PDA

Επιστροφή στο Forum : Τεχνική Υποστηριξη hol double play? Χα Χα!



kalemtsis
04-10-08, 14:58
Γεια σας παιδια,

Θέλω να καταθέσω κι εγώ την οδυνηρή περιπετειά μου με την τεχνική υποστήριξη της Ηol (ελπίζω να είναι η τελευταία). Ξαφνικά το περασμένο Σάββατο κοβεται το Internet. To τηλέφωνο λειτουργούσε κανονικά. Αφού κατάφερα να μιλήσω με δύο τύπους μετά από 1,5 ώρα συνολικά στο τηλέφωνο κατέληξαν ότι δεν έχω σωστό password(μυστήριο αφού μέχρι τότε συνδεόμουν κανονικά και δεν πείραξα τίποτα) και θα πρέπει να το αλλάξω και θα με έπαιρνε κάποιος τηλέφωνο για να μου πει την διαδικασία. Αυτός ο κάποιος με παίρνει μετά από 5 ώρες αργα το βράδυ και ενώ ήμουν εκτος σπίτιου,και κλεινουμε τηλεφωνικό ραντεβου για την επόμενη στις 11 το πρωί. Τίποτα.Επικοινωνώ και πάλι και μου λένε θα με πάρουν πίσω.Πότε έγινε αυτό; Μετα από 6 ώρες.
Να μου πούνε τι: Να πάρω την επομένη στην Εξυπηρέτηση Πελατών και να ζητήσω αλλαγή password. Παίρνω λοιπόν τηλεφώνο μου λένε τι πρέπει να τους στείλω με φαξ τα στέλνω και παίρνω πίσω για επιβεβαίωση. Ο τύπος που απάντησε βρήκε το φαξ άλλα μου λέει ότι η αίτηση είναι λάθος γιατί έγραψα για αλλαγη του pin και όχι του password. Tου λέω ότι έτσι το αναφέρετε εσεις στο χαρτάκι που έχω για την ενεργοποίηση αυτός όμως επιμένει. Μετά από λογομαχία πείθεται άλλα μου λέει να του πω τον αριθμό του router δεν ξέρω για ποιον λόγο και του κλείνω το τηλέφωνο στα μούτρα αφού ημουν στη δουλεια. Ξαναπαίρνω αμέσως και μιλάω με κάποιν άλλο ο οποίος ωραια και καλά μου λέει ότι το αίτημά προωθήθηκε κανονικά χωρίς πρόβλημα και ειδοποιηθώ για την αλλαγη του password(pin) όπως και έγινε.Το βράδυ παίρνω πάλι τηλέφωνο για βάλω το καινούριο password. Πάλι όμως τίποτα όπως ήταν επόμενο αφού δεν έφταιγε το password όπως μου είπε αυτός που μίλησε άλλα η hol που έστελνε λαθος πακέτα έτσι μου είπε. Το πρόβλημα μου διορθώθηκε από το Σάββατο την Τετάρτη το βράδυ.
Περαστικά μας.

Ευχαριστώ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.