PDA

Επιστροφή στο Forum : Καταγγελία Σύμβασης με Tellas



thanasiskav
10-10-08, 20:03
Προς Υπεύθυνο/η Εξυπηρέτησης Πελατών Εταιρείας Tellas




Από τις 03/10/2008, είμαι ενεργοποιημένος πελάτης της εταιρίας Tellas, με τα παραπάνω αναγραφόμενα στοιχεία της ταυτότητας μου. Με λύπη μου, αναγκάζομαι να προβώ σε καταγγελία της σύμβασης παροχής τηλεπικοινωνιών και Internet, μεταξύ εμού και της εταιρίας Tellas καθώς μέχρι σήμερα η εταιρία σας δεν έχει εκπληρώσει τις υποχρεώσεις της που απορρέουν από την εν λόγω σύμβαση και δεν μου έχει προσφέρει υπηρεσίες Internet ενώ παρά τις συνεχόμενες ενοχλήσεις μου προς το τεχνικό τμήμα της εταιρείας σας (13800), αυτό δεν μπόρεσε σε καμιά περίπτωση να με εξυπηρετήσει και να με ενημερώσει για την αιτία της καθυστέρησης και την ημερομηνία που προβλέπεται να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία Internet, παρά το γεγονός ότι αυτά προβλέπονται από τον κανονισμό της Ε.Ε.Τ.Τ. Με αποκλειστικά δική σας υπαιτιότητα θα ζητήσω από άλλο πάροχο υπηρεσίες τηλεφωνίας και Internet καθόσον η εταιρία σας δεν μου παρέχει Internet από την Παρασκευή (03/10).

Καβάλα 10/10/2008


Κοινοποίηση προς:
1) ΕΕΤΤ
2) ΙΝΚΑ
3) adslgr.com forum

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Αυτό που ειλικρινά με εκνεύρισε ήταν ότι κανένας δεν μπορούσε να μου πει γιατί αυτή η καθυστέρηση και το ΠΟΤΕ θα έχω Internet. Αυτή ήταν και η αγωνία μου, πόσο καιρό θα μείνω χωρίς Internet αφού λόγω δουλειάς μου είναι απαραίτητο. Η διαβεβαίωση τους ήταν όταν ήθελαν να μου πουλήσουν ότι σε 24 ώρες όλα θα ήταν ένταξη. Και επειδή πρέπει να αποκτήσουμε συνείδηση καταναλωτή αφού πληρώνουμε για να έχουμε υπηρεσίες και ταυτόχρονα έχουμε και μια αξιοπρέπεια και δεν πρέπει να ανεχόμαστε την κοροϊδία, δεν θέλω να συνεργαστώ με την Tellas ακόμα και αν μου παρέχει δωρεάν πια τις υπηρεσίες.

@ ADSLgr.com All rights reserved.