PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

savas7
24-01-11, 18:17
πηρα εξοπλισμο σημερα (sagem 2404 και pirelli χωρις σκληρο). ολα καλα με ιnternet αλλα οταν μπουταρει ο pirelli μου βγαζει "set-top box needs firmware upgrade". (error 001 και 021)

αν θυμαμαι και καποιος αλλος το ειχε αναφερει εδω μεσα...τεσπα, το δηλωσα βλαβη. κανεις βοηθεια?

βαλτο στο 4 το ethernet

tasoulas
24-01-11, 18:48
βαλτο στο 4 το ethernet

ενταξει δεν ειμαι και ασχετος :) εκει το ειχα!

silegav
24-01-11, 22:37
δυστυχώς ή ευτυχώς, η τιμή σε κάθε προϊόν καθορίζεται από το λόγο προσφοράς και ζήτησης. Έτσι λειτουργεί η αγορά. Ακόμα και αν σε κάποιον αρέσει το ιταλικό ή το γερμανικό πρωτάθλημα, την "ομαδάρα" θα θέλει να τη βλέπει και θα την πληρώνει. Τα υπόλοιπα είναι για τους περισσότερους nice to have, αλλά δε θα πεθάνουν κιόλας αν δε τα δουν. Πόσο κόσμο έχεις δει να πηγαίνει σε καφετέρια για να δει το real - barca?

Επίσης, όσον αφορά την αξία του πακέτου, μη ξεχνάτε ότι σε κάθε πλατφόρμα δεν δίνονται μόνο αθλητικά, αλλά και ταινίες και σειρές. Εκεί, όπως αναφέρει και ο a11 παραπάνω, η nova φαίνεται να υπερτερεί, τουλάχιστον για την ώρα.

Τέλος, το κόστος για τον ΟΤΕ δεν είναι 150 το χρόνο...τουλάχιστον όχι για το connx tv. Μη ξεχνάτε ότι χρειάζεται και internet για να δουλέψει (δλδ πάγιο ΟΤΕ και συνδρομή σε 24ρα σύνδεση), κάτι που κάνει αρκετά παραπάνω από 150 το χρόνο (νομίζω πως βγαίνει παραπάνω στο δίμηνο - τρίμηνο).

Όπως και να έχει, πιστεύω πως οι δύο πάροχοι θα "μετρηθούν" όταν βγει το Sat του ΟΤΕ, οπότε και θα συγκρίνονται (σχεδόν) ίδια πράγματα. Γιατί για την ώρα συγκρίνουμε μήλα με πορτοκάλια. Και τα 2 φρούτα είναι, αλλά όχι ίδια.

a.libe
24-01-11, 22:50
δυστυχώς ή ευτυχώς, η τιμή σε κάθε προϊόν καθορίζεται από το λόγο προσφοράς και ζήτησης. Έτσι λειτουργεί η αγορά. Ακόμα και αν σε κάποιον αρέσει το ιταλικό ή το γερμανικό πρωτάθλημα, την "ομαδάρα" θα θέλει να τη βλέπει και θα την πληρώνει. Τα υπόλοιπα είναι για τους περισσότερους nice to have, αλλά δε θα πεθάνουν κιόλας αν δε τα δουν. Πόσο κόσμο έχεις δει να πηγαίνει σε καφετέρια για να δει το real - barca?

Επίσης, όσον αφορά την αξία του πακέτου, μη ξεχνάτε ότι σε κάθε πλατφόρμα δεν δίνονται μόνο αθλητικά, αλλά και ταινίες και σειρές. Εκεί, όπως αναφέρει και ο a11 παραπάνω, η nova φαίνεται να υπερτερεί, τουλάχιστον για την ώρα.

Τέλος, το κόστος για τον ΟΤΕ δεν είναι 150 το χρόνο...τουλάχιστον όχι για το connx tv. Μη ξεχνάτε ότι χρειάζεται και internet για να δουλέψει (δλδ πάγιο ΟΤΕ και συνδρομή σε 24ρα σύνδεση), κάτι που κάνει αρκετά παραπάνω από 150 το χρόνο (νομίζω πως βγαίνει παραπάνω στο δίμηνο - τρίμηνο).

Όπως και να έχει, πιστεύω πως οι δύο πάροχοι θα "μετρηθούν" όταν βγει το Sat του ΟΤΕ, οπότε και θα συγκρίνονται (σχεδόν) ίδια πράγματα. Γιατί για την ώρα συγκρίνουμε μήλα με πορτοκάλια. Και τα 2 φρούτα είναι, αλλά όχι ίδια.
και με 2 συνδεση δινεται το connx

soccermania
25-01-11, 11:19
Μεταδόσεις Τρίτης:
15:15 ΙΑΠΩΝΙΑ - ΝΟΤΙΟΣ ΚΟΡΕΑ (ημιτελικός ασιατικού κυπέλλου από το eurosport2)
18:15 ΟΥΖΜΠΕΚΙΣΤΑΝ - ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ (ημιτελικός ασιατικού κυπέλλου από το eurosport2)
20:30 ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΙ(Τουρκ.) - ΕΣΤΟΥΝΤΙΑΝΤΕΣ(Ισπ.) euro-cup μπάσκετ από το eurosport2
21:30 ΣΑΛΚΕ - ΝΥΡΕΜΒΕΡΓΗ (κύπελλο Γερμανίας)
22:15 ΣΕΝΤΕΒΙΤΣΑ ΖΑΓΚΡΕΜΠ(Κροατ.) - ΟΥΝΙΞ ΚΑΖΑΝ(Ρωσ.) euro-cup μπάσκετ από το eurosport2

theotses
25-01-11, 19:09
Εχει το Moto GP κανενα καναλι του TV εκτος του ΣΚΑΙ???

treli@ris
25-01-11, 20:51
Εχει το Moto GP κανενα καναλι του TV εκτος του ΣΚΑΙ???

Tο eurosport.

Lapetr
25-01-11, 20:54
και με 2 συνδεση δινεται το connx

Δε σε πιάνω? Τι εννοείς? Το conn-x tv πρέπει να τα έχεις όλα στον ΟΤΕ για να το πάρεις και σου τρώει και από το νετ σου ενιοτε!

emeliss
25-01-11, 20:56
Δε σε πιάνω? Τι εννοείς?
Λέει πως δεν χρειάζεται να έχεις 24άρα για να βάλεις conn-x tv. Και με εμπορικό πακέτο 2Mbps μπορείς να βάλεις (αν συντρέχουν κάποιες τεχνικές προϋποθέσεις).

silegav
25-01-11, 21:43
εδώ με 24ρες και μερικοί μιλάνε για παγώματα και κολλήματα.Με 2ρα πιστεύω ότι είναι ρίσκο να το προσπαθήσεις (να μου πεις ότι είναι IP στην Ελλάδα ρίσκο είναι με τα δίκτυα που έχουμε)...πάντως νομίζω πως η διαφορά στην τιμή δεν είναι τόσο μεγάλη ανάμεσα σε 2ρα και 24ρα του ΟΤΕ. απλά σε αυτές τις τιμές μπαίνουν και τα πάγια και ανεβαίνει το συνολικό κόστος.

Όπως και να έχει, πιστεύω πως το πρόβλημα του connx tv είναι ότι απευθύνεται σε περιορισμένο κοινό και δεν απευθύνεται σε μεγάλες ηλικίες και απομακρυσμένες περιοχές, οι οποίοι έχουν και το χρόνο να βλέπουν τηλεόραση. Για τον λόγο αυτό κιόλας δε μπορούσε να δικαιολογήσει λεφτά για την αγορά δικαιωμάτων διοργανώσεων, σειρών και ταινιών. Ίσως τώρα με το sat να περαστεί content στο connx tv, αλλά και πάλι θα είναι δύσκολο να δίνεται περιεχόμενο και στις 2 πλατφόρμες γιατί έτσι θα μοιραστεί η πελατειακή βάση και δεν είμαι σίγουρος για το κατά πόσο θα μοιράζονται τα έξοδα και τα έσοδα τα 2 units μέσα στον ΟΤΕ.

Προσωπικά είμαι περίεργος να δω τι θα γίνει, αλλά δεν είμαι αισιόδοξος..

emeliss
25-01-11, 21:49
Ούτε εγώ είμαι αισιόδοξος αλλά για άλλο λόγο. Υπάρχει η τάση να περάσουν όλα τα σημαντικά τηλεοπτικά προϊόντα σε συνδρομητικές πλατφόρμες (όπως συμβαίνει και σε άλλες χώρες). Κάτι που σηκώσει τα δικά μας έξοδα και φυσικά τα έσοδα των εταιριών.

zillakarpen
25-01-11, 21:52
Αν είναι πάντως να επιβιώσει μόνο μία υπηρεσία απο τις 2(IP-SAT) προτιμώ τη δεύτερη.

TeoT
26-01-11, 01:04
εδώ με 24ρες και μερικοί μιλάνε για παγώματα και κολλήματα.Με 2ρα πιστεύω ότι είναι ρίσκο να το προσπαθήσεις ....

Για εμπορικο πακετο 2αρας γραφει ο emeliss και οχι για 2αρα συνδεση. Που σημαινει πληρωνεις 2αρα εχεις ADSL 24αρη και περιορισμο στο νετ στα 2.
Οσο για κολληματα τουλαχιστον εγω που ειμαι σε τετοιο πακετο δεν εχω σχεδον κανενα (1-2 παγωματα την ημερα το πολυ) .

soccermania
26-01-11, 18:19
Μεταδόσεις Τετράρτης:
20:00 ΚΟΤΜΠΟΥΣ - ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ (κύπελλο Γερμανίας)
20:00 ΝΤΟΥΙΣΜΠΟΥΡΓΚ - ΚΑΪΖΕΡΣΛΑΟΥΤΕΡΝ (κύπελλο Γερμανίας)
21:30 AΛΕΜΑΝΙΑ ΑΑΧΕΝ - ΜΠΑΓΕΡΝ MONAXOY (κύπελλο Γερμανίας)

sakels
26-01-11, 22:32
παιδια κανενει σε κανεναν σπασιματα η εικονα? επισης εχω πολλουσ ξεσυγχρονισμους τωρα τελευταια...

pankostas
27-01-11, 01:42
Κανα παιδικο καναλι θα βαλουμε? Ολο για αθλητικα σκεφτονται!
Τοσο δυσκολο ειναι να βαλουν αυτα που εχει και η nova?
Τα Disney XD και το Cartoon Network?
Το Kidsco που εχει το conx ειναι για κλαμματα!!!! Μονο το Disney αξιζει!

darax
28-01-11, 00:03
Πάντως έρχονται 2 ματσάρες στο conn-x tv τήν Τετάρτη 2/2 !!! ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός καί ΑΕΚ-ΠΑΟ...:oneup:

georgio1908
28-01-11, 00:54
πλακα πλακα του κατσε το κυπελλακι πολυ καλα του οτε.
οχι μονο εβγαλε ντερμπυ αλλα και το παοκ-ολυμπιακος θα γινει σε αδεια Τουμπα αρα θα κερδισει και απο κει κοσμο...

μου θυμιζει καποιος μεχρι ποτε εχει τ φουτμπολ λιγκ και τα αλλα πρωταθληματα?

soccermania
28-01-11, 11:22
Το κύπελλο Ελλάδος το έχει έως το 2013 ,τα ευρωπαικά (Ιταλία α & β-Γερμανία α & β-Ισπανία α) έως το 2012 ενώ η Β' Εθνική λόγω ιδιομορφίας του ότι είναι και η ΕΤ3 στη μέση διαπραγματεύεται κάθε χρόνο.

Μεταδόσεις Παρακευής:
19:00 ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΝΤΙΣΕΛΝΤΟΡΦ - ΦΣΒ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ (Β' Γερμανίας)
19:15 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (πόλο γυναικών από το sport+)
21:30 ΜΠΑΓΕΡ ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ - ΑΝΝΟΒΕΡΟ (Α' Γερμανίας)
21:45 ΕΜΠΟΛΙ - ΒΑΡΕΖΕ (Β' Ιταλίας)

georgio1908
28-01-11, 13:27
Το κύπελλο Ελλάδος το έχει έως το 2013 ,τα ευρωπαικά (Ιταλία α & β-Γερμανία α & β-Ισπανία α) έως το 2012 ενώ η Β' Εθνική λόγω ιδιομορφίας του ότι είναι και η ΕΤ3 στη μέση διαπραγματεύεται κάθε χρόνο.

Μεταδόσεις Παρακευής:
19:00 ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΝΤΙΣΕΛΝΤΟΡΦ - ΦΣΒ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ (Β' Γερμανίας)
19:15 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (πόλο γυναικών από το sport+)
21:30 ΜΠΑΓΕΡ ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ - ΑΝΝΟΒΕΡΟ (Α' Γερμανίας)
21:45 ΕΜΠΟΛΙ - ΒΑΡΕΖΕ (Β' Ιταλίας)


Nα σαι καλα ρε soccermania!!

KoMo
28-01-11, 20:04
Ξέρει κάποιος οι μεταγλωττίσεις στα κανάλια βάση ποιών συμφωνιών γίνονται ή ποιες προϋποθέσεις πρέπει να υπάρχουν για να γίνουν; Γιατί υπάρχει ένα εξαιρετικό παιδικό κανάλι το baby tv, το οποίο αν ήταν και μεταγλωττισμένο θα ήταν ακόμα καλύτερα.
Και απ' ότι έχω παρακολουθήσει, εκτός από κάποια τραγουδάκια, δεν είναι και τραγικά δύσκολο να γίνει.

silegav
28-01-11, 22:11
θυμάμαι ότι κάποιο από τα παιδικά του OTE SAT είχε κοπεί από το ΕΣΡ για έναν διαδικαστικό λόγο. Αν θυμάμαι καλά το baby tv ήταν. To έχεις δει εσύ κάπου; Αξίζει; Εκτός από το disney και το cartoon network που είναι στη nova , και το nickelodeon που είναι ελεύθερο, δε ξέρω κανένα άλλο παιδικό.

georgio1908
28-01-11, 23:58
εχω πααααααααααρα ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΣΠΑΣΜΑΤΑ....
ΤΡΑΓΙΚΗ.ΑΘΛΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ....

Συγγνωμη αλλα αν δεν ειχα το κουραγιο να μη τα ακουσουν -αδικα-τα παιδια του τηλεφωνικου κεντρου θα χα παρει ηδη τηλεφωνο.και ξερετε κατι?
και αυριο να ειναι ολα τζαμι εγω τωρα θελω να δω,εγω και για τωρα πληρωνω....
σπασιματα,μαυρη εικονα και γενικα ενα χαλι.....

ειδικα απο την ωρα π μπηκα και τους εκανα δωρο 3 ευρω μια και νοικιασα το σκουμπι ντου...και αυτο εσπαγε.βγηκα να δω μπαλα λοιπον...ε μονο μπαλα δε βλεπω

ανα δευτερολεπτο εντονα σπασιματα

εδω και η γραμμη μου

ADSL Information
ADSL State Show Time
Bandwidth Down/Up(kbps) 7250 / 826
SNR Margin Down/Up(dB) 11.2 / 14.9
FEC Down/Up 37242 / 135
CRC Down/Up 61180 / 0
HEC Down/Up 22299 / 0

IPTV Connection Information
VPI/VCI 8 / 36
Link Status Connected
Type Bridge -RFC2684
Connection Time 0:02:47
------------------------------------------------------------------------------------------------

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!ΤΩΡΑ ειναι μια χαρα!
βεβαια εξαλλου με 160 ευρα το 2μηνο και 24αρα που πιανει 5 για να εχεις κονεξ τβ πρεπει να κανεις και ενα ον οφ το μοντεμ ρε παιδι μου
------------------------------------------------------------------------------------------------

και εδω μετα το ον -οφ του μοντεμ

ADSL Information
ADSL State Show Time
Bandwidth Down/Up(kbps) 6742 / 815
SNR Margin Down/Up(dB) 13.5 / 14.5
FEC Down/Up 502 / 0
CRC Down/Up 0 / 0
HEC Down/Up 0 / 0

IPTV Connection Information
VPI/VCI 8 / 36
Link Status Connected
Type Bridge -RFC2684
Connection Time 0:03:39

KoMo
29-01-11, 00:21
θυμάμαι ότι κάποιο από τα παιδικά του OTE SAT είχε κοπεί από το ΕΣΡ για έναν διαδικαστικό λόγο. Αν θυμάμαι καλά το baby tv ήταν. To έχεις δει εσύ κάπου; Αξίζει; Εκτός από το disney και το cartoon network που είναι στη nova , και το nickelodeon που είναι ελεύθερο, δε ξέρω κανένα άλλο παιδικό.

Είναι ένα από τα 3 παιδικά του connx tv. Το καλό με αυτό είναι ότι βάζει κλιπάκια το πολύ 2-3 λεπτά με ιδαφορα animation τα οποία είναι κυρίως εκπαιδευτικά, χρώματα, σχέδια, πού πάει αυτό κλπ. Οπότε (πάντα με μέτρο) είναι μια καλή λύση για μικρά παιδάκια να απασχοληθούν και να τους κεντρίσει το ενδιαφέρον.
Η κόρη μου είναι 2 και κάτι και είναι το μοναδικό πράγμα που της αρέσει να βλέπει...

emeliss
29-01-11, 02:36
Bandwidth Down/Up(kbps) 6742 / 815
Η γραμμή αυτή δεν είναι για iptv μέσω adsl. Το κενό αυτό θα καλυφθεί από το δορυφορικό ή/και από το δίκτυο vdsl.

soccermania
29-01-11, 12:28
Μεταδόσεις Σαββάτου:
14:30 ΜΟΝΑΧΟ 1860 - ΝΤΟΥΙΣΜΠΟΥΡΓΚ (Β' Γερμανίας)
15:00 ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ - ΠΑΟΚ (A'1 χάντμπολ από το sport+)
16:00 ΣΙΕΝΑ - ΛΙΒΟΡΝΟ (Α' Ιταλίας)
16:30 ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ - ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ (Α' Γερμανίας)
17:00 ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ - ΙΑΠΩΝΙΑ (τελικός ασιατικού κυπέλλου από το eurosport)
17:20 ΕΒΕΡΤΟΝ - ΤΣΕΛΣΙ (live delay κύπελλο Αγγλίας από το sport+)
19:00 ΣΟΣΙΕΔΑΔ - ΑΛΜΕΡΙΑ (Α' Ισπανίας)
19:00 ΛΑΤΣΙΟ - ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ (Α' Ιταλίας)
19:15 ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ - ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ. (κύπελλο Αγγλίας από το sport+)
19:30 ΚΑΪΖΕΡΣΛΑΟΥΤΕΡΝ - ΜΑΪΝΤΖ (Α' Γερμανίας)
21:00 ΧΕΡΚΟΥΛΕΣ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ (Α' Ισπανίας)
21:45 ΚΑΤΑΝΙΑ - ΜΙΛΑΝ (Α' Ιταλίας)

georgio1908
29-01-11, 17:14
16:00 ΣΙΕΝΑ - ΛΙΒΟΡΝΟ (Α' Ιταλίας)


μπααααα....στο σπορ 1 του κονεξ που λεει οτι το εχει διχνει το σαμπτορια-ρομα.....

soccermania
30-01-11, 14:45
Μεταδόσεις Κυριακής:
13:30 ΜΠΡΕΣΙΑ - ΚΙΕΒΟ ΒΕΡΟΝΑ (Α' Ιταλίας)
14:30 ΑΡΜΙΝΙΑ ΜΠΙΛΕΦΕΛΝΤ - ΧΕΡΤΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ (Α' Γερμανίας)
16:30 ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ-ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ (Α' Γερμανίας)
18:00 ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΑΘΛΕΤΙΚ ΜΠΙΛΜΠΑΟ (Α' Ισπανίας)
18:30 ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ - ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ (Α' Γερμανίας)
18:30 ΦΟΥΛΑΜ - ΤΟΤΕΝΑΜ (κύπελλο Αγγλίας από το sport+)
20:00 ΟΣΑΣΟΥΝΑ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ (Α' Ισπανίας)
21:45 ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ - ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ (Α' Ιταλίας)
22:00 ΕΣΠΑΝΙΟΛ - ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ (Α' Ισπανίας)

silegav
30-01-11, 22:55
Είναι ένα από τα 3 παιδικά του connx tv. Το καλό με αυτό είναι ότι βάζει κλιπάκια το πολύ 2-3 λεπτά με ιδαφορα animation τα οποία είναι κυρίως εκπαιδευτικά, χρώματα, σχέδια, πού πάει αυτό κλπ. Οπότε (πάντα με μέτρο) είναι μια καλή λύση για μικρά παιδάκια να απασχοληθούν και να τους κεντρίσει το ενδιαφέρον.

thanks για την ενημέρωση.δεν το ήξερα. Βέβαια τι να το κάνεις αν έχεις προβλήματα όπως αυτά που αναφέρει παραπάνω ο georgio. Δορυφορική και πάλι δορυφορική....τουλάχιστον αν δεν παίζει το ιντερνετ, να έχουμε τηλεόραση! :-)

sdikr
31-01-11, 00:30
thanks για την ενημέρωση.δεν το ήξερα. Βέβαια τι να το κάνεις αν έχεις προβλήματα όπως αυτά που αναφέρει παραπάνω ο georgio. Δορυφορική και πάλι δορυφορική....τουλάχιστον αν δεν παίζει το ιντερνετ, να έχουμε τηλεόραση! :-)


ο georgio δεν θα έπρεπε να του έχουν δώσει connx-tv (συγχρονισμός κάτω απο τα 8), τώρα γιατί το έχει δεν μπορώ να σου απαντήσω

ακομα το Nickeledon δεν είναι δωρεάν κανάλι

silegav
31-01-11, 00:38
ακομα το Nickeledon δεν είναι δωρεάν κανάλι

Είμαι σίγουρος ότι είναι γιατί το έχω στη τηλεόραση στο σπίτι των γονιών μου που δεν έχουν ούτε δορυφόρους ούτε τίποτα.

Για το θέμα του georgio, νομίζω πως το μόνο που κάνουν για να σου δώσουν connxtv είναι να ανεβάσουν την ονομαστική ταχύτητα. Δεν είμαι σίγουρος ότι ελέγχουν και πως πας πριν αρχίσουν να εισπράτουν...αρκεί η υπογραφή σου....

sdikr
31-01-11, 00:41
Είμαι σίγουρος ότι είναι γιατί το έχω στη τηλεόραση στο σπίτι των γονιών μου που δεν έχουν ούτε δορυφόρους ούτε τίποτα.

Για το θέμα του georgio, νομίζω πως το μόνο που κάνουν για να σου δώσουν connxtv είναι να ανεβάσουν την ονομαστική ταχύτητα. Δεν είμαι σίγουρος ότι ελέγχουν και πως πας πριν αρχίσουν να εισπράτουν...αρκεί η υπογραφή σου....


Δεν υπάρχει δωρεάν στον αέρα, εκτός αν κάποιος δήμαρχος κάνει ότι κάνανε παλιά με κάποια δορυφορικά (αναμετάδοση).

για να δώσουν connx-tv βλέπουν πρώτα αν η γραμμή το σηκώνει, και φυσικά μπορεί να ζητήσει να του το καταργήσουν χωρίς χρέωση

georgio1908
31-01-11, 00:42
γενικα δεν εχω καθολου συχνα προβλημα.χθες αφου εκλεισα κ ανοιξα το μοντεμ ολα ηταν μια χαρα.αλλα δεν ειναι αυτο λυση.δεν ειανι κατι σταθερο δλδ ενω το πληρωνω και θα επρεπε

emeliss
31-01-11, 00:48
ο georgio δεν θα έπρεπε να του έχουν δώσει connx-tv (συγχρονισμός κάτω απο τα 8), τώρα γιατί το έχει δεν μπορώ να σου απαντήσω
Θα είχε πάνω 8 πριν βάλει την υπηρεσία. Μετά την ενεργοποίηση σηκώθηκε το snr margin, έπεσε ο συγχρονισμός, μπορεί να αυξήθηκε το crosstalk στην γειτονιά του, με αποτέλεσμα να είναι λίγο κάτω από το όριο.

georgio1908
31-01-11, 01:37
ναι.πριν βαλω κονεξ τβ ολα ηταν μια χαρα στη γαρμμη.πανω απο 8 και γυρω στο 11.
απο κει και περα απο την ημερα που εβαλα δεν ειχα ποτε εντονα προβληματα.
θυμαμαι πχ οτι στο κυπελλο που καποιοι μιλαγαν για προβληματα εγω εβλεπα μια χαρα.ελαχιστα σπσιματα,κανονικα ο ηχος και τα φιλμ κλαμπ και εξπρες.

το χαλι της παρασκευης δεν εχει ξαναυπαρξει.
και σημερα ειχα καποαι σπασιματα αλλα πολυ πιο μικρα που λες αντε δε περιαζει.
το θεμα ειανι τωρα τι κανω.θελω να το κρατσω γιατι 10ν με ενδιαφερουν αυτα που βλεπω και 2ον δεν εχω δυνατοτητα να βαλω δορυφορικα.

το σνρ μου θυμαμαι πιο παλια και αφου ειχα βαλει τη τβ ηταν πιο χαμλο.παραλληλα μια συσκευη εχει αρχισει να κανει θορυβο.σενεχες αλλα επειση η αλλη ειανι καθαρη θεωρησα οτι απλα απο τις τουμπες τα χει παιξει.θα της αλλαξω φιλτρο να δω αν καθαρισει και αν οχι θα τη βγαλω για να δω αν φτιαξει η γραμμη.και ασφαλως καθε ιδεα-συμβουλη δεκτη


AN Parameters

ADSL Information
ADSL State Show Time
Bandwidth Down/Up(kbps) 7339 / 834
SNR Margin Down/Up(dB) 13.6 / 15.2
FEC Down/Up 20752 / 221
CRC Down/Up 1273 / 0
HEC Down/Up 4802 / 0

IPTV Connection Information
VPI/VCI 8 / 36
Link Status Connected
Type Bridge -RFC2684
Connection Time 5:33:48

η γραμμη αυτη τη στιγμη.
α!μηπως εχει κανενα ρολο οτι το πιρει δε το χω μονιμα στο ρευμα?το λεω γιατι το τελ καιρο χρειαστηκε αρκετες φορες να συνδεσω κατι και εβγαλα αυτο απο το πολυμπριζο μιας και το πρωι δεν εχει και τπτ σοβαρο η τβ

gatoulas
31-01-11, 10:01
ο georgio δεν θα έπρεπε να του έχουν δώσει connx-tv (συγχρονισμός κάτω απο τα 8), τώρα γιατί το έχει δεν μπορώ να σου απαντήσω

ακομα το Nickeledon δεν είναι δωρεάν κανάλι

Δέν έχω κλειδώσει ΠΟΤΕ πάνω από τα 7κάτι.
Μια χαρά παίζει το TV.

π.χ. τώρα:

Capacity Used: 99% 99%
Noise Margin: 6.5 dB 14.0 dB
Output Power: 20.0 dBm 12.0 dBm
Attenuation: 35.5 dB 18.5 dB

Interleave Fast Interleave Fast
Speed (kbps): 6848 0 800 0

vlad
31-01-11, 12:55
Σκεφτομαι να κανω αιτηση για το conn-x tv με συνδεση στα 2mbps,η τηλεοραση θα παιζει η θα εχω προβλημα.

panos123
31-01-11, 13:46
Δεν υπάρχει δωρεάν στον αέρα, εκτός αν κάποιος δήμαρχος κάνει ότι κάνανε παλιά με κάποια δορυφορικά (αναμετάδοση).


Κανάλι – Τοποθεσία εκπομπής Κανάλι εκπομπης Συχνότητα εκπομπής(Mhz)
Nickelodeon- Υμηττός 35 583 Mhz
Nickelodeon – ψηφιακά / Αίγινα 54 735 Mhz

tasoulas
31-01-11, 15:21
ΕΡΩΤΗΣΗ: Ανανεωνεται το περιεχομενο του film club καθε μηνα ή οχι?

KoMo
31-01-11, 16:58
Σκεφτομαι να κανω αιτηση για το conn-x tv με συνδεση στα 2mbps,η τηλεοραση θα παιζει η θα εχω προβλημα.

Αν η γραμμή σου γενικά κλειδώνει πάνω από 8, δε θα έχεις θέμα.
Και εγώ 2άρα έχω για internet και tv βλέπω μια χαρά.

soccermania
31-01-11, 17:11
Μεταδόσεις Δευτέρας:
17:15 ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (βόλευ γυναικών από το sport+)
18:00 ΚΑΛΛΙΘΕΑ - ΟΦΗ (Β' Εθνική)
21:00 ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ - ΜΠΟΧΟΥΜ (Β' Γερμανίας)
21:45 ΦΡΟΖΙΝΟΝΕ - ΑΤΑΛΑΝΤΑ (Β' Ιταλίας)
22:00 ΡΑΣΙΝΓΚ ΣΑΝΤΑΝΤΕΡ - ΒΑΛΕΝΘΙΑ (Α' Ισπανίας)
23:45 ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ - ΕΚΟΥΑΔΟΡ (copa americana νέων από το eurosport2)

sdikr
31-01-11, 18:54
Κανάλι – Τοποθεσία εκπομπής Κανάλι εκπομπης Συχνότητα εκπομπής(Mhz)
Nickelodeon- Υμηττός 35 583 Mhz
Nickelodeon – ψηφιακά / Αίγινα 54 735 Mhz


Τότε είναι τοπικά στην Αθήνα, όπως παλιότερα μας είχε εδώ ο κούβελας κάποια δορυφορικά με αναμετάδοση

vspiros
31-01-11, 21:20
ερώτηση προς τους γνωρίζοντες!!!!η έλευση του νέου πρωτοκόλλου ipv6 τι αλλαγές θα επιφέρει στο μόντεμ ρούτερ που υποστηρίζουν το conn-x tv ;χρειάζεται αλλαγή και νέες ρυθμίσεις;

gbil
31-01-11, 22:20
ερώτηση προς τους γνωρίζοντες!!!!η έλευση του νέου πρωτοκόλλου ipv6 τι αλλαγές θα επιφέρει στο μόντεμ ρούτερ που υποστηρίζουν το conn-x tv ;χρειάζεται αλλαγή και νέες ρυθμίσεις;


Καμία αλλαγή καθώς για να παίξει το tv απλά δημιουργεί άλλο atm interface το οποίο είναι σε χαμηλότερο επίπεδο από το ip. Εξάλλου σε επίπεδο ip το tv παίζει με private ip και όχι public οπότε δεν υπάρχει θέμα να ξεμείνει από ip.

soccermania
01-02-11, 15:53
Μεταδόσεις Τρίτης:
19:00 ΧΕΜΟΦΑΡΜ(Σερβ.) - ΟΥΝΙΞ ΚΑΖΑΝ(Ρωσ.) basket-euro cup από το eurosport2
21:00 ΤΣΕΝΤΕΒΙΤΑ ΖΑΓΚΡΕΜΠ(Κροατ.) - ΓΚΡΑΝ ΚΑΝΑΡΙΑ(Ισπ.) basket-euro cup από το eurosport2
21:45 ΜΙΛΑΝ - ΛΑΤΣΙΟ (Α' Ιταλίας)

silegav
01-02-11, 21:48
ΕΡΩΤΗΣΗ: Ανανεωνεται το περιεχομενο του film club καθε μηνα ή οχι?
Νομίζω πως έχει κάποιες ταινίες, αλλά αν έχω καταλάβει καλά, μη περιμένεις και κανα τρελό περιεχόμενο και τρελή ποικιλία με νέες ταινίες. Το παλεύουν ,αλλά έχει ακόμα δρομο έχω καταλάβει.


Σκεφτομαι να κανω αιτηση για το conn-x tv με συνδεση στα 2mbps,η τηλεοραση θα παιζει η θα εχω προβλημα.
Αν η γραμμή είναι καλή (που δεν είσαι σίγουρος αν δεν έχεις βάλει κάποια μεγαλύτερη σύνδεση), δεν θα έχεις πρόβλημα. trial and error :D

mekgr
01-02-11, 22:03
Κανενα νεο σχετικα με το conn-x tv sat και με το ποιες ομοιτητες θα εχει με το conn-x tv iptv?
θα εχουν ιδια καναλια και τα δυο?
ειμαι συνδρομητης conn-x tv iptv και σχετικα με αυτα που ακουο τον τελευταιο καιρο με το πια καναλια θα εχει το δορυφορικο πακετο θα ηθελα να προστεθουν και στο δικτυακο πακετο.
Και για τελος κανενα νεο για κανενα νεο καναλη στο conn-x tv iptv?

soccermania
02-02-11, 13:32
Μεταδόσεις Τετάρτης:
18:00 ΠΑΟΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (κύπελλο Ελλάδος)
21:00 ΑΕΚ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (κύπελλο Ελλάδος)
21:45 ΠΑΛΕΡΜΟ - ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ (Α' Ιταλίας)
21:45 ΚΙΕΒΟ ΒΕΡΟΝΑ - ΝΑΠΟΛΙ (Α' Ιταλίας)
02:00 ΓΚΡΕΜΙΟ(Βραζ.) - ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ(Ουρουγ.) copa libertadores

dskoumis
02-02-11, 15:22
Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα την βοήθειά σας είμαι καινούργιος συνδρομητής του conn-x tv παρέλαβα τον εξοπλισμό όλα καλά το πρόβλημα μου είναι ενώ βλέπω το film express film club όταν επιλέγω να δω για παράδειγμα skai βλέπω μαύρη οθόνη όπως επίσης και όποιο άλλο κανάλι έχω κάνει όλα τα πιθανά σενάρια τπτ ο εξοπλισμός είναι ο pirreli και το ρουτερ huwei ξέρει κανείς να με βοηθήσει??

maik
02-02-11, 16:31
Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα την βοήθειά σας είμαι καινούργιος συνδρομητής του conn-x tv παρέλαβα τον εξοπλισμό όλα καλά το πρόβλημα μου είναι ενώ βλέπω το film express film club όταν επιλέγω να δω για παράδειγμα skai βλέπω μαύρη οθόνη όπως επίσης και όποιο άλλο κανάλι έχω κάνει όλα τα πιθανά σενάρια τπτ ο εξοπλισμός είναι ο pirreli και το ρουτερ huwei ξέρει κανείς να με βοηθήσει??

Πιθανοτα προβλημα με το ρουτερ. Παντως δοκιμασε να βγαλεις το pirreli απο το ρευμα για κανα δεκαλεπτο. Ισως στρωσει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.