PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα αποσυνδέσεων και παρεμβολές στην τηλεφωνική γραμμή



ndan_gr
07-10-08, 15:17
Καλησπέρα,

τις τελευταίες εβδομάδες έχω παρατηρήσει ότι στην γραμμή μου παρελβάλεται κάποια άλλη γραμμή και μπορώ να ακούσω κανονικά συνομιλίες χωρίς να μπορώ να επέμβω, ενώ η adsl σύνδεση παρουσιάζει συνεχόμενες αποσυνδέσεις μέχρι που φτάνει σε σημείο να συνδέεται στην εκπληκτική ταχύτητα των 700kbps περίπου.

Θα ήθελα να μου πεί αν αντιμετωπίζει και κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα και τι θα μπορούσε να γίνει σε αυτή την περίπτωση.

Δυστυχώς δεν έχω την πολυτέλεια του ελεύθερου χρόνου αυτό το καιρό για να μπορέσω να παρακολουθήσω το πρόβλημα με την εταιρεία και την τηλεφωνική γραμμή και όταν είμαι σπίτι χρειάζομαι την πρόσβαση στον internet ακόμα και με μικρή ταχύτητα, δε θα ήθελα να δηλώσω βλάβη και να μην έχω καθόλου πρόσβαση έστω και για 1 μέρα.

Ευχαριστώ.

DSLaManiaC
07-10-08, 15:19
Θα δηλώσεις βλάβη.
Δε το γλυτώνεις

Κατά πάσα πιθανότητα έχουν βραχυκυκλώσει 2 γραμμές και συμβαίνει αυτό.

hel
07-10-08, 16:23
Αν δεν θέλεις να περιμένεις στην αναμονή, κάνε δήλωση βλάβης μέσω της φόρμας ΤΥ στο site της Forthnet.

ndan_gr
08-10-08, 16:57
Τελικά δήλωσα βλάβη στον ΟΤΕ αφού η τηλεφωνική γραμμή δεν είναι της Forthnet και αναμένω.
Παρατήρησα πάντως ότι με το που ξεκινήσει η συνομιλία της άλλη γραμμής αποσυγχρονίζω..

Είδωμεν..

@ ADSLgr.com All rights reserved.