

Lagman
04-10-08, 00:07
Εδω στο forum θα διαβάσεις διάφορα άλλα είναι σωστα άλλα λάθος... το καλύτερο είναι να ακούσεις μόνος σου την τηλεφωνία της Τελλάς σε κάποιο συνδρομητή .

εχεί τύχει και εχω βάλει σε γνωστούς μου Τελλάς θα σου πω οτι σε εναν ηταν χαλια η ποιοτητα και σε αλλον ηταν μια χαρα.

Εγω πάντως Τελλάς δεν θα πήγαινα ούτε με σφαίρες για αρκετούς λόγους που βαριέμαι να ξαναγράψω.

Αν η Τελλάς κάποια μέρα αποκτήσει την καλύτερη διασύνδεση με το εξωτερικό και εμείς που παίζουμε Online games έχουμε το καλύτερο Ping απο κάθε isp μόνο τότε θα πάω...

XARAYGH
04-10-08, 00:18
Σε μενα ολα παιζουν καλα.ταχυτητα 12αρα

juno12
04-10-08, 00:41
Σε μενα ολα παιζουν καλα.ταχυτητα 12αρα
Me too!!!:)

chaos38
04-10-08, 00:50
Εδω στο forum θα διαβάσεις διάφορα άλλα είναι σωστα άλλα λάθος... το καλύτερο είναι να ακούσεις μόνος σου την τηλεφωνία της Τελλάς σε κάποιο συνδρομητή .

εχεί τύχει και εχω βάλει σε γνωστούς μου Τελλάς θα σου πω οτι σε εναν ηταν χαλια η ποιοτητα και σε αλλον ηταν μια χαρα.

Εγω πάντως Τελλάς δεν θα πήγαινα ούτε με σφαίρες για αρκετούς λόγους που βαριέμαι να ξαναγράψω.

Αν η Τελλάς κάποια μέρα αποκτήσει την καλύτερη διασύνδεση με το εξωτερικό και εμείς που παίζουμε Online games έχουμε το καλύτερο Ping απο κάθε isp μόνο τότε θα πάω...

:clap::clap:

Lagman
04-10-08, 08:11
:clap::clap:

Δεν αντιλέγω με αυτά που λέει ο Manicx.

3μηνες περιμένει συνδρομητής Τελλας να βγάλει άκρη η Τελλας τον Γράφει κανονικότατα .
Πρόβλημα στην καλωδίωση ,και μετα ;

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=236720

Τρελό lag με Tellas εδώ και 1 εβδομάδα


http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=235230


οι περισσότεροι συγχρονίζουν κάτω από 12Mbps
Club under 12Mbit «αναβαθμισμένων» 24άρηδων. -Μπράβο Ελλάς. -Μπράβο Τellas!!

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=213996

Σύγκριση Ping όταν δεν υπήρχανε σοβαρα προβλήματα

Σύγκριση ping

http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=2064082&postcount=15

Προβλήματα με τον aix αρκετούς μήνες

Η Forthnet έκανε αναβάθμιση στον AIX της, εμεις τι ping έχουμε από τελλας?


http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=195528

Τελλας οχι για gaming

Οχι για Gaming

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=193720


και φυσικα δεν θα ξεχασω που είχε αφήσει ολη την Ελλαδα χωρις Internet... Μονο στην τελλας το είχα δει αυτο.

internet off ΠΑΛΙ!!

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=180972

Mouse Potato
04-10-08, 09:57
@Lagman: Το αν εσύ επικεντρώνεσαι στο online gaming λόγω ενδιαφέροντος δεν πάει να πει ότι όλοι κοιτούν προς αυτή τη βάση. Όπως αναφέρθηκε ο φίλος που δημιούργησε το νήμα, τον ενδιαφέρει να είναι το τηλέφωνο ΟΚ. Από εκεί και πέρα λέμε απόψεις για το συγκεκριμένο θέμα.

namygd
04-10-08, 10:02
Xτες μιλαγα με 2 φιλους που συμπτωματικα εβαλαν και οι 2 vivodi. Εκτος βεβαια απο την τραγική καθιστεριση μεχρι να ενεργοποιηθουν αποτι μου ειπαν δουλευουν ολα αψογα και μονο με 19.90 , μηπως ο ανταγωνισμος καλει να πεσουν περετερω οι τιμες απο forthnet και tellas, προσωπικα δε νομιζω οτι η τελλας παρεχει και ιδιαιτερα πιο καλες υπηρεσιες ...

chaos38
04-10-08, 10:23
Xτες μιλαγα με 2 φιλους που συμπτωματικα εβαλαν και οι 2 vivodi. Εκτος βεβαια απο την τραγική καθιστεριση μεχρι να ενεργοποιηθουν αποτι μου ειπαν δουλευουν ολα αψογα και μονο με 19.90 , μηπως ο ανταγωνισμος καλει να πεσουν περετερω οι τιμες απο forthnet και tellas, προσωπικα δε νομιζω οτι η τελλας παρεχει και ιδιαιτερα πιο καλες υπηρεσιες ...

Ειναι πολυ πιθανο σε συντομο χρονικο διαστημα να υπαρχουν εξελιξεις στο θεμα vivodi
καλα (πχ εξαγορα απο hol) ή κακα (χρωστουμενα ΟΤΕ )
Αρα ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!

Davout
04-10-08, 12:14
Επειδή ξέρω την Tellas το μόνο που μπορώ να σου πω είναι "όχι Tellas". Συνεχή διαφορετικά προβλήματα, χαμηλότερος συγχρονισμός από το μέγιστο, ερασιτεχνική συμπεριφορά. Αν βρεις κάπου αλλού καλύτερα, πήγαινε.

Lagman
04-10-08, 12:48
@eliascm21 εάν το τηλέφωνο για σένα είναι σημαντικό τότε πρέπει να σκεφτείς οτι σε περίπτωση βλάβης ποιος θα σε εξυπηρετήσει... τα καταστήματα wind δεν θα σου λύσουν το πρόβλημα μονο βλάβη θα σου δηλώσουν όπως δηλώνεις και εσυ τηλεφωνικά . Η τελλάς δεν έχει τεχνικούς ενώ πχ ο ΟΤΕ έχει πας στον ΟΤΕ της περιοχής σου και βγάζεις άκρη.

eliascm21
04-10-08, 12:53
Εδω στο forum θα διαβάσεις διάφορα άλλα είναι σωστα άλλα λάθος... το καλύτερο είναι να ακούσεις μόνος σου την τηλεφωνία της Τελλάς σε κάποιο συνδρομητή .
Βασικά έχω ακούσει από Tellas και μου φαίνεται μιά χαρά (σαν ΟΤΕ), ενώ από forthnet ήταν.... κάπως. Απλά ήθελα να το επιβεβαιώσω! Αυτό τη Voip γραμμή της forthnet ισχύει? Και η Tellas voip γραμμή χρησιμοποιεί (συμπιέζοντας τον ήχο με αποτέλεσμα κακή ποιότητα?)

Επειδή ξέρω την Tellas το μόνο που μπορώ να σου πω είναι "όχι Tellas". Συνεχή διαφορετικά προβλήματα, χαμηλότερος συγχρονισμός από το μέγιστο, ερασιτεχνική συμπεριφορά. Αν βρεις κάπου αλλού καλύτερα, πήγαινε.
Όπως είπα με ενδιαφέρει πιό πολύ η αξιοπιστία στο τηλέφωνο (για να μην γκρινιάζει η μάνα :D)
Από Internet δεν θέλω να κατεβάζω όλη μέρα μανιωδός, απλά γρήγορο browsing θέλω να έχω, και κατά τ' άλλα και 4 Μbps να έχω, ευχαριστημένος θα είμαι.

1. Τηλεφωνια.Το τηλεφωνο ποιοτικα ειναι οπως του ΟΤΕ.
Εδω και 6 μηνες η μοναδικη περιπτωση με προβλημα (αλλα για ολους τους παροχους 23/05 λογω γιορτης)
2.Ιντερνετ.Ικανοποιητικη ποιοτητα (ταχυτητα -disconnects(Με χρηση καλου router πχ 585v7))
σε ποσοστο 90%.(Συγχρονιζω οσο συγχρονιζα με conn-x 24).
Το μονιμο προβλημα με το browsing το λυνεις με χρήση opendns.

Αυτα και καλη τυχη σε οτιι αποφασισεις!
Οπότε αυτό με το browsing που αναφέρεις με προβλημάτισε... Πιό είναι το μόνιμο πρόβλημα? Και τι είναι το opendns...
Ευχαριστώ για τις απαντίσεις!!!

chaos38
04-10-08, 13:32
Ο φιλος θελει να μαθει τα + & τα - μεταξυ Forthnet & Tellas οχι μεταξυ Tellas & ΟΤΕ.

ΥΓ. Ενω αμα εχεις βλαβη με Forthnet το καταλαβαινουν & ερχονται σπιτι σου:rofl:

Τουλαχιστον η wind εχει πολλα καταστηματα!

........Auto merged post: chaos38 πρόσθεσε 10 λεπτά και 20 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Βασικά έχω ακούσει από Tellas και μου φαίνεται μιά χαρά (σαν ΟΤΕ), ενώ από forthnet ήταν.... κάπως. Απλά ήθελα να το επιβεβαιώσω! Αυτό τη Voip γραμμή της forthnet ισχύει? Και η Tellas voip γραμμή χρησιμοποιεί (συμπιέζοντας τον ήχο με αποτέλεσμα κακή ποιότητα?)

Όπως είπα με ενδιαφέρει πιό πολύ η αξιοπιστία στο τηλέφωνο (για να μην γκρινιάζει η μάνα :D)
Από Internet δεν θέλω να κατεβάζω όλη μέρα μανιωδός, απλά γρήγορο browsing θέλω να έχω, και κατά τ' άλλα και 4 Μbps να έχω, ευχαριστημένος θα είμαι.

Οπότε αυτό με το browsing που αναφέρεις με προβλημάτισε... Πιό είναι το μόνιμο πρόβλημα? Και τι είναι το opendns...
Ευχαριστώ για τις απαντίσεις!!!
Το browsing καποιες φορες ειναι αργο αν χρησιμοποιεις DNS τις ΤΕΛΛΑΣ.
Η λυση ειναι απλη μονιμη και δεν χρειαζεται να σε προβληματιζει
http://www.opendns.com/

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=228644&highlight=opendns+tellas

Lagman
04-10-08, 15:22
Ο φιλος θελει να μαθει τα + & τα - μεταξυ Forthnet & Tellas οχι μεταξυ Tellas & ΟΤΕ.

ΥΓ. Ενω αμα εχεις βλαβη με Forthnet το καταλαβαινουν & ερχονται σπιτι σου:rofl:

Τουλαχιστον η wind εχει πολλα καταστηματα!



Στην FORTHnet έχουν τεχνικούς σε παίρνουν τηλέφωνο πίσω να σε ρωτήσουν για το πρόβλημα σου , και αν ζητήσεις να έρθει τεχνικός στο χωρο σου έρχοντε όχι σαν την Τελλας που δεν πανε καν στα ραντεβου τους .
Η Wind έχει πολλα καταστήματα αλλα σε τι εξυπηρετούνε ; πουλάνε εξοπλισμό οπως τα FORTHnet shop ; Γιατι έχω την εντύπωση οτι τα καταστήματα της Wind ουτε router δεν εχουν :rofl: και αν έχεις πρόβλημα με την γραμμή σου η δεν έχεις τηλέφωνο θα σε βοηθήσει πολύ το κατάστημα της Wind ... το έχω δει .

chaos38
04-10-08, 17:27
Ax φιλε μου νομιζω οτι εχεις κανει συνδεση με την εταιρεια ΄΄Παραδεισος-Νετ΄΄
Ρωτα και κανεναν αλλο που εχει ταλαιπωρηθει και σε forthnet και σε Tellas
Αν σου κατσει καμια στραβη να δω τι θα λες!!!



Μετα σχολιαζουν μερικοι και λενε οτι ο ermis333 και ο mouse potato
υπερασπιζονται την Tellas........

ΥΓ Ανοιξε μια δημοσκοπηση σε forthnet και Tellas για την ποιοτητα της τηλεφωνιας (χαμηλος ηχος αναπαντητες κλησεις)
και θα διαπιστωσεις απο μονος σου τι παιζει!!!!!
ΥΓ1 Ποιοτητα Τηλεφωνιας http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=214617
ΥΓ2 Με att 26db συγχρονιζεις 9000 και εισαι ευχαριστημενος???

ermis333
04-10-08, 17:58
Όλοι είναι ίδιοι να το ξερέτε, όποιον και να βάλεις είτε ΟΤΕ είτε Tellas είτε Forthnet είναι Netone είτε HOL είτε ΟΝ......

Aν σε βάλουν σε καλό βρόγχο, δεν υπάρχει crosstalk στο κέντρο και έχεις μια σχετικά καλή γραμμή, τότε όλα θα πάνε κατ' ευχήν.

Mouse Potato
04-10-08, 18:03
Όλοι είναι ίδιοι να το ξερέτε, όποιον και να βάλεις είτε ΟΤΕ είτε Tellas είτε Forthnet είναι Netone είτε HOL είτε ΟΝ......

Aν σε βάλουν σε καλό βρόγχο, δεν υπάρχει crosstalk στο κέντρο και έχεις μια σχετικά καλή γραμμή, τότε όλα θα πάνε κατ' ευχήν.

Ακριβώς έτσι είναι. Θα χαρακτήριζα τον εαυτό μου απαιτητικότατο σε τέτοια θέματα και δηλώνω ότι ποτέ δεν είχα σοβαρά προβλήματα. Σκαλίζοντας κι αυτά τα μη σημαντικά προβλήματα συνήθως βρίσκω λύση. Αν η γραμμή είναι καλή δεν έχει να φοβηθεί κανείς τίποτα

HELL_pegaSOS
05-10-08, 00:32
Ολα καλά εδώ.


Τηλέφωνο μια χαρα.

Απο αποσυνδέσεις πότε πότε, συνήθως αργά βράδυ.


Σαν κατεβαστήρι πιάνει μέχρι 10κάρια άνετα, παραπάνω έχω καιρό να δοκιμάσω. :P

Εχω κάπως περίεργο συγχρονισμό:

Downstream......15260 Kb
Upstream ..........999 Kb



Μόνο παράπονο, ότι ότνα παίζω online στο εξωτερικό και βλέπω τους κεντροευρωπαίους με 60άρια το πολύ, κι εμένα ποτε κάτω από 70... και συνήθως 85 - 115...


Ε...


Πάντως έχω ελαφρώς καλύτερο ping (-5 εώς +15 περίπου) συνήθως απο φίλους μου με 1 Mb kai 2 Mb αντίστοιχα απo ConnX, σε ακτίνα 200 μέτρων από το σπίτι μου, για τον ίδιο game server από Γερμανία.
Αυτό έγινε το τελευταίο τρίμηνο, καθως πρωτύτερα είχα εγω +10, +20 από κείνους.

HELL_pegaSOS
05-10-08, 14:19
Απάντηση ως προς την χθεσινή κολακευτική δημοσίευση προς Τελλάς.


Χθες ήμουν στο ιντερνετ και μετα έπαιξα Enemy Teriitory και με πέταξε 10 φορες τουλάχιστον από το φόρουμ ή το παιχνίδι με σύντομες πλην εκνευριστικές αποσυνδέσεις.


Ειδικα λιγο πριν πάω για ύπνο κατα τις 5, μου έκανε 4-5 disconnect μέσα σε μισή ώρα.

Ελπίζω να είνια κατι παροδικό...



:evil:


:angryr::angryr:

:whip::whip::whip:

v_zalmas
05-10-08, 16:39
ζητα να σε κλειδωσουν στα 12999/999 απο την τεχνικη υποστηριξη και δεν θα εχεις προβλημα. επισης μπορεις να γυρισεις το modem σου σε adsl1 θα εχεις 8000kbps αλλα πιθανοτατα και fast path που σημενει καλητερα Ping.επισης χρησημοποιησε opendns και pppoa

Απάντηση ως προς την χθεσινή κολακευτική δημοσίευση προς Τελλάς.


Χθες ήμουν στο ιντερνετ και μετα έπαιξα Enemy Teriitory και με πέταξε 10 φορες τουλάχιστον από το φόρουμ ή το παιχνίδι με σύντομες πλην εκνευριστικές αποσυνδέσεις.


Ειδικα λιγο πριν πάω για ύπνο κατα τις 5, μου έκανε 4-5 disconnect μέσα σε μισή ώρα.

Ελπίζω να είνια κατι παροδικό...:whistle:



:evil:


:angryr::angryr:

:whip::whip::whip:

HELL_pegaSOS
05-10-08, 17:27
ζητα να σε κλειδωσουν στα 12999/999 απο την τεχνικη υποστηριξη και δεν θα εχεις προβλημα. επισης μπορεις να γυρισεις το modem σου σε adsl1 θα εχεις 8000kbps αλλα πιθανοτατα και fast path που σημενει καλητερα Ping.επισης χρησημοποιησε opendns και pppoa


όλα αυτα πόσο ρίχνουν το ping?

Αν μιλάμε για 3-5 κια φαω ένα απόγευμα χώρια τα τηλέφωνα στην Τελλάς δεν λεει.

Αν το ρίξει πάνω από δέκα μονάδες ναι...

HELL_pegaSOS
05-10-08, 21:19
Tο φελέκι τους %$#.



Σήμερα μου βγαλε η γραμμή την πίστη να κατεβάζω μερικά τόρεντς.:evil:
Τα δύο παίζει να έχω κάνε 7-8 προσπάθειες για το καθένα.
Στα υπόλοιπα μπορεί να έκανε μόλις μία(!) αποσύνδεση και αποτυχημένο download.:evil:

Ακόμη δεν τα κατέβασα αυτα τα δύο από το μεσημέρι.... :crazy:



Μαλιστα η ταχύτητα κατεβηκε αρκετα ώστε η πραγματικη ταχύτητα να είναι το πολύ 50.
Το πιο γελοίο απ΄όλα είναι ότι κατέβαζα κι από άλλο site (direct files ή καπως έτσι) και έπιανα



Μπήκα να ξεδώσω λίγο μετα σε ένα server fps και μου έκανε σε 45 λεπτα 4-5 αποσυνδέσεις...

:angryr::angryr::angryr:


Δεν ξέρω τι έχει γίνει αλλά αν δεν διορθωθει άμεσα δεν μας βλέπω καλα.

Επίσης να επισημάνω ότι κάναν και downgrade την γραμμή μου σήμερα από Downstream......15260 Kb σε 13043 Kb.

Κι αντί να βελτιωθούν τα πραγματα αντίθετα χειροτέρεψαν...




Και το τελειωτικό κτύπημα:
Μόλις πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι γενικα η Θεσσαλονικη αντιμετωπίζει πρόβλημα bandwith και ταχυτήτων.
Μάλιστα λενε ότι θα αποκατασταθεί ως 15 / 10. :mad::mad::mad:



:drunk::drunk::drunk:

vaggos_fromhell
05-10-08, 23:12
Η Τελλάς είναι άνετα ο καλύτερος εναλλακτικός πάροχος. Έχει μεν προβλήματα αλλά δεν είναι αρκετά σοβαρά για να απελπιστείς και λύνονται σχετικά σύντομα. Όπως προαναφέρθηκε το τηλέφωνο είναι τέλειο και το ίντερνετ πολύ καλό (αυτη τη χρονική περίοδο)

gacp
05-10-08, 23:42
... και το ίντερνετ πολύ καλό (αυτη τη χρονική περίοδο)
:lol::lol::lol:
To άλλο με το Τοτο το ξέρεις ???
Συγνώμη φίλε μου για την απάντηση αλλά το Internet της Tellas πάει απο το κακό στο χειρότερο τουλάχιστον στη Λάρισα. 1 μέρα πάει καλά και 10 απλά ... χάλια
Με το 1024 Connx που είχα πρίν είμουνα ΠΟΛΥ πιο γρήγορος σε Browsing και oline gaming (και σε fastpath).
Απλά πλέον περιμένω το εξάμηνο να τους δώσω τα 70€ και να μην τους ξαναδώ στα μάτια μου.
Οχι τίποτε άλλο λυπάμαι και για τα καλά λόγια που είπα για την Tellas παλαιότερα σε άλλο thread.
Απλά μακριά...:down:
Ps
Πάντως η τηλεφωνία της για μένα είναι άψογη για να είμαι ειλικρινής. Δεν αντιμετώπισα το παραμικρό πρόβλημα. Το dsl της είναι για :lol: (αυτη τι στιγμή απο ntua με ...17kbs)

apostol70
06-10-08, 01:50
Από τηλεφωνία κανένα πρόβλημα.
Τώρα από internet... Που συγχρονίζω το βλέπεις δίπλα. Δεν μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος από άποψη ταχύτητας, Τουλάχιστον οι αποσυνδέσεις είναι ελάχιστες, αλλά αυτά που θεωρητικά πιάνω θα τα ήθελα.

Επίσης αφού είσαι Μαρούσι, το τι θα κάνεις από πλευρά ταχύτητας έχει σχέση και με το πόσο απέχεις από τα DSLAM που νομίζω ότι είναι στην Θεμιστοκλέους στο κτήριο του ΟΤΕ. Το Μαρούσι είναι μεγάλος δήμος σε έκταση

eliascm21
06-10-08, 11:36
Επίσης αφού είσαι Μαρούσι, το τι θα κάνεις από πλευρά ταχύτητας έχει σχέση και με το πόσο απέχεις από τα DSLAM που νομίζω ότι είναι στην Θεμιστοκλέους στο κτήριο του ΟΤΕ. Το Μαρούσι είναι μεγάλος δήμος σε έκταση
Δεν έχει και απέναντι από το ΙΚΑ??? (πού μένω και κοντά! :D)

vaggos_fromhell
06-10-08, 15:46
:lol::lol::lol:
To άλλο με το Τοτο το ξέρεις ???
Συγνώμη φίλε μου για την απάντηση αλλά το Internet της Tellas πάει απο το κακό στο χειρότερο τουλάχιστον στη Λάρισα. 1 μέρα πάει καλά και 10 απλά ... χάλια
Με το 1024 Connx που είχα πρίν είμουνα ΠΟΛΥ πιο γρήγορος σε Browsing και oline gaming (και σε fastpath).
Απλά πλέον περιμένω το εξάμηνο να τους δώσω τα 70€ και να μην τους ξαναδώ στα μάτια μου.
Οχι τίποτε άλλο λυπάμαι και για τα καλά λόγια που είπα για την Tellas παλαιότερα σε άλλο thread.
Απλά μακριά...:down:
Ps
Πάντως η τηλεφωνία της για μένα είναι άψογη για να είμαι ειλικρινής. Δεν αντιμετώπισα το παραμικρό πρόβλημα. Το dsl της είναι για :lol: (αυτη τι στιγμή απο ntua με ...17kbs)

Η Λάρισα έχει γενικό πρόβλημα. Εδώ στην Αθήνα τα πράγματα είναι μια χαρά.

apostol70
06-10-08, 18:28
Δεν έχει και απέναντι από το ΙΚΑ??? (πού μένω και κοντά! :D)

Αυτό εννοώ. Αν έκανα λάθος στο όνομα της οδού συγνώμη :oops:.
Αφού μένεις και κοντά λογικά θα έχεις καλές ταχύτητες (αν και με την Tellas έχουν δει τα μάτια μας ...)

chrismasgr
07-10-08, 19:06
Είμαι σχεδόν 15 λεπτά ενεργοποιημένος με tellas .Από τα λεγόμενα σας θα περίμενα να σέρνομαι. Παρόλα αυτά κατεβάζω από rapidshare μέχρι 1410 kb/s. Βέβαια στα 15 λεπτά δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα.

Mouse Potato
07-10-08, 19:14
Welcome to the community! Εύχομαι να είναι όλα καλά και με το Internet αλλά και με την τηλεφωνία...

Εγώ πάντως αυτή τη στιγμή με 1 connection και 1 αρχείο σέρνομαι :rolleyes:

geovision
07-10-08, 19:30
Είμαι σχεδόν 15 λεπτά ενεργοποιημένος με tellas .Από τα λεγόμενα σας θα περίμενα να σέρνομαι. Παρόλα αυτά κατεβάζω από rapidshare μέχρι 1410 kb/s. Βέβαια στα 15 λεπτά δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα.

Φίλα θα έρθου και στραβές αλλά γενικά είναι οκ. Βέβαια κάποιοι έχουν προβλήματα αλλά αυτά υπάρχουν :oneup:

chrismasgr
07-10-08, 19:38
Welcome to the community! Εύχομαι να είναι όλα καλά και με το Internet αλλά και με την τηλεφωνία...

Εγώ πάντως αυτή τη στιγμή με 1 connection και 1 αρχείο σέρνομαι :rolleyes:

Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας.


Φίλα θα έρθου και στραβές αλλά γενικά είναι οκ. Βέβαια κάποιοι έχουν προβλήματα αλλά αυτά υπάρχουν :oneup:

Καλά σίγουρα θα έχω και κακές στιγμές όπως και με την forthnet.

:nono:

chrismasgr
08-10-08, 18:10
Να ρωτήσω κάτι .Πριν ήμουν με vodafone.Σήμερα μου ήρθε μήνυμα στο κινητό ότι η μεταφορά έχει ολοκληρωθεί.Ωστόσο όταν καλώ το τηλέφωνο μου κτυπάει η vodafone και όχι η tellas. Και κάτι άλλο. Η vodafone έχει ακόμα σήμα.Δεν πρέπει να το κόψουνε;

vaggos_fromhell
08-10-08, 22:49
Εγώ πάντως αυτή τη στιγμή με 1 connection και 1 αρχείο σέρνομαι :rolleyes:

Σήμερα παρατηρώ και γω ότι σέρνεται. Από χτες φάνηκε ότι κάτι δεν πάει καλά και σήμερα έχει πολύ μεγαλύτερο πρόβλημα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.