PDA

Επιστροφή στο Forum : Οταν μιλάω στο τηλέφωνο, πέφτει η ADSL



Σελίδες : [1] 2

dtoubi
03-10-08, 22:52
Μόλις συνδέθηκα με το Conn-x και κάθε φορά που μιλάω στο τηέφωνο (PSTN) πέφτει το Internet...Καμία σκέψη; Εχω βάλει φιλτράκια και στο modem και στο τηλέφωνο. Καμία σκέψη;

Επίσης σε 24 γραμμή έχω τα παρακάω στατιστικά. Τι να κάνω ρε παιδία;






Downstream Upstream


SNR Margin

:
6.6 29.5db


Line Attenuation

:
42.0 22.4 db


Data Rate

:
2035 255 kbps

costas_mw
03-10-08, 22:54
Ποιό μόντεμ έχεις? Τι ρυθμίσεις έχεις κάνει στη σύνδεση. Στείλε αν είναι μερικά screenshots.

dtoubi
03-10-08, 23:03
MAC Address

:
LAN
:
192.168.1.1

:
255.255.255.0
:
Enabled WAN
Virtual Circuit

:
PVC0 PVC1 PVC2 PVC3 PVC4 PVC5 PVC6 PVC7

Status

:
Connected

Connection Type

:
PPPoA

IP Address

:
94.7

Subnet Mask

:
255.255.255.255

Default Gateway

:
80.

DNS Server

:
195.
NAT

:
Enabled

PPP connection time

:
0d:00h:00m:01s

ADSL Firmware Version

:
FwVer:3.10.5.3_TC3085 HwVer:T14.F7_3.0

Line State

:
Showtime

Modulation

:
ADSL2 PLUS

Annex Mode

:
ANNEX_A





Downstream Upstream


SNR Margin

:
6.6 29.5db


Line Attenuation

:
42.0 22.4 db


Data Rate

:
2035 255 kbps





Sorry που τα βάζω έτσι δε μπορώ να κάνω print screen

nnn
03-10-08, 23:08
Φίλτρο στο modem γιατί έβαλες ??

costas_mw
03-10-08, 23:09
connection type βάλε το PPPoE. Πάντως έχεις πολύ μεγάλο attenuation. Βγάλε τις τηλεφωνικες συσκευές απο το σπίιτι κανε ρεσταρτ το ρούτερ και δές αν το Data rate ανέβηκε, και εάν το Line Attenuation έπεσε.

FuS
03-10-08, 23:11
Τα στατιστικά σου είναι πάρα πολύ χάλια για 24άρα :hmm:

Πολύ σωστό αυτό που είπε ο nnn.
To router κατευθείαν στην μπρίζα.

costas_mw
03-10-08, 23:12
Φίλτρο στο modem γιατί έβαλες ??

Αμάν :shock::tease: ρε σύ καλά λέει ο nnn δεν το είχα προσέξει. Φίλτρο έβαλες και στο μόντεμ?? Πάλι καλά που συνδέεσαι.:rolleyes:

dtoubi
03-10-08, 23:15
Φίλτρο στο modem γιατί έβαλες ??

Απο ὀσο γνωρἰζω χρειἀζεται η ξἐρω λάθος... Πάντως και με PPPoE πάλι παέφτει η γραμμή

costas_mw
03-10-08, 23:17
Απο ὀσο γνωρἰζω χρειἀζεται η ξἐρω λάθος... Πάντως και με PPPoE πάλι παέφτει η γραμμή
Βγάλτο είπαμε. :hammered: Το φίλτρο αποτρέπει την υψίσυχνη ζώνη που χρειάζεται η adsl για να παίξει. Φίλτρο ΜΟΝΟ σε τηλέφωνα.

nnn
03-10-08, 23:17
Δεν χρειάζεται φίλτρο, μόνο στις τηλεφωνικές συσκεύες.

dtoubi
03-10-08, 23:19
OK χωρίς άλλο τηλέφωνο συνεδεμένο και χωρίς φίλτρο στο modem και σε PPPoE τώρα η ταχύτητα είναι στα 1.7 με ίδιο attenuation noise...AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

costas_mw
03-10-08, 23:21
Τι εννοείς 1,7?? Τελικά ποιό ρούτερ έχεις ?

dtoubi
03-10-08, 23:24
Τι εννοείς 1,7?? Τελικά ποιό ρούτερ έχεις ?
1700 kbps apo 2000 που είχα πριν 10 λεπτά

Εχω ένα BaudTec ANNEX A μόλις το έλαβα από τον OTE, αυτό που δίνει δώρο αυτή την περίοδο

dtoubi
03-10-08, 23:32
και ένα screenshot

nnn
03-10-08, 23:36
Κάτι δεν έχεις κάνει σωστά, τι γραμμή έχεις πάρει, πες μας την ακριβή συνδεσμολογία σου και αν ξέρεις απόσταση από κέντρο ΟΤΕ.

aglaisma
03-10-08, 23:39
Αν εχει αλλες τηλεφωνικες πριζες το σπιτι, δοκιμασε και αυτες να δεις εαν παιρνεις τα ιδια στατιστικα

dtoubi
03-10-08, 23:39
Κάτι δεν έχεις κάνει σωστά, τι γραμμή έχεις πάρει, πες μας την ακριβή συνδεσμολογία σου και αν ξέρεις απόσταση από κέντρο ΟΤΕ.

Conn-x 24 Μbps και το modem είναι συνεδεμένο μέσω ethernet πάνω στον υπολογιστή.Αυτή τη στιγμή δεν έχω συνδέσει κανένα τηλέφωνο μόνο το modem.

Ειμαι κάτω Πεύκη,σύνορα με Μαρούσι και το κέντρο ΟΤΕ είναι περίπου στο 1,5 χλμ. Στα 2,5 χλμ είναι το μέγαρο του ΟΤΕ.


Θα δοκιμάσω και σε άλλη μπρίζα αλλά κάτι μου λέει ότι δεν είναι αυτό το πρόβλημα....

dtoubi
04-10-08, 10:40
Λοιπόν παρατήρησα ότι το dsl πέφτει όταν με καλούν και όχι όταν πέρνω τηλέφωνο. Στο μεταξύ η ταχύτητα μου παραμένει τραγική καθώς και το noise attenuation το οποίο από το 42 έπεσε στο 40 σήμερα το πρωί. Τι κάνω λάθος ρε παιδιά;

StaPas
04-10-08, 13:32
Μηπως εχεις ΙSDN και χρησιμοποιεις λαθος ρουτερ;

aglaisma
04-10-08, 17:03
Εχω δει απο τη μια πριζα 30 και απο του διπλα δωματιου 46..με μια μικρη παρεμβαση στις πριζες λυθηκε. Μηπως εχεις συναγερμο?

dtoubi
05-10-08, 11:03
Εχω δει απο τη μια πριζα 30 και απο του διπλα δωματιου 46..με μια μικρη παρεμβαση στις πριζες λυθηκε. Μηπως εχεις συναγερμο?


Εχω αλλά δεν τον έχω συνδέσει με τηλέφωνο. Καλεσα στο 121 και μου είπαν ότι όλα αυτά ωφείλονται στο ότι γίνονται αναβαθμήσεις στο DSLAM και ότι θα διορθωθουν μέσα στην εβδομάδα. Ισχύει κάτι τέτοιο; Εχει άλλος από την περιοχή Πεύκη το ίδιο πρόβλημα;

Οχι έχω PSTN γραμμή.

dtoubi
05-10-08, 19:22
Επισυνάπτω άλλο ένα screenshot που πήρα πριν 3 λεπτά... Ακριβώς τα ίδια. Εχω δοκιμάσει και τις 4 μπρίζες που έχει το σπίτι.... ακριβώς τα ίδια

Από το ftp του otenet κατεβάζω με 120-130 τραγικά δηλαδή χωρίς να είναι σταθερό.

Τι να πω ελπίζω ότι είναι θεμα αναβάθμισης και όχι κάτι άλλο

dtoubi
05-10-08, 19:26
Sorry και το screenshot.

dtoubi
05-10-08, 19:46
Και ένα screenshot από ένα diagnostics που έκανα. Ξέρει κανέις τι σημαίνει αυτό (τα 2 σημεία που έχει fail;)

themaxx
05-10-08, 19:54
Νομίζω ότι πρέπει να βρεις την αρχική πρίζα (αυτο που εχει το καλώδιο από το διανεμητή της πολυκατοικίας σου) και το να βάλεις κατευθείαν εκεί το router. Εαν σου βγάλει πολύ καλύτερα αποτελέσματα τότε φταίνε οι πρίζες σου (πιθανός έχουν κάποιο παλιό φίλτρο ενσωματωμένο). Σπάνιο φαινόμενο αλλά ποτέ δεν ξέρεις .

dtoubi
05-10-08, 20:04
Νομίζω ότι πρέπει να βρεις την αρχική πρίζα (αυτο που εχει το καλώδιο από το διανεμητή της πολυκατοικίας σου) και το να βάλεις κατευθείαν εκεί το router. Εαν σου βγάλει πολύ καλύτερα αποτελέσματα τότε φταίνε οι πρίζες σου (πιθανός έχουν κάποιο παλιό φίλτρο ενσωματωμένο). Σπάνιο φαινόμενο αλλά ποτέ δεν ξέρεις .

ΟΚ θα το κάνω και αυτό εννοείς την μπρίζα μέσα στο σπίτι (γιατί τις έχω δοκιμάσει όλες) η κάτω στο κουτί της πολυκατοικίας;
Και τελευταίο επισυνάπτω ένα ping που έκανα προς adslgr.... Mιλάμε για φοβερές στιγμές....
Αυριο θα τους πάρς πάλι τηλέφωνο.

dtoubi
06-10-08, 19:40
Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω αλλά να περιμένω; και σήμερα μου είπαν ότι φταίει η αναβάθμιση... Πραγματικά μόνο σε εμένα το λένε, δεν το έχει ακούσει κάποιος άλλος; :hmm:

costas_mw
07-10-08, 10:57
Ρίξε μια ματιά και εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=114819).

dtoubi
08-10-08, 11:02
Ρίξε μια ματιά και εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=114819).

Ευχαριστώ, το διάβασα το πολύ καλό άρθρο, δυστηχώς μιας και μένω σε πολυκατοικία δεν μπορώ να αρχίσω να ψαχουλεύω μόνος μου.... Ελπίζω ο ΟΤΕ κάποια στιγμή να ασχοληθεί και μαζί μου. Πάντως για ακόμα μια μέρα τα στατιστικά της γραμμής μου είναι άθλια με ταχύτητες 2048 dl/255 ul και line attenuation 42!!!!! Το ϊnternet σέρνεται (τα ping είναι στο θεό) και κάθε φορά που χρησιμοποιώ το τηλέφωνο, πέφτει για περίπου 30'΄ η dsl!!!!!! :down:

Κανείς άλλος από Πεύκη/Μαρούσι δεν έχει αντίστοιχο πρόβλημα; :hmm:

frnk
08-10-08, 11:50
_μενω ισως κανα δυο τετραγωνα πιο πανω
κανει ακριβως τα ιδια κ σε εμενα μονο που εγω εχω αλτεκ
κ ειχα ριξει εκει το φταιξιμο...
δε το χω ψαξει καθολου

dtoubi
08-10-08, 12:06
_μενω ισως κανα δυο τετραγωνα πιο πανω
κανει ακριβως τα ιδια κ σε εμενα μονο που εγω εχω αλτεκ
κ ειχα ριξει εκει το φταιξιμο...
δε το χω ψαξει καθολου

Πόσο καιρό έχεις το πρόβλημα;

frnk
08-10-08, 12:12
δε ξερω ακριβως περιπου κανα διμηνο....
_ακομα οταν εχω συνδεθει δεν κουδουνιζει το ασυρματο μονο το σταθερο
(η συνδ πεφτει λιγα δετερολ αργοτερα)

dtoubi
08-10-08, 12:20
δε ξερω ακριβως περιπου κανα διμηνο....
_ακομα οταν εχω συνδεθει δεν κουδουνιζει το ασυρματο μονο το σταθερο
(η συνδ πεφτει λιγα δετερολ αργοτερα)

Προτείνω όταν έχεις λίγο χρόνο να κάνεις ένα τηλέφωνο στο 121 και να τους το πεις, όσο περισσότεροι ενημερώσουν ότι έχουν πρόβλημα τόσο το καλύτερο. Εγω τώρα περιμένω, το απόγευμα θα τους ξανακαλέσω και θα τους πέρνω κάθε μέρα.

blugosi
08-10-08, 12:25
Με τα στοιχεία αυτά , (SNR 6.8 ATT 42) έπρεπε να πιάνεις 6-8 MBIT στο down και προς το 1 ΜΒΙΤ up...
Κάτι έχει γίνει με τα καλώδιά σου...
Δοκίμασε να απομονώσεις τα τηλέφωνα όλα από τη σύνδεση.. Καλύτερα να αποσυνδέσεις τα καλώδια που φεύγουν από την κεντρική σύνδεση και πάνε προς τις τηλεφωνικές γραμμές, και να δεις τι στατιστικά έχει το router...

dtoubi
08-10-08, 12:31
Δοκίμασε να απομονώσεις τα τηλέφωνα όλα από τη σύνδεση.. Καλύτερα να αποσυνδέσεις τα καλώδια που φεύγουν από την κεντρική σύνδεση και πάνε προς τις τηλεφωνικές γραμμές, και να δεις τι στατιστικά έχει το router...

Πως ακριβώς θα το κάνω αυτό;

blugosi
08-10-08, 14:48
Πως ακριβώς θα το κάνω αυτό;

Σε κάποια πρίζα του σπιτιού σου φτάνει το καλώδιο από τον κατανεμητή του ΟΤΕ στην πολυκατοικία. Συνήθως είναι στο σαλόνι, γιατί παραδοσιακά εκεί ήταν το τηλέφωνο!! :cool:::rolleyes:


Βγάλε την πρίζα και τράβα την έξω για να βλέπεις τι γίνεται (υποθέτω ότι θα τα καταφέρεις χωρίς να γκρεμίσεις τους σοβάδες...):p

Απο εκεί ξεκινάνε δισύρματα (συνήθως) καλώδια που πηγαίνουν στις άλλες πρίζες. Αυτά τα καλώδια είναι στριμένα πάνω σε αυτά που έρχονται από κάτω, η είναι καρφωμένα κι αυτά στους ακροδέκτες της πρίζας για να κάνουν σώμα.

Αν είναι στριμένα πάνω στα άλλα, ξέστριψέ τα και άστα στον αέρα.

Αν είναι βιδωμένα, χαλάρωσε τη βίδα και τράβα τα έξω προσωρινά. Αν δεν έχεις ξαναδεί κουτί σύνδεσης και δεν καταλαβαίνεις ποια καλώδια έρχονται και ποια φεύγουν, δοκίμασέ τα όλα μέχρι να τα βρεις :p

Μετά σύνδεσε το ρούτερ κατευθείαν πάνω στο καλώδιο που έρχεται από κάτω (εννοώ στο πριζάκι φυσικά) . Αν τα νούμερά σου είναι τα ίδια λίγο πολύ, ξαναβάλτα όλα όπως ήτανε και δώσε βλάβη στο 121.

Αν δεις βελτίωση, σημαίνει ότι κάποιο καλώδιο που πάει σε άλλο δωμάτιο έχει πρόβλημα και πρέπει να το βρεις μόνος σου, η να φέρεις ηλεκτρολόγο να σου πάρει κανένα 50άρικο να πιεί ένα ουζάκι στην υγειά σου :)

dtoubi
08-10-08, 14:59
Σε κάποια πρίζα του σπιτιού σου φτάνει το καλώδιο από τον κατανεμητή του ΟΤΕ στην πολυκατοικία. Συνήθως είναι στο σαλόνι, γιατί παραδοσιακά εκεί ήταν το τηλέφωνο!! :cool:::rolleyes:


Βγάλε την πρίζα και τράβα την έξω για να βλέπεις τι γίνεται (υποθέτω ότι θα τα καταφέρεις χωρίς να γκρεμίσεις τους σοβάδες...):p

Απο εκεί ξεκινάνε δισύρματα (συνήθως) καλώδια που πηγαίνουν στις άλλες πρίζες. Αυτά τα καλώδια είναι στριμένα πάνω σε αυτά που έρχονται από κάτω, η είναι καρφωμένα κι αυτά στους ακροδέκτες της πρίζας για να κάνουν σώμα.

Αν είναι στριμένα πάνω στα άλλα, ξέστριψέ τα και άστα στον αέρα.

Αν είναι βιδωμένα, χαλάρωσε τη βίδα και τράβα τα έξω προσωρινά. Αν δεν έχεις ξαναδεί κουτί σύνδεσης και δεν καταλαβαίνεις ποια καλώδια έρχονται και ποια φεύγουν, δοκίμασέ τα όλα μέχρι να τα βρεις :p

Μετά σύνδεσε το ρούτερ κατευθείαν πάνω στο καλώδιο που έρχεται από κάτω (εννοώ στο πριζάκι φυσικά) . Αν τα νούμερά σου είναι τα ίδια λίγο πολύ, ξαναβάλτα όλα όπως ήτανε και δώσε βλάβη στο 121.

Αν δεις βελτίωση, σημαίνει ότι κάποιο καλώδιο που πάει σε άλλο δωμάτιο έχει πρόβλημα και πρέπει να το βρεις μόνος σου, η να φέρεις ηλεκτρολόγο να σου πάρει κανένα 50άρικο να πιεί ένα ουζάκι στην υγειά σου :)

Χμμμμ Εύκολο ακούγεται, θα το δοκιμάσω το απόγευμα που θα πάω σπίτι, ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, πάντως έχω δηλώσει και βλάβη στο 121 και θεωρητικά σε 2 μέρες (μέχρι σήμερα δηλαδή) θα πρέπει να με πάρουν... Θεωρητικά πάντα... Αυτό που λες μπορεί να έχει σχέση και ότι πέφτει η dsl όταν με καλούν;

frnk
08-10-08, 19:07
η πριζα στο σαλονι (εκει μονο το ασυρματο)ειχε κ εχει φοβερο θορυβο ο τεχν οτε που ηρθε (5 μηνες πριν) το ειδε -εγω δεν τους -ξαναδα_ (ξεχασα να πω σε jetpack!- οχι δηλ τηλ απο αλτεκ)


Χμμμμ Εύκολο ακούγεται, θα το δοκιμάσω το απόγευμα που θα πάω σπίτι, ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, πάντως έχω δηλώσει και βλάβη στο 121 και θεωρητικά σε 2 μέρες (μέχρι σήμερα δηλαδή) θα πρέπει να με πάρουν... Θεωρητικά πάντα... Αυτό που λες μπορεί να έχει σχέση και ότι πέφτει η dsl όταν με καλούν;

Μπραβο συντεκνε
για δες κ πες
εχω κομματια-χυμα- το pc κ που να ξεσυνδεω ν το παω σαλονι κ μετα πισω--

dtoubi
08-10-08, 19:39
[quote=frnk;2376117]η πριζα στο σαλονι (εκει μονο το ασυρματο)ειχε κ εχει φοβερο θορυβο ο τεχν οτε που ηρθε (5 μηνες πριν) το ειδε -εγω δεν τους -ξαναδα_ (ξεχασα να πω σε jetpack!- οχι δηλ τηλ απο αλτεκ)

Δεν κατάλαβα τι εννοείς;;;

blugosi
08-10-08, 21:57
Χμμμμ Εύκολο ακούγεται, θα το δοκιμάσω το απόγευμα που θα πάω σπίτι, ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, πάντως έχω δηλώσει και βλάβη στο 121 και θεωρητικά σε 2 μέρες (μέχρι σήμερα δηλαδή) θα πρέπει να με πάρουν... Θεωρητικά πάντα... Αυτό που λες μπορεί να έχει σχέση και ότι πέφτει η dsl όταν με καλούν;
Πρόσεχε.


Αν έρθει ο τεχνικός και τελικά τους κάλεσες σπίτι σου για πρόβλημα εσωτερικό του διαμερίσματος, θα σε χρεώσουν για άσκοπη μετάβαση...

Καλύτερα να τσεκάρεις αυτά που σου έγραψα πριν έρθουνε...

frnk
08-10-08, 23:45
[quote=frnk;2376117]η πριζα στο σαλονι (εκει μονο το ασυρματο)ειχε κ εχει φοβερο θορυβο ο τεχν οτε που ηρθε (5 μηνες πριν) το ειδε -εγω δεν τους -ξαναδα_ (ξεχασα να πω σε jetpack!- οχι δηλ τηλ απο αλτεκ)

Δεν κατάλαβα τι εννοείς;;;

το βαλα οφ γιατι ενω εχουν ιδια καταληξη διαφερουν
-εγω εχω θεμα...(κ αλλο) αποτην αρχη της συνδεσης κ δε θελω να τα συγχεω το δικα σου

τα λεμε ;)


Πρόσεχε.


Αν έρθει ο τεχνικός και τελικά τους κάλεσες σπίτι σου για πρόβλημα εσωτερικό του διαμερίσματος, θα σε χρεώσουν για άσκοπη μετάβαση...

Καλύτερα να τσεκάρεις αυτά που σου έγραψα πριν έρθουνε...

παιζει κατι τετοιο?!!!
παντα ειχαν την υποχρεωση να ελενξουνε...


δε νομιζω:hmm:χρεωση? αιτιολογια!? πρεπει να ξερει ο πελατης την αιτια ?!
βλακοειδες... αν συμβαινει κ απο ποτε?

costas_mw
09-10-08, 00:57
Ο οτέ είναι υπεύθυνος για βλάβες μέχρι και τον κεντρικό πίνακα μικτονόμησης που βρίσκεται συνήθως στα υπόγεια των πολυκατοικιών. Βέβαια συνήθως, μπαίνουν για έλεγχο στο διαμέρισμά σου και ας μην είναι στις υποχρεώσεις τους., τώρα αν πέσεις σε στραβόξυλο μπορεί και να συμβεί αυτό που λέει ο συνάδελφος.

dtoubi
09-10-08, 10:24
Λοιπόν εχτές τα έκανα όλα αυτά που λέτε και δεν είδα κάποια διαφορά στις ταχύτητες. Ξανακάλεσα το 121 και μου είπαν το γνωστό.... Επίσης μου είπαν ότι για το τηλέφωνο που οταν μιλάω πέφτει η dsl φταίνε τα φίλτρα...αληθεύει? Εχω δοκιμάσει και τα 2 που είχα μέσα στο κουτί, μπορεί να έχουν πρόβλημα;

Ripper18
09-10-08, 10:31
Oταν μιλας στο τηλεφωνο αν ανοιξει καποιος αλλος το τηλεφωνο ενος αλλου δωματιου ακουει την συνομιλια?

dtoubi
09-10-08, 10:32
Oταν μιλας στο τηλεφωνο αν ανοιξει καποιος αλλος το τηλεφωνο ενος αλλου δωματιου ακουει την συνομιλια?

Δεν το εχω δοκιμάσει, γιατί έχω μόνο ένα ασύρματο, δεν έχω άλλη συσκευή...

Ripper18
09-10-08, 10:37
καινουργιο ειναι το σπιτι?ρωταω μηπως ειχε βαλει ο προηγουμενος ιδιοκτητης μια συσκευη που οταν σηκωνεις το τηλεφωνο νεκρωνουν τα αλλα τηλεφωνα για να μην ακουγετε η συνομιλια οταν σηκωσεις αλλο τηλεφωνο.

dtoubi
09-10-08, 10:47
Είναι σχετικά καινούργια οικοδομή (2005) και είμαι πρώτος ένοικος στο διαμέρισμα.... Κλείνω εβδομάδα σήμερα και τίποτα δεν έχει διορθωθεί...

Θα δοκιμάσω και με ένα Belikn το απόγευμα, να δω μπας και....

blugosi
09-10-08, 11:37
Θα δοκιμάσω και με ένα Belikn το απόγευμα, να δω μπας και....

Καλά θα κάνεις. Δοκίμασε και ένα άλλο σπλιτεράκι καλού κακού...

frnk
09-10-08, 12:20
(εμενα αρχισε να πεφτει η τηλ γραμμη οταν τα παιξε ηαλτεκ αν λεει κατι)



Λοιπόν εχτές τα έκανα όλα αυτά που λέτε και δεν είδα κάποια διαφορά στις ταχύτητες. Ξανακάλεσα το 121 και μου είπαν το γνωστό.... Επίσης μου είπαν ότι για το τηλέφωνο που οταν μιλάω πέφτει η dsl φταίνε τα φίλτρα...αληθεύει? Εχω δοκιμάσει και τα 2 που είχα μέσα στο κουτί, μπορεί να έχουν πρόβλημα;

αμα συνδεσει καποιος απευθειας -χωρις φιλτρα κ τηλ συσκευη-
κ υπαρχει ακομα η ιδια κατασταση μπορουμε να πουμε πως δε φταινε τα φιλτρα ;


Ο οτέ είναι υπεύθυνος για βλάβες μέχρι και τον κεντρικό πίνακα μικτονόμησης που βρίσκεται συνήθως στα υπόγεια των πολυκατοικιών. Βέβαια συνήθως, μπαίνουν για έλεγχο στο διαμέρισμά σου και ας μην είναι στις υποχρεώσεις τους., τώρα αν πέσεις σε στραβόξυλο μπορεί και να συμβεί αυτό που λέει ο συνάδελφος.

ωχ δηλ εγω πληρωνω αμα φταιει κατι απο πινακα κ μετα?


-αυτο το προσεχε μου κανε εντυπωση(παραπανω΄)
_θα ρωτησουν να το κοιταξουμε; εχει την ταδε χρεωση τους λεω οχι κ φεύγουνε ετσι;

---------------------------------------------------------------------------------------
κατι που ξεχασα
@dtoubi
( εντωμεταξυ πες πως εχεις πατησει να ξανασυνδεθεις -οσο μιλας -κ συνδεθηκες κανονικα )…
την στιγμη που κλεινει το τηλ
εχεις παλι αποσυνδεση ετσι;

dtoubi
10-10-08, 13:06
Εχτές δοκίμασα και κάτι ακόμα μιας και δεν έχω νέα ακόμα από τον πΟΤΕ. Εβαλα το τηλέφωνο χωρις φίλτρο και είδα ότι το Modem συνχρόνιζε στα 344.... Απέδειξα ότι το φίλτρο είναι απαραίτητο ή συμβαίινει κάτι άλλο;;;;

@ ADSLgr.com All rights reserved.