PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με το νέο firmaware .49



Realizum
07-10-08, 20:23
Παιδιά αν κανείς μπορεί να με βοηθήσει...έκανα σήμερα upgrade στο νέο firmware και το αποτέλεσμα...δεν συγχρονίζει καθόλου και μου λεέι ότι dsl line is not pluged in...που φυσικά είναι...το πρόβλημα ξεκίνησε με το νέο firmware...ισχύει ότι δεν μπορώ να κάνω downgrade και αν μπορώ που θα βρω την παλιά έκδοση?heeelp

aa144
07-10-08, 20:45
Σε ποιό ρούτερ το έκανες αυτό;

Τι έκδοση είχες πριν;

Για ποιό λόγο έκανες την αναβάθμιση; Υπάρχει νεότερη έκδοση από αυτήν που έβαλες, ή είναι η τελευταία;

maxorfo
07-10-08, 21:30
Η παληά έκδοση ήταν 6.04.24 ή 8.04.26; Και τι Annex; Ένα email μέσω ΠΜ θα βοηθούσε για να σου στείλω το παληότερο FW.
Για downgrade υπάρχει σχετικό θέμα. Κάνε μία αναζήτηση και αν δεν καταφέρεις κάτι, τα λέμε.

Realizum
08-10-08, 01:35
Sorry για τις λίγες πληροφορίες αλλά ήμουν σε Η/Υ φίλου και τα έγαψα βιαστικά...το πρόβλημα ήταν σε αναβάθμιση απο το .24 firmware στο .49 για fritz box fon annex a...και λέω ήταν γιατί το upgrade το έκανα το πρωί και μέχρι τις 8 είχα δοκιμάσει τα πάντα και τίποτα...γυρνάω σπίτι και επειδή πείραζα λίγο εκεί πίσω από τον υπολογιστή για να το συνδέσω σε LAN από USB έκλεισε ο ΗΥ και με το που έκλεισε το ρούτερ...συγχρόνισε...ναι ναι το είχα βγάλει απο την πρίζα και ποιό πριν και φυσικά είχα κλείσει τον ΗΥ και από το κουμπί του πίσω...άντε βρες :wall::wall:

binary_dreamer
08-10-08, 16:25
Έχω το ίδιο πρόβλημα και μου αποσυνδέεται κάθε 2,5 λεπτά ακριβώς.
Πως το κάνω reset to factory defaults?

HarryV
08-10-08, 17:37
Φίλε σε τι DSLAM είσαι ? Αν δεν υποστηρίζει SRA και έχεις υψηλό attenuation, είναι λογικό αυτό να συμβαίνει με τη .49

vagsta
12-10-08, 09:32
Παιδιά αν κανείς μπορεί να με βοηθήσει...έκανα σήμερα upgrade στο νέο firmware και το αποτέλεσμα...δεν συγχρονίζει καθόλου και μου λεέι ότι dsl line is not pluged in...που φυσικά είναι...το πρόβλημα ξεκίνησε με το νέο firmware...ισχύει ότι δεν μπορώ να κάνω downgrade και αν μπορώ που θα βρω την παλιά έκδοση?heeelp

Μπορεις να κανεις downgrade με image. Στειλε email στην avm τεχνικη υποστηριξη για να σου στειλει το αρχειο image και οδηγιες.

@ ADSLgr.com All rights reserved.