PDA

Επιστροφή στο Forum : Από adsl in a box σε adsl economy



velissarios1
17-10-08, 08:34
Έχοντας adsl in a box από τον Απρίλιο του 2008 χωρίς το ελάχιστο πρόβλημα (και με ταχύτητα 14,5 mbps στο ιδιόκτητο της Forthnet) είπα να κόψω το πάγιο του ΟΤΕ και να μπω στο adsl economy.Ως εδώ καλά.Έκανα αίτηση κάπου τον Σεπτέμβριο και μου είπαν ενεργοποίηση μέσα στον Οκτώβριο.Ελέγχοντας συχνά πυκνά την πορεία της σύνδεσής μου είδα πιθανή ενεργοποίηση 15-10-08.Πράγματι 15-10 ενεργοποιήθηκε η σύνδεσή μου με τους ίδιους κωδικούς κλπ κλπ.Αμ δε.Δεν έχω συνδεθεί ούτε για ένα λεπτό παρόλο που η τεχνική υποστήριξη (έχω μιλήσει με 5 άτομα της Τ.Υ.) με διαβεβαιώνει οτι η γραμμή μου είναιι οκ.Με 5 διαφορετικούς τεχνικούς σετάραμε το router μου (d-link 320t) και ενώ στο status tou router είμαι συνδεδεμένος με 14.7 mbps και στατιστικα γραμμής margin 6-12 και attenuation 27-12, στο internet status μου λέει "Waiting for response" Η υπάλληλος που ήταν εκείνη τη στιγμή στις βλάβες μου είπε οτι με βλέπει συνδεδεμένο με 21,1 mbps:lol:
Εννοείται οτι δεν έχω πάρει ip ούτε για πλάκα.Παλέυω με την τεχνική υποστήριξη, το δίνουν βλάβη, από βλάβη μου ζητάνε το κινητό μου και ...σε λίγες μέρες θα επικοινωνήσουν μαζί μου.Πέρα από το να παίρνω νυχθημερόν τηλέφωνο έχει κάποιος να προτείνει κάποια λύση;'Εχει τύχει σε κάποιο φίλο κάτι παρόμοιο;
Και επειδή αναφέρθηκε και σε άλλο thread από 17.00 έως 19.15 κατάφερα μόνο μια φορά να μιλήσω με Τ.Υ. και αυτό διότι καλώντας 13831 το κέντρο τους δεν δεχόταν την επιλογή 4(σύνδεση με Τ.Υ.) Πήγα να σπάσω τη συσκευή του τηλεφώνου μου από τη δύναμη που πατόυσα τα πλήκτρα.Σε αναμονή εξελίξεων.

hel
17-10-08, 14:34
Υπάρχει περίπτωση να θέλει reset η κάρτα σου στο dslam . Αυτό όμως λογικά θα το έκαναν σε 1 ημέρα.
Δοκίμασε και με διαφορετικό ρούτερ αν υπάρχει.

velissarios1
18-10-08, 21:14
Φίλε hel κάτι τέτοιο πρέπει να έκαναν.Μετά από συζητήσεις με 7 άτομα από την τεχνική υποστήριξη και αφού τους διαβεβαίωσα οτι το router λειτουργεί (ο αδελφός μου στον από κάτω όροφο το διαπίστωσε) επιτέλους συνδέθηκα πριν από λίγα λεπτά.Τέλος καλό όλα καλά(ελπίζω)

@ ADSLgr.com All rights reserved.