PDA

Επιστροφή στο Forum : BUY & SELL στο Adslgr?



R-evil-S
21-10-03, 23:22
Πιστεύω πως ένα section BUY & SELL στο site θα ήταν πολύ χρήσιμο.Τόσοι είμαστε μέλη με κοινά ενδιαφέροντα και θα μπορούσαν άνετα να γίνονται συναλλαγές μεταξύ μας.Η σκέψη αυτή μου δημιουργήθηκε όταν σκεφτόμουν τι μόντεμ να αγοράσω.Σκέφτηκα πως πολλά από τα παιδιά που αγόρασαν υποχρεωτικά το μόντεμ απο τον ΟΤΕ και τελικα δεν το χρησιμοποίησαν ενδεχομένως να θέλουν να τα πουλήσουν. Από την άλλη πλευρά οι μελλοντικοί χρήστες υπό το νέο καθεστώς της μη υποχρεωτικής αγοράς μόντεμ απο τον ΟΤΕ, είτε λόγω έλλειψης χρημάτων είτε λόγω περιορισμένων απαιτήσεων ίσως να θέλουν να αγοράσουν σε καλύτερη τιμή τα μόντεμ που σε κάποιους άλλους δε χρειάζονται.θα μπορούσε αρχικά να αρχίσει δοκιμαστικά και να αφορά π.χ. μόνο τα μόντεμ και αν διαπιστώσουμε την ομαλή λειτουργια του να γενικευθεί και σε άλλα προϊόντα.Το θέτω υπόψιν των Moderators.

NeK
21-10-03, 23:47
Δεν είναι άσχημη ιδέα!

Πολύ σωστά φίλε r-evil-s

Παιδιά εσείς τι λέτε;

MakisCE
22-10-03, 00:15
Σωστή πρόταση

lefteriss
22-10-03, 00:30
ναι γιατί όχι... έτσι κι αλλιώς η ζωή είναι ένα πάρε - δώσε :)

Cafeeine
22-10-03, 00:31
Συμφωνώ και επαυξάνω. Το φορουμ εδώ είναι το καλύτερο σημείο (αποψή μου) για αγοραπωλησίες modem.

hippie
22-10-03, 00:44
αναφερεσαι σε κατι στυλ ebay :D

μια ερωτηση: και οι λεπτομερειες πως θα καθοριζονται 8O

μεσω pm (με εγγυητη το adsgr forum και τα μελη του :?: )

yiapap
22-10-03, 01:02
Συμφωνώ! Το θέμα είναι να "ανακατεύεται" το site σαν ενδιάμεσος ή απλά να γίνει μια νέα ομάδα θεμάτων;
<edit>
Και να περιοριστεί μόνο στα modem; Γιατί όχι και σε άλλα περιφερειακά, PC κλπ.κλπ.
</edit>

(ρωτώ, απάντηση δεν έχω)

boss
22-10-03, 02:52
sounds good.!
kalytera na ginei mia nea omada 8ematon.

erebus
22-10-03, 03:26
Συμφωνώ για τη νέα ομάδα θεμάτων, χωρίς ανάμιξη του site. Όποιος ενδιαφέρεται, θα μπορεί να στέλνει PM ή να δίνει το mail του. Καλή ιδέα.

nevian
22-10-03, 03:28
Καλή ιδέα... Να αδειάσουμε λίγο την αποθήκη με τα 'παλιά'...

Έχω εδώ κάτι 'πεταμένα' monitor, cisco serial routers, adsl modem κλπ και αναρωτιόμουνα που να τα 'σκοτώσω' :lol: :lol: :lol: :lol: !!!

Gothic
22-10-03, 04:18
Πολύ καλη ιδέα! Συμφωνώ και εγώ με τη νέα ομάδα θεμάτων χωρίς ανάμειξη του site.

Lord_British
22-10-03, 04:29
Μια επισης πολυ καλη ιδεα θα ηταν και οι ομαδικες παραγγελιες modem-router απο το εξωτερικο.Εχω δει αρκετες επιτυχημενες ομαδικες παραγγελιες στο ΑWMN και η ιδεα μου αρεσει.Τα παιδια απο οσο διαβασα πετυχαν απιστευτες τιμες ακομα και σε προϊοντα Cisco.


Παντα φιλικα

Mazinga_GR
22-10-03, 06:06
Βεβαια! Πολυ καλη ιδεα παιδια! Και να πω ακομα αυτη την νεα ενοτητα να την χωρισετε σε υποκατηγοριες αναλογα με το hardware!

Oakenfold_
22-10-03, 07:14
Πολυ καλη ιδεα! Μπορουμε πχ για ασφαλεια να ζηταται ο αριθμος ταυτοτητας και να πιστοποιουνται τα στοιχεια του χρηστη (δεν ξερω βεβαια απο ποια πηγη.. αλλα στο πλαισιο ειναι μαγκες και το κανουν..) τεσπα και η πιο απλη λυση:αντικαταβολη. Το θεμα ειναι οτι ειναι μια πολυ καλη ιδεα για να δινουμε οτι δεν χρησιμοποιουμε.. και ενα καλο review του προιοντος με φωτογραφιες και χαρακτηριστικα ειναι οτι πρεπει νομιζω, δεν ειναι και τοσο δυσκολο..

Αντε και καλες euro-ανταλλαγες!

R-evil-S
22-10-03, 12:44
Χαίρομαι που υπάρχει θετική ανταπόκριση.Και εγώ πάντως στο μυαλό μου είχα να γίνονταi οι συναλλαγές μέσω πμ χωρίς την ανάμειξη του Adslgr τουλάχιστον σε πρώτη φάση.Επίσης οι ομάδικές παραγγελίες που ανέφερε ο Lord_British θεωρώ πως μας συμφέρουν όλους.

Nick-K
22-10-03, 16:33
Συμφωνώ κι εγώ! Πολύ καλή ιδέα! :D

jimpas
22-10-03, 17:51
Συμφωνώ με το να υπάρχει νέα ενότητα με αγοραπωλησίες.
Αυτό ισχύει ήδη σε άλλα forum αλλά η εμπλοκή και εγγύηση του site δε θεωρώ ότι βολέυει.
Αν κάτι δεν πάει καλά πολλοί θα κατηγορήσουν το site ενώ δεν πρέπει

erebus
22-10-03, 22:27
Συμφωνώ, ας το ξεκινήσουμε χωρίζοντας ενότητες για κατηγορίες προϊόντων.

Crosstalk
23-10-03, 02:43
I diki mou gnwmi einia na skane oi aggelies san topics kai opoios endiaferetai na dealarei mesw pm!
Otan kleisei i douleia na enimerwnetai me post to topic kai na kleidwnetai!

NeK
23-10-03, 17:09
Πείτε μου πως να το ονομάσουμε αυτό το φόρουμ!

Ακούω προτάσεις.

MakisCE
23-10-03, 17:23
ΑΓΟΡΑΠΩΛΗΣΙΕΣ

τα Posts να αρχίζουν με:
ΠΩΛ: (για ΠΩΛΕΙΤΑΙ)
ΖΗΤ: (για ΖΗΤΕΙΤΑΙ)

R-evil-S
23-10-03, 18:20
Αγοραπωλησίες και υποπεριοχές ΖΗΤΗΣΗ και ΠΡΟΣΦΟΡΑ για περισσότερη οργάνωση.

yiapap
23-10-03, 19:13
ΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ναι, υποπεριοχές όχι π.χ. με Αθήνα Θεσσαλονίκη, Άλλα θα βγούν 6 φάκελλοι-- too much. Άλλωστε δε βρισκόμαστε και στις ΗΠΑ... Ας είναι ο πωλητής στην Αθήνα και ο αγοραστής στη Θεσσαλονίκη... τι έγινε;
Το βασικό είναι αν μπορούμε με κάποιο τρόπο να εγγυηθούμε ότι δε θα "παρεισφρήσουν" διάφοροι που θα πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες... Το μόνο που φοβάμαι είναι αυτό, γι αυτό έθεσα τον προβληματισμό με τον αν το site θα έπρεπε να παίξει το ρόλο του ενδιάμεσου!

boss
23-10-03, 20:59
Ego protino ton titlo: "AGGELIES" k ekei mesa apla na xoristei se prosfora k zitisi.

MacDog
23-10-03, 21:08
mporei na eimai newbie alla kai go sumfono.....exeis dikio....alla pou na to vreis :p

JediMasterMANIAC
23-10-03, 22:24
μην χρησομποιησεις το ονομα buy and sell :P μπορει να μην μυνησει τα κεντρα μεταχειρησμενων τα buy and sell :P

NeK
24-10-03, 14:40
Το "Μικρές Αγγελίες" πως σας φαίνεται;

Όσο για τον διαχωρισμό, κατάληξα στα απλά "Προσφορά" και "Ζήτηση".

boss
24-10-03, 16:19
mia xara einai k to "Μικρές Αγγελίες" ala k sketo Aggelies na bei den einai asximo.
Pantos oposdipote na xoristei se "Προσφορά" και "Ζήτηση".

@ ADSLgr.com All rights reserved.