PDA

Επιστροφή στο Forum : iPhone Ολε ! Επιλογη εκδοσης



JediMasterMANIAC
03-10-08, 21:46
Λοιπον πρωτο μου θεμα σε αυτο τον τομεα :)

Θελω να με βοηθησετε να επιλεξω εκδοση iPhone 8BG/16BG καθως δεν εχω ιδεα "πσο γρηγορα" μπορει να γεμίσει η μνημη του iphone.

Υπαρχει περιπτωση να χρειαστω πανω απο 8GB? (το ξερω οτι ειναι μια μεταβλητη αναλογα τις αναγκεσ μου αλλα θα ηθελα την γνωμη σας)

nnn
03-10-08, 22:44
Γνώμη μου πως ο χώρος αποθήκευσης ποτέ δεν είναι αρκετός, και μιας και δεν παίρνει extra κάρτες θα πήγαινα στο 16άρι αν σε παίρνει οικονομικά.

Πύρρος
03-10-08, 22:50
Άμα είναι να δώσεις τα €500 δώσε και άλλα €70 :p

ariadgr
04-10-08, 01:06
Θελω να με βοηθησετε να επιλεξω εκδοση iPhone 8BG/16BG καθως δεν εχω ιδεα "πσο γρηγορα" μπορει να γεμίσει η μνημη του iphone.
Υπαρχει περιπτωση να χρειαστω πανω απο 8GB? (το ξερω οτι ειναι μια μεταβλητη αναλογα τις αναγκεσ μου αλλα θα ηθελα την γνωμη σας)

Εξαρτάται μόνο από το πόση μουσική έχεις / σκοπεύεις να βάλεις στο iPhone.
(και συμφωνώ απόλυτα με τους προλαλήσαντες)

Tiven
04-10-08, 03:40
Ανάλογα.
Αν βαριέσαι να κάνεις playlist με τα αγαπημένα σου τραγούδια ή αυτά που θες να ακούς τέλος πάντων , πάρε το μεγάλο έτσι ώστε να το γεμίζεις δισκογραφίες ή ότι άλλο θες. Αλλιώς και το 8αρι θα σε καλύψει.

Εγώ προσωπικά έχω το 8άρι (πρώτης γενιάς , όταν το πήρα δεν υπήρχε 16αρι) και δεν είχα ανάγκη περισσότερα ποτέ μου , εκτός από τις διακοπές που με έπιασε απληστία και έβαζα ότι είχα και δεν είχα. Τελικά άκουσα ελάχιστα από όλα αυτά και σχεδόν όλα από 1 playlist (favorites) αλλά τι να κάνουμε... άνθρωποι είμαστε. Την απληστία την έχουμε στο αίμα μας :lol:.

Τώρα αν θες να βάζεις και ταινίες (μην φανταστείς πολλές έτσι και αλλιώς) τότε το 16αρι θα ήταν καλύτερο. Έτσι υποθέτω τουλάχιστον , γιατί δεν βάζω ταινίες παρά μόνο επεισόδια σειρών καμιά φορά και σε αυτό δεν έχω πρόβλημα μιας και χωράει πάρα πολλά μαζί με την μουσική εννοείται.

Υ.Γ. Ποτέ δεν το έχω γεμίσει παρά μόνο τότε στις διακοπές ;)

JediMasterMANIAC
04-10-08, 04:00
GEE thnx for the feedback :)
βασικα λογω επιδοτησης το παιρνω αρκετα φθηνα διαφορα 90 ευρω για μενα παντως κ σκεφτομαι κατα ποσο το αξιζει...
Επιλογη τραγουδιων δεν θα κανω Χιμα ολα τα αλμπουμ θα βαζω καθως βαριειμαι ιδιαιτερα ν α διαλεγω :p

ownagE_
05-10-08, 12:52
GEE thnx for the feedback :)
βασικα λογω επιδοτησης το παιρνω αρκετα φθηνα διαφορα 90 ευρω για μενα παντως κ σκεφτομαι κατα ποσο το αξιζει...
Επιλογη τραγουδιων δεν θα κανω Χιμα ολα τα αλμπουμ θα βαζω καθως βαριειμαι ιδιαιτερα ν α διαλεγω :p

16GB white :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.