PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποιημένοι συνδρομητές conn-x tv



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90

Kerato
27-08-12, 00:54
Σημερα ειχε ταυτοχρονα Γιουβεντους-Παρμα και ΠΑο-Λεβαδιακος μαντεψτε πιο εβλεπαν οι περισσοτεροι στην καφετερια.

παο λεβαδιακος

maik
27-08-12, 01:30
παο λεβαδιακος

νομιζεις

sakels
27-08-12, 02:34
νομιζεις

σε περιεργες καφετεριες πας τοτε

Eastwood
27-08-12, 11:40
Μήπως πας εσύ σε περίεργες;

Βέβαια κανένας από τους δυο σας δεν πάει σε περίεργες καφετέριες, αρκεί να προσέξει κανείς από ποιο μέρος της Ελλάδας γράφετε. Είναι απόλυτα λογικό για τις καφετέριες που πηγαίνει ο maik να είναι σημαντικότερο πχ. το παιχνίδι για τον τελικό του κυπέλλου ΕΠΣΜ από το ντεμέκ "κλάσικο" των αιωνίων του λεκανοπεδίου.

Φυσικά το αντίστροφο ισχύει για τις καφετέριες των Αμπελοκήπων της Αθήνας. Σε κάθε μέρος του κόσμου έτσι είναι. Μπορεί η Ρεάλ Μαδρίτης να παίζει τελικό CL αλλά εκείνη την ωρα στη Βαρκελώνη θα βλέπουν τη δεύτερη ομάδα της Barca.

030366
27-08-12, 14:42
Λογικό είναι στην Θεσσαλονίκη να βλέπουν την Γιουβέντους αν εκείνη τη στιγμή δεν παίζει ο ΠΑΟΚ!

soccermania
27-08-12, 15:17
Είναι τουλάχιστον αστείο να συγκρίνουμε Ελληνικό με Ιταλικό (ή Γερμανικό ή Ισπανικό κ.ο.κ.) πρωτάθλημα.Και για να καταλάβουμε πόσους φιλάθλους χάνει κάθε χρόνο η superleague αρκεί να δείτε πως χθες η Αθλητική Κυριακή της ΝΕΤ και το Σκάι Γκολ του ΣΚΑΪ είχε μικρότερη τηλεθέαση από την επανάληψη μιας εκπομπής του Μέγκα.Επαναλαμβάνω από τη μία είχαμε τις μόνες εκπομπές για αθλητικά που έχουν μείνει για την Κυριακή το βράδυ και από την άλλη ήταν η επανάληψη κάποιας εκπομπής!!!
Σιγά-σιγά το πρωτάθλημά μας το παρακολουθούν μόνο οι φανατικοί οπαδοί.Τα διαρκείας έχουν πέσει τιμολογιακά πάρα πολύ κι έτσι για έναν φανατικό τον συμφέρει να πάρει διαρκείας (σχεδόν όλες οι ομάδες έχουν με τιμές πολύ κάτω από 150 ευρώ) από το να πληρώνει 600 και 700 ευρώ το χρόνο στη NOVA.Στην πρώτη αγωνιστική σε 7 ματς είχαμε 8 γκολ!Πείτε μου,αν δεν παίζει η ομάδα σου,ποιον αγώνα μπορείς να δεις χωρίς να σε πάρει ο ύπνος;;;
Το να δίνεις 600 και 700 το χρόνο για αυτό το κάτι σαν πρωτάθλημα που έχουμε συν το Πορτογαλικό(!!!)πιστεύω είναι υπερβολή.Το Αγγλικό αξίζει φυσικά άλλα ,όπως ανάρτησα και παραπάνω ένα δημοσίευμα, κάποια Σ/Κ αδικαιολογήτως η NOVA δεν δείχνει όλα τα ματς.Καλό που έχει chamoions league και europa league αλλά κι εκεί οι πρώτες επιλογές είναι σε ελεύθερα κανάλια(ΝΕΤ και ΑΝΤ1).
Τώρα ,όσον αφορά τον ΟΤΕ, όσο παραμένει σε αυτές τις τιμές προσωπική μου γνώμη είναι ότι αξίζει και με το παραπάνω.240 ευρώ το χρόνο για Ισπανικό(πρωτάθλημα και κύπελλο),Ιταλικό(Α' και Β'),Γερμανικό(Α' και Β'),Formula-1,MOTO-GP,NBA και πολλά άλλα ακόμη πιστεύω είναι ένα πολύ καλό πακέτο.

030366
27-08-12, 15:42
Οι αγώνες πρώτης επιλογής σε Champions League & Europa League τα οποία μεταδίδονται από την ΕΡΤ και τον ΑΝΤ1 περιλαμβάνουν αγώνες Ελληνικών ομάδων της Superleague (η οποία δεν ενδιαφέρει τους συνδρομητές του ΟΤΕ) Την ίδια ώρα μπορεί να παίζει Μάντσεστερ - Ρεάλ και να το δείχνει η Νova..

Eastwood
27-08-12, 20:01
Είναι τουλάχιστον αστείο να συγκρίνουμε Ελληνικό με Ιταλικό (ή Γερμανικό ή Ισπανικό κ.ο.κ.) πρωτάθλημα.Και για να καταλάβουμε πόσους φιλάθλους χάνει κάθε χρόνο η superleague αρκεί να δείτε πως χθες η Αθλητική Κυριακή της ΝΕΤ και το Σκάι Γκολ του ΣΚΑΪ είχε μικρότερη τηλεθέαση από την επανάληψη μιας εκπομπής του Μέγκα.Επαναλαμβάνω από τη μία είχαμε τις μόνες εκπομπές για αθλητικά που έχουν μείνει για την Κυριακή το βράδυ και από την άλλη ήταν η επανάληψη κάποιας εκπομπής!!!
Σιγά-σιγά το πρωτάθλημά μας το παρακολουθούν μόνο οι φανατικοί οπαδοί.Τα διαρκείας έχουν πέσει τιμολογιακά πάρα πολύ κι έτσι για έναν φανατικό τον συμφέρει να πάρει διαρκείας (σχεδόν όλες οι ομάδες έχουν με τιμές πολύ κάτω από 150 ευρώ) από το να πληρώνει 600 και 700 ευρώ το χρόνο στη NOVA.Στην πρώτη αγωνιστική σε 7 ματς είχαμε 8 γκολ!Πείτε μου,αν δεν παίζει η ομάδα σου,ποιον αγώνα μπορείς να δεις χωρίς να σε πάρει ο ύπνος;;;
Το να δίνεις 600 και 700 το χρόνο για αυτό το κάτι σαν πρωτάθλημα που έχουμε συν το Πορτογαλικό(!!!)πιστεύω είναι υπερβολή.Το Αγγλικό αξίζει φυσικά άλλα ,όπως ανάρτησα και παραπάνω ένα δημοσίευμα, κάποια Σ/Κ αδικαιολογήτως η NOVA δεν δείχνει όλα τα ματς.Καλό που έχει chamoions league και europa league αλλά κι εκεί οι πρώτες επιλογές είναι σε ελεύθερα κανάλια(ΝΕΤ και ΑΝΤ1).
Τώρα ,όσον αφορά τον ΟΤΕ, όσο παραμένει σε αυτές τις τιμές προσωπική μου γνώμη είναι ότι αξίζει και με το παραπάνω.240 ευρώ το χρόνο για Ισπανικό(πρωτάθλημα και κύπελλο),Ιταλικό(Α' και Β'),Γερμανικό(Α' και Β'),Formula-1,MOTO-GP,NBA και πολλά άλλα ακόμη πιστεύω είναι ένα πολύ καλό πακέτο.

Πολύ σωστά τα γράφει ο soccermania. Εγώ έχω διαρκείας για τα εντός έδρας της ομάδας μου και με το ΟΤΕ TV βλέπω και πραγματικά καλό ποδόσφαιρο. Ακόμα και ένα παιχνίδι Β' Γερμανίας είναι κατά κανόνα πιο ενδιαφέρον από ένα της Σούπερ Λιγδ.

vforvendetta85
27-08-12, 23:14
Πολύ σωστά τα γράφει ο soccermania. Εγώ έχω διαρκείας για τα εντός έδρας της ομάδας μου και με το ΟΤΕ TV βλέπω και πραγματικά καλό ποδόσφαιρο. Ακόμα και ένα παιχνίδι Β' Γερμανίας είναι κατά κανόνα πιο ενδιαφέρον από ένα της Σούπερ Λιγδ.
Συμφωνώ κι εγώ με soccermania,προσθέτοντας τα εξής :Είμαι Παναθηναικός.Επί 8 χρόνια σχεδόν κάθε Κυριακή στο γήπεδο,σε εκτός έδρας πήγαινε όπου ήταν κοντά,ξύλο έχω φάει στη Λιβαδειά,στον γ*μιστρώνα-πέταλο του γηπέδου της Φυλής και αλλού.ποτέ δεν σκέφτηκα να βάλω Nova για να βλέπω την ομάδα μου κι ας χάλαγα περισσότερα.Το γήπεδο ήταν μια ολόκληρη μυσταγωγία ....ως που έρχεται η ώρα που τα σιχαίνεσαι όλα!Όταν λέω όλα,εννοώ όλα!δεν θα αναλύσω τους λόγους.λίγο πολύ γνωστοί.Τα λέω όλα αυτά γιατί πιστεύω υπάρχουν πολλοί στην ηλικία μου που έφαγαν ή τρώνε το Ελληνικό γήπεδο(ως φίλαθλοι) με το κουτάλι και το σιχαίνονται.Και όσοι δεν το σιχαίνονται έχουν διαρκείας(όπως κάνει ο φίλος Eastwood) και βλέπουν σε HD και 3D τον αγώνα της αγαπημένης τους ομάδας.Δεν θα βαλουν Nova για να δούνε την ομάδα τους,θα βάλουν για PL,CL,EL,για τις ταινίες,ντοκυμαντερ κλπ.Και επειδή μεγάλωσα στην επαρχία,εκεί σχεδόν κανείς δεν έχει Nova ή otetv πέραν των καφενείων και καφετεριών.προτιμούν να πάνε έξω να δουν τον αγώνα με φίλους και γνωστούς,να πουν την 'μαλακία" τους και να πάνε σπίτι για ύπνο.Ας σταματήσει κάπου η καραμέλα με το θέλγητρο της Σούπερλίγκας.λίγοι είναι αυτοί που θα βάλουν λόγω αυτής και όλα τα κέντρα ψυχαγωγίας θα βάλουν για να αυξήσουν τον τζίρο.Εμείς που θέλουμε ποδοσφαιρικό πολιτισμό ας μείνουμε με την ψωροκώσταινα του Οτε και 20 ευρώ το μήνα.Οι υπόλοιποι μείνετε με την ντίβα Nova και τα 35,40,50,60,60+ ευρώ τον μήνα(ανάλογα την κλάψα και τα βρισίδια που ρίξατε στο τηλεφωνικό κέντρο).

giannis_agrinio
28-08-12, 11:47
Θα συμφωνήσω και εγω με τα παιδια παραπανω. Όποιος είδε έστω 5 λεπτά απο το χθεσινό παιχνίδι του Πανιωνιου με τον Αρη είναι βεβαιο ότι θα διαπίστωσε ότι μιλάμε για ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο πλέον. Δεν αντέχεται αυτό το πράγμα ούτε για 5 λεπτά. Πριν 1-2-3 κτλ χρόνια υπήρχαν καλοί σχετικα παιχτες απο το εξωτερικο που εδιναν και αλλοι ποιοτητα. Τωρα με παιχτες απο τα τσικο τι να δεις; Απλα παθος και τεχνικη υπο το 0. Οτι δηλαδη βλεπεις στα ερασιτεχνικα πρωταθληματα. Και καποιοι συνεχιζουν να πληρωνουν το ''τηλεοπτικο υπερθεαμα'' της Νοβα. Με 20 ευρω ειμαι πολυ ευχαριστημενος γιατι επιλεγω να βλεπω ποιοτητα σε κοστος που αρμοζει στις παρουσες οικονομικες συνθηκες. Η Νοβα ενω καθε χρονο δινει λιγοτερα χρηματα στη Σουπερ λιγδ, δεν μειωνει αντιστοιχα και τη τιμη των πακετων. Ειναι η ακριβοτερη συνδρομητικη τηλεοραση της Ευρωπης σε σχέση με το προϊόν που δινει στον καταναλωτη σε μια χωρα που στεναζει οικονομικα και παρ ολα δεν κανει τιποτα για να μειωσει τις τιμες της. Και αυτο γιατι οι πελατες της ακομα και τωρα δεν σκεφτονται ορθολογικα. Τελος, επειδη ειμαι και εγω απο επαρχια, αν και απο πολη μεγαλη, προτιμουμε να βλεπουμε εναν αγωνα με τους φιλους μου σε μια καφετερια παρα να βαλει καποιος νοβα σπιτι. Το χειροτερο όλων είναι ότι ενω η Νοβα θα επρεπε να προωθει ενα καλυτερο σε ποιοτητα πρωταθλημα με ομαδες που ειναι υγιεις, τηρουν τους νομους και φυσικα ειναι σε θεση να φερουν καλους και ποιοτικους παιχτες στο ελληνικο ποδοσφαιρο, επιλεγει απλα να θετει ορους για αμεση εναρξη του πρωταθληματος χωρις να παίρνει θέση. Ο κοσμος γενικοτερα εχει αηδιασει με ολο αυτο που συμβαινει, με τις ομαδες, με το κρατος, την ΕΠΟ κτλ που δεν εφαρμοζουν τους νομους. Και μονο τα γήπεδα που παιζουν μπαλα φετος οι ομαδες δειχνου σε τι καταντημα ειναι το ελληνικο ποδοσφαιρο. Ο αγωνιστικος χωρος του σταδιου της Βεροιας ήταν ολα τα λεφτα.....

haris23
28-08-12, 12:38
Θα συμφωνήσω και εγω με τα παιδια παραπανω. Όποιος είδε έστω 5 λεπτά απο το χθεσινό παιχνίδι του Πανιωνιου με τον Αρη είναι βεβαιο ότι θα διαπίστωσε ότι μιλάμε για ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο πλέον. Δεν αντέχεται αυτό το πράγμα ούτε για 5 λεπτά. Πριν 1-2-3 κτλ χρόνια υπήρχαν καλοί σχετικα παιχτες απο το εξωτερικο που εδιναν και αλλοι ποιοτητα. Τωρα με παιχτες απο τα τσικο τι να δεις; Απλα παθος και τεχνικη υπο το 0. Οτι δηλαδη βλεπεις στα ερασιτεχνικα πρωταθληματα. Και καποιοι συνεχιζουν να πληρωνουν το ''τηλεοπτικο υπερθεαμα'' της Νοβα. Με 20 ευρω ειμαι πολυ ευχαριστημενος γιατι επιλεγω να βλεπω ποιοτητα σε κοστος που αρμοζει στις παρουσες οικονομικες συνθηκες. Η Νοβα ενω καθε χρονο δινει λιγοτερα χρηματα στη Σουπερ λιγδ, δεν μειωνει αντιστοιχα και τη τιμη των πακετων. Ειναι η ακριβοτερη συνδρομητικη τηλεοραση της Ευρωπης σε σχέση με το προϊόν που δινει στον καταναλωτη σε μια χωρα που στεναζει οικονομικα και παρ ολα δεν κανει τιποτα για να μειωσει τις τιμες της. Και αυτο γιατι οι πελατες της ακομα και τωρα δεν σκεφτονται ορθολογικα. Τελος, επειδη ειμαι και εγω απο επαρχια, αν και απο πολη μεγαλη, προτιμουμε να βλεπουμε εναν αγωνα με τους φιλους μου σε μια καφετερια παρα να βαλει καποιος νοβα σπιτι. Το χειροτερο όλων είναι ότι ενω η Νοβα θα επρεπε να προωθει ενα καλυτερο σε ποιοτητα πρωταθλημα με ομαδες που ειναι υγιεις, τηρουν τους νομους και φυσικα ειναι σε θεση να φερουν καλους και ποιοτικους παιχτες στο ελληνικο ποδοσφαιρο, επιλεγει απλα να θετει ορους για αμεση εναρξη του πρωταθληματος χωρις να παίρνει θέση. Ο κοσμος γενικοτερα εχει αηδιασει με ολο αυτο που συμβαινει, με τις ομαδες, με το κρατος, την ΕΠΟ κτλ που δεν εφαρμοζουν τους νομους. Και μονο τα γήπεδα που παιζουν μπαλα φετος οι ομαδες δειχνου σε τι καταντημα ειναι το ελληνικο ποδοσφαιρο. Ο αγωνιστικος χωρος του σταδιου της Βεροιας ήταν ολα τα λεφτα.....

Ειμαι Άρης και πραγματικα το χθεσινο ήταν κατι παραπάνω απο έκτρωμα. Δεν μπορεις να δεις ουτε καν την σέντρα. Στο 1λεπτό δεν μπορεις παρα μην το αλλάξεις. Κανονικά θα επρεπε αφου ΔΕΝ μπορουν τελικά να διωξουν ομάδες και να κανουν πραγματική εκκαθαριση και συμμαζεμα, να πουνε ολοι καντε μεταγραφες κανονικοτατα να δουμε και λιγο μπαλα γιατι τωρα ειναι οντως ερασιτεχνικο και μη πω χειροτερο απο ερασιτεχνικο.

soccermania
03-09-12, 18:38
Και σε συμπλήρωμα των παραπάνω για το θέαμα και το ενδιαφέρον που προκαλεί στους Έλληνες η Superleague έρχεται το παρακάτω δημοσίευμα:

Σούπερ Λιγκ για... λίγους
Απογοήτευση προκαλεί και την δεύτερη αγωνιστική του φετινού πρωταθλήματος η προσέλευση του κόσμου στα γήπεδα της Σούπερ Λιγκ, αφού σε επτά παιχνίδια «κόπηκαν» συνολικά μόλις 39.795 εισιτήρια.
Λίγο η οικονομική κρίση, λίγο τα... χαράτσια που θα αρχίζουν να έρχονται το ένα μετά το άλλο τον Σεπτέμβριο, σε συνδυασμό φυσικά με την απαξίωση του ελληνικού πρωταθλήματος τα τελευταία χρόνια και όλα συνηγορούν πως η Σούπερ Λιγκ θα γίνει για μία ακόμα χρόνια ένα θέαμα για... λίγους.
Τα πρώτα δείγματα γραφής εξάλλου από το ενδιαφέρον του κόσμου, είναι χαρακτηριστικά και ενδεικτικά του τι πρόκειται να επακολουθήσει. Μπορεί τα 12.000 παραπάνω εισιτήρια που «κόπηκαν» στην 2η αγωνιστική, σε σχέση με την πρεμιέρα να δίνουν μία νότα αισιοδοξίας και πάλι όμως δεν μπορεί να είναι ευχαριστημένοι οι ιθύνοντες της διοργανώτριας και φυσικά των ίδιων των ομάδων, από την προσέλευση του κόσμου.
Στα επτά ματς που έγιναν ως τώρα για την 2η «πράξη» της Σούπερ Λιγκ (εκκρεμεί το παιχνίδι Ατρόμητος-ΠΑΟΚ), διατέθηκαν μόλις 39.795 εισιτήρια, κάτι παραπάνω δηλαδή από 5.500 κατά μέσο όρο.
Φυσικά τα... πρωτεία πήγαν στο «Γ.Καραϊσκάκης», όπου «κόπηκαν» 18.751 μαγικά χαρτάκια, ενώ το παιχνίδι του Πλατανιά με τον Πανθρακικό που βρίσκεται στον πάτο της σχετικής λίστας, παρακολούθησαν μόλις 850 φίλαθλοι! Βέβαια να σημειωθεί ότι το συγκεκριμένο ματς δεν έγινε στα Χανιά και την φυσική έδρα των νεοφώτιστων, αλλά στο Ηράκλειο (Παγκρήτιο Στάδιο).
gazzetta.gr

soccermania
04-09-12, 21:11
Η Εθνική Ελλάδος στην OTE-TV
Την Παρασκευή η ΟΤΕ TV κάνει επίσημη πρεμιέρα (γιατί ανεπίσημα είχε γίνει σε κάτι φιλικά, με τελευταίο το εκτός έδρας κόντρα στη Νορβηγία το Δεκαπενταύγουστο) στις μεταδόσεις των αγώνων της Εθνικής ομάδας. Μαζί κάνουν πρεμιέρα ορισμένα απ' τα νέα πρόσωπα (δημοσιογράφους) του πλατφόρμας του ΟΤΕ.
Έτσι, η ΟΤΕ TV θα δείξει, στις 21.30, την αναμέτρηση Λετονίας-Ελλάδας σε περιγραφή του Αλέξη Σπυρόπουλου, αλλά σημασία έχουν και οι εκπομπές, οι οποίες θα βγουν για την αναμέτρηση του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος.
Θα τις παρουσιάσει ο Γιώργος Θαναηλάκης, με σχόλια των Μιχάλη Τσόχου, Βασίλη Σαμπράκο (στην πρεμιέρα τους στην ΟΤΕ TV).
Καλεσμένος στο στούντιο θα είναι ο Αντώνης Νικοπολίδης. Θα πρέπει να τονιστεί πως ο ΣΚΑΙ παραχώρησε το μεγάλο στούντιο και την Πέμπτη θα γίνει η γενική πρόβα της εκπομπής. Χθες, δε, οι συνάδελφοι του αθλητικού είχαν και την επίσημη φωτογράφηση τους.
Το πρόγραμμα του ΟΤΕ-TV για τα προκριματικά του μουντιάλ.Αναλυτικά:
Την Παρασκευή 7/9:
21.30 Λετονία-Ελλάδα OTE sport1
21.45 Βουλγαρία-Ιταλία OTE sport3
21.45 Μολδαβία-Αγγλία OTE sport2
23.45 Λιχτενστάιν-Βοσνία Ερζεγοβίνη OTE sport3 (07.09 20.00)
23.45 Λιθουανία-Σλοβακία OTE sport2 (07.09 21.15)
Την Τρίτη 11/9
21.45 Ελλάδα-Λιθουανία OTE sport1
21.45 Βέλγιο-Κροατία OTE sport3
22.00 Βοσνία Ερζεγοβίνη-Λετονία OTE sport2
23.45 Σλοβακία-Λιχτενστάιν OTE sport3 (11.09 21.15)
00.00 Γαλλία-Λευκορωσία OTE sport2 (11.09 22.00)
sport-tv.gr

soccermania
07-09-12, 12:26
Πρωταθλητής μεταγραφών ο ΟΤΕ TV
Σημαντικές οι κινήσεις στον ΟΤΕ TV με τους Σπυρόπουλο, Σκουντή, Σαμπράκο, Τσόχο, Θαναηλάκη και Κολλίντζα να αναδεικνύουν το κανάλι σε πρωταθλητή των μεταγραφών.
Ακόμα πιο δυνατά στον τηλεοπτικό χώρο μπαίνει ο ΟΤΕ TV. Το συνδρομητικό κανάλι έκανε σημαντικές κινήσεις καθώς από φέτος θα βρίσκονται στο δυναμικό του και οι Αλέξης Σπυρόπουλος, Γιώργος Θαναηλάκης, Βασίλης Σαμπράκος, Μιχάλης Τσόχος και Τάσος Κολλίντζας για τις ποδοσφαιρικές μεταδόσεις και εκπομπές, ενώ τις διοργανώσεις μπάσκετ που φιλοξενεί ο ΟΤΕ TV θα καλύπτει ο Βασίλης Σκουντής μαζί με την υπόλοιπη μπασκετική δημοσιογραφική ομάδα.
Τα νέα μέλη της ομάδας θα ξεκινήσουν στα αθλητικά κανάλια OTE Sport του OTE TV από την Παρασκευή 7 Σεπτεμβρίου, με την κάλυψη των ζωντανών μεταδόσεων, τα αθλητικά ρεπορτάζ και τις εκπομπές, ενώ σύντομα το πρόγραμμα θα ενισχυθεί με ακόμη περισσότερες εκπομπές και περιεχόμενο για όλα τα σπορ.
Τα πάντα όλα στο ΟΤΕ TV
Ο ΟΤΕ TV εκτός από τις μεταγραφές που έχει κάνει θα δώσει σημαντικό βάρος στα μεγάλα πρωταθλήματα που έχει, καθώς εκτός από τις αναμετρήσεις θα υπάρξουν και εκπομπές. Αρχικά για την Εθνική ομάδα και την προσπάθειά της στα προκριματικά του Μουντιάλ, ενώ ως γνωστών έχει πάρει και τα δικαιώματα της Πριμέρα Ντιβιζιόν, του Καμπιονάτο, της Μπουντεσλίγκα, της Μπουντεσλίγκα 2, των αγώνων της Αργεντινής στα προκριματικά του Μουντιάλ, του Σουνταμερικάνα, του Κυπέλλου Ελλάδας, αλλά και της Football League. Επίσης βάρος θα δοθεί και στο ΝΒΑ, αλλά και το Ισπανικό πρωτάθλημα αναφορικά με το μπάσκετ.
gazzetta.gr
Και σήμερα εκτός από τα παιχνίδια της ευρωπαίκής ζώνης για το μουντιάλ δείχνει και το Αργεντινή-Παραγουάη στης 02.00 από το ΟΤΕsport1 για τη ζώνη της Νοτίου Αμερικής καθώς και το φιλικό Ν.Αφρική-Βραζιλία στης 23.45 από το ΟΤΕsport3.

georgio1908
08-09-12, 01:36
κανα νεο με τον αντενα ρε παιδια?

soccermania
10-09-12, 20:44
Ξεκίνημα Κυπέλλου Ισπανίας στην ΟTE TV, Χαλκιάς στο Καραϊσκάκης!
Με τον αγώνα ανάμεσα στη Σαμπατέλ και την Χέρκουλες που θα γίνει αύριο (11/9) και θα μεταδοθεί απ' την ΟΤΕ TV Sport 1 στις 13.00, θα ξεκινήσουν η κάλυψη άλλης μίας διοργάνωσης απ' την εν λόγω πλατφόρμα. Το Κύπελλο Ισπανίας...
Την επομένη (12/9), στις 21.00, η ΟΤΕ TV Sport 1 θα μεταδώσει το Κόρτομπα-Έλτσε και στις 23.00 η ΟΤΕ TV Sport 2 το Βιγιαρεάλ-Πονφεραντίνα.
Ο Χαλκιάς στο «Καραϊσκάκης» για ΟΤΕ TV
O Κώστας Χαλκιάς θα είναι καλεσμένος του Μιχάλη Τσόχου και του Βασίλη Σαμπράκου που θα βρίσκονται στο «Καραϊσκάκης», για το Ελλάδα-Λιθουανία που θα μεταδώσει η ΟΤΕ TV.
sport-fm.gr
[I]Πάντως την Τρίτη έχουμε πλήθος ποδοσφαιρικών αναμετρήσεων από τα κανάλια του ΟΤΕ.Αναλυτικά:
04.00 Βραζιλία - Κίνα OTE sport1 (φιλικός αγώνας,και στης 16.00 μαγν.από OTE sport2)
13.00 Σαμπαντέλ - Χέρκουλες OTE sport1 (κύπελλο Ισπανίας)
18.00 Ιορδανία - Αυστραλία Εurosport (προκριματικά mundial)
21.45 Ελλάδα-Λιθουανία OTE sport1 (προκριματικά mundial)
21.45 Βέλγιο-Κροατία OTE sport3 (προκριματικά mundial)
22.00 Βοσνία Ερζεγοβίνη-Λετονία OTE sport2 (προκριματικά mundial)
23.45 Σλοβακία-Λιχτενστάιν OTE sport3 (μαγν.προκριματικά mundial)
00.00 Γαλλία-Λευκορωσία OTE sport2 (μαγν.προκριματικά mundial)

soccermania
12-09-12, 13:50
Στο ΟΤΕ TV ο Κατσαρός
Στο ΟΤΕ TV θα συνεχίσει να εργάζεται ο Νίκος Κατσαρός! Άλλη μια μεταγραφή για το συνδρομητικό κανάλι. Τι μπλέξιμο έγινε με τον Sentra FM.
Εντύπωση προκάλεσε το γεγονός ότι στις σημερινές διαφημιστικές καταχωρήσεις του ραδιοσταθμού δεν υπήρχε η φωτογραφία και το όνομα του Νίκου Κατσαρού, όπως τις προηγούμενες ημέρες. Κι επειδή καπνός χωρίς φωτιά δεν υπάρχει, ο λόγος δεν ήταν άλλος από την μετακίνησή του στον OTE TV.
Σύμφωνα μάλιστα με όσα διέρρευσαν από το συγκρότημα Μπόμπολα, ο πολύπειρος δημοσιογράφος είχε συμφωνήσει αρχικά να συνεργαστεί με τον ραδιοφωνικό σταθμό, υπό την αίρεση ότι αν βρεθεί άλλος... προορισμός που θα τον καλύπτει επαγγελματικά τότε θα τερματιστεί άμεσα η συνεργασία. Όπως κι έγινε, καθώς προ ολίγων ημερών, ο Κατσαρός ενημέρωσε πως συμφώνησε με τον OTE TV κι έτσι δεν θα μπορεί να εργαστεί στο ραδιόφωνο του Sentra.
gazzetta.gr
Εν τω μεταξύ δύο αγώνες για το κύπελλο Ισπανίας δείχνει σήμερα η τηλεόραση του ΟΤΕ:
21:00 Κόρντομπα-Έλτσε ΟΤΕsport1
23:00 Βιγιαρεάλ - Πονφεραντίνα ΟΤΕsport2

kater
17-09-12, 17:35
H Fox International Channels (FIC), θυγατρική της News Corp. που δημιουργεί και διανέμει τηλεοπτικό και διαδικτυακό περιεχόμενο, συνεχίζει την επέκταση της στην Ευρώπη με το λανσάρισμα του FOX στην Ελλάδα, ενός καναλιού με χαρακτηριστικό το ιδιαίτερα υψηλό επίπεδο ψυχαγωγίας και έρχεται για να αντικαταστήσει το FX. ΤοFOX θα είναι διαθέσιμο από την 1η Οκτωβρίου για τους συνδρομητές της Nova και του OTE TV στην Ελλάδα, και τηςCytavision και Cablenet στην Κύπρο.
Με το λανσάρισμα αυτό, η Fox International Channels ενισχύει τη στρατηγική επέκτασης και επένδυσης της εταιρείας στη διανομή τηλεοπτικού περιεχομένου υψηλής ποιότητας σε όλες τις Ευρωπαϊκές αγορές, συμπεριλαμβανομένης της Ελλάδας και της Κύπρου. Σήμερα, η FIC διανέμει ένα μπουκέτο 28 brands καναλιών με ψυχαγωγικό και ενημερωτικό περιεχόμενο που αντιπροσωπεύει ένα από τα πιο ολοκληρωμένα τηλεοπτικά πακέτα της αγοράς, με το νεοσύστατο FOXκαι το National Geographic Channel να αποτελούν τα δυναμικά flagship brands.
Το FΟX χαρακτηρίζεται δικαιολογημένα ως το ιδανικό κανάλι για όσους αγαπάνε την τηλεόραση! Ήδη μπαίνει σε περισσότερα από 51 εκατομμύρια σπίτια σε 47 χώρες, στοχεύοντας σ’ ένα αμιγώς νεανικό κοινό, κυρίως άνδρες ηλικίας 18 – 44 ετών. Ένας βασικός λόγος της μεγάλης του επιτυχίας παγκοσμίως, βασίζεται στο μοναδικό και εκτενές πρόγραμμα, το οποίο αποτελείται από τις πιο δημοφιλείς ξένες blockbuster σειρές που έρχονται στους δέκτες σας σε πρώτη προβολή.
Ενδεικτικά, στο FOX θα κάνουν πρεμιέρα το πολυαναμενόμενο ‘Homeland’, το ‘Awake’, το ‘The Finder’, τα ήδη γνωστά και αγαπημένα στο ελληνικό κοινό ‘American Horror Story’ και ‘The Walking Dead’, ενώ βασικό χαρακτηριστικό όλων των νέων σειρών είναι πως θα προβληθούν στη ζώνη prime time που ξεκινάει στις 21:30. Επίσης, στα πλαίσια της διαφημιστικής καμπάνιας για τις νέες σειρές, το FOX μπαίνει δυναμικά και ετοιμάζει πολλές εκπλήξεις που θα αλλάξουν το σκηνικό του brand promotion με τα πρώτα augmented reality outdoor που θα προβάλουν promo του νέου καναλιού και θα προτρέπουν το κοινό να λάβει μέρος σε ειδικά διαμορφωμένη ιστοσελίδαwww.fox-greece.gr να λάβουν μέρος σε viral διαγωνισμό με μεγάλο δώρο ταξίδι για 2 στην Αυστραλία.

http://www.paron.gr/typologies/?p=22511

soccermania
19-09-12, 20:29
Πρεμιέρα Σκουντή στην ΟΤΕ TV! «Πρόβα» ΝΒΑ...
Τούτο το Σαββατοκύριακο θα γίνουν οι ημιτελικοί του ισπανικού Σούπερ Καπ μπάσκετ, καθώς και ο τελικός που θα μεταδώσει η ΟΤΕ TV Sport. Παράλληλα θα γίνει και η πρεμιέρα στις περιγραφές αγώνων μπάσκετ στον ΟΤΕ απ’ τον Βασίλη Σκουντή.
Η συγκεκριμένη διοργάνωση θα αποτελέσει κάτι σαν «πρόβα» για την ΟΤΕ TV ενόψει της έναρξης του ΝΒΑ και των μεταδόσεων του κορυφαίου Πρωταθλήματος μπάσκετ στον πλανήτη, το οποίο αρχίζει στις 30 Οκτωβρίου.
Έτσι, στις 20.00 του Σαββάτου, η ΟΤΕ TV Sport 3 θα δείξει το Μπαρτσελόνα-Βαλένθια, σε περιγραφή των Βασίλη Σκουντή, Άρη Μπάρκα, ενώ στις 22.30, το ίδιο κανάλι έχει το Σαραγόσα-Ρεάλ Μ., με περιγραφή των Ρήγα Δάρδαλη, Κυριάκου Κουρουτσαβούρη.
Οι Σκουντής, Μπάρκας, Δαρδαλης, Κουρουτσαβούρης συν τον Κώστα Κατέβα θα είναι οι πέντε που θα κάνουν τις περιγραφές του NBA.
O τελικός του ισπανικού Σούπερ Καπ θα γίνει την Κυριακή, στις 20.00, σε περιγραφή των Βασίλη Σκουντή, Ρήγα Δάρδαλη.
sport-fm.gr

- - - Updated - - -

Τους 95.000 περίπου συνδρομητές υπολογίζεται πως έχει φτάσει σήμερα αθροιστικά, η IPTV και η δορυφορική πλατφόρμα της OTE TV.
digitaltvinfo.gr

- - - Updated - - -

Εδώ η είδηση:
95.000 οι συνδρομητές της OTE TV
Τους 95.000 περίπου συνδρομητές υπολογίζεται πως έχει φτάσει σήμερα αθροιστικά, η IPTV και η δορυφορική πλατφόρμα της OTE TV. Όπως είχαμε γράψει και σε προηγούμενη αναφορά μας, οι συνδρομητές της IPTV διατηρούν μια σταθερή βάση περίπου 45.000 συνδρομητών ενώ η δορυφορική πλατφόρμα είναι αυτή που αναπτύσσεται με ταχείς ρυθμούς. Σύμφωνα με πληροφορίες, η δορυφορική πλατφόρμα τους τελευταίους μήνες καταγράφει μια δυναμική 250-300 νέων συνδρομών την ημέρα, η οποία ακόμη και στις διακοπές διατηρήθηκε σε καλά για την εποχή επίπεδα. Με την έναρξη της νέας τηλεοπτικής σεζόν και την ενδυνάμωση του προγράμματος υπάρχει η αισιοδοξία πως τα πράγματα θα κινηθούν ακόμη καλύτερα.
digitaltvinfo.gr

TeoT
25-09-12, 21:49
Γνωριζουμε ποσους αγωνες απο την Β εθνικη θα μεταδιδει καθε Σαβατοκυριακο????

vforvendetta85
25-09-12, 22:56
Γνωριζουμε ποσους αγωνες απο την Β εθνικη θα μεταδιδει καθε Σαβατοκυριακο????
Το πολύ 2 πιστεύω.Επειδή είναι εξωτερικές παραγωγές(φορτηγάκια,links κλπ.) δεν τον πολυσυμφέρει.Μόνο ότι πιστεύει πως είναι εμπορικό.Εκτός αν προσθέσει κανένα οtesport ακόμα οπότε το θέμα αλλάζει.

teodgeor
26-09-12, 09:53
Γνωριζουμε ποσους αγωνες απο την Β εθνικη θα μεταδιδει καθε Σαβατοκυριακο????

Δεν ανακοινωσε ακομη τιποτα, ακομη δεν εχουν ανακοινωθει οι ωρες των αγωνων

georgio1908
26-09-12, 18:48
Παρασκευή (28/9)
17.00: Πιερικός - Παναχαϊκή (ΟΑΚΑ - OTE TV)

Σάββατο (29/9)
16.45: Ηρακλής 1908 - Εθνικός Γαζώρου (Καυταντζόγλειο)
16.45: Πανσερραϊκός - ΑΕΛ (Δημ. Γήπεδο Σερρών)
17.00: Παναιτωλικός - Καλλονή (ΓΦΣ Παναιτωλικός - OTE TV)

Κυριακή (30/9)
16.45: Δόξα Δράμας - Καλλιθέα (Γ.Σ. Δόξα Δράμας)
16.45: Ηρακλής Ψαχνών - Νίκη Βόλου (Δημ. Στάδιο Ψαχνών)
16.45: Αναγέννηση Επανομής - Φωκικός (“Νικ. Σαράφης”)
16.45: Απόλλων Σμύρνης - Θρασύβουλος (“Γ. Καμάρας”)
16.45: Αναγέννηση Γιαννιτσών - Βύζας Μεγάρων (Δημ. Στάδιο Γιαννιτσών)
16.45: Ολυμπιακός Βόλου - Νέα Καβάλα (Πανθεσσαλικό)
ΡΕΠΟ: Εργοτέλης

geopapath23
29-09-12, 16:21
Γενικά μου κάνει μεγάλη εντύπωση που δεν θα μεταδώσει το ντέρμπυ της κατηγορίας (Λάρισα). Ειδικά οι τρελαμένοι οι Λαρισαίοι έχουν φρικάροι. Διάβασα σχετική ανακοίνωση της ΑΕΛ προχθες. Το να δείχνει 2 παιχνίδια τα οποία είναι στο λεκανοπέδιο είναι tragic. Περικοπές οκ αλλά όχι και έτσι.

bill27
30-09-12, 13:01
Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν τους δειχνει ολους ....


να μην εχει παραπονο κανενας...

αφου εχει τα δικαιωματα ας το κανει...

ισως πιστευει πως η football league δεν ειναι κερδοφορο προιον...αλλα κανει μεγαλο λαθος...

εγω ξερω συνδρομητες απο την περιοχη μου(λαρισα),που εβαλαν οτε tv (συμπεριλαμβανομενου κ εμενα)

για να βλεπουν την ομαδα τους αλλα δυστηχως δεν θα τους δειχνει ολους τους αγωνες....

με αυτη την τακτικοι θα χασει αρκετους πελατες....

κριμα

soccermania
30-09-12, 13:39
Ποιό λεκανοπέδιο ρε φίλε;Την 1η αγωνιστική έδειξε ματς από Κατερίνη και Αγρίνιο,ενώ μεθαύριο δείχνει το ντέρμπυ από την Πάτρα.Ότι θέλετε λέτε;Κι εγώ συμφωνώ ότι πρέπει να δείχνει πιο πολλούς αγώνες αλλά μην βιάζεστε θα δείξει.Εξάλλου περιμένουν να δουν αν θα μπει και η ΕΤ-3 στις μεταδόσεις.

Lapetr
30-09-12, 23:53
Ρε παιδιά νομίζετε ότι είναι έτοιμος ο ΟΤΕ να κάνει παραγωγή 2οτόσων αγώνων που έχει η football league. Ούτε τους μισούς δε θα μπορεί. Αφού ακόμα με τον εξοπλισμό και τα στούντιο του ΣΚΑΙ τρέχει.

emeliss
01-10-12, 00:28
Καμία παραγωγή δεν κάνει. Πληρώνει τρίτους για αυτό. Το ίδιο κάνουν στην συντριπτική πλειοψηφία και τα υπόλοιπα κανάλια.

adok13
01-10-12, 10:44
και με 3 αθλητικα καναλια τι να πρωτοδειξουν;.εχει τοσο μεγαλο κοστος νανοιξουνε κιαλλα αθλητικα καναλια ηθελα ναξερα;

georgio1908
01-10-12, 14:51
καμια αθλητικη εκπομπη επισης για φουτμπολ λιγκ δε θα ταν κακη ιδεα.τα γκολ κλπ κλπ

johnsruro
04-10-12, 16:42
προφανώς και δίνουν σε εξωτερικούς την παραγωγή, αλλά μια Α περισσότερη οργάνωση χρειάζεται από το απλά να αναμεταδίδεις το σήμα που στέλνει η Ισπανία. Και πως να πληρώσει τόσα συνεργεία για να καλύψει όλους αυτούς τους αγώνες? Εδώ σε θέλω μάστορα!

emeliss
04-10-12, 20:51
Ποιο πρόβλημα έχει παρουσιαστεί που δείχνει ότι χρειάζεται περισσότερη οργάνωση από την σημερινή; Που έχει φανεί ότι υπάρχει πρόβλημα πληρωμών; Ας αφήσουμε το κυνήγι φαντασμάτων.

bill27
05-10-12, 11:42
Ποιο πρόβλημα έχει παρουσιαστεί που δείχνει ότι χρειάζεται περισσότερη οργάνωση από την σημερινή; Που έχει φανεί ότι υπάρχει πρόβλημα πληρωμών; Ας αφήσουμε το κυνήγι φαντασμάτων.

το προβλημα φιλε ειναι οτι εγω και πολλοι αλλοι συνδρομητες βαλαμε οτε τιβι για να βλεπουμε την ομαδα μας αλλα δεν την δειχνει,απο την στιγμη που εχει τα δικαιωματα μπορει να δειξει ολους τους αγωνες...αλλα επιλεγει μονο 2 απο καθε αγωνιστικη.
απο την στιγμη που βαζει τριτους για τις παραγωγες των αγωνων και δεν ειναι παραγωγες του οτε,τι θελεις να υποθεσω εγω???οτι δεν θελει να δειξει τους υπολοιπους αγωνες η οτι δεν εχει λεφτα να πληρωσει τα βαν,τους σκηνοθετες,τους εικονοληπτες,τα λινκ κ.ο.κ.
μαλλον το δευτερο....αρα υπαρχει κ προβλημα οικονομικο και χρειαζεται κ περισσοτερη οργανωση,γιατι το να αναμεταδιδεις εναν αγωνα χρειαζεσαι μονο τον αθλητικογραφο να παρουσιαζει τον αγωνα,ενω για ενα live αγωνα ξερεις ποσοι πρεπει να πληρωθουνε???

emeliss
05-10-12, 11:56
Ο αγώνας είναι ένα εμπορικό προϊόν. Μπορείς λοιπόν να ρωτήσεις για την πολιτική που έχει ο πάροχος συνδρομητικής τηλεόρασης χρησιμοποιώντας την επικοινωνία στο site (http://otetv.ote.gr) του και να κάνεις τις όποιες παρατηρήσεις.

bill27
05-10-12, 12:01
μην το παιρνεις προσωπικα,αλλα εσυ ανεφερες οτι δεν υπαρχουν προβληματα οργανωσης αλλα κ πληρωμων

και απλα σου απαντησα...

emeliss
05-10-12, 12:08
Δεν είναι προσωπικό. Επιμένω ότι δεν υπάρχει οικονομικό (δεν έχει να πληρώσει) ή οργανωτικό θέμα.
Από οργάνωση απλά αναφέρω ότι ο συγκεκριμένος πάροχος χειρίζεται για χρόνια το μεγαλύτερο ποσοστό ζωντανών ροών για όλα τα κανάλια (πολύ πριν υπάρξει ote tv).
Η football league είναι ένα προϊόν με έσοδα και έξοδα. Αν δεν αξίζει να κάνεις τα απαραίτητα έξοδα τότε πετάς χρήματα στα σκουπίδια. Προσωπικά θεωρώ πως δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο να αξίζει η ζωντανή προβολή του συνόλου των αγώνων της κατηγορίας.

bill27
05-10-12, 12:23
επιτερεψε μου να μην συμφωνισω μαζι σου,
πλεον(τις περισσοτερες φορες) τα live γινονται με δορυφορικο πιατο στον δορυφορο κ μετα η εικονα πηγαινει στο καναλι
συμφωνω οτι η football league ειναι ενα προιον με εσοδα κ εξοδα αλλα σκεψου και την χασουρα που θα εχει
απο τους συνδρομητες που εβαλαν οτε tv για να βλεπουν την ομαδα τους στην football league k δεν την δειχνει...
οι ομαδες ειναι επαρχιακες και δεν μιλαμε για 5-6 συνδρομητες σε καθε πολη αλλα πολυ περισσοτερους...
αν συνεχισει με αυτη την τακτικη θα χασει πολλους συνδρομητες,ισως πιστευει οτι η football league δεν ειναι κερδοφορο προιον
αλλα κανει μεγαλο λαθος κατα τη γνωμη μου....

vforvendetta85
05-10-12, 12:51
επιτερεψε μου να μην συμφωνισω μαζι σου,
πλεον(τις περισσοτερες φορες) τα live γινονται με δορυφορικο πιατο στον δορυφορο κ μετα η εικονα πηγαινει στο καναλι
συμφωνω οτι η football league ειναι ενα προιον με εσοδα κ εξοδα αλλα σκεψου και την χασουρα που θα εχει
απο τους συνδρομητες που εβαλαν οτε tv για να βλεπουν την ομαδα τους στην football league k δεν την δειχνει...
οι ομαδες ειναι επαρχιακες και δεν μιλαμε για 5-6 συνδρομητες σε καθε πολη αλλα πολυ περισσοτερους...
αν συνεχισει με αυτη την τακτικη θα χασει πολλους συνδρομητες,ισως πιστευει οτι η football league δεν ειναι κερδοφορο προιον
αλλα κανει μεγαλο λαθος κατα τη γνωμη μου....
O Ote προφανώς πιστεύει πως δεν θα έχει όφελος από πλήρη ή μεγαλύτερη κάλυψη της Football league.Επίσης πιστεύω πως θα ήταν αδιανόητο να δείχνει τους αγώνες αυτούς και να παραμελήσει Ισπανία,Γερμανία,Ιταλία.Και εκεί είναι που θα έχανε περισσότερους συνδρομητές παρά τώρα.και μην ξεχνάς πως μπορούν και μετρούν την "τηλεθέαση" των προγραμμάτων τους.

bill27
05-10-12, 12:56
θα μπορουσε ομως να βαλει περισσοτερα καναλια ote sport και να μην παραμελησει αλλα πρωταθληματα...

soccermania
05-10-12, 13:43
Φίλε μου να μη βιάζεσαι και να μην ξεχνάς να σκέφτεσαι και αντίστροφα:Αν δεν είχε πάρει τα δικαιώματα ο ΟΤΕ δεν θα έβλεπες ούτε αυτά τα δύο ματς ανά αγωνιστική που μεταδίδει.Ας μην είμαστε πάντα αχάριστοι.Εξάλλου αναμένεται να δείχνει και η ΕΤ-3 κάποιους αγωνες.Όταν έχει κάθε Σ/Κ πάνω από 20 ζωντανούς αγώνες για Ισπανία,Ιταλία και Γερμανία είναι λογικό να κοιτάει πως θα χωρέσουν όλα στο πρόγραμμά του.Θα δείξει τις επόμενες εβδομάδες.

Lusifer_gr
05-10-12, 14:12
Επαναλήψεις θα έχει το NBA τελικά; Είναι ποτέ δυνατόν να μην βάζει επαναλήψεις σε ένα πρωτάθλημα που προβάλλεται ως επί το πλείστον τα ξημερώματα;

sakels
05-10-12, 18:31
Φίλε μου να μη βιάζεσαι και να μην ξεχνάς να σκέφτεσαι και αντίστροφα:Αν δεν είχε πάρει τα δικαιώματα ο ΟΤΕ δεν θα έβλεπες ούτε αυτά τα δύο ματς ανά αγωνιστική που μεταδίδει.Ας μην είμαστε πάντα αχάριστοι.Εξάλλου αναμένεται να δείχνει και η ΕΤ-3 κάποιους αγωνες.Όταν έχει κάθε Σ/Κ πάνω από 20 ζωντανούς αγώνες για Ισπανία,Ιταλία και Γερμανία είναι λογικό να κοιτάει πως θα χωρέσουν όλα στο πρόγραμμά του.Θα δείξει τις επόμενες εβδομάδες.

πιο παλια νομιζω τα εδειχνε ο alpha αυτα τα παιχνιδια. αρα σιγα μην πουμε και ευχαριστω στον οτετβ που τα δειχνει τωρα επι συνδρομης.

και εχει δικιο ο φιλος. να κανει εξτρα καναλί αν δεν επαρκουν. αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν θελει να πληρωνει εξωτερικες παραγωγες.

soccermania
05-10-12, 19:56
Ναι στέλνει αύριο σε Ισπανία και Ιταλία ,για τα δύο κλάσικο, αποστολές και δε μπορεί να κάνει εξωτερικές παραγωγές!Πριν λίγες ημέρες συμφώνησε με τους καλύτερους δημοσιογράφους(Σπυρόπουλο,Θαναηλάκη,Σκουντή κτλ.) αλλά κατά τ'άλλα έχει πρόβλημα!!!Αλλά για να στο θέσω και αλλιώς αν είναι να μην ξαναζήσουμε το φιάσκο του ALPHA-DIGITAL καλά κάνει και προσέχει τα έξοδα.Εσένα αν δε σου αρέσει η συνδρομή κόφ'το,εγώ πάντως μετά από 18 χρόνια στη ΝΟΒΑ λέω ευχαριστώ στον ΟΤΕ για τα αθλητικά που μου προσφέρει με 19 ευρώ το μήνα.Δεν θα παραμερίσουν Bundesliga,Campionato,Primera,Formula-1,NBA κτλ.για να δείχνουν Β' εθνική.Συν ότι η Β' φέτος έχει 20 αγωνιστικές συν τα play-off,δηλαδή ακόμη και δύο παιχνίδια να έχει μόνο ανά αγωνιστική σημαίνει θα μεταδοθούν συνολικά πάνω από 100 ματς.

bill27
05-10-12, 20:16
εσενα soccermania μπορει να μην σε ενδιαφερει η football league αλλα αλλους τους ενδιαφερει,και σου λεω οτι δεν ειναι λιγοι
τι να τους κανω εγω τους καλυτερους δημοσιογραφους αν δεν μπορει να νοικιασει 10 βανακια την αγωνιστικη και να δειχνει τους αγωνες...
και στο κατω κατω ποιες εξωτερικες παραγωγες κανει ο οτε???ολα αναμεταδοσεις ειναι,ο δημοσιογραφος στο στουντιο και σπικαρει τον αγωνα.
και μετα μου λες δεν υπαρχει προβλημα???πολυ απλα ΔΕΝ εχουν τα φραγκα για να αναμεταδοσουν ολους τους αγωνες οπως κανει η νοβα με
την σουπερ λιγκα

soccermania
05-10-12, 20:33
Από το ψευδώνυμο μου και μόνο καταλαβαίνεις ότι με ενδιαφέρει και μάλιστα παραπάνω από ότι νομίζεις.Δεν μου αρέσει όμως αυτό το αποριπτικό που έχουμε όλοι εμείς οι Έλληνες.Ας έχουμε λίγη υπομονή.Ο ΟΤΕ κάνει πολλά λάθη αλλά αν το δούμε συγκριτικά ότι έχει κάνει σε ενάμιση χρόνο οι άλλοι δεν το έχουν κάνει εδώ και δύο δεκαετίες.Για πες μου πότε έδειξε Β' εθνική η ΝΟΒΑ;Πάρε παράδειγμα σήμερα Παρασκευή ,μια καθημερινή δηλαδή..Ο ΟΤΕ έχει Bundesliga,Primera Division,Formula-1 και ΝΒΑ.Και μιλάμε για καθημερινή!Ο άλλος πάροχος(που έχει 3πλασια συνδρομή)τί δείχνει σήμερα φίλε;Καλή η κριτική αλλά μην φτάνουμε και στις υπερβολές.

haniabal
05-10-12, 20:35
Εγώ σκέφτομαι τώρα τους καταστηματάρχες της επαρχία που θα τραβάν τα μαλλιά τους που βάλανε ΟΤΕ μόνο και μόνο για να προβάλουν αγώνες της τοπικής ομάδας και πλέον θα δείχνει μόνο μερικούς αγώνες. Βλέπω ότι για να αντεπεξέλθει στα οικονομικά προβλήματα που ενδεχομένως ήρθαν από το πρωτάθλημα ισπανίας και ιταλίας κόβει από το ελληνικό προϊόν.

bill27
05-10-12, 20:44
αν το παρεις ετσι οταν οι αλλοι τριτη,τεταρτη και πεμπτη εχουν champions league και europa league,o οτε τι εχει???αλλα δεν θελω να σταθω σε αυτο,εγω δεν σου ειπα οτι εχω παραπονο απο τα πρωταθληματα που εχει ο οτε,εγω αναφερομαι αποκλειστικα για την football league (το οποιο ειναι εγχωριο προιον) και για το γεγονος οτι δειχνει μονο 2 αγωνες την αγωνιστικη.

soccermania
05-10-12, 20:47
Ας ελπίσουμε να βάλει και άλλους αγώνες.Πιστεύω μετά από συνεχή τηλέφωνα θα καταλάβουν το λάθος τους.

bill27
05-10-12, 21:03
πιο παλια νομιζω τα εδειχνε ο alpha αυτα τα παιχνιδια. αρα σιγα μην πουμε και ευχαριστω στον οτετβ που τα δειχνει τωρα επι συνδρομης.

και εχει δικιο ο φιλος. να κανει εξτρα καναλί αν δεν επαρκουν. αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν θελει να πληρωνει εξωτερικες παραγωγες.

και η ετ3 εδειχνε β εθνικη

sakels
06-10-12, 04:54
Από το ψευδώνυμο μου και μόνο καταλαβαίνεις ότι με ενδιαφέρει και μάλιστα παραπάνω από ότι νομίζεις.Δεν μου αρέσει όμως αυτό το αποριπτικό που έχουμε όλοι εμείς οι Έλληνες.Ας έχουμε λίγη υπομονή.Ο ΟΤΕ κάνει πολλά λάθη αλλά αν το δούμε συγκριτικά ότι έχει κάνει σε ενάμιση χρόνο οι άλλοι δεν το έχουν κάνει εδώ και δύο δεκαετίες.Για πες μου πότε έδειξε Β' εθνική η ΝΟΒΑ;Πάρε παράδειγμα σήμερα Παρασκευή ,μια καθημερινή δηλαδή..Ο ΟΤΕ έχει Bundesliga,Primera Division,Formula-1 και ΝΒΑ.Και μιλάμε για καθημερινή!Ο άλλος πάροχος(που έχει 3πλασια συνδρομή)τί δείχνει σήμερα φίλε;Καλή η κριτική αλλά μην φτάνουμε και στις υπερβολές.

τριτη τεταρτη και πεμπτη τι δείχνει?

επισης η τιμη του οτε 19,90 ειναι προσφορα. η κανονικη τιμη ειναι 28 ευρω. αρα ειναι μιση και οχι 1/3 της νοβα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.