PDA

Επιστροφή στο Forum : Jetspeed 520i και το κόκκινο φωτάκι!



Sofos
17-10-05, 01:41
Καλησπέρα σε όλους!

Έχει κανείς ιδέα για ποιό λόγο ανάβει το κόκκινο φωτάκι στο μόντεμ και κολάει, λίγο αφού αρχίσω να Torrentάρω; Το πρόβλημα εμφανίστικε σήμερα, και δε ξέρω τι φταίει!

Ευχαριστώ!

sdikr
17-10-05, 01:44
το κόκκινο λαμπάκι αν θυμάμαι καλά το παθαίνει με το irc dcc send,

Μήπως ειναι καιρός να ψάξεις το μηχάνημα για virus/spyware ;

Sofos
17-10-05, 03:57
ΘΑ το δοκιμάσω αν και χλωμό!

Sofos
20-10-05, 22:14
Για όσους έχουν ανάλογο πρόβλημα, το κόκκινο φωτάκι, στην δικιά μου περίπτωση τουλάχιστον, έχει να κάνει με to γεγονός ότι προσπαθώ να περάσω φωνή με ένα voice 2 ip πρόγραμμα που χρησιμοποιώ! Η λύση και εδώ βρίσκεται στο ZIPB

xakou
21-10-05, 19:45
τι είναι αυτό το ΖΙΡΒ ;

Sofos
22-10-05, 20:53
εεμ...έλα ντέ!!δές στο σχετικό άρθρο!

roumeliotis
23-10-05, 14:37
Παίδες και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα.ΚΟΚΚΙΝΟ ΛΑΜΠΙΔΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΤΣΙΤΑ.....
Χρησιμοποιούσα dc, msn, skype. Κατέβαζα πολύ πράμα, μίλαγα με το skype και το msn και μετά από λίγο κόκκινο λαμπίδιο. Έπερνα στον ΟΤΕ τηλ και μου έλεγαν κανε reset και πήγαινα από reset σε reset. Τελικά αποφάσισα να πάρω τον ΟΤΕ και να του πώ ότι το modem χάλασε και δεν μπορώ να κάνω τη δουλειά μου. Όταν ήρθαν οι Οτετζήδες να το ελένξουν είχα κάνει port forward ftp και http στο 0.0.0.0 έτσι ώστε να μην κάνει τίποτα. Τελικά μου το άλλαξαν. Εδώ και 5 μήνες κάνω ακριβώς τα ίδια πράγματα(dc, msn, skype) και Δόξα Το Θεό δεν έχω δει ούτε ένα κοκκινάδι...............Πάει σφαίρα
Μετά από μένα έκανε το ίδιο και ένα φιλαράκι μου......Μιλάμε στο msn, skype ατελείωτες ώρες και είμαστε κυριλέ.Μόνο πράσινα λαμπιόνια.....
Τελικά μήπως είναι μούφα το jetspeed μας δίδουν?
Σκεφτείτε το......Αλλαγή ΤΩΡΑ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.