PDA

Επιστροφή στο Forum : Εκανε αναβάθμιση η HOL?



TearDrop
20-10-05, 12:07
Στη σελίδα της HOL που φαίνεται η κίνηση του δικτύου της, μέχρι πριν λίγο καιρό έλεγε :

* Med Νautilus 310 Mbps
* Athens Internet Exchange 100 Mbps

Τώρα πλέον αυτό έχει αλλάξει και αναφέρει :

* Med Νautilus 465 Mbps
* Athens Internet Exchange 100 Mbps

Εγινε αναβάθμιση με το εξωτερικό? Γιατί δεν έγινε κάποια επίσημη ανακοίνωση?

netvasilis
20-10-05, 22:43
Ε ... λογικά θα εχει προσθέσει αλλη μια διασύνδεση με το εξωτερικό ταχύτητας 150mbps.

JoeBar
21-10-05, 13:44
Καλό θα ήταν να μας διαφωτίσει κάποιος...

spotlight
22-10-05, 14:57
Αναβάθμιση; Μάλλον υποβάθμιση έκαναν.

DiM
25-10-05, 11:09
Από όσα γραφει όντως πήγε έβαλε αλλα 155mbit καμια ανακοίνωσε είδε όμως κανένας μας?. Πάντως γω διαφορες δε είδα και ειδικά στο ping ......

GregoirX23
12-11-05, 02:09
Εμενα παντως μου φαινεται οτι ξαναεκαναν κατι....Med Νautilus 620 Mbps (μπορει να με ξεγελουν και τα ματια μου βεβαια...:Χ)

Και καλα εκαναν βασικα γιατι και στα 465 Mbps διαφορα δεν ειχα προσεξει...αν και απο site ελληνικα προβλημα δεν υπηρχε,στα περισσοτερα ξενα site
το download δεν περναγε τα 25 τις περισσοτερες ωρες της μερας...
Απο εχτες παντως εγω εχω παρατηρησει διαφορα στο κατεβασμα στα περισσοτερα ξενα site τωρα χτυπαει κοφτες...κοινως σαν να βλεπω
την χολ να ξεμπουκωσε και παει οπως πριν ανετη...
Και εκτος αυτου μια απο αυτες τις 2 συνδεσεις δεν υπηρχε πιο παλια οταν ακομα το Med Νautilus ηταν στα 310 Mbps εχω την εντυπωση οτι ειναι το 2ο
Σύνδεση με: Κορωπί - 784,004 Mbps
Σύνδεση με: Κορωπί - 1192,5 Mbps *

Αληθεια ποτε ειπαμε οτι ληγουν οι συνδρομες demo;
Μηπως παιζει και αυτο που σιαξαν οι ταχυτητες...

Και γενικα να μην τα πολυλογω σαν να μειωθηκαν καπως και τα πινγκ...

johnvam
12-11-05, 09:21
H HOL πρέπει να ήταν η τελευταία εταιρεία που είχε μείνει στα 310 Mbps...

Χρειαζόταν αυτή η αναβάθμιση!

JoeBar
12-11-05, 19:58
Νομίζω οτί το τσαμπέ του ram ήταν μια πρώτης τάξεως ευκαιρία για την HOL να τσεκάρει το δίκτυο της με αυξημένη κίνηση και να κάνεις τις αναβαθμίσεις που χρειαζόταν.

Crosstalk
12-11-05, 21:18
Και οταν τελειωσουν οι 3μηνες και φυγει ο κοσμος απο το τζαμπα να δω τι θα το κανουν?!?!?!

αλλα εχουν τη δυνατοτητα απο mednautilus να αγοραζουν bandwidth για ορισμενες περιοδους! Κατι σαν προπλητωμενες συνδρομες με εημερομηνια ληξης!

JohnJ
13-11-05, 06:32
Μη μας λες τέτοια Crosstalk και μας απογοητεύεις...γιατί είχα την ελπίδα ότι θα παραμείνουν τα πράγματα έτσι όπως είναι αλλά με πολύ λιγότερους χρήστες οπότε γιατί όχι να μην ανανεώσω...

Tem
13-11-05, 06:44
Μη μας λες τέτοια Crosstalk και μας απογοητεύεις...γιατί είχα την ελπίδα ότι θα παραμείνουν τα πράγματα έτσι όπως είναι αλλά με πολύ λιγότερους χρήστες οπότε γιατί όχι να μην ανανεώσω...
Μπορεί να δώσουν και καμιά τρίμηνη ακόμα , δεν το αποκλείω , περιοδικά και εφημερίδες υπάρχουν αρκετά

poromenos
13-11-05, 11:25
ειχα στειλει μειλ σε γνωστο μου στην χολ και του ειπα οτι ειχα χαμηλη ταχυτητα με εξωτερικο.η απαντηση του ηταν οτι εκαναν{και κανουν ακομη}αναβαθμηση στις γραμες τους με εξωτερικο.και για μερικες λοιπον μερες ακομη μπορει η γραμη σας να ειναι ψιλοασταθης αλλα μετα θα φτιαξουν τα πραγματα!!

papdoux
13-11-05, 11:42
μακαρι γιατι η γραμμη μου εχει καταντησει καρδιογραφημα

NoYmErOs
14-11-05, 13:02
Και οταν τελειωσουν οι 3μηνες και φυγει ο κοσμος απο το τζαμπα να δω τι θα το κανουν?!?!?!

αλλα εχουν τη δυνατοτητα απο mednautilus να αγοραζουν bandwidth για ορισμενες περιοδους! Κατι σαν προπλητωμενες συνδρομες με εημερομηνια ληξης!

Και αγοράζουν τωρα που έχουν προβλήματα αρκετοί χρήστες της, και λήγει η προσφορά σε λίγο καιρό, κάποιοι θα την κάνουν για αλλού και όχι πριν την προσφορά (ΡΑΜ) για να προλάβουν? απλά δεν νομίζω ..

Bayern7
14-11-05, 19:12
ειχα στειλει μειλ σε γνωστο μου στην χολ και του ειπα οτι ειχα χαμηλη ταχυτητα με εξωτερικο.η απαντηση του ηταν οτι εκαναν{και κανουν ακομη}αναβαθμηση στις γραμες τους με εξωτερικο.και για μερικες λοιπον μερες ακομη μπορει η γραμη σας να ειναι ψιλοασταθης αλλα μετα θα φτιαξουν τα πραγματα!!

Σαν να σου λέει: μετά το τέλος του Γενάρη που θα τελείωσει η αναβαθμιση θα έχετε μια χαρά ταχύτητες.
Ενώ θα πρεπε να πει: μετά το τέλος του Γενάρη που θα τελείωσουν οι συνδρομές του RAM θα έχετε μια χαρά ταχύτητες.;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.