PDA

Επιστροφή στο Forum : portable dvd player



sv2evs
06-10-08, 17:08
Πήρα σήμερα ένα φορητό dvd player της εταιρίας IQ-Smart, το μοντέλο DVD-375TV.

Το έχει κανείς άλλος να μου πει εντυπώσεις ;

Ευχάριστω ότι έχει και τηλεόραση επάνω.

nnn
06-10-08, 23:00
Αφού το πήρες, δεν μας λες τις δικές σου εντυπώσεις ?

sv2evs
07-10-08, 09:49
Από θέμα ποιότητας μου φαίνεται αρκετά καλό, σε σχέση με κάτι άλλα f&u π.χ που βρήκα σε αντίστοιχο κατάστημα, το χειριστήριο του επίσης είναι μεγαλούτσικο σε σχέση με κάτι ΠΟΛΥ μικρότερα που έχουν πιάσει τα χέρια μου (ελάχιστα μεν).Έχει επίσης καλές επιλογές, όπως search κτλ για τα κανάλια της tv. Η τηλεόραση του είναι αρκετά καλή, ακόμα δεν κατάφερα να βάλω κανάλια αλλά θα γίνει και αυτό. Σίγουρα είναι μικρή,αλλά δεν μας χαλάει αν φυσικά βρισκόμαστε κάπου και θέλουμε να παρακολουθήσουμε ένα κανάλι για να περάσει η ώρα. Φυσικά ενώ δεν γράφει, παίζει όλα τα format ΚΑΙ φωτογραφίες (μάλλον, γιατί δεν το δοκίμασα). Μειονέκτημα ότι δεν έχει card reader/usb, αλλά νομίζω ότι με επανενγράψιμο cd/dvd το θέμα λύνεται χωρίς πρόβλημα.
Στα περιεχόμενα του, υπάρχει κεραία μαγνητική για το αυτοκίνητο (μάλλον) για την τηλεόραση, καλώδια για να συνδεθεί με εξωτερική πηγή όπως ένα ηχοσύστημα με rca κτλ.

Αυτά για την ώρα.

sv2evs
26-10-08, 14:00
Αφού το πήρες, δεν μας λες τις δικές σου εντυπώσεις ?

ερώτηση: Το βάζω να φορτίσει και το βύσμα δεν κάθεται σωστά με αποτέλεσμα να μην δέχεται ρεύμα σωστά...αποφορτίζεται η μπαταρία και σβύνει. Να ψάξω να βρω μετασχηματιστή που να εφαρμόζει καλύτερα (δεν ξέρω αλλά αυτόν είχε μέσα,θα έπρεπε να εφαρμόζει) ή να το επστρέψω πίσω; :oops:

nnn
26-10-08, 14:05
Καλύτερα να το επιστρέψεις.

sv2evs
27-10-08, 11:03
Καλύτερα να το επιστρέψεις.
Αυτό μάλλον θα κάνω...ίσως και σήμερα.:(

sv2evs
31-10-08, 01:37
Καλύτερα να το επιστρέψεις.

τελικά μάλλον κάτι έφταιγε..το πήγα πίσω...και μου έδωσε άλλη ίδια συσκευή...και αυτή όμως δεν ανταποκρίνεται σωστά στο ρεύμα...το led που έχει πάνω στην μπαταρία για να φορτίζει, αναβοσβύνει για λίγο και μετά σταματάει..πόσες ώρες να το αφήσω; Το δοκίμασα πριν λίγες ώρες, αφήνωντας το περίπου 2-3 ώρες...και όταν το άνοιξα μου έβγαλε πάλι low battery. Καινούργια συσκευή με καινούργιο φορτιστή. Έπεσα στην περίπτωση; :sorry:

υ.γ από το μαγαζί μου κάνουν λίγο τους δύσκολους...θα μπορέσω λέτε να πάρω τα χρήματα μου στην περίπτωση που και αύριο δεν φορτίζει το dvd ?

sv2evs
31-10-08, 13:55
Τελικά μου έδωσαν άλλο από το κατάστημα, μάρκας silver...γιατί προφανώς η παρτίδα ήταν ελλατωματική...ούτε το 2ο φόρτιζε..μόνο που αισθάνθηκα κορόϊδο...γιατί έδωσα 130 ευρώ...για ένα silver που δεν έχει ούτε tv, ούτε card reader !! :down:

nnn
31-10-08, 14:01
Γνώμη μου πως κακώς δέχτηκες αλλαγή με κατώτερο προϊόν.

sv2evs
01-11-08, 11:58
Δεν είναι κατώτερο, αλλά δεν έχει ούτε τηλεόραση ούτε card reader για να δικαιολογεί την αξία του. Μόνο την μάρκα του που είναι λίγο πιο γνωστή σε σχέση με το προηγούμενο.

Hout
01-11-08, 22:47
Ναι βρε φίλε, δεν έπρεπε να πάρεις το Silver.
Έπρεπε να πάρεις τα λεφτά και να πας σε άλλο κατάστημα να πάρεις άλλο προϊόν.

Αφού δεν ήταν από δικό σου λάθος, τα προϊόντα τους ήταν ελλατωματικά δε σε δέσμευε τίποτα.
Έπρεπε να τους πεις σας έδωσα λεφτά για το συγκεκριμένο, αφου δεν έχετε κάποιο που να δουλεύει
τα λεφτά μου πίσω να κοιτάξω αλλού.

Τώρα βέβαια που πήρες το Silver και το άνοιξες δεν μπορείς να κάνεις τίποτα αλλά έχε το στα υπόψιν για άλλη φορά.

sv2evs
02-11-08, 16:17
δηστυχώς για εμένα δεν πήγα σε μαγαζί που να μην ξέρω τον ιδιοκτήτη. Πήγα και το πήρα υποτίθεται από γνωστό...οπότε εκεί την πάτησα γιατί είδα εξ'αρχής ότι δεν ήθελε να μου επιστρέψει τα χρήματα μου πίσω. Αν ήταν σε κάποιο ξένο μαγαζί, μέχρι και στο ΙΝΚΑ θα πήγαινα γιατί κουράστηκα πάρα πολύ. Anyway, απλά το θέμα έληξε...έκανα βλακεία, την πλήρωσα και τώρα απλά ή θα το κρατήσω ή θα το πουλήσω σαν μεταχειρισμένο.

Αυτά...το πάθημα γίνεται μάθημα ! :oops:

@ ADSLgr.com All rights reserved.