PDA

Επιστροφή στο Forum : Εξωφρενική και ανήκουστη χρέωση Tellas



famous-walker
14-10-08, 20:18
Σε γραμμή Double Play Best Price που ενεργοποιήθηκε στις 12 του Αυγούστου στα Γιάννενα, κοιτάξτε την χρέωση και την αιτιολογία. Δεν επιλέχθηκε ποτέ αυτή η υπηρεσία και η αίτηση έγινε στο κεντρικό κατάστημα της Wind στην Λάρισα στις 24 Ιουλίου. Τι μπορώ να κάνω για να διορθώσουν το λάθος τους;
Επίσης επειδή είναι ο πρώτος λογαριασμός τι θα έπρεπε να αναγράφει;

Psycho13
14-10-08, 20:46
Δεν νομιζω οτι ειναι εξωφρενικη η χρεωση...Βαλε τα παγια 2 μηνων που προπληρωνεις+τις μερες του αυγουστου που ενεργοποιηθηκες μεχρι να συμπληρωθει ο μηνας δηλαδη 19 μερες ακομα και εχεις το παγιο που πληρωνεις για 2μηνες+19 μερες...Τωρα εαν κανω καποιο λαθος ας με διορθωσουν οι υπολοιποι συμφορουμιτες...

famous-walker
14-10-08, 20:48
Ρε φίλε δεν παρέλαβε κανείς κανένα laptop αυτό είναι το θέμα και ούτε φυσικά επιλέχθηκε η συγκεκριμένη υπηρεσία. Η υπηρεσία που επιλέχθηκε ήταν η Double Play Best Price, χωρίς laptop χωρίς τίποτε. Με 22.90 τον μήνα. Με την υπηρεσία που έχει επιλεγεί η χρέωση δεν έπρεπε να ξεπερνά τα 60 ευρώ.

ermis333
14-10-08, 21:46
ΤΟ πρόβλημα που είναι, ξέρεις λάθη γίνονται, τηλεφωνάκι και είσαι κομπλέ.......

famous-walker
14-10-08, 22:28
Επειδή δεν είναι δικιά μου η γραμμή, δεν είναι στο όνομά μου, δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο εγώ, γι' αυτό έστειλα e-mail. Εάν σε 2-3 μέρες δεν απαντήσουν βλέπουμε. Ο κάτοχος της γραμμής το πρόβλημα είναι ότι δεν έχει τις απαιτούμενες γνώσεις για τα συγκεκριμένα θέματα και πρέπει να είμαι και' γω παρών.

........Auto merged post: famous-walker πρόσθεσε 35 λεπτά και 28 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Αμέσως μετά το e-mail τηλεφώνησαν και αναγνώρισαν το λάθος τους.

ermis333
14-10-08, 22:30
Επειδή δεν είναι δικιά μου η γραμμή, δεν είναι στο όνομά μου, δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο εγώ, γι' αυτό έστειλα e-mail. Εάν σε 2-3 μέρες δεν απαντήσουν βλέπουμε. Ο κάτοχος της γραμμής το πρόβλημα είναι ότι δεν έχει τις απαιτούμενες γνώσεις για τα συγκεκριμένα θέματα και πρέπει να είμαι και' γω παρών.

........Auto merged post: famous-walker πρόσθεσε 35 λεπτά και 28 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Αμέσως μετά το e-mail τηλεφώνησαν και αναγνώρισαν το λάθος τους.

Διάβασαν e-mail;;;;; OMG....Υπάρχει Θεός :rofl:

Psycho13
15-10-08, 00:37
Ρε φίλε δεν παρέλαβε κανείς κανένα laptop αυτό είναι το θέμα και ούτε φυσικά επιλέχθηκε η συγκεκριμένη υπηρεσία. Η υπηρεσία που επιλέχθηκε ήταν η Double Play Best Price, χωρίς laptop χωρίς τίποτε. Με 22.90 τον μήνα. Με την υπηρεσία που έχει επιλεγεί η χρέωση δεν έπρεπε να ξεπερνά τα 60 ευρώ.

Sorry αλλα δεν μπορω να ξερω τι εχει επιλεξει ο καθενας..Απλα προσπαθησα να δωσω μια λογικη εξηγηση..αφου παραδεχτηκαν το λαθος τους ειναι μεγαλο κατορθωμα :clap:

vaggos_fromhell
15-10-08, 16:15
Sorry αλλα δεν μπορω να ξερω τι εχει επιλεξει ο καθενας..Απλα προσπαθησα να δωσω μια λογικη εξηγηση..αφου παραδεχτηκαν το λαθος τους ειναι μεγαλο κατορθωμα :clap:

Ρε φίλε το αναφέρει ο άνθρωπος στο πρώτο πόστ τι επέλεξε...

vasiliou
15-10-08, 20:12
Παιδιά έμενα ο λογαριασμός μου φαίνεται μια χαρά διότι

κόστος ενεργοποίησης 29,5ευρο
2 μήνες που προπληρώνεις 1-09/1-10 2χ32,9=65,8 ευρό
19 μέρες του Αυγουστου 19,4 ευρό
+ τις κλίσεις 0,17 ευρό

Σύνολο 115 ευρό!

panzeruser
16-10-08, 15:24
Η καλύτερη λύση είναι να πάρεις τηλέφωνο. Έμένα μου χρώνανε το speed touch και μετά το κλείσημο έτους .Πήρα τηλέφωνο και τελικά μου αφαιρέσανε το ποσό από τον επόμενο λογαριασμό. Επειδή η γραμμή δεν είναι στο όνομα σου (όπως ανέφερες), βάλε τον κάτοχο της γραμμής να πάρει τηλέφωνο και αφού δώσει ότι στοιχεία του ζητηθούν σου δίνει το τηλέφωνο και εξηγείς εσύ. Έτσι έκανα και εγώ με γνωστούς μου που είχαν προβλήματα με την On telecoms.

@ ADSLgr.com All rights reserved.