PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεν έχω Internet σε πρόσφατα ενεργοποιημένη γραμμή



mpempekos
04-10-08, 20:27
Καλησπέρα Παιδιά,

Θα ήθελα την συμβουλή σας πάνω σε ένα θέμα..
Είμαι, δυστυχώς πλέον για εμένα και εγώ άλλο ενα θύμα της FORTHnet 2Play...
Έγινε η ενεργοποίηση της γραμμής μου κανονικά σε 18 μέρες, αλλα αμέσως την έδωσαν σαν βλάβη η ίδια η FORΤΗnet γιατί δέν είχα τηλέφωνο μέν αλλά έιχα Ιντερνετ...
Μετά από 4 μέρες φτιάχνουν την βλάβη και έχω πλέον τηλέφωνο, αλλά μαντέψτε...Δέν έχω πλέον ιντερνετ...

Το πρόβλημα είναι το εξής:
Η γραμμή μου συγχρονίζει και κουμπώνει κανονικά στα 8Mbps Download kai 1020 Upload με SNR 7,9 Downstream kai 7,7 Upstream αντίστοιχα..
Το θέμα είναι ότι δέν συνδέεται στο ιντερνετ...Το username και το password είναι σωστά εφόσον από γνωστούς μου και συγκενείς μπάινω από το δικό τους σπίτι στον ιντερνετ..
Επίσης μπορώ και μπαίνω στο Webmail της FORTHnet κανονικά...
Το Router μου είναι ενα D-Link 2640B:respekt:
Στα Diagnostics όλα είναι pass και στο Internet Check τα:
1) Test PPPoE -> FAIL
2) Test Authentication -> FAIL
3) Ping ISP Gateway -> FAIL
4) Ping IP -> FAIL

το έχω δώσει βλάβη στην FORTHnet τουλάχιστον 7-8 φορές και ακόμα με παίρνουν τηλέφωνο, εννοείται αυτο... :evil:
Το πρόβλημα αυτό οφείλεται καθαρά στον Provider έτσι????Δηλαδή είναι καθαρά θέμα της FORTHnet και όχι δικό μου έτσι???:whistle:

Και τι θα μπορούσα να κάνω..???:oops:

Αν μπορούσατε να με βοηθήσετε θα το εκτιμούσα δεόντος...!!! :oneup:

spsomas
04-10-08, 22:49
Encapsulation LLC
VPI:8
VCI:35
Protocol: PPPoE
Δοκίμασε αυτά και πες μας πάλι.

mpempekos
05-10-08, 08:33
Encapsulation LLC
VPI:8
VCI:35
Protocol: PPPoE
Δοκίμασε αυτά και πες μας πάλι.

Τα έχω δοκιμάσει και αυτά φίλε μου spsomas αλλά τίποτα...
Συγχρονίζει κανονικά απλά δεν κάνει ουσιαστικά Connect με τον Σέρβερ της FORTHnet...
Αυτό είναι το ποιο κουλό απ' ολα...Δηλαδή δέν μου δίνει καθόλου IP, δέν κάνει Connect με την ISP Gateway και δεν κάνει και Aythentication κάτι το οποίο είναι επίσης κουλό γιατί Pass kai Username ειναι καρατσεκαρισμένα και δουλεύουν άψογα...

spsomas
05-10-08, 11:01
Τότε μήπως δοκιμάσεις με άλλο Router ή να πάρεις το δικό σου να πας σε άλλο σπίτι να το δοκιμάσεις?

aBrakataBRA
05-10-08, 11:31
Καλημερα
Tους dns της forthnet τους εχεις δηλωσει;

mpempekos
05-10-08, 11:48
Τότε μήπως δοκιμάσεις με άλλο Router ή να πάρεις το δικό σου να πας σε άλλο σπίτι να το δοκιμάσεις?

Το δοκίμασα κι αυτό...
Και συγκεκριμένα δοκίμασα ενα Linksys, ένα Siemens και το D-Link που έχω τώρα στο σπίτι μου...
Ολα είχαν το ίδιο πρόβλημα..Δέν μου έδιναν IP και δεν έκαναν Connect στο Ιντερνετ αλλά συγχρόνιζαν κανονικά με την γραμμή...
Ναι μέν είχα λίγο θόρυβο, γύρω στα 7,8 db SNR Downstream και 7,7 bd SNR Upstream..
Εντωματαξύ δοκίμασα τα Router Και αλλού, δηλαδή στα σπίτια των φίλων (3 στον αριθμό) και στον κουμπάρο μου (1 στον αριθμό) και δούλευαν κανονικότατα...
Αφού στην αρχή νόμιζα ότι έφταιγε ελατωματικό Router και πήγα στο μαγαζί της FORTHnet και ζήτησα άμεση αλλαγή λεγοντας τους ότι έχει πρόβλημα..
Και φυσικά μόνο με την φασαρία που έκανα και άρχισαν να βγαίνουν ένας ένας οι πελάτες έξω απ΄το μαγαζί μου το αλλάξανε...:whistle:

Αλλά και πάλι το ίδιο πρόβλημα...
Και τώρα που είμαι Online απο του κουμπάρου μου το σπίτι είμαι...:sorry:

........Auto merged post: mpempekos πρόσθεσε 1 λεπτά και 38 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Καλημερα
Tους dns της forthnet τους εχεις δηλωσει;

Τους είχα δηλώσει και τους DNS αλλά τίποτα...Νεκρό τελείως...

Δέν ξέρω ειλικρινά τι πρόβλημα υπάρχει...Μακάρι και να ξερα τι έχουν κάνει στην γραμμή μου...

Πρίν με τον ΟΤΕ κανένα πρόβλημα και τώρα απλά δέν ξέρω τι άλλο θα προκύψει αύριο...
Έλεος...:worthy:

aBrakataBRA
05-10-08, 11:52
Δοκιμασες να βαλεις την ip του router σαν primary DNS;

mpempekos
05-10-08, 12:19
Δοκιμασες να βαλεις την ip του router σαν primary DNS;

Οχι αυτό δεν το δοκίμασα..
Θα το δοκιμάσω και θα σου πώ, αλλά δεν νομίζω να γίνει τίποτα τραγικό...
Ευχαριστώ για τα replys παιδιά...:oneup:

........Auto merged post: mpempekos πρόσθεσε 16 λεπτά και 31 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Οχι αυτό δεν το δοκίμασα..
Θα το δοκιμάσω και θα σου πώ, αλλά δεν νομίζω να γίνει τίποτα τραγικό...
Ευχαριστώ για τα replys παιδιά...:oneup:

Again μάντεψε..Τίποτα..

Εχει κανείς την παραμικρή ιδέα τι μπορεί να φταίει..??
Από αύριο θα τα κάνω λίμπα στην FORTHνετ το πολύ πολύ να ζητήσω μια φόρμα διακοπής της υπήρεσίας μιάς και είναι άχρηστοι όλοι εκεί μέσα...
Αν είναι δυνατόν...Εναλακτικός Provider που θέλει να πάρει πελάτες απο τον ΟΤΕ και δεν ξέρει να φτιάξει μια προβληματική γραμμή την οποία πληρώνω σαν Μ@@@@ς πελάτης και φυσικά εννοείται πώς δεν πρόκειται να δώσω δεκάρα τσακιστή για τον ιντερνετ μιας και δέν έχω..

Λέω να τους κάνω ρόμπα σε κάνα περιοδικό...

DSLaManiaC
05-10-08, 12:36
Απλά απο καθαρή περιέργια...
Δοκίμασε να δώσεις ώς username/password στο router "forthnet"

Και να μπείς στο www.forthnet.gr μετά..

aBrakataBRA
05-10-08, 12:41
Ping στην ip του router μπορεις να κανεις;

DSLaManiaC
05-10-08, 12:50
Ping στην ip του router μπορεις να κανεις;

Για να σου λέει οτι έκανε τα τεστ μέσα στο ρουτερ δε θα μπορεί?

aBrakataBRA
05-10-08, 13:03
Δεν ειπα μεσω router αλλα σε command prompt.
Μπορει να φταιει το καλωδιο, δεν εχει πει αν εχει δοκιμασει με αλλο η να πρεπει να εγκαταστησει παλι τους drivers της καρτας δικτυου

Lagman
05-10-08, 13:08
φαντάζομαι έχεις δοκιμάσει να βάλεις το router Μονο του πανω στην γραμμη χωρις τηλεφωνικες συσκευες.

spsomas
05-10-08, 17:07
Δεν ειπα μεσω router αλλα σε command prompt.
Μπορει να φταιει το καλωδιο, δεν εχει πει αν εχει δοκιμασει με αλλο η να πρεπει να εγκαταστησει παλι τους drivers της καρτας δικτυου

Αν έφταιγε το καλώδιο δεν θα μπορούσε να ρυθμίσει το Router οπότε μάλλον κάτι τέτοιο δεν παίζει. Επίσης λέει ότι δεν κανει authentication οπότε και η κάρτα δικτύου δεν νομίζω ότι φταίει. Το πιο πιθανό θα έχει πρόβλημα στην κάρτα του στο κέντρο, αφού από άλλα σπίτια συγχρονίζει και έχει Ιντερνετ κανονικά.

mpempekos
05-10-08, 19:19
Δεν ειπα μεσω router αλλα σε command prompt.
Μπορει να φταιει το καλωδιο, δεν εχει πει αν εχει δοκιμασει με αλλο η να πρεπει να εγκαταστησει παλι τους drivers της καρτας δικτυου


Εννοείται ότι το έχω δοκιμάσει κι αυτό, 1ος Βασικός Κανόνας στο OSI Layer..Γι'αυτό και είμαι απελπισμένος στο τί έχει μείνει να κάνω ακόμα, μπάς και φταίω εγώ δλδ...:oops:

........Auto merged post: mpempekos πρόσθεσε 0 λεπτά και 52 δευτερόλεπτα αργότερα ........


φαντάζομαι έχεις δοκιμάσει να βάλεις το router Μονο του πανω στην γραμμη χωρις τηλεφωνικες συσκευες.

Το έχω δοκιμάσει κι αυτό... :(

Βλέπω απελπίζεσται κι εσείες σιγά σιγά ε???
Εγω να δείτε πόσο..
Τελικά θα καταλήξουμε ότι φταίει η FORTHnet, η κανας Server, η ΟΤΕ κατά την στιγμή που μου έκανε την σύνδεση θα παιξε κλασικά με τις γραμμές και όλο και κάποια μαμακια θα έκανε...
Από την FORTH δέν περιμένω ποιά τπτ γιατί πολυ απλά οι άνθρωποι δέν έχουν γνώσεις...Τι να πώ..Τους λές κάτι και σου λένε ένα σωρό @@@ για να δικαιολογηθούν και σε τσατίζουν ποιό πολύ...
Γενικά δέν έχει προσωπικό ώστε να μπορεί να ανταπεξέλθει η εταιρία ακόμη..

........Auto merged post: mpempekos πρόσθεσε 7 λεπτά και 47 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Απλά απο καθαρή περιέργια...
Δοκίμασε να δώσεις ώς username/password στο router "forthnet"

Και να μπείς στο www.forthnet.gr μετά..

Δοκίμασα ακόμη και το User και το Pass του ΟΤΕ για να μπώ

User: otenet@otenet.gr
Pass: otenet

και πάω να μπώ στην Σελίδα my.otenet.gr αλλά δέν μπαίνει γιατί δεν δίνει καθόλου ιντερνετ COnnection..

Δέν μου δίνει δλδ External IP (της μορφής 64.89.123.98)..Δέν κάνει κάν Authentication με τον Server...:rainy:

Τι Φταίει ρε Γμτ??? :wall:

volt_tiger
05-10-08, 20:37
Εννοείται ότι το έχω δοκιμάσει κι αυτό, 1ος Βασικός Κανόνας στο OSI Layer..Γι'αυτό και είμαι απελπισμένος στο τί έχει μείνει να κάνω ακόμα, μπάς και φταίω εγώ δλδ...:oops:

........Auto merged post: mpempekos πρόσθεσε 0 λεπτά και 52 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Το έχω δοκιμάσει κι αυτό... :(

Βλέπω απελπίζεσται κι εσείες σιγά σιγά ε???
Εγω να δείτε πόσο..
Τελικά θα καταλήξουμε ότι φταίει η FORTHnet, η κανας Server, η ΟΤΕ κατά την στιγμή που μου έκανε την σύνδεση θα παιξε κλασικά με τις γραμμές και όλο και κάποια μαμακια θα έκανε...
Από την FORTH δέν περιμένω ποιά τπτ γιατί πολυ απλά οι άνθρωποι δέν έχουν γνώσεις...Τι να πώ..Τους λές κάτι και σου λένε ένα σωρό @@@ για να δικαιολογηθούν και σε τσατίζουν ποιό πολύ...
Γενικά δέν έχει προσωπικό ώστε να μπορεί να ανταπεξέλθει η εταιρία ακόμη..

........Auto merged post: mpempekos πρόσθεσε 7 λεπτά και 47 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Δοκίμασα ακόμη και το User και το Pass του ΟΤΕ για να μπώ

User: otenet@otenet.gr
Pass: otenet

και πάω να μπώ στην Σελίδα my.otenet.gr αλλά δέν μπαίνει γιατί δεν δίνει καθόλου ιντερνετ COnnection..

Δέν μου δίνει δλδ External IP (της μορφής 64.89.123.98)..Δέν κάνει κάν Authentication με τον Server...:rainy:

Τι Φταίει ρε Γμτ??? :wall:

Τα ίδια έχει και ένας φίλος μου που μένει Βουλιαγμένη. Από την ώρα που άνοιξε τον υπολογιστή του δεν έχει internet. Πήρε τη forthnet και του είπαν να ελέγξει το καλώδιο που πάει από το ρούτερ στην πρίζα του τηλεφώνου γιατί βλέπουν πρόβλημα καλωδίωσης! Αν είναι δυνατόν!!! Πόσο άσχετοι μπορεί να είναι??? Το μόνο πρόβλημα καλωδίωσης είναι στον εγκέφαλό τους!!! Είναι καθαρά πρόβλημα με το σέρβερ τους και τη γραμμή.
ΥΓ. Η γραμμή είναι ενεργοποιημένη εδώ και ένα δίμηνο.
ΥΓ2. Σε ποια περιοχή μένεις?

hel
05-10-08, 20:54
Tι σου λένε από ΤΥ; Βλέπουν ότι δεν μπορείς να συνδεθείς;

mpempekos
05-10-08, 21:46
Τα ίδια έχει και ένας φίλος μου που μένει Βουλιαγμένη. Από την ώρα που άνοιξε τον υπολογιστή του δεν έχει internet. Πήρε τη forthnet και του είπαν να ελέγξει το καλώδιο που πάει από το ρούτερ στην πρίζα του τηλεφώνου γιατί βλέπουν πρόβλημα καλωδίωσης! Αν είναι δυνατόν!!! Πόσο άσχετοι μπορεί να είναι??? Το μόνο πρόβλημα καλωδίωσης είναι στον εγκέφαλό τους!!! Είναι καθαρά πρόβλημα με το σέρβερ τους και τη γραμμή.
ΥΓ. Η γραμμή είναι ενεργοποιημένη εδώ και ένα δίμηνο.
ΥΓ2. Σε ποια περιοχή μένεις?

Από την μία χαίρομαι που δέν είμαι ο μόνος που έχει πρόβλημα με αυτούς εδώ τους άσχετους..

Και μένα τα ίδια μου λένε, αλλά για κακή τους τύχη ευτυχως το αντικείμενο το ξέρω και δέν μπορω να τους ακούω να μου λένε μαμακίες...Έλεος και 'μένα την ίδια καραμέλα με την γραμμή μου είπανε..Αλλά πολύ απλά ξεσύνδεσα ότι τηλεφωνική συσκευή υπάρχει και προσπάθησα να μπώ πάλι ονλαιν αλλα τπτς...
Πιστεύω πώς αν προσλάμβαναν άτομα με δυο άντε τρεις γνώσεις πάνω στα δίκτυα θα ήταν διαφορετικα τα πράγματα...
Είναι καθαρά θέμα δικό τους..:angryr:

Απο δευτέρα ζητάω γραπτές εξηγήσεις για το γράψιμο που έχω φάει ώς τώρα, γτ ακόμα περιμένω τον τεχνικό να με πάρει τηλέφωνο, δεύτερον για την ανικανότητα των υπαλλήλων τους και τρίτων να απιτήσω να φτιαχτεί το πρόβλημα μιάς και στο συμβόλαιο δέν γράφει πουθενά ότι εγώ θα μείνω χωρίς ιντερνετ χάρη στην ανικανότητα της FORTHnet η του ΟΤΕ επειδή είναι ανίκανοι να πάνε να δούνε τί έχουν κάνει πάνω στα DSLAM οι Hacker ΟΤΕτζηδες...
:shoot:
Και στην τελική απλά δέν πληρώνω το ιντερνετ στο μπιλιετάκι που θα έρθει, γιατί στάνταρ θα μου το χρεώσουν...:down:

ΥΓ. Η γραμμή είναι ενεργοποιημένη 1 μήνα τώρα.
ΥΓ2. Μένω Χανιά, Κρήτη

........Auto merged post: mpempekos πρόσθεσε 0 λεπτά και 52 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Tι σου λένε από ΤΥ; Βλέπουν ότι δεν μπορείς να συνδεθείς;

Ναι με βλέπουν Offline αλλά δέν ξέρουν τι μπορεί να φταίει...:hmm::rofl::down::down::down:

mpempekos
22-10-08, 00:05
Καλησπέρα Παιδιά και πάλι...

Λοιπόν επανέρχομαι στο θέμα αυτό μετά απο πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυυ πολύυυυυυυυυυυυυ καιρό (απο το τελευταίο post που είχα κάνει) και μετα χαράς σάς αναφέρω ότι ο ΟΤΕ τελικά δέν είχα κάνει κάν τον κόπο να μου συνδέσει τα χάλκινα αυτά θαυματαργά καλωδιάκια απο Χαλκό πάνω στο DSLAM γιατί μάλλον βαριόταν ο Μπαρμπά Θανάσης (Κλασικός ΟΤΕΤΖΗΣ με φαλάκρα και μπυροκυλιά μη ξέροντας τι σημαίνει κάν η λέξη ping) να πατσάρει τα καλωδιάκια πάνω στο DSLAM...

Εϊναι πιστεύω μία πολύ καλή φάση...Πλέον έχω Ιντερνετ αλλά δέν έχω καλό Connection Speed...
Αυτό οφείλεται στα πιταρισμένα DSLAM της FORTHnet. Παραδέχονται ναι μέν και οι ίδιοι ότι έχουν πρόβλημα αλλά απ' ότι κατάλαβα δεν προτίθονται να κάνουν καμία αναβάθμιση στο δίκτυο τους...
Αυτό το πρόβλημα με τις ταχύτητες εμφανίζεται κυρίως σε Prime Times ώρες αιχμής που γίνεται της κακομοίρας και στην ουσία κλέβουν BandWidht απ' τους χρήστες ώστε να μπορέσει να ανταπεξέλθει σαν εταιρία εις βάρος των πελατών της...

Υπάρχει σχετικό θέμα με ομαδική καταγγελία χρηστών εδώ μέσα απ' το Φόρουμ αυτό, το οποίο σας το παραθέτω εδώ:

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=241029

theopan
22-10-08, 01:13
Καλησπέρα Παιδιά και πάλι...

Λοιπόν επανέρχομαι στο θέμα αυτό μετά απο πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυυ πολύυυυυυυυυυυυυ καιρό (απο το τελευταίο post που είχα κάνει) και μετα χαράς σάς αναφέρω ότι ο ΟΤΕ τελικά δέν είχα κάνει κάν τον κόπο να μου συνδέσει τα χάλκινα αυτά θαυματαργά καλωδιάκια απο Χαλκό πάνω στο DSLAM γιατί μάλλον βαριόταν ο Μπαρμπά Θανάσης (Κλασικός ΟΤΕΤΖΗΣ με φαλάκρα και μπυροκυλιά μη ξέροντας τι σημαίνει κάν η λέξη ping) να πατσάρει τα καλωδιάκια πάνω στο DSLAM...


Αμ δεν πατσάρει τα καλωδιάκια στο dslam ...της forthnet ο ΟΤΕτζης mpempeko! Ο forthnetατζής τα πατσάρει! Αν υπάρχει...

karavagos
22-10-08, 09:10
Εν συντομία...
Ο forthnetατζής έχει ετοιμάσει τις συνδέσεις του κατανεμητή του παρόχου με το dslam πολύ πριν, συνήθως μαζί με την εγκατάσταση του dslam.
O ΟΤΕτζης κάνει την τελική μεταφορά του καλωδίου του συνδρομητή από τον κατανεμητή του ΟΤΕ στον κατανεμητή του παρόχου, όταν έρθει η ώρα να συνδεθεί ο συνδρομητής.

hel
22-10-08, 10:46
Καλησπέρα Παιδιά και πάλι...

Λοιπόν επανέρχομαι στο θέμα αυτό μετά απο πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυυ πολύυυυυυυυυυυυυ καιρό (απο το τελευταίο post που είχα κάνει) και μετα χαράς σάς αναφέρω ότι ο ΟΤΕ τελικά δέν είχα κάνει κάν τον κόπο να μου συνδέσει τα χάλκινα αυτά θαυματαργά καλωδιάκια απο Χαλκό πάνω στο DSLAM γιατί μάλλον βαριόταν ο Μπαρμπά Θανάσης (Κλασικός ΟΤΕΤΖΗΣ με φαλάκρα και μπυροκυλιά μη ξέροντας τι σημαίνει κάν η λέξη ping) να πατσάρει τα καλωδιάκια πάνω στο DSLAM...

Εϊναι πιστεύω μία πολύ καλή φάση...Πλέον έχω Ιντερνετ αλλά δέν έχω καλό Connection Speed...
Αυτό οφείλεται στα πιταρισμένα DSLAM της FORTHnet. Παραδέχονται ναι μέν και οι ίδιοι ότι έχουν πρόβλημα αλλά απ' ότι κατάλαβα δεν προτίθονται να κάνουν καμία αναβάθμιση στο δίκτυο τους...
Αυτό το πρόβλημα με τις ταχύτητες εμφανίζεται κυρίως σε Prime Times ώρες αιχμής που γίνεται της κακομοίρας και στην ουσία κλέβουν BandWidht απ' τους χρήστες ώστε να μπορέσει να ανταπεξέλθει σαν εταιρία εις βάρος των πελατών της...

Υπάρχει σχετικό θέμα με ομαδική καταγγελία χρηστών εδώ μέσα απ' το Φόρουμ αυτό, το οποίο σας το παραθέτω εδώ:

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=241029

Δεν μιλάμε για πιταρισμένα dslam αλλά για κακή διασύνδεση με το εξωτερικό. Πχ αν κατεβάσεις από apple ftp που είναι μέσα στην Ελλάδα παίρνεις κοντά στο 1 MB/s με dm όλες τις ώρες.
Από nvidia πιάνεις 200 KB/s.
Καταγγελία σε ΕΕΤΤ έκανες για την αδικαιολόγητη καθυστέρηση, για να αποδοθούν ευθύνες;

dazed
22-10-08, 11:03
Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, έχουμε μια φωνακλάδικη επίσκεψη σε forthnet shop, αντικατάσταση router με το έτσι θέλω, και καμια 10ριά τηλεφωνήματα στην Τ.Υ της forthnet για να τους πεις ότι είναι άχρηστοι, ενώ φταίει ο ΟΤΕ, στον οποίο "δεν είχα ποτέ πρόβλημα..." μπλα μπλα μπλα:hmm:

Επεμβαίνω έτσι προβοκατόρικα, μόνο και μόνο για να τονίσω ότι στη συντριπτική πλειοψηφία των περιπτώσεων είναι θέμα ΟΤΕ, ή άρνησης του συνδρομητή να κατανοήσει ότι το πρόβλημα μπορεί να είναι στην πλευρά του (ΝΑΙ, ακόμα και αν λειτουργούσε 1000 χρόνια στον ΟΤΕ με την ίδια καλωδίωση:shifty:)

Φίλε mpempeko ελπίζω η ίστορία να έχει λήξει οριστικά και να μην χριαστεί να μπλέξεις πάλι με την Τ.Υ και τις άπειρες αναμονές:down:
Πίστεψέ με όμως, στην Τ.Υ της forthnet υπάρχουν και άτομα με γνώσεις και μεγάλη εμπειρία. Σίγουρα όχι όλοι και ίσως να είναι και μειοψηφία, αλλά καμιά φορά είναι και θέμα τύχης σε ποιον θα πέσεις. Επίσης, αν βλέπετε ότι δεν βγαίνει άκρη, καλύτερα είναι να καλείτε βραδυνές ώρες (ας πούμε 23:00+) όπου συνήθως θα σας απαντήσει πιο έμπειρος τεχνικός και με μεγαλύτερη άνεση χρόνου να ασχοληθεί με το πρόβλημα. Κανείς δεν έχει σκοπό να σου κλείσει το τηλέφωνο γρήγορα για να σε ξεφορτωθεί, μιας και είναι ανούσιο. Δεν υπάρχει κενό διάστημα ανάμεσα στις κλήσεις. Αυτά τα λίγα από "inside information" :whistle:

hel
26-10-08, 02:09
Ή πρωινές ώρες.

@ ADSLgr.com All rights reserved.