PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με το security kit ??



lordkostas
19-10-05, 20:23
Γεια σας παιδια σημερα μου ενεργοποιηθηκε επιτελους το DSL αλλα γενικα εως τωρα εχω προβληματακια. Κολλαει το pc μου. Τα downloads που κανω ειναι πολυ αργα κτλ. Αρχη ειναι ακομη, θα βρω τι φταιει και θα τα λυσω.
Στο θεμα μας τωρα, εγκατεστησα το security kit αλλα οταν παει να κανει update (8 mb αρχειο) ειναι πολυ αργο !!! εχω τωρα μιση ωρα και ειναι ακομη στο 12%) Το κανει αυτο γενικα ή μονο σε μενα γινεται ? :(

lordkostas
19-10-05, 20:50
Απανταω μονος μου. Δεν ηταν φυσιολογικο αυτο. Τωρα κατεβαζει μια χαρα. Τι να πω δεν ξερω τι γινεται.

sdikr
19-10-05, 23:34
Μάλλον εκείνη την στιγμή έκανε automatic update to kit

power
19-10-05, 23:55
Αν σου ξανασυμβεί κάνε 2πλο κλίκ στο τριγωνάκι στο taskbar και δες το download και το upload.
Αν το upload είναι τίγκα, τότε κάτι χρησιμοποιεί τη γραμμή σου και δημιουργεί πρόβλημα και στο download.
Δοκίμασε να βάλεις και αντι-spyware (ad-aware se) και κανένα Net Limiter, μήπως δείς κάτι ύποπτο.

lordkostas
20-10-05, 00:09
Ευχαριστω για την συμβουλη σου power δεν το ηξερα αυτο. Μολις σημερα απεκτησα DSL. Εβαλα το security kit τoy ondsl kit που δινουν. Εχω και το adaware. Επισης αν ξερετε για αυτο που μου συμβαινει την τελευταια ωρα.

Μου βγαζει των windows ενα μηνυμα και μου λεει οτι το windows mesenger ή κατι τετοιο βρηκε εναν ιο και πρεπει να πατησω οκ για να με παει στην σελιδα ωστε να το διορθωσει. 99% είναι καποιο ειδος ιου οποτε δεν παταω τιποτα απλως το κλεινω. Μηπως ξέρετε ποιος ιος ειναι και πως το φτιαχνω. μου το βγαλε 8-9 φορες εως τωρα. Μου το εβγαζε και παλια που και που αλλα τωρα μου το βγαζει πολυ συχνα :(

sdikr
20-10-05, 00:11
Ευχαριστω για την συμβουλη σου power δεν το ηξερα αυτο. Μολις σημερα απεκτησα DSL. Εβαλα το security kit τoy ondsl kit που δινουν. Εχω και το adaware. Επισης αν ξερετε για αυτο που μου συμβαινει την τελευταια ωρα.

Μου βγαζει των windows ενα μηνυμα και μου λεει οτι το windows mesenger ή κατι τετοιο βρηκε εναν ιο και πρεπει να πατησω οκ για να με παει στην σελιδα ωστε να το διορθωσει. 99% είναι καποιο ειδος ιου οποτε δεν παταω τιποτα απλως το κλεινω. Μηπως ξέρετε ποιος ιος ειναι και πως το φτιαχνω. μου το βγαλε 8-9 φορες εως τωρα. Μου το εβγαζε και παλια που και που αλλα τωρα μου το βγαζει πολυ συχνα :(

Ωραιό security kit!!


πάνε και κατέβασε ενα σωστό firewall, http://smb.sygate.com

power
20-10-05, 00:16
Βάλε το Security Kit να κάνει Full system scan και κάνε ένα update στο Adaware και scan και με αυτό.

sdikr
20-10-05, 00:17
Βάλε το Security Kit να κάνει Full system scan και κάνε ένα update στο Adaware και scan και με αυτό.

το messenger έχει να κάνει με το firewall, όσα scan και να κάνει αν δεν έχει firewall είναι .,.....

lordkostas
20-10-05, 00:18
ok thx θα το κανω τωρα. :)

power
20-10-05, 01:04
Το Security Kit έχει και firewall.

Δεν χρησιμοποιώ καθόλου το msn αλλά απ'ότι έχω καταλάβει πρέπει να είναι pop up.
Δεν είμαι σίγουρος...

ermis333
20-10-05, 06:55
Ωραιό security kit!!


πάνε και κατέβασε ενα σωστό firewall, http://smb.sygate.com

ΤΟ security kit είναι πολύ καλό αφού προσφέρει τη σουήτα της F-secure Μια από της καλύτερες εταιρίες στον χώρο.....άσε που η ίδια η εταιρία είναι από της λίγες που έχει βγάλει τα προϊόντα της και στα ελληνικά (ανεξάρτητα του άν έχεις το security kit ¨η όχι).

ΕΡΜΗΣ
20-10-05, 22:12
Απανταω μονος μου. Δεν ηταν φυσιολογικο αυτο. Τωρα κατεβαζει μια χαρα. Τι να πω δεν ξερω τι γινεται.

Το συγκεκριμένο συνέβη σίγουρα λόγω update με τη μαμά εταιρία (f-secure). Αυτό που εγκαθιστάς στην αρχή είναι ένα μικρό κομμάτι της πλήρης έκδοσης. Όσο εσύ έβλεπες ότι το σύστημα σου έχει "γονατίσει" αυτό κατέβαζε βιβλιοθήκες και αντιβοιωτικά για να λειτουργεί με τις πλήρεις δυνατότητες του. Από την οτενετ μου έχει γίνει γνωστό ότι δεν πρέπει να το χρησιμοποιείς σε παράλληλη λειτουργία με άλλο πρόγραμμα προστασίας. Πρέπει να βρίσκεται στο σύστημα σου μόνο του.

WAntilles
24-10-05, 16:13
Εμπιστεύεσαι "security kit" που δίνει η ΟΤΕnet;

Συνιστώ πλήρες uninstall και μετά να πας να διαβάσεις το παρακάτω:

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=14350

EvilHawk
24-10-05, 16:20
Εμπιστεύεσαι "security kit" που δίνει η ΟΤΕnet;

Συνιστώ πλήρες uninstall και μετά να πας να διαβάσεις το παρακάτω:

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=14350
Να πάει να διαβάσει αυτό που παραθέτεις, έτσι και αλλιώς θα κερδίσει, αλλά άχρηστο το security kit μόνο και μόνο επειδή το δίνει η Otene? Αυτό είναι ο ορισμός τής γραφικότητας!

Αλφα
26-10-05, 18:29
Το συγκεκριμένο πρόγραμμα δίνεται σε συνεργασία με την f-secure. Πιστεύω ότι πρέπει να είναι αρκετά αξιόπιστο.

domen
05-11-05, 13:38
Εχω δοκιμασει πολλες σουίτες και το σεκουριτι κιτ ειναι πολυ καλο .

@ ADSLgr.com All rights reserved.