PDA

Επιστροφή στο Forum : Netgear Γινεται να κανω Recconect μετα απο καποια χρονικο διαστημα ?



stl04
13-10-08, 20:32
Καλησπερα σε ολους,

Εχω το modem NetGear DG834G. Επειδη καθε μα καθε βραδυ περιπου στις 02:00 με 02:15 η γραμμη μου τρελενεται ειναι φυσικό να πέφτει η ADSL συνδεση μου. Είναι σίγουρα προβλημα του ΟΤΕ, αλλα δεν λεει να το καταλαβει και μου απαντα παντα ότι δεν εντοπιζεται κανενα προβλημα. Μια φορα που σήκωσα το τηλέφωνο εκεινη την στιγμη, ακουγόταν από την γραμμή κάτι σαν το παλιό ήχο του modem εάν θυμάστε. Αυτο κραταει περιπου 1 λεπτο και μετα ολα ενταξει.

Το πρόβλημα είναι ότι το Modem ,μόλις πέφτει η γραμμή προσπαθεί άμεσος να συνδεθεί παλι με αποτελεσμα επειδή η γραμμή εκεινη την στιγμή είναι χάλια να πιάνει ταχύτητα από 7mb εως 8mb, πράγμα που δεν συμβαίνει σε όλη την άλλη διάρκεια της ημέρας. Όποτε και να κάνω restart η ταχύτητα που συγχρονίζω ειναι περίπου 11mb.

Αποτελεσμα, υπαρχει καποιος τροπος ετσι ωστε να ρυθμισω το modem, μολις πεφτει η γραμμη να προσπαθει μετα απο 2 ή 5 λεπτα ? Μεσα στην διαρκεια της ημερας ποτε δεν εχω προβλημα αποσυνδεσεων

Εχω Forthnet. Αλλα το προβλημα υπηρχε και με την OTENET που ειχα παλαιοτερα

stl04
15-10-08, 20:58
Κανεις δεν γνωριζει ? :sorry:

@ ADSLgr.com All rights reserved.