PDA

Επιστροφή στο Forum : Σοβαρο Προβλημα!! Διέγραψα partition;



k0nan
08-10-08, 21:11
καλησπερα, λοιπον εκανα βοοτ με το cd τον windows και εσβησα εναν σκληρο που δεν χριαζομουν ολα καλα εως εκει,αλλα μετα μολις πηγε να κανει βοοτ απο τον σκληρο που εχω τα windows μου εβγαζε κατι αλλαμπουρδεζικα γραμματα μια σειρα ηταν,μπηκα στο βιος να δω την σειρα του βοοτ ολα ηταν οπως και πριν,μολις εκανε ρεσταρτ σταματαγε στην αρχη αρχη που δειχνει τους σκηρους, την ραμ , τον cpu και δεν πηγενε παρακατο . τι εχει γινει θελω επηγοντος βοηθεια!!!:(

crypter
08-10-08, 21:15
τι εννοεις εσβησες εναν σκληρο; ποιον σκληρο;
αυτον που ειχε το λειτουργικο η αλλον; του εκανες φορματ η απλα εκανες repair στην εγκατασταση των win;
Γιατι τοτε ειναι που θα αλλαζε κατι στην εγκατασταση ενω τωρα δεν θα επρεπε να σου προκαλειται προβλημα απο ενα απλο φορματ σε αλλον δισκο.

k0nan
08-10-08, 22:00
Δεν εσβησα τον σκληρο με το λειτουργικο, μπηκα μεσα εκει που σου διχνει τους σκληρους οταν πας για φορματ και πατησα στον σκληρο αυτον που ηθελα διαγραφη διαμερισματος.Αυτο εκανα μονο.

crypter
08-10-08, 22:04
τον χωρο που σου εμεινε μετα το σβησιμο του partiton τι τον εκανες; τον ενωσες με το αρχικο partition;
δοκιμασε να μπεις απο κονσολα απο το cd των xp Και να γραψεις fixboot και εντερ και μετα fixmbr και εντερ.
αν δεν αλλαξει τιποτα κανε κανονικα repair instalation με το cd των windows.

k0nan
08-10-08, 22:33
θα το δοκιμασω τορα και θα σου πω

........Auto merged post: djcool007 πρόσθεσε 4 λεπτά και 34 δευτερόλεπτα αργότερα ........

πως θα μπω στην κονσολα αφου οταν ανοιγει μενει στην αρχικη εικονα δεν προχοραει, και ξεχασα να σου πω εξαφανιστηκε το Press F2 For Bios οταν εβγαλα την μπαταρια και την ξαναεβαλα.

........Auto merged post: djcool007 πρόσθεσε 20 λεπτά και 0 δευτερόλεπτα αργότερα ........

καμοια λυση?

crypter
08-10-08, 22:46
εβγαλες και την μπαταρια; για ποιον λογο;
οταν την εβγαλες ειχες αποσυνδεσει τον υπολογιστη εκτος ρευματος, εβγαλες και ξαναεβαλες μετα την μπαταρια και μετα τον ξανασυνδεσες στο ρευμα ετσι;
μπες στο bios ειτε πατωντας F2 ειτε delete και κανε load optimized defaults, μετα ξαναπροσπαθησε το repair

k0nan
08-10-08, 22:56
εκει που μου εδιχνε το F2 για το BIOS εξαfανιστικε.

........Auto merged post: djcool007 πρόσθεσε 6 λεπτά και 41 δευτερόλεπτα αργότερα ........

να ανεβασο μια photo?

k0nan
08-10-08, 23:21
οριστε

k0nan
08-10-08, 23:22
Εκει που εχει τα κοκκινα γραμματα το ελεγε πριν κανω ολα αυτα, τορα πια εχει εξαφανηστη και μενει σε αυτη την εικονα που ανεβασα, δεν προχοραει το βοοτ.

crypter
08-10-08, 23:28
δεν αναγνωριζει σωστα τους κσληρους μου φαινεται, ξαναβγαλε την μπαταρια (εφοσον το βγαλεις απο το ρευμα) αστο για 5-10 δευτερα και μετα ξαναβαλτην και βαλτο στο ρευμα παλι. :hmm:
αν πατησεις το F11 τι επιλογες σου δινει; (μηπως επιλεξεις εκει τον δισκο)

k0nan
08-10-08, 23:34
Αν το πατησο θα πει οτι πατηθηκε το F11 για να παει, αλλα παραμενει εκει στην εικονα.Το εκανα αυτο με την μπαταρια αλλα τπτ. :(

k0nan
09-10-08, 07:55
καμοια βοηθεια?α

goku
09-10-08, 08:08
αποσύνδεσε τον ένα σκληρό, άναψε το pc σου και δεν αν συνεχίζει πέρα αυτής της οθόνης. κάνε το ίδιο και με τον άλλο δίσκο.

k0nan
09-10-08, 15:01
Λοιπον αποσυνδεσα τον σκληρο που ειχα τα windows τον sata και εβαλα μονο τον σκετο αυτον που δεν εχει τιποτα μεσα τιποτα και περναω τα windows τωρα για να δω αν ανοιξει τον sata μετα,
σε περιπτοση που εχω 2 windows stoys sklirous τι κανω σε εκεινη την περιπτοση?

crypter
09-10-08, 15:11
Λοιπον αποσυνδεσα τον σκληρο που ειχα τα windows τον sata και εβαλα μονο τον σκετο αυτον που δεν εχει τιποτα μεσα τιποτα και περναω τα windows τωρα για να δω αν ανοιξει τον sata μετα,
σε περιπτοση που εχω 2 windows stoys sklirous τι κανω σε εκεινη την περιπτοση?

διαλεγεις απλα στην αρχη ποιο θες να εκκινησει, αν και το προβλημα ωφειλεται μαλλον καπου αλλου και οχι στο partition.

k0nan
09-10-08, 15:48
φορτοσα τα windows xp στον 80gb κανονικα ανοιγει,αλλα οταν συνδεω και τον σατα 120gb σταματαει στην αρχικη οθονη,καμια λυση καικε μιπως?

tolis13
10-10-08, 11:14
μαλλον τον πηρες στο χερι το δισκο.εχεισ εγκαταστησει τους σατα drivers της mobo?

k0nan
10-10-08, 14:53
ναι.:(:(:(:(

@ ADSLgr.com All rights reserved.