PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

gerokost
11-07-09, 12:03
8άρα έχω Maik
Mε το που το άλλαξα σε G.DMT δέν είχε καμμία όρεξη να συγχρονίσει, κι έτσι το άλλαξα στο "auto" που είχε..

ps : Μου έκανε και κάτι τσαλιμάκια το netmod και έχανε το "link" όταν το άλλαξα σε G.DMT !!
Ευχαριστώ πάντως :)

avel
12-07-09, 16:28
Χαίρετε, να κάνω μία ερώτηση για το Conn-X TV?

Το Eurosport γράφεται ότι υπάρχει με ελληνική εκφώνηση. Δεν έχουν και την αγγλική σαν option; Ή είναι μόνο η ελληνική διαθέσιμη;

ddjpp
12-07-09, 20:49
Χαίρετε, να κάνω μία ερώτηση για το Conn-X TV?

Το Eurosport γράφεται ότι υπάρχει με ελληνική εκφώνηση. Δεν έχουν και την αγγλική σαν option; Ή είναι μόνο η ελληνική διαθέσιμη;

Eurosport & Eurosport 2 έχουν και Ελληνική και Αγγλική εκφώνηση.

gerokost
12-07-09, 21:23
Παίδες η κατάσταση είναι ψιλοαπάλευτη !!

Το Baudtek είναι επιοικώς απαράδεκτο !!
Μήπως πρέπει να ζητήσω αλλαγή εξοπλισμού με κάτι άλλο ?? (βλ. Thomson TG585 )
Έχει κανεις άλλος κάποιο άλλο συμβατό router απο ΟΤΕ για το iptv ?

avel
12-07-09, 21:37
Eurosport & Eurosport 2 έχουν και Ελληνική και Αγγλική εκφώνηση.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Τολμώ να πω ότι η κάλυψη του MotoGP από τους εκφωνητές Toby Moddy & Julian Ryder του British Eurosport ίσως και να αξίζει όλα τα λεφτά του Conn-X..!

Αν έδειχναν και το Eurosport-HD, θα αγόραζα χθες συνδρομή...

mekgr
14-07-09, 09:55
Κάντε UPDATE στο Baudtec και θα παιζει τέλεια. Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα ασχολούμε με το Internet και με ο conn-x tv ταυτόχρονα και δεν κολλάει τίποτα. UPDATE στο Coon-x.gr στη κατηγορία help/οδηγίες.

Υ.Γ. Τελευταίο UPDATE για Baudtec 26/5/09.

gerokost
15-07-09, 08:44
Μακάρι.Θα το προσπαθήσω το απόγευμα !

Ευχαριστώ :)

jxst
19-07-09, 18:28
Καλησπερα σε ολους! Τους τελευταιους μηνες ειμαι και εγω συνδρομιτης στο connx tv αλλα δεν χρησιμοποιω καποιο router του οτε αλλα αλλο σεταρισμενο καταλληλα. Ομως αντιμετωπιζω καποια προβληματα οπως κολληματα της εικονας και του ηχου και πληρη κολληματα του tilgin περιπου ανα ωρα. Ετσι λοιπον αποφασισα να παρω ενα απο αυτα: http://oteshop.ote.gr/storefront/-/conn-x-adsl/-modems/cos_cat_003-cos_subcat_100-cspiti_connx_adsl_modems-p1.html
Ποιο πιστευετε οτι ειναι καλυτερο απο αυτα ή απο αλλα που πουλανε τα οτεshop ειδικα για το connx tv?
Παρακαλω απαντηστε συντομα γιατι αυριο σκοπευω να το παρω.

alany
19-07-09, 19:04
Η ontelecom ανέστηλε την προβολή των ελεύθερων καναλιών διότι εκρεμεί μήνυση από τα κανάλια για παράνομη προβολή και εκμετάλευση. Εδώ φαίνεται η διαφορά που έχει το conn-x tv με την on διότι δεν προβάλει κάτι για εντυπωσιασμό μιας και δεν έχει αποκτήσει τα δικαιώματα. Το μόνο που μένει είναι να πάρει τώρα τα δικαιώματα το conn-x tv και να κάνει την διαφορά μιας και θα έχει το ποιό πληρες πακέτο καναλιών.

panbrav
19-07-09, 19:17
κανένα νέο για καινούριο κανάλι έχουμε? καιρό έχει να μπει κάτι :)

tsomis
20-07-09, 07:49
Καλησπερα σε ολους! Τους τελευταιους μηνες ειμαι και εγω συνδρομιτης στο connx tv αλλα δεν χρησιμοποιω καποιο router του οτε αλλα αλλο σεταρισμενο καταλληλα. Ομως αντιμετωπιζω καποια προβληματα οπως κολληματα της εικονας και του ηχου και πληρη κολληματα του tilgin περιπου ανα ωρα. Ετσι λοιπον αποφασισα να παρω ενα απο αυτα: http://oteshop.ote.gr/storefront/-/conn-x-adsl/-modems/cos_cat_003-cos_subcat_100-cspiti_connx_adsl_modems-p1.html
Ποιο πιστευετε οτι ειναι καλυτερο απο αυτα ή απο αλλα που πουλανε τα οτεshop ειδικα για το connx tv?
Παρακαλω απαντηστε συντομα γιατι αυριο σκοπευω να το παρω.

Καλημερα.
Απο τοτε που αλλαξα το ST780 και το Baudtec που μου δωσανε αντικατασταση
με το 585v7(Το αγορασα απο αλλου)
To internet παει πολυ καλα.
Η IPTV με Target SNR 9 παιζει ικανοποιητικα.
Για απροσκοπτη θεαση IPTV μαλλον πρεπει να σου ανεβασουν το SNR στα 14db.
Απο τα στατιστικα που βλεπω στο προφιλ σου εχεις Target SNR 8db και μαλλον πρεπει
να στο ανεβασουν.
Θορυβο εχεις λιγο γι'αυτο χρονιζεις κοντα στα 20Mbit
Εχε υποψην σου αν ζητησεις SNR 14 δλδ το προτινομενο για IPTV
θα χασεις μερικα Mbit αλλα θα φτιαξει η IPTV.

ysourm
22-07-09, 18:37
Παιδιά, μια μικρή βοήθεια..(και συγγνώμη αν έχει ήδη συζητηθεί).

Μπορείς να γράψεις από το conn-x tv σε dvd-recorder ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

ygouli
22-07-09, 20:08
Και βέβαια μπορείς. Θα γίνεις και αγαπητός στους φίλους σου με κάτι σειρές όπως το Grey's Anatomy

kostthem
23-07-09, 08:42
Πώς??? Από έξοδο scart σε είσοδο DVD-R?

ysourm
23-07-09, 10:22
@ygouli : Ευχαριστώ πολύ...Ξέρω τι εννοείς..Έχω εδώ και χρόνια nova... :)

@kostthem :
Φαντάζομαι ναι. Τουλάχιστον έτσι συνδέω τον αποκωδικοποιητή για την nova. Απλά,
επειδή διαβάζομαι διάφορα για 'κλειδώματα', είπα να το επιβεβαιώσω πριν βάλω...

Μία ακόμα ερώτηση :

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς Powerline Adaptors για την αναμετάδοση του σήματος;
Εντυπώσεις ;

Ευχαριστώ πολύ..

sexrazat
23-07-09, 10:27
κανένα νέο για καινούριο κανάλι έχουμε? καιρό έχει να μπει κάτι :)

Τίποτα ακόμα και λογικά τα νεότερα από τέλη Αυγούστου. Πάντως ακούγονται έντονα δύο πράγματα.

Πρώτον ότι θα δοθεί IPTV και σε συνδρομητές με 2άρες και δεύτερον ότι τα αθλητικά κανάλια θα γίνουν 2 προφανώς γιατί προγραμματίζονται 3-5 αγώνες live κάθε Σαββατοκύριακο από Primera Division και Budeslinga και 2-3 από Ιταλικό πρωτάθλημα και το Conn-X sport δεν αρκεί.

emeliss
23-07-09, 10:51
Πρώτον ότι θα δοθεί IPTV και σε συνδρομητές με 2άρες
Ελπίζω να κάνεις πλάκα.

ariadgr
23-07-09, 10:54
Ελπίζω να κάνεις πλάκα.

Γιατί να κάνει πλάκα;
Ανεβάζουν το συχρονισμό, και κλειδώνουν το Internet feed στα 2Mbps. ;)

emeliss
23-07-09, 12:03
Γιατί να κάνει πλάκα;
Ανεβάζουν το συχρονισμό, και κλειδώνουν το Internet feed στα 2Mbps. ;)
Αυτό είναι δικό σου σενάριο ή το άκουσες κάπου;

tsakman
23-07-09, 23:36
Τόσο τα δικαιώματα του αγώνα της Μπρατιασλάβας (Σλόβαν-Ολυμπιακού, όσο και αυτού της Πράγας (Σπάρτα-Παναθηναϊκός) τα έχουν ντόπιες εταιρίες (από Σλοβακία και Τσεχία αντίστοιχα) στις οποίες έχουν κάνει προσφορές ελληνικές εταιρίες. Οι τελευταίες θέλουν να πάρουν τα δικαιώματα ώστε να τα δώσουν σε κάποιο ελληνικό κανάλι. Οι πληροφορίες που γράψαμε χθες ισχύουν απόλυτα. Ο ΟΤΕ για το Conn-X TV Sport έχει κάνει προσφορά 500.000 ευρώ για να πάρει "πακέτο" και τα δύο παιχνίδια, για τα οποία όμως ενδιαφέρεται και η Nova.
http://www.gazzetta.gr/content/view/41402/73/

Φαβορί το Conn-X TV Sport, αν...
Σε περίπτωση που αντίπαλος του Ολυμπιακού στον γ' προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ τεθεί η Σλόβαν Μπρατισλάβας τότε οι πληροφορίες αναφέρουν πως το Conn-X TV Sport θα είναι το φαβορί για να δείξει τον εκτός έδρας αγώνα των "ερυθρόλευκων"...
http://www.gazzetta.gr/content/view/41193/73/

sexrazat
23-07-09, 23:38
Ελπίζω να κάνεις πλάκα.

Έχει λεχθεί 2-3 φορές σε εσωτερική ενημέρωση. Η αλήθεια είναι ανεπίσημα. Δεν ξέρω πως μπορεί να υλοποιηθεί μιας και δεν είμαι τεχνικός.

Είμαι λογικό όμως να κυνηγήσεις ένα πελατολόγιο μερικών δεκάδων χιλιάδων συνδρομητών με 2άρες.

mmoukiou
24-07-09, 20:23
Απορία: Τώρα που κοντεύει το 12μηνο για εμάς τους πειραματικούς (10 ευρώ/μήνα), θα πάμε στα 15 ευρώ/μήνα ή στα 25? Οι όροι σύμβασης έλεγαν πως είναι 10 ευρώ για 12 μήνες, κι έπειτα, ότι ισχύει στον τιμοκατάλογο του ΟΤΕ... Ο τιμοκατάλογος λοιπόν γράφει:25 ευρώ, και Προσφορά (προφανώς για νεους συνδρομητές) 15 ευρώ.

emeliss
24-07-09, 20:58
Απορία: Τώρα που κοντεύει το 12μηνο για εμάς τους πειραματικούς (10 ευρώ/μήνα), θα πάμε στα 15 ευρώ/μήνα ή στα 25? Οι όροι σύμβασης έλεγαν πως είναι 10 ευρώ για 12 μήνες, κι έπειτα, ότι ισχύει στον τιμοκατάλογο του ΟΤΕ... Ο τιμοκατάλογος λοιπόν γράφει:25 ευρώ, και Προσφορά (προφανώς για νεους συνδρομητές) 15 ευρώ.
Στην χειρότερη το κόβεις και να το ξαναβάζεις. Ρώτα στο 134.

stayros68
25-07-09, 17:19
Καλησπέρα και από εμένα αυτή την απορία την έχω και εγώ κοντά στον Οκτώβριο λίγη και η δική μου σύμβαση τελικά τη τιμή θα πάρουμε φυσικά σε ένα τηλεφωνικό ερωτηματολόγιο του ΟΤΕ τους εξήγησα ότι δεν αξίζει ακόμα για παραπάνω από 15 γιουρο γιατί το μονό που με ενδιαφέρει είναι τα ντοκιμαντέρ και η κοπέλα μου εξήγησε ότι για αυτό τον λόγο κάνουν το ερωτηματολόγιο και μια ερώτηση σχεδόν κάθε μήνα με περνούν τηλέφωνο από τον ΟΤΕ και με ρωτανε αν είμαι ευχαριστημένος από της υπηρεσίες τους υπαρχή κανείς άλλος να έχει την ίδια αντιμετώπιση από τον ΟΤΕ :oneup::oneup:

gerokost
26-07-09, 02:51
Άσχετο...τα εκτός έδρας παιχνίδια για το Ch. League (προκριματικά) , το Conn-x TV θα τα δείξει ?
Κάτι τέτοιο άκουσα, αλλά δε το βλέπω κάπου "officialy" !!

giorgosgudelias
27-07-09, 21:33
Υπάρχει κάποια ανακοίνωση του ΟΤΕ για το πόσους συνδρομητές έχει εγγράψει στο connex tv;

hammer21
27-07-09, 21:46
Παιδες να κανω μια ερωτηση?Σιγουρα εχει ειπωθει αλλα αντε να διαβασεις τωρα 50 σελιδες.Εχω 8αρα connx και σκεφτομαι να βαλω και connx-tv.Εχω καποιες αποριες.

1.Αν εχω ανοιχτη τηλεοραση και internet θα ειναι αισθητη η διαφορα στο σερφαρισμα/κατεβασμα?

2.Πρεπει σωνει και καλα να εχω ανοιχτο router ή γινεται κατι αλλο?plz λιγο αναλυτικα εδω, γιατι δεν ειχα ποτε 3play και τετοια.:)

3.Κοστιζει 15Ε παγιο ετσι?Οι ταινιες ειναι εξτρα ή δικαουμαι και καμια δωρεαν το μηνα?

Αυτα προς το παρον.Ευχαριστω σε οποιον κανειι τον κοπο να απαντησει.:oneup:

mmoukiou
27-07-09, 21:53
Παιδες να κανω μια ερωτηση?Σιγουρα εχει ειπωθει αλλα αντε να διαβασεις τωρα 50 σελιδες.Εχω 8αρα connx και σκεφτομαι να βαλω και connx-tv.Εχω καποιες αποριες.

1.Αν εχω ανοιχτη τηλεοραση και internet θα ειναι αισθητη η διαφορα στο σερφαρισμα/κατεβασμα?

2.Πρεπει σωνει και καλα να εχω ανοιχτο router ή γινεται κατι αλλο?plz λιγο αναλυτικα εδω, γιατι δεν ειχα ποτε 3play και τετοια.:)

3.Κοστιζει 15Ε παγιο ετσι?Οι ταινιες ειναι εξτρα ή δικαουμαι και καμια δωρεαν το μηνα?

Αυτα προς το παρον.Ευχαριστω σε οποιον κανειι τον κοπο να απαντησει.:oneup:



1. Όταν είναι σε λειτουργία ο αποκωδικοποιητής "τρώει" περίπου 4mbps. Σχεδόν το μισό bandwidth της σύνδεσής σου
2 Το router πρέπει φυσικά να είναι ανοιχτό, γιά να βλέπεις τηλεόραση
3. Κοστίζει 15 ευρώ το μήνα. Οι ταινίες νοικιάζονται από 1,5 ως 3,5 ευρώ. Οι αισθησιακού περιεχομένου λίγο ακριβότερα. Έχει και μια συλλογή από δωρεάν ταινίες (οι πιο πολλές εικοσαετίας και βάλε). Επίσης υπάρχουν στα δωρεάν τηλεοπτικές σειρές και ντοκιμαντέρ.

gandrian
27-07-09, 21:57
Άσχετο...τα εκτός έδρας παιχνίδια για το Ch. League (προκριματικά) , το Conn-x TV θα τα δείξει ?
Κάτι τέτοιο άκουσα, αλλά δε το βλέπω κάπου "officialy" !!


No. http://www.sport.gr/default.asp?pid=112&la=1

gerokost
28-07-09, 01:27
Το παλεύανε πάντως !!!

kirimis
28-07-09, 12:18
Απορία: Τώρα που κοντεύει το 12μηνο για εμάς τους πειραματικούς (10 ευρώ/μήνα), θα πάμε στα 15 ευρώ/μήνα ή στα 25? Οι όροι σύμβασης έλεγαν πως είναι 10 ευρώ για 12 μήνες, κι έπειτα, ότι ισχύει στον τιμοκατάλογο του ΟΤΕ... Ο τιμοκατάλογος λοιπόν γράφει:25 ευρώ, και Προσφορά (προφανώς για νεους συνδρομητές) 15 ευρώ.

Θα το συνεχισεις?

Προσωπικα ημουν και γω ενας απο τους πρωτους που το εβαλα, αλλα δεν μπορω να πω πως με ενδιαφερει να συνεχισω να πληρωνω ουτε μισο ευρω. Το πακετο ειναι μια μετριοτητα!

Απο καναλια εχουν βαλει οτι ηταν απολυτως φτηνο... και βεβαια αναλογως φτηνο ειναι και το περιεχομενο! Χωρια που συνεχεια υπαρχει ανακυκλωση επεισοδιων... χωρια που ειναι παλιες οι ταινιες και τις εχουμε δει εκατομυρια φορες απο τα ελευθερα καναλια...

Το αστειο βεβαια ειναι το θρασσος τους! Βγαζουν διαφημιση και λενε "βαρεθηκατε τις επαναληψεις?" Λες και οι δικιες τους επαναληψεις ειναι καλυτερες!

Για μενα, ας το κανανε 30€ και ας ειχαν ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ που να αξιζει! Ετσι οχι!

Επισης, δεν εχω σκοπο να τους πληρωνω παραπανω συνδρομη (μιας και τελειωνει το 10ευρω/μηνα) για να μπορουν να αγορασουν δικαιωματα για ποδοσφαιρο/μπασκετ! Θα πρεπει να με πληρωνουν αυτοι για να βλεπω τις Π.Α.Ε... οχι να τις πληρωνω εγω!

Τεσπα... απλως εξεφρασα την απογοητευση μου!

gadoulis
28-07-09, 13:20
ρε παιδιά έχει κανείς αυτό το πακέτο στην θεσσαλονίκη? η κανένα καφέ που να το χει?? την πέμπτη θα δείξει τον πάοκ εκεί..... για το europa league.... πμ σας παρακαλώ... ιδιαίτερα για κάποιο καφέ...

mixas_gr
28-07-09, 14:41
Καλησπέρα σας!

Διάβασα όσο μπορούσα τις προηγούμενες σελίδες μπας και βγάλω κάποια άκρη ωστόσο θα ήθελα και την γνώμη σας για το κάτι παραπάνω.

Αυτή τη στιγμή έχω 8άρα conn-x και σκέφτομαι να βάλω το tv κυρίως λόγω των αθλητικών που θα πάρει.

Ωστόσο μερικές απορίες που θα με έσωζαν αν απαντούσατε...

- Πόσο περίπου τελικά τρώει από το bandwidth; επειδή βλέπω ότι οι εμπειρίες κυμαίνονται από 3 ως και 6 mbit! :hmm:

- Γενικά συναντήσατε προβλήματα με την γραμμή; :rtfm:

- Γίνεται ο εξοπλισμός να συνδεθεί με άλλο Modem/router και ασύρματα;
γιατί έχω ένα USR 9108 το οποίο όμως το έχω σε άλλο δωμάτιο. Το να κάνω τοmodem/router που θα μου δώσουν σαν access point στο σαλόνι παίζει ή θα πρέπει να τραβάω καλώδια;:(

- Σαν πάκέτο γενικά είστε ευχαριστημένοι σε σχέση με τα χρήματα που δώσατε;

Ευχαριστώ... :oneup:

panos123
28-07-09, 15:13
Θα το συνεχισεις?

Επισης, δεν εχω σκοπο να τους πληρωνω παραπανω συνδρομη (μιας και τελειωνει το 10ευρω/μηνα) για να μπορουν να αγορασουν δικαιωματα για ποδοσφαιρο/μπασκετ! Θα πρεπει να με πληρωνουν αυτοι για να βλεπω τις Π.Α.Ε... οχι να τις πληρωνω εγω!



Συμφωνώ απολύτως με αυτό.
Και εγώ θα το διακόψω αν με αναγκάζουν να πληρώνω το ακριβό αθλητικό περιεχόμενο το οποίο μου είναι παντελώς αδιάφορο. 15 είναι καλά, δεκάρα παραπάνω, εκτός και αν το υπόλοιπο περιεχόμενο αναβαθμιστεί εντυπωσιακά.

minus
28-07-09, 15:44
Γνωριζει κανεις, εφοσον εχεις ηδη conn-x 24, σε ποσες μερες ενεργοποιειται το conn-x tv?

kirimis
28-07-09, 16:36
Συμφωνώ απολύτως με αυτό.
Και εγώ θα το διακόψω αν με αναγκάζουν να πληρώνω το ακριβό αθλητικό περιεχόμενο το οποίο μου είναι παντελώς αδιάφορο. 15 είναι καλά, δεκάρα παραπάνω, εκτός και αν το υπόλοιπο περιεχόμενο αναβαθμιστεί εντυπωσιακά.


Και στην Nova παντως που εχεις επιλογη να ΜΗΝ παρεις το μπουκετο με τα αθλητικα με μια ψωροεκπτωση... στην ουσια πολλα απο τα χρηματα που δινεις πανε παλι στο κοστος των δικαιωματων για μπαλλα και οχι στο υπολοιπο περιεχομενο.

Μακαρι να εβγαινε ενα πακετο οπου θα υπηρχε τελειος διαχωρισμος, ετσι ωστε την λυπητερη να την πληρωνουν οι μπαλλακιδες αποκλειστικα.

mmoukiou
28-07-09, 16:38
Θα το συνεχισεις?

Προσωπικα ημουν και γω ενας απο τους πρωτους που το εβαλα, αλλα δεν μπορω να πω πως με ενδιαφερει να συνεχισω να πληρωνω ουτε μισο ευρω. Το πακετο ειναι μια μετριοτητα!

....

Τεσπα... απλως εξεφρασα την απογοητευση μου!

Συμφωνώ μαζί σου. Απλώς, αν το κόστος παρέμενε το ίδιο, ή πήγαινε στα 15 ευρώ το πολύ, μπορεί και να το σκεφτόμουν να συνεχίσω. Με 25 ευρώ/μήνα, ούτε με σφαίρες.

panos123
28-07-09, 17:07
Και στην Nova παντως που εχεις επιλογη να ΜΗΝ παρεις το μπουκετο με τα αθλητικα με μια ψωροεκπτωση... στην ουσια πολλα απο τα χρηματα που δινεις πανε παλι στο κοστος των δικαιωματων για μπαλλα και οχι στο υπολοιπο περιεχομενο.

Μακαρι να εβγαινε ενα πακετο οπου θα υπηρχε τελειος διαχωρισμος, ετσι ωστε την λυπητερη να την πληρωνουν οι μπαλλακιδες αποκλειστικα.

Ακριβως. Περασαν τοσα χρονια για να αποφασισει η ΝΟΒΑ να φτιαξει υποπακετα και τελικα μουφα. Γιαυτο και δε εβαλα ποτε τη ΝΟΒΑ.

Αν μπουν στη διαδικασια για λογους γοητρου να χρυσοπληρωνουν τη μπαλα και μετα να τη χρεωνουν σε ολους θα χασουν και αυτοι τη μπαλα οπως και η ΝΟΒΑ.

hammer21
28-07-09, 17:45
1. Όταν είναι σε λειτουργία ο αποκωδικοποιητής "τρώει" περίπου 4mbps. Σχεδόν το μισό bandwidth της σύνδεσής σου
2 Το router πρέπει φυσικά να είναι ανοιχτό, γιά να βλέπεις τηλεόραση
3. Κοστίζει 15 ευρώ το μήνα. Οι ταινίες νοικιάζονται από 1,5 ως 3,5 ευρώ. Οι αισθησιακού περιεχομένου λίγο ακριβότερα. Έχει και μια συλλογή από δωρεάν ταινίες (οι πιο πολλές εικοσαετίας και βάλε). Επίσης υπάρχουν στα δωρεάν τηλεοπτικές σειρές και ντοκιμαντέρ.

Σε ευχαριστω φιλε μου.Απο οτι βλεπω δεν αξιζει και πολυ τον κοπο.Το router ειναι μακρια απο την tv και θα εχουμε θεμα.Φοβαμαι μην χανει σημα και ειναι εκνευριστικο οταν βλεπεις τηλεοραση να σου κανει νουμερα.

Ελεγα να βαλω να δω καμια μπαλα απο Ισπανια-Ιταλια αλλα μαλλον ειναι πολλα τα λεφτα για κατι τετοια.:hmm:

kpandelis
30-07-09, 11:19
Ακριβως. Περασαν τοσα χρονια για να αποφασισει η ΝΟΒΑ να φτιαξει υποπακετα και τελικα μουφα. Γιαυτο και δε εβαλα ποτε τη ΝΟΒΑ.

Αν μπουν στη διαδικασια για λογους γοητρου να χρυσοπληρωνουν τη μπαλα και μετα να τη χρεωνουν σε ολους θα χασουν και αυτοι τη μπαλα οπως και η ΝΟΒΑ.



Δυστυχώς δεν πρόκειται ποτέ να γίνει διαχωρισμός αθλητικών καναλιών και άλλων ταινίες ντοκιμαντέρ κλπ.
Μην ξεχνάτε ότι τα αθλητικά κανάλια είναι αυτά που συντηρούν και βγάζουν χρήμα σ' αυτές τις εταιρίες.
Όπως και για μένα είναι παράλογο να πληρώνω την κρατική tv με το έτσι θέλω και να την περιλαμβάνουν όλοι μέσα στα διάφορα πακέτα που μας πουλάνε και να την ξαναπληρώνουμε.:evil:
Πάντως βρε παιδιά είναι μια προσπάθεια και αυτή............λίγο υπομονή και κάτι καλό θα δούμε:oneup:

ubuntubu
30-07-09, 15:51
ρε παιδιά έχει κανείς αυτό το πακέτο στην θεσσαλονίκη? η κανένα καφέ που να το χει?? την πέμπτη θα δείξει τον πάοκ εκεί..... για το europa league.... πμ σας παρακαλώ... ιδιαίτερα για κάποιο καφέ...


Διαμαρτυρίες και… γιγαντοοθόνες
Η μετάδοση της αναμέτρησης του ΠΑΟΚ με την Βαλερένγκα από το Conn-x, έχει προκαλέσει την οργή των οπαδών της ομάδας. Εκατοντάδες ήταν τα τηλεφωνήματα αυτές τις ημέρες στην ΠΑΕ, προκειμένου οι φίλοι της ομάδας να εκφράσουν τα παράπονά τους. Αλλωστε ελάχιστοι είναι αυτοί που διαθέτουν τον εξοπλισμό του συνδρομητικού καναλιού. Για τον λόγο αυτό η εταιρεία της Conn-x, αποφάσισε να στήσει δυο γιγαντοοθόνες στην περιοχή του αγάλματος του Μεγάλου Αλεξάνδρου, προκειμένου να εξυπηρετηθούν οι φίλοι του ΠΑΟΚhttp://www.hellenicbusiness.gr/index.php/permalink/11741.html

Εκατοντάδες τα τηλεφωνήματα στον ΟΤΕ απο Παοκτσήδες που ζητούν πληροφορίες .
Αυτή την στιγμή οι φίλαθλοι του ΠΑΟΚ ,είναι οι πλέον ενημερωμένοι για το CONN-X TV.:)

sexrazat
31-07-09, 09:13
Γνωριζει κανεις, εφοσον εχεις ηδη conn-x 24, σε ποσες μερες ενεργοποιειται το conn-x tv?

Σε 4-5 ώρες

hammer21
31-07-09, 18:02
Ωρες?:shock:

sexrazat
31-07-09, 23:43
Ώρες εκτός αν κολλήσει σε κανένα σύστημα πράγμα αρκετά σπάνιο. Την Τετάρτη πέρασα αίτηση σε φίλο 1230 το μεσημέρι και κατα τις 4-5 το απόγευμα είχε Conn-X TV

minus
01-08-09, 02:19
Εκανα αιτηση την Τεταρτη το μεσημερι και την Πεμπτη το πρωι με πηρανε τηλεφωνο οτι ενεργοποιηθηκε. :oneup: Δεν ελπιζα καν οτι θα προλαβαινα να δω τον αγωνα αλλα μπραβο τους. Απο εντυπωσεις περα απο το γεγονος του προβληματος που αντιμετωπιζω και θα πω παρακατω το οποιο ειναι ασχετο με το conn-x tv και τον ΟΤΕ γενικα, το μονο μου παραπονο ειναι οτι σχεδον ολα τα καναλια παιζουν 4:3 (και οσον αναφορα για την νοβα που αναφερθηκαν καποιοι, εδω και αρκετο καιρο αρκετες ταινιες στα νοβασινεμα παιζουν 16:9) και πως η εικονα σε μερικα ειναι εντελως ξεθωριασμενη, το μαυρο ειναι γκρι δηλαδη. Αλλα εγω το εβαλα ποιο πολυ για τα αθλητικα οποτε δεν με χαλαει. Στο προβλημα μου τωρα.
Επειδη το ρουτερ απο την τιβι ειναι μακρια και επειδη καιγομουν να το δουλεψω την ιδια μερα που μου το συνδεσαν, πηρα απο το οτεσοπ δυο powerline πριζες. Μου παρουσιαζετε το εξης προβλημα. Οταν ανοιγω καποια <<βαρια>> συσκευη, οπως πχ το κλιματιστικο, το σημα παγωνει και ουσιαστικα αχρηστευται η ολη συνδεση μεσω powerlines. Θελω να ρωτησω τα εξης.
1) Υπαρχει τροπος να κρατησω σταθερη ταση στη πριζα που εχω το powerline βαζοντας καποιο υποτιποδες ups πριν απο το powerline? Και αν ναι, ειναι αυτο λυση στο συγκεκριμενο προβλημα?
2) Εχει δοκιμασει κανεις τα Ruckus Access Points (http://oteshop.ote.gr/storefront/-/conn-x-adsl/-/ruckus-access-points/prodruckus_access_points.html) που δινει ο ΟΤΕ? Και αν ειναι ειναι ικανοποιημενος?
3) Διπλα στην τιβι εχω ενα HTPC το οποιο συνδεεται ασυρματα με το ρουτερ και συνηθως πιανω ταχυτητες 4-5 mb εκει. Με την λογικη οτι τα Ruckus θα συνδεονται με την ιδια ενταση σηματος ειναι καλυτερα απο τα powerlines για iptv?

Ευχαριστω πολυ.

imcan
01-08-09, 10:59
Εκανα αιτηση την Τεταρτη το μεσημερι και την Πεμπτη το πρωι με πηρανε τηλεφωνο οτι ενεργοποιηθηκε. :oneup: Δεν ελπιζα καν οτι θα προλαβαινα να δω τον αγωνα αλλα μπραβο τους. Απο εντυπωσεις περα απο το γεγονος του προβληματος που αντιμετωπιζω και θα πω παρακατω το οποιο ειναι ασχετο με το conn-x tv και τον ΟΤΕ γενικα, το μονο μου παραπονο ειναι οτι σχεδον ολα τα καναλια παιζουν 4:3 (και οσον αναφορα για την νοβα που αναφερθηκαν καποιοι, εδω και αρκετο καιρο αρκετες ταινιες στα νοβασινεμα παιζουν 16:9) και πως η εικονα σε μερικα ειναι εντελως ξεθωριασμενη, το μαυρο ειναι γκρι δηλαδη. Αλλα εγω το εβαλα ποιο πολυ για τα αθλητικα οποτε δεν με χαλαει. Στο προβλημα μου τωρα.
Επειδη το ρουτερ απο την τιβι ειναι μακρια και επειδη καιγομουν να το δουλεψω την ιδια μερα που μου το συνδεσαν, πηρα απο το οτεσοπ δυο powerline πριζες. Μου παρουσιαζετε το εξης προβλημα. Οταν ανοιγω καποια <<βαρια>> συσκευη, οπως πχ το κλιματιστικο, το σημα παγωνει και ουσιαστικα αχρηστευται η ολη συνδεση μεσω powerlines. Θελω να ρωτησω τα εξης.
1) Υπαρχει τροπος να κρατησω σταθερη ταση στη πριζα που εχω το powerline βαζοντας καποιο υποτιποδες ups πριν απο το powerline? Και αν ναι, ειναι αυτο λυση στο συγκεκριμενο προβλημα?

Δεν νομίζω ότι το πρόβλημα είναι το φορτίο που βάζει το κλιματιστικό αλλά ο θόρυβος που βάζουν οι συσκευες, σπάνιο πρόβλημα αλλά συμβαίνει. Οπότε στην περίπτωση αυτή δεν νομίζω ότι θα βοηθήσει το UPS. Αν έχεις άλλη μπρίζα κοντά που να είναι σε άλλη φάση θα σου πρότεινα να την δικομάσεις. Πολλές φορές οι ηλεκτρολόγοι για να μοιράσουν το φορτίο χρησιμοποιούν διαφορετικές φάσεις ειδικά για τις μεγάλες συσκευές.





2) Εχει δοκιμασει κανεις τα Ruckus Access Points (http://oteshop.ote.gr/storefront/-/conn-x-adsl/-/ruckus-access-points/prodruckus_access_points.html) που δινει ο ΟΤΕ? Και αν ειναι ειναι ικανοποιημενος?

Γενικά παίζουν καλά, τα έχουμε δικιμάσει σε σπίτι φίλου και παίζαν μια χαρά. Έπρεπε να αλλάξουμε όροφο για να σταματίσουν να παίζουν



3) Διπλα στην τιβι εχω ενα HTPC το οποιο συνδεεται ασυρματα με το ρουτερ και συνηθως πιανω ταχυτητες 4-5 mb εκει. Με την λογικη οτι τα Ruckus θα συνδεονται με την ιδια ενταση σηματος ειναι καλυτερα απο τα powerlines για iptv?

Ευχαριστω πολυ.

Τα Ruckus έχουν πολλές κεραίες και χρησιμοποιούν adaptive beafmorming για να εξουδετερώσουν τις παρεμβολές. Γενικά παίζουν καλύτερα από ένα standard WiFi router.
Δεν έχεις να χάσεις τίποτα να δοκιμάσεις πάντως, ειδικά αν έχεις οπτική επαφή με τον router.

........Auto merged post: imcan πρόσθεσε 18 λεπτά και 4 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Σε ευχαριστω φιλε μου.Απο οτι βλεπω δεν αξιζει και πολυ τον κοπο.Το router ειναι μακρια απο την tv και θα εχουμε θεμα.Φοβαμαι μην χανει σημα και ειναι εκνευριστικο οταν βλεπεις τηλεοραση να σου κανει νουμερα.

Ελεγα να βαλω να δω καμια μπαλα απο Ισπανια-Ιταλια αλλα μαλλον ειναι πολλα τα λεφτα για κατι τετοια.:hmm:

Φίλε μου μην μπερδεύεσαι, η απόσταση του router από την τηλεόραση δεν επειρεάζει την ποιότητα της της υπηρεσίας, εκτός από πολύ ειδικές περιπτώσεις. Το πρόβλημα λύνεται συνήθως με τα powerplugs που δίνει ο ΟΤΕ, ή τα Ruckus αν προτιμάς ασύρματη λύση.

Όταν θα δουλεύει η τηλεόραση απλά θα πέφτει η ταχύτητα του Ιντερνετ. Το σήμα της τηλεόρασης έχει πάντα προτεραιότητα έναντι του Ιντερνετ.
Υπάρχει το ενδεχόμενο να έχεις σπασίματα όταν βλέπεις τηλεόραση αλλά αυτό εξαρτάται από την ποπιότητα της γραμμής σου και σε κάποιες περιπτώσεις είναι εντελώς τυχαίο.

Με άλλα λόγια, πήγαινε σε ένα ΟΤΕshop και ρώτησε αν μπορείς να πάρεις την υπηρεσία (μπορούν να το υπολογίσουν έμμεσα από την απόσταση που έχεις από το κέντρο). Επίσης θα σου πρότεινα να δεις και το attenuation της γραμμής σου για να τους το πεις.
Αν πάλι βάλεισ την υπηρεσία και έχεις μεγάλο πρόβλημα, μπορείς να την επιστρέψεις εντός 30 ημερών.

........Auto merged post: imcan πρόσθεσε 21 λεπτά και 16 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Θα το συνεχισεις?

Προσωπικα ημουν και γω ενας απο τους πρωτους που το εβαλα, αλλα δεν μπορω να πω πως με ενδιαφερει να συνεχισω να πληρωνω ουτε μισο ευρω. Το πακετο ειναι μια μετριοτητα!

Απο καναλια εχουν βαλει οτι ηταν απολυτως φτηνο... και βεβαια αναλογως φτηνο ειναι και το περιεχομενο! Χωρια που συνεχεια υπαρχει ανακυκλωση επεισοδιων... χωρια που ειναι παλιες οι ταινιες και τις εχουμε δει εκατομυρια φορες απο τα ελευθερα καναλια...

Το αστειο βεβαια ειναι το θρασσος τους! Βγαζουν διαφημιση και λενε "βαρεθηκατε τις επαναληψεις?" Λες και οι δικιες τους επαναληψεις ειναι καλυτερες!

Για μενα, ας το κανανε 30€ και ας ειχαν ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ που να αξιζει! Ετσι οχι!

Επισης, δεν εχω σκοπο να τους πληρωνω παραπανω συνδρομη (μιας και τελειωνει το 10ευρω/μηνα) για να μπορουν να αγορασουν δικαιωματα για ποδοσφαιρο/μπασκετ! Θα πρεπει να με πληρωνουν αυτοι για να βλεπω τις Π.Α.Ε... οχι να τις πληρωνω εγω!

Τεσπα... απλως εξεφρασα την απογοητευση μου!

Δεν ξέρω για σας, πάντως εγώ ούτε τα μισά κανάλια που έχω τώρα δεν είχα πριν....μήπως έβλεπες και πριν Discovery, Criminal ID και Extreme Sports, εκτός και εάν είχες NOVA.
Και στις σειρές γιατί θα πρέπει να περιμένω πότε θα παίξουν μια σειρά τα κανάλια και να μην μπορώ να τη δω όποτε γουστάρω ?? Αφήνω τα παιδικά, αν βάζανε και ΝΤΟΡΑ θα άξιζε μόνο γι'αυτό

Όσο για τα αθλητικά, αν και δεν είμαι φανατικός μπαλάκιας, προτιμώ να βλέπω τον Κακά και τον Ρονάλντο από τα δικά μας τα καγκούρια

Προσωπικά δεν θεωρώ ότι 10-15 ευρώ είναι πολλά, απλά πρέπει να πληρώνουμε ακριβά όλα τα υπόλοιπα για να δούμε τηλεόραση.

Επειδή έχω ακούσει πάντως πολλούς να παραπονιούνται για το περιεχόμενο θα πρότεινα να κάνουμε μία λίστα με τα κανάλια που θα θέλαμε να δούμε και να τη στείλουμε στον ΟΤΕ. Που ξέρετε μπορεί και να μας ακούσουν .....:hmm:

Προσωπικά θα ήθελα να βλέπω όλα να ελληνικά κανάλια (για να μπορώ να γραφώ τις εκπομπές που με ενδιαφέρουν) και κανένα HD κανάλι (π.χ. Eurosport HD) και HD ταινίες

hammer21
01-08-09, 12:53
Φίλε μου μην μπερδεύεσαι, η απόσταση του router από την τηλεόραση δεν επειρεάζει την ποιότητα της της υπηρεσίας, εκτός από πολύ ειδικές περιπτώσεις. Το πρόβλημα λύνεται συνήθως με τα powerplugs που δίνει ο ΟΤΕ, ή τα Ruckus αν προτιμάς ασύρματη λύση.

Όταν θα δουλεύει η τηλεόραση απλά θα πέφτει η ταχύτητα του Ιντερνετ. Το σήμα της τηλεόρασης έχει πάντα προτεραιότητα έναντι του Ιντερνετ.
Υπάρχει το ενδεχόμενο να έχεις σπασίματα όταν βλέπεις τηλεόραση αλλά αυτό εξαρτάται από την ποπιότητα της γραμμής σου και σε κάποιες περιπτώσεις είναι εντελώς τυχαίο.

Με άλλα λόγια, πήγαινε σε ένα ΟΤΕshop και ρώτησε αν μπορείς να πάρεις την υπηρεσία (μπορούν να το υπολογίσουν έμμεσα από την απόσταση που έχεις από το κέντρο). Επίσης θα σου πρότεινα να δεις και το attenuation της γραμμής σου για να τους το πεις.
Αν πάλι βάλεισ την υπηρεσία και έχεις μεγάλο πρόβλημα, μπορείς να την επιστρέψεις εντός 30 ημερών.


Στο μεσοδιαστημα σεκφτηκα οτι μπορω να παρω ενα τετοιο (http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.612304) που ειναι και σχετικα φθηνο αν δω οτι εχω θεμα οποτε και αναθεωρησα λιγο.

Αλλα μιας και το εθιξες κανε μια τον κοπο να μου πεις για τα powerplugs και τα rockus.Ειναι στην τρεχουσα τιμη του εξοπλισμου(δωρεαν)?

imcan
01-08-09, 16:37
Στο μεσοδιαστημα σεκφτηκα οτι μπορω να παρω ενα τετοιο (http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.612304) που ειναι και σχετικα φθηνο αν δω οτι εχω θεμα οποτε και αναθεωρησα λιγο.

Αλλα μιας και το εθιξες κανε μια τον κοπο να μου πεις για τα powerplugs και τα rockus.Ειναι στην τρεχουσα τιμη του εξοπλισμου(δωρεαν)?

Δεν νομίζω ότ θα σε βοηθήσει κάτι τέτοιο, θα μαζεύεις οποιαδήποτε μορφή θορύβου υπάρχει τριγύρω...

Τα powerplugs και τα ruckus είναι έξτρα .....και δεν είναι δωρεάν. Τα powerplugs είναι 99 ευρώ το ζευγάρι, αν και άκουσα ότι ο ΟΤΕ θα ρίξει τις τιμές σύντομα (γύρω στα 60-70 Ευρώ) και τα Ruckus στα 139

http://oteshop.ote.gr/storefront/-/conn-x-adsl/-/cos_cat_003-cos_subcat_100-cspiti_connx_adsl_asyrmati_diktywsi-p1.html

hammer21
01-08-09, 18:28
Γιατι οχι?Εχεις ιδια κακη εμπειρια?Να γλιτωσω τον αποκωδικοποιητη 100Ε(+μοντεμ 30Ε, απλα τυγχανει να εχω ηδη) και να παω να τα δωσω αλλου, σορυ δεν σκοπευω;)

minus
01-08-09, 19:09
Ευχαριστω για τις απαντησεις. Παραγγειλα το ruckus. Περιμενω απο Δευτερα να ερθει να τα συνδεσω και να σας πω αν οντως ειναι καλυτερα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.