PDA

Επιστροφή στο Forum : να μπώ στην τηλεφωνια της Tellas?



kinezos69
04-10-08, 09:12
σκέφτομαι να βάλω την μητέρα μου στην ιδιόκτητη τηλεφωνία της Τελλάς στην Αλεξανδρούπολη με 54 ευρώ πάγιο το δίμηνο και απεριόριστες κλήσεις.

θέλω τη γνώμη σας για την ποιότητα των υπηρεσιών της.

Mouse Potato
04-10-08, 10:02
Δες εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=236674) ένα αντίστοιχο θέμα για την τηλεφωνία της τελλάς

chosen0ne
04-10-08, 13:48
Σε όλες τις πόρτες, όπως μπορούμε να μπούμε, μπορούμε και να βγούμε......:whistle:
Μπες κι αν δεν σ'αρέσει βγαίνεις! :p

leoman
04-10-08, 22:38
Το τηλεφωνο ποιοτικα ειναι οπως του οτε και χωριs προβληματα.:oneup:

jimarozas
12-10-08, 20:42
μην κανεις το λαθος και μπεις .......κεντρικη ελλαδα μονιμος προβληματα εχουμε......................:nono:

thanasiskav
13-10-08, 09:57
Για τηλεφωνία δεν μπορώ να πω για την ποιότητα αλλά αλλά εμένα η TELLAS πήρε την γραμμή μου από 3/10 και μέχρι τώρα δεν μου έχει ενεργοποιήσει το internet. Δέκα μέρες τώρα δεν μου λένε τι φταίει ούτε πότε θα γίνει κάτι. Μιλάμε για μεγάλη ΑΝΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ. Οπότε αν ενδιαφέρεσαι και για internet να το ξέρεις! Πριν καν ξεκινήσουμε έκανα καταγγελία της σύμβασης και πάω για αλλού. Μιλάμε για χείριστη εξυπηρέτηση.

avanish
13-10-08, 10:54
Για τηλεφωνία δεν μπορώ να πω για την ποιότητα αλλά αλλά εμένα η TELLAS πήρε την γραμμή μου από 3/10 και μέχρι τώρα δεν μου έχει ενεργοποιήσει το internet. Δέκα μέρες τώρα δεν μου λένε τι φταίει ούτε πότε θα γίνει κάτι. Μιλάμε για μεγάλη ΑΝΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ. Οπότε αν ενδιαφέρεσαι και για internet να το ξέρεις! Πριν καν ξεκινήσουμε έκανα καταγγελία της σύμβασης και πάω για αλλού. Μιλάμε για χείριστη εξυπηρέτηση.


Ίσως δεν στο ενεργοποίησαν γιατί αντιμετωπίζει κάποια τεχνικά προβλήματα που "ΛΕΝΕ" ότι θα λυθούν 30/10 ίσως στο ενεργοποιήσουν τότε.

thanasiskav
13-10-08, 11:48
Ίσως δεν στο ενεργοποίησαν γιατί αντιμετωπίζει κάποια τεχνικά προβλήματα που "ΛΕΝΕ" ότι θα λυθούν 30/10 ίσως στο ενεργοποιήσουν τότε.

Δεν είμαι διατεθημένος να περιμένω τόσο εφόσον δεν με είχαν προειδοποιήσει για τις καθυστερήσεις. Όταν έκανα την αίτηση μου υποσχέθηκαν ότι σε 24 ώρες θα είχα internet. Ας πέρναν την γραμμή από τον ΟΤΕ στις 30/10. Ετσι θα έκανε μια υπεύθυνη και σοβαρή εταιρία που σέβεται τους πελάτες της. Τι φταίω εγώ να μην έχω Internet τόσες μέρες που μου είναι και απαραίτητο. ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ. ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥΣ.

Davout
13-10-08, 16:52
Ίσως δεν στο ενεργοποίησαν γιατί αντιμετωπίζει κάποια τεχνικά προβλήματα που "ΛΕΝΕ" ότι θα λυθούν 30/10 ίσως στο ενεργοποιήσουν τότε.

Εντάξει αυτά σταμάτα να τα λες, εκτός αν είσαι καινούριος στο forum. Η Tellas εδώ και 1,5 χρόνο που είμαι συνδρομητής το ίδιο κάνει: "Το τάδε πρόβλημα θα έχει λυθεί στις 15/10. Ε παράταση μέχρι τις 30/10. Εεεε τελικά μέχρι 10/11." Λύνεται, προκύπτει νέο εντός 5 ημερών και ξανά στα ίδια. Προβλήματα, παρατάσεις επί παρατάσεων και ποτέ σχεδόν γραμμή χωρίς κάτι να σε απασχολεί.

thanasiskav
14-10-08, 10:46
Εντάξει αυτά σταμάτα να τα λες, εκτός αν είσαι καινούριος στο forum. Η Tellas εδώ και 1,5 χρόνο που είμαι συνδρομητής το ίδιο κάνει: "Το τάδε πρόβλημα θα έχει λυθεί στις 15/10. Ε παράταση μέχρι τις 30/10. Εεεε τελικά μέχρι 10/11." Λύνεται, προκύπτει νέο εντός 5 ημερών και ξανά στα ίδια. Προβλήματα, παρατάσεις επί παρατάσεων και ποτέ σχεδόν γραμμή χωρίς κάτι να σε απασχολεί.

Δυστυχώς Davout είμαι καινούργιος στο forum και δεν ήξερα. Αν το διάβαζα πιο πριν δεν θα την πατούσα με αυτή την ανεκδιήγητη εταιρία. Αλλά καλό είναι να τα λέμε ξανά και ξανά για να μαθαίνουν και οι νέοι αναγνώστες του forum ότι με τέτοιες εταιρίες είναι σαν να παίζουν ζάρια. Δεν ξέρουν τι θα τους τύχει.

HELL_pegaSOS
14-10-08, 23:52
Αν ήσουν Θεσσαλονίκης και μου λεγες να κανεις τωρα αιτηση, θα σου λεγα μακρυα....

Το τελευτάι οδεκαήμερο έχω περιοδικές αποσυνδέσεις , σε μερικές μέρες με έξαρση, πότε είνια όλα καλά, και άλλες φορε΄ς έχω διακοπή δύο-τριών ωρών! :down:


Είχαν πει ότι θα φτιαξουν τα πράγματα ως τις 15.
Αντε να δουμε... μια μέρα είναι!

@ ADSLgr.com All rights reserved.