PDA

Επιστροφή στο Forum : Outlook 07 + Express σε LAN



tonymar
11-10-08, 04:16
Γειά σας παιδιά,
Εχω το εξής πρόβλημα κ η βοήθειά σας θα ήταν πολύτιμη!

Εχω 2 Η/Υ σε τοπικό δίκτυο, μοιράζονται κανονικά αρχεία κ Internet. Ο πρώτος έχει Vista, και Office 2007 + Outlook'07, o δεύτερος εχει XPpro με Office 2007 χωρίς όμως Outlook, οπότε χρησιμοποιώ το Express. Και απο τα δύο outlook μπαίνω σε έναν λογαριασμό, εχουν ίδιες ρυθμίσεις.
Το πρόβλημα ειναι οτι οταν στέλνω ενα μήνυμα απο το Outlook '07, το Express στον αλλο Η/Υ δεν μου το εμφανίζει στα απεσταλμένα. Το ίδιο ισχύει κ με τα μηνύματα που στέλνω απο το Express. Δεν συγχρονίζονται δηλαδή τα απεσταλμένα, ενώ ολα τα άλλα (Εισερχόμενα κτλ) τα βλέπω και στους 2 Η/Υ.

Τι μπορώ να κάνω για να διορθωθεί αυτο το πρόβλημα?
Αν φταίει το Outlook Express υπάρχει τρόπος να αγοράσω το Outlook '07 ξεχωριστά? Δηλ μην πληρώσω κ αλλα λεφτά για ολο το πακέτο Office 07.

takisch
11-10-08, 08:03
η διαδρομή του αρχείου που αποθηκεύει τα απεσταλμένο είναι η κοινή και για τους δύο?

tonymar
11-10-08, 14:37
θα το κοιτάξω σιγουρα την Δευτερα αλλα νομίζω οτι δεν ειναι οι ιδιες, θα πρέπει να ειναι ίδιες???
Το path σιγουρα δεν θα ειναι το ιδιο, αφου ειναι διαφορετικοί Η/Υ, αλλα φαντάζομαι αναφέρεσαι στην ονομασία των φακέλων που πάνε τα απεσταλμένα. Εχω δικιο?

takisch
11-10-08, 20:34
δεν είμαι σίγουρος για τον express και το outlook αλλά εάν ο τοπικός κατάλογος στο thunderbird είναι στο ίδιο path σε υπολογιστές δικτύου σε κοινόχρηστους φακέλους τα μειλ τα βλέπουν όλοι. πχ sto pc1/c/documents/mail

@ ADSLgr.com All rights reserved.