PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

jimel
09-02-11, 14:21
Καλημέρα παιδιά είμαι συνδρομητής του Conn-x Iptv και εδω και μια εβδομάδα παρατήρησα οτι ολο το περιεχομενο τους ειναι σε επαναληψη απο περσι,7 μερες τωρα πρωι και βραδυ βλεπω πραγματα που εβλεπα περσι!!!! Για πειτε μου την γνωμη σας και θα ηταν καλο αν εχει παρατηρηθει και απο αλλους χρηστες το φαινομενο αυτο να γινει σχετικη ερωτηση στον οτε για ποιο λογο εφοσον πληρωνουμε συνδρομη μας βαζει τα ιδια και τα ιδια και σε επαναληψη?

hightop
09-02-11, 14:29
Καλημέρα παιδιά είμαι συνδρομητής του Conn-x Iptv και εδω και μια εβδομάδα παρατήρησα οτι ολο το περιεχομενο τους ειναι σε επαναληψη απο περσι,7 μερες τωρα πρωι και βραδυ βλεπω πραγματα που εβλεπα περσι!!!! Για πειτε μου την γνωμη σας και θα ηταν καλο αν εχει παρατηρηθει και απο αλλους χρηστες το φαινομενο αυτο να γινει σχετικη ερωτηση στον οτε για ποιο λογο εφοσον πληρωνουμε συνδρομη μας βαζει τα ιδια και τα ιδια και σε επαναληψη?

Τι εννοεις? Δεν σε καταλαβαινω, επαναληψη τι ακριβως ? Μαλλον αναφερσαι σε φιλμ κλαμπ, γινε πιο αναλυτικος,

soccermania
09-02-11, 17:47
Μεταδόσεις Τετάρτης:
18:30 ΒΙΣΛΑ ΚΡΑΚΟΒΙΑΣ(Πολων.) - ΝΑΝΤΕΖΝΤΑ(Ρωσ.) ευρωλίγκα μπάσκετ γυναικών από τοeurosport2
21:45 ΓΕΡΜΑΝΙΑ - ΙΤΑΛΙΑ (φιλικό από το connxtvsports1)
21:45 ΣΚΩΤΙΑ - Β. ΙΡΛΑΝΔΙΑ (φιλικό από το eurosport2)
23:45 ΚΟΛΟΜΒΙΑ - ΧΙΛΗ (copa america ελπίδων από το eurosport2)
02:00 ΦΛΟΥΜΙΝΕΝΣΕ(Βραζ.) - ΑΡΓΕΝΤΙΝΟΣ ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ(Αργ.)copa libertadores από τοconnxtvsports1

jimel
09-02-11, 18:21
οχι βρε δεν μιλαω για το filmclub αλλα για τα καναλια οπως το discovery world discovery science και τα υπολοιπα...Δεν ξερω αν αυτο πρεπει να γινεται αλλα κατα την αποψη μου ειναι απαραδεχτο να πληρωνουμε συνδρομη και να παιζεται επαναληπτικο προγραμμα που εχει παιξει περσι για παραδειγμα οταν αλλες χωρες εχουν κανονικη ροη αλλων σειρων του καναλιου χωρις επαναληψεις αλλα με νεα επεισοδια καθε φορα,για καντε επισκεψη στην σελιδα του καθε καναλιου και δειτε το προγραμμα τους και δειτε και τι παιζεται σε εμας απο ολα αυτα που μας δινει ο οτε...

silegav
09-02-11, 23:28
Θυμάμαι ότι είχε αγοράσει κάποιες σειρές, αλλά και πάλι είχα την εντύπωση πως το πρόγραμμα είναι μάλλον φτωχό, όχι πως αυτό δικαιολογεί επαναλήψεις... :down:

jimel
09-02-11, 23:33
τι εννοεις οταν λες φιλε μου ειχε αγορασει καποιες σειρες...????
γιατι εμενα το τεχνικο τμημα του κονεχ μου ειπε οτι το σημα ερχεται κατευθειαν απο δορυφορο απο το καναλι..εγω πιστευα βασικα οτι δεν θα ειναι επαναληπτικο η βιντεοσκοπημενο το προγραμμα και θα παιζεται καποιο μερος απο αυτο και τοσο μαλλον επαναληψη απο περσι σχεδον τα παντα σε ολα τα καναλια που εχει...Μεγαλη βλακεια αλλα δεν βλεπω κανεναν αλλον να τον απασχολει τοσο οσο εμενα τελικα....Η πληρωνουμε συνδρομητικη τηλεοραση η απλα πεταμε τα λεφτα για να βλεπουμε τα ιδια και τα ιδια.... Που ειναι η κανονικη ροη του Discovery science με ολες τις σειρες που εχει στην σελιδα του? Μας δουλευουν στον Οτε?

sdikr
10-02-11, 01:44
Για τι ώρες μιλάμε;

Γιατί και τα discovery (καθώς και άλλα) σε άλλους παρόχους δορυφορικούς ελληνικούς και ξένους πάλι έχουν επαναλήψεις, δεν έχουν αρκετό πρόγραμμα για να γεμίσει όλη η μέρα

Ακόμα το ότι λέει discovery δεν είναι μόνο ενα feed, έχει πολλά feed (μεταδόσεις) και ο κάθε ενας επιλέγει ποιο θέλει να δείξει.

TeoT
10-02-11, 03:07
τι εννοεις οταν λες φιλε μου ειχε αγορασει καποιες σειρες...????
γιατι εμενα το τεχνικο τμημα του κονεχ μου ειπε οτι το σημα ερχεται κατευθειαν απο δορυφορο απο το καναλι..εγω πιστευα βασικα οτι δεν θα ειναι επαναληπτικο η βιντεοσκοπημενο το προγραμμα και θα παιζεται καποιο μερος απο αυτο και τοσο μαλλον επαναληψη απο περσι σχεδον τα παντα σε ολα τα καναλια που εχει...Μεγαλη βλακεια αλλα δεν βλεπω κανεναν αλλον να τον απασχολει τοσο οσο εμενα τελικα....Η πληρωνουμε συνδρομητικη τηλεοραση η απλα πεταμε τα λεφτα για να βλεπουμε τα ιδια και τα ιδια.... Που ειναι η κανονικη ροη του Discovery science με ολες τις σειρες που εχει στην σελιδα του? Μας δουλευουν στον Οτε?


Πριν απο λιγο βλεποντας το Discovery science διαφημιζε προγραμμα για Δευτερα 21 Φεβρουαριου . Αν ηταν επαναληψη παλιοτερου προγραμματος απο τον ΟΤΕ δεν θα μπορουσε η 21/2 να ειναι Δευτερα.
Εχω την εντυπωση και απ οτι ειδα στη wikipedia οτι υπαρχει αλλο Discovery science USA , αλλο UK και αλλο Europe and Arab World που ειναι και αυτο που βλεπουμε εμεις.

hightop
10-02-11, 04:24
οχι βρε δεν μιλαω για το filmclub αλλα για τα καναλια οπως το discovery world discovery science και τα υπολοιπα...Δεν ξερω αν αυτο πρεπει να γινεται αλλα κατα την αποψη μου ειναι απαραδεχτο να πληρωνουμε συνδρομη και να παιζεται επαναληπτικο προγραμμα που εχει παιξει περσι για παραδειγμα οταν αλλες χωρες εχουν κανονικη ροη αλλων σειρων του καναλιου χωρις επαναληψεις αλλα με νεα επεισοδια καθε φορα,για καντε επισκεψη στην σελιδα του καθε καναλιου και δειτε το προγραμμα τους και δειτε και τι παιζεται σε εμας απο ολα αυτα που μας δινει ο οτε...

βρα καρνταση εχουμε και δορυφορικα πιατα και τα βλεπουμε και απο εκει τα καναλια, και φυσικα βαζουν επαναληψεις ολα τα ''θεματικα'' καναλια, αλλα πραγματα πρεπει να κανει ο οτε με το βασικοτερο να ξεκινησει το δορυφορικο του προγραμμα, ανεκδοτο θα γινει παμε απο καλοκαιρι σε χειμωνα και απο χειμωνα καλοκαιρι.

singara
10-02-11, 12:18
αυτο που λες φιλέ το έχω δει και γω κατι σαββατικό κυρίως στο id discover
άλλα δε εχω παρακολουθήσει άλλα τα προγραματα να δω τι γίνεται
εγώ δεν έχω πιάτο δυστυχώς και δεν ξερω τι γίνεται από αυτί την άποψη
δυστυχώς εχει κάποια θεματικια το conn x τv άλλα δεν θέλω να γκρινιάζω
πάλι...όποτε εν αναμονή του δορυφορικού πακέτου

jimel
10-02-11, 17:06
γιατι φιλαρακο μου αν προσθεσουν την υπηρεσια μεσω δορυφορικου πιατου οπως λες και οχι μεσω τις τηλεφωνικης γραμμης προκεται να γινει καμια αλλαγη ως προ το περιοχομενο που εχουν συνφωνησει να προβαλουν στους συνδρομητες? δεν το νομιζω καθολου...Για εμενα το θεμα ειναι οτι πρεπει να σταματησουν να παιζουν επαναλειπτικες σειρες απο την στιγμη που πληρωνεις συνδρομη για καλωδιακη τηλεοραση..Δηλ,αυτο γινεται σε οσες χωρες εχουν συνδρομητικη τηλεοραση με συνφωνιες καναλιων οπως το Disovery science,κ.α....????

sdikr
10-02-11, 17:15
γιατι φιλαρακο μου αν προσθεσουν την υπηρεσια μεσω δορυφορικου πιατου οπως λες και οχι μεσω τις τηλεφωνικης γραμμης προκεται να γινει καμια αλλαγη ως προ το περιοχομενο που εχουν συνφωνησει να προβαλουν στους συνδρομητες? δεν το νομιζω καθολου...Για εμενα το θεμα ειναι οτι πρεπει να σταματησουν να παιζουν επαναλειπτικες σειρες απο την στιγμη που πληρωνεις συνδρομη για καλωδιακη τηλεοραση..Δηλ,αυτο γινεται σε οσες χωρες εχουν συνδρομητικη τηλεοραση με συνφωνιες καναλιων οπως το Disovery science,κ.α....????

Ναι γίνεται και σε άλλες χώρες

EvoGenomics
10-02-11, 17:52
Πάντως, καμιά φορά που από βαρεμάρα το γυρνάω στο disney channel, επειδή δε βρίσκω τίποτα σχετικό με τα ενδιαφέροντά μου, βλέπω και εκεί επαναλήψεις. Συγκεκριμένα, το ίδιο επεισόδιο σε κάποιες σειρές μπορείς να το πετύχεις και 3-4 φορές σε μια εβδομάδα. Χωρίς υπερβολή.

soccermania
11-02-11, 11:04
Μεταδόσεις Παρασκευής:
21:30 ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ - ΝΤΟΥΙΣΜΠΟΥΡΓΚ (Β' Γερμανίας)
21:45 ΑΤΑΛΑΝΤΑ - ΣΙΕΝΑ (Β' Ιταλίας)

soccermania
12-02-11, 12:53
Μεταδόσεις Σαββάτου:
14:00 ΓΚΡΟΪΤΕΡ ΦΙΡΤ - ΕΝΕΡΓΚΙ ΚΟΤΜΠΟΥΣ (Β' Γερμανίας)
16:00 ΕΜΠΟΛΙ - ΑΣΚΟΛΙ (Β' Ιταλίας)
16:30 ΜΠΑΓΕΡΝΜΟΝΑΧΟΥ - ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ (Α' Γερμανίας)
16:30 ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ - ΜΠΑΓΕΡ ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ (Α' Γερμανίας)
19:00 ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΒΑΛΕΝΘΙΑ (Α' Ισπανίας)
19:00 ΜΙΛΑΝ - ΠΑΡΜΑ (Α' Ιταλίας)
19:30 ΚΑΪΖΕΡΣΛΑΟΥΤΕΡΝ - ΜΠΟΡΟΥΣΙΑ ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ (Α' Γερμανίας)
21:00 ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΧΙΧΟΝ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ (Α' Ισπανίας)
21:45 ΡΟΜΑ - ΝΑΠΟΛΙ (Α' Ιταλίας)
23:45 ΚΟΛΟΜΒΙΑ - ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ (copa america ελπίδων από το eurosport2)

jimel
13-02-11, 13:12
Παιδια θα ηθελα την διαφωτιση σας σε μια απορια που εχω σχετικα με το snr που μας βαζει ο οτε για να παιξει η tv....Ποσο σας το εχουν βαλει για να παιζει η τηλεοραση και αν μπορειτε για διαφωτιστε με αν μπορει να παιξει η υπηρεσια με snr 9 και οχι με 10 που μου το εχουν βαλει τωρα και κλειδωνω με ζορι στα 11200...λενε οτι η αποσταση μου απο το dslam τις περιοχης ειναι σχεδον 2 χιλιομετρα για την ακριβεια 1,8 καπου εκει...Εσεις τι λετε μπορω να απαιτησω να το πανε 9 και να παιζει και η τηλεοραση κανονικα γιατι καποια κολληματα αλιωσης τις εικονας τα κανει που και που αλλα ειναι δευτερολεπτα και οταν τα κανει παρατηρησα ειναι οτι ξεκιναει το κλιματιστικο μιας και εχω τραβηξει εξωτερικη μπριζα απο το σαλονι στο δωματιο και ειναι ακριβως το κουτακι που βαζω το καλωδιο για να συγχρονισει πανω στο καλωδιο του κλιματιστικου..

sdikr
13-02-11, 13:15
Παιδια θα ηθελα την διαφωτιση σας σε μια απορια που εχω σχετικα με το snr που μας βαζει ο οτε για να παιξει η tv....Ποσο σας το εχουν βαλει για να παιζει η τηλεοραση και αν μπορειτε για διαφωτιστε με αν μπορει να παιξει η υπηρεσια με snr 9 και οχι με 10 που το εχουν βαλει τωρα και κλειδωνω με ζορι στα 11200...λενε οτι η αποσταση μου απο το dslam τις περιοχης ειναι σχεδον 2 χιλιομετρα για την ακριβεια 1,8 καπου εκει...Εσεις τι λετε μπορω να απαιτησω να το πανε 9 και να παιζει και η τηλεοραση κανονικα γιατι καποια κολληματα σπανια μεν τα κανει που και που δευτερολεπτων...

Σε έχουν σε 10; κάτσε να τους πάρω τηλέφωνο εμένα με έχουν αφήσει στο 12 - 13 :p

Με λίγα λόγια είσαι πολύ καλά το φυσιολογικό είναι 14 για το iptv

jimel
13-02-11, 13:35
φιλε μου με εχουν σε δεκα αλλα με τα χιλια ζορια πραγματοποιησαν την αλλαγη δεν καταλαβαιναν τιποτα απολυτως και δεν γινεται να το κανουμε......και αν το κανουμε αυτο μετα θα εχετε προβλημα με την τηλεοραση και δεν θα παιζει καλα.....σε τι ταχυτητα κλειδωνεις φιλε μου?

soccermania
13-02-11, 14:01
Μεταδόσεις Κυριακής:
13:30 ΠΑΛΕΡΜΟ-ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ (Α' Ιταλίας)
14:00 ΑΡΜΙΝΙΑ ΜΠΙΛΕΦΕΛΝΤ - ΜΠΟΧΟΥΜ (Β' Γερμανίας)
16:00 ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ - ΜΠΟΛΟΝΙΑ (Α' Ιταλίας)
16:30 ΚΟΛΩΝΙΑ - ΜΑΪΝΤΖ (Α' Γερμανίας)
18:00 ΡΕΑΛ ΣΟΣΙΕΔΑΔ - ΟΣΑΣΟΥΝΑ (Α' Ισπανίας)
18:30 ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ- ΑΝΝΟΒΕΡΟ (Α' Γερμανίας)
20:00 ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΛΑ ΚΟΡΟΥΝΙΑ - ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ (Α' Ισπανίας)
21:45 ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ - ΙΝΤΕΡ (Α' Ιταλίας)

sdikr
13-02-11, 17:36
φιλε μου με εχουν σε δεκα αλλα με τα χιλια ζορια πραγματοποιησαν την αλλαγη δεν καταλαβαιναν τιποτα απολυτως και δεν γινεται να το κανουμε......και αν το κανουμε αυτο μετα θα εχετε προβλημα με την τηλεοραση και δεν θα παιζει καλα.....σε τι ταχυτητα κλειδωνεις φιλε μου?

Συνήθως στα 10 με 11 με snr 11,5 - 12,5, αν θέλω κάτι παραπάνω πειράζω το snr

Rebel Scum
14-02-11, 02:38
Αυτή τη στιγμή που γράφω το tv παίζει κανονικά με ελάχιστα σπασίματα με SNR 6.5 (πειραγμένο με dmt) έχοντας κρατήσει συγχρονισμό εδώ και εβδομάδες.

soccermania
14-02-11, 18:14
Μεταδόσεις Δευτέρας:
17:15 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΕΚ (βόλευ γυναικών από το sport+)
19:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Β' Εθνική)
21:15 ΑΟΥΕ - ΜΟΝΑΧΟ 1860 (Β' Γερμανίας)
21:45 ΝΟΒΑΡΑ - ΤΟΡΙΝΟ (Β' Ιταλίας)
22:00 ΜΑΓΙΟΡΚΑ - ΑΘΛΕΤΙΚ ΜΠΙΛΜΠΑΟ (Α' Ισπανίας)

zillakarpen
15-02-11, 12:08
Παιδιά καλημέρα .Επειδή ήθελα να κάνω αλλαγή σήμερα στον εξοπλισμό και να τον τοποθετήσω σε άλλο δωμάτιο αντιμετώπισσα το εξής πρόβλημα.
Έχω συνδέσει το πρώτο homeplug με την STB του ρούτερ.Στο δωμάτιο που θα είναι ο αποκωδικοποιητής έχω συνδέσει το δεύτερο και έχω και ένα τρίτο για ιντερνετ απευθείας με καλώδιο γαι να μην δουλεύω ασύρματα.Όμως έτσι δουλεύει μεν η τηλεόραση αλλά δεν έχω ιντερνετ.Αλλάζοντας τη συνδεσμολογία έχω ιντερνετ αλλά όχι τηλεόραση .
Στη δεύτερη περίπτωση συνδέω το homeplug με θύρα του ρούτερ εκτός STB.Υπάρχει λύση σε αυτή την περίπτωση?Αν αγοράσω για παράδειγμα ενα homeplug με 2 θύρες ethernet έτσι ώστε σε αυτό να συνδέσω την STB του ρούτερ και στην άλλη ένα ακόμη σε μια άλλη θύρα για ιντερνετ θα μπορεί να γίνετε παιχνίδι?

jimel
15-02-11, 13:08
Καλημερα φιλε μου για πες μου τα homeplugs που εχεις τοποθετησει για να βλεπεις tv ειναι του οτε η καποια αλλη μαρκα τις αρεσκειας σου,και πως συμπεριφερεται η tv με homeplugs?σε ρωταω γιατι εγω εχω ενα ethernet καλωδιο περιπου 10 μετρων αν και δεν ειναι τοσο μεγαλη η αποσταση αλλα ετυχε να μου δωσουν μεγαλο καλωδιο με αποτελεσμα να κανει κατι μικρα σπασιματακια μερικες στιγμες,και τεχνικος του οτε μου ειπε να δοκιμασω τα homeplugs..

sdikr
15-02-11, 13:14
Παιδιά καλημέρα .Επειδή ήθελα να κάνω αλλαγή σήμερα στον εξοπλισμό και να τον τοποθετήσω σε άλλο δωμάτιο αντιμετώπισσα το εξής πρόβλημα.
Έχω συνδέσει το πρώτο homeplug με την STB του ρούτερ.Στο δωμάτιο που θα είναι ο αποκωδικοποιητής έχω συνδέσει το δεύτερο και έχω και ένα τρίτο για ιντερνετ απευθείας με καλώδιο γαι να μην δουλεύω ασύρματα.Όμως έτσι δουλεύει μεν η τηλεόραση αλλά δεν έχω ιντερνετ.Αλλάζοντας τη συνδεσμολογία έχω ιντερνετ αλλά όχι τηλεόραση .
Στη δεύτερη περίπτωση συνδέω το homeplug με θύρα του ρούτερ εκτός STB.Υπάρχει λύση σε αυτή την περίπτωση?Αν αγοράσω για παράδειγμα ενα homeplug με 2 θύρες ethernet έτσι ώστε σε αυτό να συνδέσω την STB του ρούτερ και στην άλλη ένα ακόμη σε μια άλλη θύρα για ιντερνετ θα μπορεί να γίνετε παιχνίδι?

Δεν μπορείς να κάνεις και πολλά, γιατί στην ουσία εσύ λαμβάνεις σήμα απο την θύρα που βάζεις το Homeplug.
Λύσεις, μπορείς να πάρεις ακόμα ενα και να έχεις 2 και 2, αλλά κοστίζει
Μπορείς ακόμα να δοκιμάσεις ανάλογα με το ρουτερ να αλλάξεις το port mapping ώστε να στέλνει και internet και stb απο όλες τις θύρες (αυτό είναι δυστυχώς ανάλογα το ρουτερ)

vgk
15-02-11, 13:22
Εγώ έχω homeplug της Crypto (Powernet 200 - 200mbps) και παίζουν μια χαρά.
Από Router STB σε 4 port switch και από εκεί σε homeplug και στο άλλο δωμάτιο homeplug στον δέκτη και σε άλλο δωμάτιο άλλο homeplug για το Η/Υ και παίζουν όλα.:oneup:

harris78
15-02-11, 15:10
Εγώ έχω homeplug της Crypto (Powernet 200 - 200mbps) και παίζουν μια χαρά.
Από Router STB σε 4 port switch και από εκεί σε homeplug και στο άλλο δωμάτιο homeplug στον δέκτη και σε άλλο δωμάτιο άλλο homeplug για το Η/Υ και παίζουν όλα.:oneup:

Τι ρουτερ χρησιμοποιείς που προφανώς στέλνεις ιντερνετ+STB μαζί σε όλες τις πόρτες?
Εγώ με 585v7 thomson δεν τα έχω καταφέρει... Έστειλα και μερικα pm σε φίλους εδώ πέρα που μάλλον το είχαν κάνει αλλά ίσως επειδή τα θέματα αυτά ήταν παλιά κανένας δεν απάντησε. Επίσης η λύση 4 homeplugs άνα 2 να στέλνουν ιντερνετ και iptv σε δοκιμή που έκανα έριχνε αρκετά την ταχύτητα. Τέλος τα homeplugs του ΟΤΕ δουλεύουν σταθερά μεν αλλά είναι με τις μικρότερες ταχύτητες σε σχέση με άλλες μάρκες που έχω δοκιμάσει και επηρεάζονται ιδιαίτερα από τον θόρυβο της ηλεκτρικής γραμμής (πχ λάμπες φθορισμού). Φυσικά είναι και τα πιο φτηνά και για IPTV αρκούν, για μεταφορά όμως Ιντερνετ και HD θα πήγαινα σε άλλη μάρκα...

vgk
15-02-11, 16:39
Τι ρουτερ χρησιμοποιείς που προφανώς στέλνεις ιντερνετ+STB μαζί σε όλες τις πόρτες?
Εγώ με 585v7 thomson δεν τα έχω καταφέρει... Έστειλα και μερικα pm σε φίλους εδώ πέρα που μάλλον το είχαν κάνει αλλά ίσως επειδή τα θέματα αυτά ήταν παλιά κανένας δεν απάντησε. Επίσης η λύση 4 homeplugs άνα 2 να στέλνουν ιντερνετ και iptv σε δοκιμή που έκανα έριχνε αρκετά την ταχύτητα. Τέλος τα homeplugs του ΟΤΕ δουλεύουν σταθερά μεν αλλά είναι με τις μικρότερες ταχύτητες σε σχέση με άλλες μάρκες που έχω δοκιμάσει και επηρεάζονται ιδιαίτερα από τον θόρυβο της ηλεκτρικής γραμμής (πχ λάμπες φθορισμού). Φυσικά είναι και τα πιο φτηνά και για IPTV αρκούν, για μεταφορά όμως Ιντερνετ και HD θα πήγαινα σε άλλη μάρκα...
Και εγώ τον ίδιο έχω και το έκανα όπως το περιγράφω.
Από router (ένα καλώδιο από το stb και ένα άλλο από την θήρα 1) από εκεί στο switch και από αυτό στο homeplug. Και ένα home plug σε κάθε δωμάτιο...και είναι καλά. Βέβαια δεν είπα ότι δεν έχω κωλύματα στη tv αλλά τι internet είναι ΟΚ:oneup:
ps: τα home plug να είναι 200mbps τα μικρότερα 85 έχουν πρόβλημα και πάρα πολλά κωλύματα.

zillakarpen
15-02-11, 18:44
Και εγώ τον ίδιο έχω και το έκανα όπως το περιγράφω.
Από router (ένα καλώδιο από το stb και ένα άλλο από την θήρα 1) από εκεί στο switch και από αυτό στο homeplug. Και ένα home plug σε κάθε δωμάτιο...και είναι καλά. Βέβαια δεν είπα ότι δεν έχω κωλύματα στη tv αλλά τι internet είναι ΟΚ:oneup:
ps: τα home plug να είναι 200mbps τα μικρότερα 85 έχουν πρόβλημα και πάρα πολλά κωλύματα.
Συγνώμη ρε συ για την επανάληψη αλά για να το καταλάβω σωστά για την περίπτωσή μου πρέπει να κάνω τα εξής

Πάνω σε ένα switch συνδέω 2 καλώδια ethernet τα οποία το ένα έρχετε απο την STB θύρα και το άλλο από κάποια άλλη του ρούτερ.Απο το switch φεύγει ένα τρίτο το οποίο πάει στο Homeplug.Μετά απο αύτό στο δεύτερο homeplug που θα είναι το TV θα παίζει μια χαρά αλλά και στο τρίτο σε άλλο δωμάτιο θα υπάρχει και Ιντερνετ?

stedes
15-02-11, 20:05
http://avclub.gr/forum/attachment.php?attachmentid=63934&d=1297784451 http://avclub.gr/forum/attachment.php?attachmentid=63936&d=1297784451http://avclub.gr/forum/attachment.php?attachmentid=63936&d=1297784451 http://avclub.gr/forum/attachment.php?attachmentid=63934&d=1297784451 http://avclub.gr/forum/attachment.php?attachmentid=63936&d=1297784451 http://avclub.gr/forum/attachment.php?attachmentid=63937&d=1297784451http://avclub.gr/forum/attachment.php?attachmentid=63938&d=1297784451 ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΟ

silegav
15-02-11, 22:17
Που είναι ρε μάστορα; Να ανοίξω πόρτα να μη χτυπήσει;;;; :) :p :rofl:

soccermania
16-02-11, 13:01
Μεταδόσεις Τετάρτης:
19:00 ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (βόλευ γυναικών από το sport+)
19:30 ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ - ΙΝΤΕΡ (Α' Ιταλίας)
19:30 ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ - ΤΖΕΝΟΑ (Α' Ιταλίας)
19:45 ΑΜΒΟΥΡΓΟ - ΣΑΙΝΤ ΠΑΟΥΛΙ (Α' Γερμανίας)
00:00 ΜΠΑΝΓΚΟΥ - ΠΟΡΤΟΥΓΚΕΖΑ (κύπελλο Βραζιλίας)
02:00 ΚΡΟΥΖΕΪΡΟ(Βραζ.) - ΕΣΤΟΥΔΙΑΝΤΕΣ(Αργεντ.) (copa libertadores)
02:00 ΤΡΕΖΕ - ΣΑΟ ΠΑΟΛΟ (κύπελλο Βραζιλίας)

soccermania
18-02-11, 11:31
Μεταδόσεις Παρασκευής:
19:00 ΜΟΝΑΧΟ 1860 - ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ (Β' Γερμανίας)
20:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - Ν.Ε.ΠΑΤΡΩΝ (πόλο γυναικών από το sport+)
21:30 ΝΥΡΕΜΒΕΡΓΗ - ΑΙΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ (Α' Γερμανίας)
21:45 ΓΚΡΟΣΕΤΟ - ΕΜΠΟΛΙ (Β' Ιταλίας)

fourtounas
18-02-11, 21:33
καλησπέρα παιδιά έχω τον πιρέλι αυτός επάνω έχει 2 θύρες usb υπάρχει περιπτώσει να μου διαβάζει στικακι για να βλέπω καμια ταινία??

lukopoulaki
19-02-11, 00:44
καλησπέρα παιδιά έχω τον πιρέλι αυτός επάνω έχει 2 θύρες usb υπάρχει περιπτώσει να μου διαβάζει στικακι για να βλέπω καμια ταινία??

Ότι και αν συνδέσεις δεν θα το δει ο Pirelli,οι usb θύρες είναι απενεργοποιημένες.

fourtounas
19-02-11, 01:14
Ότι και αν συνδέσεις δεν θα το δει ο Pirelli,οι usb θύρες είναι απενεργοποιημένες.

μπορώ να κάνω κάτι για να τις δει??

soccermania
19-02-11, 15:04
Μεταδόσεις Σαββάτου:
14:00 ΝΤΟΥΙΣΜΠΟΥΡΓΚ - ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ (Β' Γερμανίας)
15:00 ΔΟΥΚΑΣ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (χάντμπολ από το sport+)
16:00 ΑΛΜΠΙΝΟΛΕΦΕ - ΠΑΝΤΟΒΑ (Β' Ιταλίας)
16:30 ΜΠΟΡΟΥΣΙΑ ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ - ΣΑΙΝΤ ΠΑΟΥΛΙ (Α' Γερμανίας)
17:15 ΤΣΕΛΣΙ - ΕΒΕΡΤΟΝ (κύπελλο Αγγλίας live delay από το sport+)
19:00 ΒΑΛΕΝΘΙΑ - ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΧΙΧΟΝ (Α' Ισπανίας)
19:00 ΜΠΟΛΟΝΙΑ - ΠΑΛΕΡΜΟ (Α' Ιταλίας)
19:30 ΜΑΪΝΤΖ - ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ (Α' Γερμανίας)
21:00 ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΛΕΒΑΝΤΕ (Α' Ισπανίας)
21:30 ΜΠΕΡΓΚΑΜΟ - ΚΟΝΕΛΙΑΝΟ (βόλευ Ιταλίας από το eurosport2)
21:45 ΙΝΤΕΡ - ΚΑΛΙΑΡΙ (Α' Ιταλίας)

soccermania
20-02-11, 12:58
Μεταδόσεις Κυριακής:
13:30 ΛΕΤΣΕ - ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ (Α' Ιταλίας)
14:30 ΑΟΥΕ - ΑΡΜΙΝΙΑ ΜΠΙΛΕΦΕΛΝΤ (Β' Γερμανίας)
16:00 ΚΙΕΒΟ ΒΕΡΟΝΑ - ΜΙΛΑΝ (Α' Ιταλίας)
16:30 ΜΠΑΓΕΡΝ ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ - ΣΤΟΥΤΓΑΡΔΗ (Α' Γερμανίας)
17:00 ΦΟΥΛΑΜ - ΜΠΟΛΤΟΝ (κύπελλο Αγγλίας από το sport+)
18:00 ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ - ΜΑΛΑΓΑ (Α' Ισπανίας)
18:00 ΤΖΕΝΟΑ - ΡΟΜΑ (Α' Ιταλίας)
18:30 ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ - ΣΑΛΚΕ (Α' Γερμανίας)
20:00 ΣΕΒΙΛΛΗ - ΧΕΡΚΟΥΛΕΣ ΑΛΙΚΑΝΤΕ (Α' Ισπανίας)
21:45 ΝΑΠΟΛΙ - ΚΑΤΑΝΙΑ (Α' Ιταλίας)
22:00 ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΑΘΛΕΤΙΚ ΜΠΙΛΜΠΑΟ (Α' Ισπανίας)

silegav
20-02-11, 14:23
μπορώ να κάνω κάτι για να τις δει??
Δε ξέρω αν παίζει κάνα firmware σπασμένο, αν κι εγώ δε θα το πείραζα. Καλύτερα πάρε μεγάλη οθόνη και παίχτο κανονικά στο pc :)

soccermania
21-02-11, 13:57
Μεταδόσεις Δευτέρας:
15:00 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Β' Εθνική)
21:15 ΧΕΡΤΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ - ΕΝΕΡΓΚΙ ΚΟΤΜΠΟΥΣ (Β' Γερμανίας)
21:45 ΒΑΡΕΖΕ - ΦΡΟΖΙΝΟΝΕ (Β' Ιταλίας)
22:00 ΡΕΑΛ ΣΟΣΙΕΔΑΔ - ΜΑΓΙΟΡΚΑ (Α' Ισπανίας)
22:00 ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ - ΜΠΑΡΝΛΕΪ (κύπελλο Αγγλίας από το sport+)

soccermania
21-02-11, 22:15
OTE: Έρχεται η δορυφορική τηλεόραση
Mε γοργούς ρυθμούς συνεχίζεται η προετοιμασία του ΟΤΕ για την εκπομπή της δορυφορικής τηλεόρασης. Οι δοκιμές μετάδοσης συμβατικού και HD περιεχομένου συνεχίζονται και η προσπάθεια επικεντρώνεται η εμπορική λειτουργία να ξεκινήσει όχι μόνο γρήγορα αλλά και με καλές προϋποθέσεις. Η ΟΤΕ TV θα στηρίζεται στην υποδομή της Hellas Sat, και σύμφωνα με τη 15ετή άδεια που έχει πάρει ο ΟΤΕ ο επιτρεπόμενος συνολικός χρόνος παροχής τηλεοπτικών υπηρεσιών ορίζεται καθημερινά σε χίλιες τριακόσιες ενενήντα δύο ώρες. Παρότι ακόμη δεν υπάρχουν νέα αναφορικά με το περιεχόμενο που θα προσφέρει η ΟΤΕ ΤV, αναμένεται ότι τη... μαγιά θα αποτελέσουν οι συνεργασίες που έχουν συναφθεί στο πλαίσιο του Conn-x TV. Το μόνο σίγουρο είναι ότι πρόκειται για μια περίοδο που χαρακτηρίζεται μάλλον δύσκολη για τέτοια εγχειρήματα, ωστόσο στο τηλεοπτικό project δίνεται ιδιαίτερη σημασία από τον ΟΤΕ γιατί θεωρείται ότι μπορεί να έχει θετική συμβολή στην ενίσχυσή του σε επίπεδο προϊόντων. (euro2day.gr)

Serafeim Karakostas
21-02-11, 22:17
Αυτό το "με γοργούς ρυθμούς" βαρέθηκα να το διαβάζω...

darax
21-02-11, 22:37
Άντε να δούμε τι θα δούμε ....!!!!

singara
22-02-11, 15:49
OTE: Έρχεται η δορυφορική τηλεόραση
Mε γοργούς ρυθμούς συνεχίζεται η προετοιμασία του ΟΤΕ για την εκπομπή της δορυφορικής τηλεόρασης. Οι δοκιμές μετάδοσης συμβατικού και HD περιεχομένου συνεχίζονται και η προσπάθεια επικεντρώνεται η εμπορική λειτουργία να ξεκινήσει όχι μόνο γρήγορα αλλά και με καλές προϋποθέσεις. Η ΟΤΕ TV θα στηρίζεται στην υποδομή της Hellas Sat, και σύμφωνα με τη 15ετή άδεια που έχει πάρει ο ΟΤΕ ο επιτρεπόμενος συνολικός χρόνος παροχής τηλεοπτικών υπηρεσιών ορίζεται καθημερινά σε χίλιες τριακόσιες ενενήντα δύο ώρες. Παρότι ακόμη δεν υπάρχουν νέα αναφορικά με το περιεχόμενο που θα προσφέρει η ΟΤΕ ΤV, αναμένεται ότι τη... μαγιά θα αποτελέσουν οι συνεργασίες που έχουν συναφθεί στο πλαίσιο του Conn-x TV. Το μόνο σίγουρο είναι ότι πρόκειται για μια περίοδο που χαρακτηρίζεται μάλλον δύσκολη για τέτοια εγχειρήματα, ωστόσο στο τηλεοπτικό project δίνεται ιδιαίτερη σημασία από τον ΟΤΕ γιατί θεωρείται ότι μπορεί να έχει θετική συμβολή στην ενίσχυσή του σε επίπεδο προϊόντων. (euro2day.gr)

δηλαδή τι εχει συμπεριλάβει ο οτε στο πακετο και λεει την (μαγια)
εγω αμα δεν δω καναλια σαν το nova cinema δηλαδη να παιζει ταινιες τσαμπα ολο το 24 ωρο δεν ψηνομαι αν ειναι παλι να δίνουμε 2 ευρω για το back in the futere κτλ
άστο καλύτερα..(οπου ακους πολλα κερασια κρατα μικρο καλαθι )

soccermania
23-02-11, 18:45
Μεταδόσεις Τετάρτης:
19:30 ΜΠΟΛΟΝΙΑ - ΡΟΜΑ (Α' Ιταλίας)
00:30 ΡΙΒΕΡ ΠΛΕΪΤ - ΜΠΟΤΑΦΟΓΚΟ (κύπελλο Βραζιλίας)
02:50 ΦΛΟΥΜΙΝΕΝΣΕ(Βραζ.) - ΝΑΣΙΟΝΑΛ(Ουρουγ.) κόπα λιμπερταδόρες
02:50ΚΟΜΕΡΣΙΑΛ - ΠΑΛΜΕΪΡΑΣ (κύπελλο Βραζιλίας)

maik
23-02-11, 19:53
δηλαδή τι εχει συμπεριλάβει ο οτε στο πακετο και λεει την (μαγια)
εγω αμα δεν δω καναλια σαν το nova cinema δηλαδη να παιζει ταινιες τσαμπα ολο το 24 ωρο δεν ψηνομαι αν ειναι παλι να δίνουμε 2 ευρω για το back in the futere κτλ
άστο καλύτερα..(οπου ακους πολλα κερασια κρατα μικρο καλαθι )

Ρε φιλαρακι, και μεις αγαπησαμε αλλα δεν καναμε ετσι.
Μας τι ειπες μια δυο πεντε δεκαπεντε εκατονδεκαπεντε φορες. Φτανει πια.

kater
23-02-11, 20:03
Καλησπέρα σε όλους,
Ήθελα να ρωτήσω μήπως και κάποιος άλλος (εκτός από εμένα) αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα με το on-demand περιεχόμενο του ConnX-TV.
Εδώ και δυο μέρες το Tilgin κολάει στο 301, κατόπιν βγάζει ένα μήνυμα σφάλματος (unable to connect to content carousel), εν συνεχεία μπουτάρει κανονικά, βλέπω κανονικά το τρέχον πρόγραμμα, αλλά δεν μπορώ να δω τίποτα από το FilmClub (έχω ήδη δηλώσει στον ΟΤΕ ότι θέλω να το έχω). Για το FilmExpress δεν δοκίμασα για να μην πληρώνω τσάμπα την ταινία χωρίς να μπορώ να την δω.
Σημειωτέον δε ότι δοκίμασα όλα τα boot-reboot.....:down:
Το έδωσα ως βλάβη και με ενημέρωσαν ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου σε 48 ώρες.
Μήπως είχε λοιπόν κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα;;

TeoT
24-02-11, 00:14
Τελευταια εχουν προστεθει στο Filclub HD καινουργια και ωραια θεματα .

Rebel Scum
24-02-11, 00:55
Μια ερώτηση για τους συνάδελφους του connxtv. Παρατήρησα στο Film Club ότι λείπουν επεισόδια από το τέλος της κάθε σεζόν.
Συγκεκριμένα αυτά που πρόσεξα είναι τα Big Bang Theory Season 1 και Dexter Season 2.
Ισχύει για όλους αυτό;

atlandis
24-02-11, 23:05
Επειδή δεν ξέρω που ακριβώς να βάλω το θέμα αυτό και έχει σχέση με το κονεξ, θα κάνω την ερώτηση μου εδώ..
Ποιο διαμορφωτή να πάρω από τους 3 παρακάτω? Για να τραβήξω σήμα του κονεξ και σε άλλα δωμάτια..
Έχουν κάποια ιδιαίτερη διαφορά στην ποιότητα? Η και τα 3 εξυπηρετούν το ίδιο καλά.
(είχα καθυστερήσει την αγορά, αλλά θα το βάλω αύριο το πρωί τηλεφωνικά..) Βγάζουν στερεοφωνικό σήμα? Γιατί κάποια μοντέλα γράφουν μονοφωνικά.. αυτά δεν γράφουν δυστυχώς..


http://www.emimikos.gr/shop/product.php?productid=20679&cat=305&page=1
http://www.emimikos.gr/shop/product.php?productid=20681&cat=305&page=1
http://www.emimikos.gr/shop/product.php?productid=20683&cat=305&page=1

Από ότι μου απάντησε ο άνθρωπος στο μαγαζί αυτό, είναι τα ίδια, απλά επιλογή διαφορετικής συχνότητας είναι.. επίσης παραθέτω και 2 διαφορετικά είδη καλώδιο που έχει, να μου πείτε ποιο από τα 2 να πάρω μαζί (αν υπάρχει κάποια διαφορά).

http://www.emimikos.gr/shop/product.php?productid=17289&cat=449&page=1

http://www.emimikos.gr/shop/product.php?productid=20088&cat=449&page=1

@ ADSLgr.com All rights reserved.