PDA

Επιστροφή στο Forum : THOMSON TG 585 v7 ΚΑΙ CONN-X



kloklo1978
13-10-08, 11:00
Παιδια καλημερα...
Το προβλημα που αντιμετωπιζω απο την πρωτη μερα ειναι οι συνεχεις αποσυνδεσεις του μοντεμ και η αδυναμια επανασυνδεσης αυτοματα...
Το μοντεμ βρισκεται σε διπλανο δωματιο χωρις ενδιαμεσο τοιχο και συνδεεται με ενα usb stick της Netgear...
Οσες φορες συνδεθηκα σε εναν γειτονα το usb stick λειτουργησε αψογα...
Τι να κανω;Πληρωνω συνδεση και internet δεν εχω!!!θα εκτιμουσα μια καθ'ολης της υλης βοηθεια!!!ειμαι λιγο εκτος πραγματων με αυτα...:(

StaPas
13-10-08, 14:00
Προβλημα με USB μου φαίνεται. Είσαι σίγουρος οτι η θύρα σου ειναι USB 2.0;

nontasaggelis
13-10-08, 14:10
Παιδια καλημερα...
Το προβλημα που αντιμετωπιζω απο την πρωτη μερα ειναι οι συνεχεις αποσυνδεσεις του μοντεμ και η αδυναμια επανασυνδεσης αυτοματα...
Το μοντεμ βρισκεται σε διπλανο δωματιο χωρις ενδιαμεσο τοιχο και συνδεεται με ενα usb stick της Netgear...
Οσες φορες συνδεθηκα σε εναν γειτονα το usb stick λειτουργησε αψογα...
Τι να κανω;Πληρωνω συνδεση και internet δεν εχω!!!θα εκτιμουσα μια καθ'ολης της υλης βοηθεια!!!ειμαι λιγο εκτος πραγματων με αυτα...:(

Τσεκαρε αν οντως κανει αποσυνδεσεις ο ρουτερ με:
α)συνδεση με χρηση καλωδιου ethernet
β)απο το WebSelfC@re στο my.otenet.gr

hp1
28-03-11, 16:00
εδώ και 2,5 χρόνια που χρησιμοποιώ το laptop,εχω συνεχώς αυτό το πρόβλημα.χάνεται το σήμα,δεν μπορώ να συνδεθώ ασύρματα,αλλάζω συνεχώς τη θέση του router και έχω πλέον κουραστεί.θέλω τη βοήθειά σας,είτε κάποιο τηλ,είτε κάτι άλλο που θα σταματήσει το πρόβλημα της ασύρματης σύνδεσής μου.
info: THOMSON TG 585 v7 ΚΑΙ CONN-X
αναβάθμηση έχω κάνει και η σύνδεση είναι στα 2 mgps
...αυτη τη στιγμή,εχω συνδεθεί με καλώδιο ethernet ...:hmm:
ευχαριστώ,
hp1

Seitman
28-03-11, 16:09
Ρίξε μια ματιά σε αυτό (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=457299) φίλε hp1. Ίσως έτσι λυθεί το θέμα σου. :oneup:

hp1
29-03-11, 11:25
μέχρι στιγμής όλα καλά,καθώς άλλαξα τη συχνότητα στο router :oneup:
ευχαριστώ,η ταλαιπωρία μου 3 χρόνια δεν περιγραφεται :cry:

@ ADSLgr.com All rights reserved.