PDA

Επιστροφή στο Forum : Καταγγελία Σύμβασης με Tellas



jimts62c
09-10-08, 15:40
Προς Υπεύθυνο/η Εξυπηρέτησης Πελατών Εταιρείας Tellas

Από τις 25/06/2008, είμαι πλήρως ενεργοποιημένος πελάτης της εταιρίας Tellas, με τα παραπάνω αναγραφόμενα στοιχεία της ταυτότητας μου. Με λύπη μου, αναγκάζομαι να προβώ σε χρήση του άρθρου 2.1 των ΓΕΝΙΚΩΝ ΟΡΩΝ ΠΑΡΟΧΗΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ , καθώς έπειτα από συνεχόμενες ενοχλήσεις μου προς το τεχνικό τμήμα της εταιρείας σας ( 13800), αυτή δεν μπορεί να μου προσφέρει την ομαλή λειτουργία του Τηλεπικοινωνιακού Δικτύου για την προσήκουσα παροχή Υπηρεσιών και αποκλειστικά με δική σας υπαιτιότητα να ζητήσω απο άλλον πάροχο υπηρεσίες σταθερής τηλεφωνίας καθόσον η τηλεφωνική μου συσκευή παραμένει νεκρή απο Παρασκευή (03/10).
Με την παρούσα επιστολή, επιθυμώ να καταγγείλω αζημίως τη σύμβαση παροχής τηλεπικοινωνιών και Internet, μεταξύ εμού και της εταιρίας Tellas.
Παρακαλώ όπως επικοινωνήσετε μαζί μου στον τηλεφωνικό αριθμό ... ή στο κινητό μου ..., για τον τρόπο με τον οποίο μπορώ να σας επιστρέψω το ασύρματο modem/router το οποίο σας ανήκει.
ΠΑΤΡΑ 09/10/2008
ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ
......................

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΠΑΡΟΥΣΗΣ ΠΡΟΣ:
1) ΕΕΤΤ
2) ΙΝΚΑ
3) Περιοδικό RAM
4) Περιοδικό PC Magazine
5) adslgr.com forum

XARAYGH
09-10-08, 16:03
εχεις ξαναστειλει μια ιδια???

geovision
09-10-08, 21:49
Προς Υπεύθυνο/η Εξυπηρέτησης Πελατών Εταιρείας Tellas

Από τις 25/06/2008, είμαι πλήρως ενεργοποιημένος πελάτης της εταιρίας Tellas, με τα παραπάνω αναγραφόμενα στοιχεία της ταυτότητας μου. Με λύπη μου, αναγκάζομαι να προβώ σε χρήση του άρθρου 2.1 των ΓΕΝΙΚΩΝ ΟΡΩΝ ΠΑΡΟΧΗΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ , καθώς έπειτα από συνεχόμενες ενοχλήσεις μου προς το τεχνικό τμήμα της εταιρείας σας ( 13800), αυτή δεν μπορεί να μου προσφέρει την ομαλή λειτουργία του Τηλεπικοινωνιακού Δικτύου για την προσήκουσα παροχή Υπηρεσιών και αποκλειστικά με δική σας υπαιτιότητα να ζητήσω απο άλλον πάροχο υπηρεσίες σταθερής τηλεφωνίας καθόσον η τηλεφωνική μου συσκευή παραμένει νεκρή απο Παρασκευή (03/10).
Με την παρούσα επιστολή, επιθυμώ να καταγγείλω αζημίως τη σύμβαση παροχής τηλεπικοινωνιών και Internet, μεταξύ εμού και της εταιρίας Tellas.
Παρακαλώ όπως επικοινωνήσετε μαζί μου στον τηλεφωνικό αριθμό ... ή στο κινητό μου ..., για τον τρόπο με τον οποίο μπορώ να σας επιστρέψω το ασύρματο modem/router το οποίο σας ανήκει.
ΠΑΤΡΑ 09/10/2008
ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ
......................

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΠΑΡΟΥΣΗΣ ΠΡΟΣ:
1) ΕΕΤΤ
2) ΙΝΚΑ
3) Περιοδικό RAM
4) Περιοδικό PC Magazine
5) adslgr.com forum


Φίλε Πάτρα που είσαι και έχεις πρόβλημα?:hmm:

jimts62c
09-10-08, 23:16
φίλε geovision σου είχα στείλει pm ζητώντας να μου πείς γενικά περί Tellas πρίν απο ένα
τετράμηνο αν θυμάμαι καλά...
Μένω κοντά στην Αγ. Βαρβάρα και μέχρι την Παρασκευή (03/10) δεν αντιμετώπιζα ιδιαίτερα
προβλήματα στην τηλεφωνία σε αντίθεση με το internet που μετά τις 20 Αυγούστου παρουσιάζονται διαρκώς προβλήματα ταχύτητας. (το D-link 624Τκλειδώνει στα 12833/609 με SNR 7 και Line Attenuation 36 ) !!!

@XARAYGH
η βασική ιδέα είναι του Evanton (υπάρχει σε άλλο topic περί Tellas)

geovision
10-10-08, 10:42
φίλε geovision σου είχα στείλει pm ζητώντας να μου πείς γενικά περί Tellas πρίν απο ένα
τετράμηνο αν θυμάμαι καλά...
Μένω κοντά στην Αγ. Βαρβάρα και μέχρι την Παρασκευή (03/10) δεν αντιμετώπιζα ιδιαίτερα
προβλήματα στην τηλεφωνία σε αντίθεση με το internet που μετά τις 20 Αυγούστου παρουσιάζονται διαρκώς προβλήματα ταχύτητας. (το D-link 624Τκλειδώνει στα 12833/609 με SNR 7 και Line Attenuation 36 ) !!!

@XARAYGH
η βασική ιδέα είναι του Evanton (υπάρχει σε άλλο topic περί Tellas)

καλημέρα,

μου φαίνεται περίεργο....δεν υπάρχει πρόβλημα τηλ αλλά και το ιντερνετ πάει καλά. Κλειδώνω μετά από 4-5 reboot βέβαια γύρω στα 18ΜΒ. Δοκίμασες άλλο router? Δοκίμασες να δεις τα καλώδια γενικά? Επειδή ανήκεις Σκαγιοπούλειο μου προκαλεί εντύπωση φίλε.

jimts62c
10-10-08, 23:27
@ geovision
Στα μέσα του Σεπτέμβρη δοκίμασα -δυστυχώς με πάνω κάτω τα ίδια αποτελέσματα- με
το USR9107 (μετατρέποντας το απο over ISDN σε over PSTN)

@ ADSLgr.com All rights reserved.