PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορια χάνει τον συχρονισμο μερικές φόρες όταν κάνω χρήση τηλεφώνου



basilis90
11-10-08, 14:13
Γεια χαρα

Ειμαι καινουργιος χρηστης της forthnet ,συγκεκριμενα της υπηρεσιας double play και σε γενικεσ γραμμες ειμαι ικανοποιημενος...
Η υπηρεσια ενεργοποιηθηκε εντος ενος μηνα και χωρις καθυστερηση
Εχω παρατηρησει οτι οταν χρησιμοποιω το σταθερο ειτε παιρνω ειτε με καλουν καποιες φορες πεφτει το ιντερνετ...αυτο ειναι θεμα του μοντεμ ,της περιοχης ή το οτι εχω ενεργοποιησει προσφατα την υπηρεσια?

Θα ηθελα αν γινεται να με διαφωτισετε λιγο πανω σαυτο!

υγ:το μοντεμ μου ειναι το siemens sl2-141

dimfarma
11-10-08, 14:24
Κάλως ήρθες στο φόρουμ. Splitter (http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.532081) έβαλες στην γραμμή σου και ένα φίλτρο για την συσκευή του τηλεφώνου σου για να μην έχεις πρόβλημα.

basilis90
11-10-08, 15:27
ωραια ευχαριστω...λοιπον για να σιγουρευτω οτι το εκανα σωστα
εχει εισοδο στον διαχωριστη που λεγεται modem kai απο την αλλη Phone
συνδεω απο τη μια το καλωδιο που φευγει απο το μοντεμ και απο την αλλη ενα καλωδιο για απο εκει για την γραμμη τηλεφωνου

χρειαζομαι τπτ παραπανω?καποιες ρυθμισεις απο τον υπολογιστη ισως?

dimfarma
11-10-08, 15:32
Το έβαλες το φίλτρο στο μόντεμ στο Phone και μετά το καλώδιο του τηλεφώνου αν το έβαλες τότε είναι οκ

Πύρρος
11-10-08, 15:40
ωραια ευχαριστω...λοιπον για να σιγουρευτω οτι το εκανα σωστα
εχει εισοδο στον διαχωριστη που λεγεται modem kai απο την αλλη Phone
συνδεω απο τη μια το καλωδιο που φευγει απο το μοντεμ και απο την αλλη ενα καλωδιο για απο εκει για την γραμμη τηλεφωνου

χρειαζομαι τπτ παραπανω?καποιες ρυθμισεις απο τον υπολογιστη ισως?

Modem -> πάει στο modem
Phone -> πάει τηλ. συσκευή
Line -> πάει στην πριζα

basilis90
11-10-08, 15:54
wraia eyxaristw poly .
li8ike to problima mou

spsomas
12-10-08, 11:11
τι είχες κάνει τελικά?

basilis90
12-10-08, 18:39
εβαλα απλα διαχωριστη ωστε να μπορω να χω και τηλεφωνο και ιντερνετ χωρις να χω προβλημα με αποσυνδεση

@ ADSLgr.com All rights reserved.