PDA

Επιστροφή στο Forum : Baudtec Προβλημα με Baudtec annex



Billys_7
08-10-08, 21:38
Καλησπερα..ενας φιλος αγορασε το πακετο Otenet OnDsl Kit 2mbps κ ενω εχει συνδεσει σωστα τα καλωδια...εχει προβλημα με τον driver του modem(ειχε το sagem fast κ το πηγε πισω γιατι του εβγαζε προβλημα στο setup κ του δωσανε το Baudtec annex)..για την ακριβεια του βγαζει το εξης μην:"tc Update Plug And Play Device Error nReturn=2"..

Εχετε καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει?
Μηπως κατι παιζει με το laptop κ τα vista...?:hmm:
Ευχαριστω..

Billys_7
09-10-08, 02:19
Κανεις ρε παιδια?

enwsitis21
09-10-08, 09:04
Το baudtec μπορείς να το συνδέσεις μόνο usb;
Αν ναί, τότε αποσύνδεσε το usb καλώδιο από τον υπολογιστή και βρές το εκτελέσιμο αρχείο setup/install από τα περιεχόμενα του cd.
Στο αρχείο κάνε δεξί κλίκ και επέλεξε " εκτέλεση ώς διαχειριστής " ή " run as administrator " στα αγγλικά.
Κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης θα σου ζητήσει να συνδέσεις το usb καλώδιο, το συνδέεις, συνεχίζεται η εγκατάσταση και αφού ολοκληρωθεί επιτυχώς δημιουργείται ένα εικονίδιο access runner dsl από το οποίο συνδέεσαι με τους κωδικούς.

Billys_7
09-10-08, 13:35
Δεν ξερω αν εχει μονο usb..δεν το εχω δει απο κοντα..παιζει να εχει κ ethernet..ευχαριστω φιλε μου..θα του το πω αυτο που ειπες κ θα επανελθω..;)

Billys_7
14-10-08, 03:16
Επανερχομαι..drivers για αυτο το μοντεμ που μπορω να βρω?
Εχω ψαξει ολο το net κ δεν εχω βρει τπτ...πολυ ωραια υποστηριξη...αυτα ειναι..καπου ειχα διαβασει με το firmware κατι παιζει...:hmm:

enwsitis21
15-10-08, 19:31
Αν συνδέεται μόνο usb μπορείς να βρείς οδηγούς εδώ (http://www.conn-x.gr/page_content.asp?id=6)

@ ADSLgr.com All rights reserved.