PDA

Επιστροφή στο Forum : Μένει κανείς Ν.Κηφησιά σε τηλεφωνικό κέντρο 8076......



troll
23-10-03, 13:03
Μένει κανείς Ν.Κηφησιά σε τηλεφωνικό κέντρο 8076...... και να έχει βάλει ADSL να μου πει πληροφορίες για το DSLΑM και το bandwith ;

bond
23-10-03, 14:13
Μένει κανείς Ν.Κηφησιά σε τηλεφωνικό κέντρο 8076...... και να έχει βάλει ADSL να μου πει πληροφορίες για το DSLΑM και το bandwith ;

Δεν έχω 807, αλλά λογικά θα υπάγεσαι στο κέντρο Αμαρουσίου, οπότε DSLAM Siemens = κανένα πρόβλημα+πολύ καλές και κυρίως καθαρές :wink: ταχυτητες.

troll
23-10-03, 17:02
Φίλε μου αν ανήκω στο Μαρούσι τότε είμαι πολύ μακριά και μάλλον θα με φάει :cry: η πίκρα

bond
23-10-03, 18:08
Φίλε μου αν ανήκω στο Μαρούσι τότε είμαι πολύ μακριά και μάλλον θα με φάει :cry: η πίκρα

Το Μαρούσι έχει και "υποκέντρα" (π.χ. Πεντέλης) που μπορεί να είναι πιο κοντά στη περιοχή σου. Τώρα βλέπω στη λίστα του ΟΤΕ με τα DSLAM ότι υπάρχει κέντρο Ν.Κηφισιάς με Siemens. Οπότε ισχύουν αυτά που σου έγραψα.

troll
23-10-03, 18:13
Αν είναι αυτό που λες και σκέφτομαι τότε είμαι μόλις 500 μέτρα από κει :P

Νάσε καλά και ευχαριστώ που ασχολήθηκες

roiy1
23-10-03, 19:44
Meno N.Kifisia. DSLAM Siemens, thl 8077 kentro Amarousiou. Exo Otenet 384 alla den eimai katholou ikanopoihmenos. To basiko problhma einai h astatheia ths syndeshs kai oxi toso h taxythta. Polla skampaneyasmata file mou. Se kamia 20aria meres pou teleionei tha to gyriso se Forthnet kai blepoume...

troll
23-10-03, 22:19
Γείτονα τι να σου πω και εγώ οτενετ θα βάλω αναγκαστικά γιατί έχω περισσευούμενη ISDN θα δούμε τι θα μας προκύψει

Πάντως θα ήθελα μια διευκρίνιση όσο αφορά την αστάθεια

Τι ακριβώς σου παρουσιάζει δεδομένου ότι στη γειτονιά μας τα τηλεφωνικά καλώδια δεν είναι και ότι καλύτερο

roiy1
23-10-03, 23:08
ennoeis oti tha kaneis metatroph ths isdn sou syndromhs se adsl giati den katalaba ti akribos ennoeis. giati ki ego adsl over isdn exo. oso gia thn astatheia koita tis foto gia na katalabeis. h deyterh einai forthnet prin kamia bdomada kai h proth einai otenet tora pou kano to post.

troll
24-10-03, 00:21
ναι θα καλά κατάλαβες θα κάνω μετατροπή

χεχεχεχε η μέρα με την νύχτα έχεις δίκιο

αλλά τι να κάνω ρε πατριώτη να τους χαρίσω την ετήσια συνδρομή δε λέει . Ας έχω λίγο χάλια ADSL και μετά βλέπουμε (αφού το έχουμε πληρωμένο).

roiy1
24-10-03, 01:03
otan me to kalo baleis kane kana post me taxythtes gia na exoume kapoio metro sygkrishs gia thn perioxh mas. thanx. :mrgreen:

troll
26-10-03, 02:11
ok no problem :mrgreen: :mrgreen:

troll
31-10-03, 19:45
ΟΚ πατριώτες είμαι έτοιμος

τι τεστ θέλετε να κάνω;;

Πάντως μεγάλη πίκρα τελικά τι φταίει το DSLAM ή η οτενετ ;;;

@ ADSLgr.com All rights reserved.