PDA

Επιστροφή στο Forum : Καθυστερηση γραμμης



Kwstas133
17-10-08, 11:36
Κάποιος θα πρέπει να υπενθυμίσει στον ΟΤΕ ότι δεν είναι κυβέρνηση αλλά κατάστημα. :down:
Εδώ και δυο εβδομάδες έχω κάνει μια αίτηση μεταφοράς γραμμής τηλ. και adsl στο καινούριο σπίτι. Μέσα την ευγένεια η κοπέλα μου λέει εκεί ότι θα κάνει 2 μέρες, στη χειρότερη 3.
Μάλλον εννοούσε μήνες...
Θα μπούμε 3 εβδομάδα και το μόνο που ακούω από την υπεύθυνη του ΟΤΕ, με αυστηρό ύφος είναι ότι είναι πρόβλημα στο σύστημα και αυτοί δεν μπορούν να κάνουν κάτι.
Όταν αναφέρθηκε το θέμα για το ότι εγώ όλο αυτό το καιρό πληρώνω κανονικά για τηλ και adsl που δεν έχω (90 Ε δίμηνο) μου είπε θα στείλουμε χαρτί στο υπουργείο όταν λυθεί το πρόβλημα.
Τώρα το δικό μου θέμα είναι τι να κάνω?
Να περιμένω καμιά βδομάδα όπως το βλέπω, ελπίζω, μέχρι να διορθωθεί κ μετά να τους εμπιστευτώ για να μην χρεωθώ αυτό το διάστημα η να στείλω mail σε μορφή καταγγελίας στη γενική γραμματεία καταναλωτή, ΚΕ.Π.ΚΑ.

pan34
17-10-08, 12:34
κατευθειαν καταγγελια χωριs καθυστερηση

arial
17-10-08, 13:54
Πηρες παλι στο 134 να ρωτησεις γιατι αργει ?

nikos76
17-10-08, 16:18
Φιλε,

Απο δικη μου εμπειρια, πηγαινε σε OTEshop της περιοχης σου, αρχισε τα Γαλλικα με ηρεμια, μετα ρωτησε τους παντες εκει μεσα, μετα ρωτησε Ποσες πορτες εχει εκει διαθεσιμες, μετα πες του να παρουν Κεντρικα «γινεται» και ...βλεπεις !

Υπομονη, ο ΟΤΕ πεταει τελευταια !


Νικος

@ ADSLgr.com All rights reserved.