PDA

Επιστροφή στο Forum : soundmax



rexdimos
11-10-08, 15:12
Γεια σας παιδες!!
Εχω ενα προβληματακι με την καρτα ηχου της μητρικης μου, λοιπον η μητρικη μου ειναι η asus p5q deluxe και εχει την soundMax καρτα ηχου και κοιταξτε τι γινεται, εχω vista ultimate 64bit και κατι logitech ηχεια 5.1, το προβλημα ειναι οτι η soundmax αναγνωριζει τα ηχεια ως 5.1, αλλα στον test που κανει με ενα προγραμμα το sounmax black hawk δεν εχω καθολου ηχο σε αντιθσεση με το κλασικο τεστ των vista pου εχω οποτε δεν μπορω να ξερω αν τα ηχεια μπηκαν κανονικα πανω στην καρτα ηχου η οχι ξερει καποιος κατι?

crypter
11-10-08, 20:09
αν η μουσικη παιζει απο ολα τα ηχεια τοτε δεν βλεπω τι προβλημα μπορει να εχεις, ασχετως τι βγαζει το προγραμμα της soundmax.

rexdimos
12-10-08, 11:22
μα δεν θα επρεπε να υπαρχει ηχος και μεσω του προγραμματος?ασε που εκει εχει ρυθμισεισ πχ home cinema κλπ που μου χρειαζονται για αυτο ρωτησα

maniac01
18-10-08, 15:41
Έχω ακριβώς την ίδια μητρική με εσένα φίλε μου! Όλα αυτά που θές λύνονται αν πατίσεις στο πρόγραμμα του soundmax το κουμπί "ON" που είναι σαν το power on του υπολογιστή σου ή για να το καταλάβεις αλλιώς σαν το σήμα των καταστημάτων Γερμανός :P

Πραγματικά έχω απελπιστεί και εγώ όμως με το πρόγραμμα της soundmax δεν μου αρέσει καθόλου ο ήχος που δημιουργεί. υπάρχει κάποιος που έχεις ταιριάξει τους ισοσταθμιστές ώστε έτσι να δίνει το καλύτερο ηχιτικό αποτέλεσμα?????

ardi21
18-10-08, 21:28
maniac01 οντως ο ηχος που βγαζει ειναι πολυ κακος και 'γω απογοητευτηκα σε αυτον τον τομεα.

Εδω και αρκετο καιρο χρησιμοποιω το software των srs labs (http://www.srslabs.com/) το οποιο βγαζει αρκετα καλο ηχο.

maniac01
19-10-08, 01:03
ardi21 σ'ευχαριστω. Θα το δοκιμάσω να δω αν υπάρξει βελτίωση!

@ ADSLgr.com All rights reserved.