PDA

Επιστροφή στο Forum : Πτώση συγχρονισμού μετά τις τεχνικές εργασίες 14/10 - Παγκράτι



boui
18-10-08, 16:47
Εδώ και 3 μέρες μετά τις τεχνικές εργασίες του ΟΤΕ στο Παγκράτι έχουν αλλάξει τα στατιστικά μου.
Συγχρόνιζα στα 21151/1020 με snr 6/12

Ξαφνικά παρατηρώ ότι έχει πέσει η download ταχύτητα μου και τσεκάρωντας τα στατιστικά στο router βλέπω το snr να δείχνει 0 ! Αναγκαστικά κάνω restart και η ταχύτητα συγχονισμού πέφτει στα 18400/1020
Αργά το βράδυ μετά απο 2-3 restart κατάφερα να συγχρονίσω στην προηγούμενη ταχύτητα μου με snr 6/12 αλλά και πάλι μετά από κάποιες ώρες στα καλά καθούμενα έδειξε snr 1 !!!
Ξανά restart και ξανά ταχύτητα στα 18400 !!!

Το θέμα μου είναι αν αναφέρω το πρόβλημα θα κάνουν κάτι απο την Τ.Υ ή θα μου πούνε αυτή την ταχύτητα θα έχεις τώρα?
Παρουσιάστηκε σε κανέναν άλλο απο Παγκράτι αυτό το πρόβλημα?

vonglower
18-10-08, 17:12
Εδώ και 3 μέρες μετά τις τεχνικές εργασίες του ΟΤΕ στο Παγκράτι έχουν αλλάξει τα στατιστικά μου.
Συγχρόνιζα στα 21151/1020 με snr 6/12

Ξαφνικά παρατηρώ ότι έχει πέσει η download ταχύτητα μου και τσεκάρωντας τα στατιστικά στο router βλέπω το snr να δείχνει 0 ! Αναγκαστικά κάνω restart και η ταχύτητα συγχονισμού πέφτει στα 18400/1020
Αργά το βράδυ μετά απο 2-3 restart κατάφερα να συγχρονίσω στην προηγούμενη ταχύτητα μου με snr 6/12 αλλά και πάλι μετά από κάποιες ώρες στα καλά καθούμενα έδειξε snr 1 !!!
Ξανά restart και ξανά ταχύτητα στα 18400 !!!


Είναι τελείως παράλογο να εμφανίζει snr=0. Το εμφάνιζε και πιο πριν ή δεν το είχες προσέξει; Αν το εμφάνιζε και πιο πριν προφανώς είναι bug τού ρούτερ. Αν το εμφάνισε τώρα, πάλι δε μού αρέσει... :hmm: Αποσυνδέσεις έχεις; Πριν είχες; Αν δεν κάνω λάθος, νομίζω ότι το ρούτερ σου δεν υποστηρίζεται από το DMT Tool να μας έστελνες καμία φώτο για τη γραμμή σου. Με άλλο ρούτερ δοκίμασες να δεις τι γίνεται; Δοκίμασε επίσης να βγάλεις όλα τα τηλέφωνα τού σπιτιου σου και να δεις με μόνο το ρούτερ τι θα γίνει, καθώς επίσης και να δοκιμάσεις και σε άλλη πρίζα.

boui
18-10-08, 17:26
όχι δεν έχει ξαναδείξει 0. Ούτε προβλήματα είχα μέχρι που έγιναν οι τεχνικές εργασίες. Ούτε πείραξα τίποτα ρυθμίσεις. Να παρουσιάστηκε πρόβλημα από τη μεριά μου το θεωρώ απίθανο να συνέβη μιας και το ρούτερ ήταν σταθερά συγχόνισμένο στα 21150.
Δεν ξέρω τι εργασίες κάνανε αλλά με έχουν ρίξει 3mb κάτω :(
Είναι δυνατόν το snr να αλλάζει την ώρα που είσαι συνδεδεμένος?
Μάλλον θα ρίξω ένα τηλ στην ΤΥ απο δευτέρα γιατι σουκου δεν πιάνεις γραμμή με τίποτα

vonglower
18-10-08, 17:31
Είναι δυνατόν το snr να αλλάζει την ώρα που είσαι συνδεδεμένος?
Μάλλον θα ρίξω ένα τηλ στην ΤΥ απο δευτέρα γιατι σουκου δεν πιάνεις γραμμή με τίποτα

Ναι, είναι δυνατόν να αλλάζει. Δε μένει σταθερό. Σε μένα π.χ. μπορεί να κυμαίνεται από 6 μέχρι 5, αναλογα και με την ωρα. Πάρε τηλ. Ακόμη και τώρα. Τα βράδια είναι γενικά καλύτερα, ωστόσο μην απογοητευτείς από καθυστερήσεις ή αν δε βγάζεις αμέσως γραμμή. Προσπάθησε συνεχώς, μέχρι να τους πετύχεις.

hel, πες κι εσύ τι γνώμη σου για το θέμα, μόλις το διαβάσεις.

hel
18-10-08, 23:16
όχι δεν έχει ξαναδείξει 0. Ούτε προβλήματα είχα μέχρι που έγιναν οι τεχνικές εργασίες. Ούτε πείραξα τίποτα ρυθμίσεις. Να παρουσιάστηκε πρόβλημα από τη μεριά μου το θεωρώ απίθανο να συνέβη μιας και το ρούτερ ήταν σταθερά συγχόνισμένο στα 21150.
Δεν ξέρω τι εργασίες κάνανε αλλά με έχουν ρίξει 3mb κάτω :(
Είναι δυνατόν το snr να αλλάζει την ώρα που είσαι συνδεδεμένος?
Μάλλον θα ρίξω ένα τηλ στην ΤΥ απο δευτέρα γιατι σουκου δεν πιάνεις γραμμή με τίποτα

Yπάρχει περίπτωση να μην έχουν τελειώσει οι τεχνικές εργασίες γιατί συνήθως καθυστερούν από την ημερομηνία που ανακοινώνονται.
Τι στοιχεία γραμμής έχεις τώρα;
Έχεις το siemens?

boui
19-10-08, 01:59
μόλις γύρισα σπίτι και άνοιξα το ρούτερ που το είχα κλείσει. Όπως το περίμενα συγχρόνισα στα
Downstream Rate: 21432 Kbps
Upstream Rate: 1020 Kbps
Downstream Margin: 6 db
Upstream Margin: 11 db

Το θέμα μου είναι ότι αύριο πάλι το snr από 6 θα δείξει κάποια στιγμη 0 ή 1 και θα αναγκαστώ να κάνω επανεκκίνηση πάλι . Ας ελπίσουμε ότι όντως τα σκαμπανεβάσματα είναι από τεχνικές εργασίες και όχι κάτι που προκλήθηκε μετά από αυτές.

Ξέρει κανείς να μου εξηγήσει πως γίνεται το snr απο 6 να πέσει στο 0 ή 1 και τι σημαίνει αυτό?

Hel, έχω το Linksys AG241 και είμαι πολύ ευχαριστημένη όλα τα χρόνια που το έχω :)

vonglower
19-10-08, 11:05
Δεν ξέρω, αλλά εμένα κάτι μού λέει ότι είναι θέμα ρούτερ.
Δοκίμασε το Siemens, είτε το CL είτε το SL. Λογικά κάποιο από τα δύο θα σού το έχει δώσει η Forthnet. Είναι σκυλιά και τα δύο! ;)

boui
19-10-08, 11:46
Οπως τα περίμενα είναι τα πράγματα σήμερα το πρωι. Χωρίς να έχω κάνει κάτι το snr δείχνει 0 και 1 .
Θα προσπαθήσω να πιάσω γραμμή στην ΤΥ πριν κάνω επανεκκινηση το ρούτερ.

vonglower από τη φορθνετ μου είχαν δώσει το d-link , το οποίο το έχω δώσει. Πως γίνεται όμως το βράδυ να είμαι μια χαρά και όλη την υπόλοιπη μέρα να δείχνει snr μεταξύ 0 και 1???

ΥΓ: Κατάφερα να πιάσω γραμμή στην ΤΥ . Δεν περίμενα να μου πούνε και τίποτα βέβαια. Το 1ο που μου είπε ήταν "δεν είναι και άσχημη η ταχύτητα που κλειδώνετε" . Ενταξει ξέρω ότι άλλοι δεν πιάνουν καν 18 , αλλά εγώ τι φταίω που έιμαι στα 21mb μήνες τώρα και ξαφνικά μετά τις εργασίες πρέπει να πέσω 3mb κάτω για να έχω σωστό snr.
Καταλήξαμε στο γνωστό " θα επικοινωνήσουν οι τεχνικοί μαζί σας " :p

vonglower
19-10-08, 12:39
Βασικά αυτό που προβληματίζει δεν είναι αν έπεσε η ταχύτητα συγχρονισμού (όχι ότι είναι αμελητέα ποσότητα), αλλά κυρίως το θέμα του snr. :hmm:
Πάντως, αν φταίει το ρούτερ, μπορεί να επηρεάσει και την ταχύτητα. Ακόμη και σε μεγέθη των 3-4 μεγκαμπίτ. Το έχω συναντήσει αυτό, γι'αυτό και επιμένω. Θα σού συνιστούσα να έβρισκες -έστω δανεικό- ένα άλλο ρούτερ, να το δοκιμάσεις για μια μέρα. Το γεγονός ότι παρουσιάστηκε το πρόβλημα μετά τις εργασίες, μπορεί να είναι καθαρή σύμπτωση.

boui
19-10-08, 12:51
Τώρα μετά από επανεκκίνηση κλείδωσα στα 18 με snr 6 σταθερό.
Θα δοκιμάσω με ένα διαφορετικό ρούτερ και θα ενημερώσω

boui
19-10-08, 21:42
Δοκίμασα το ρούτερ που δίνει η φορθνετ το d-link DSL-G624T και όπως φανταζόμουν συγχρόνισε σε ακόμη μικρότερη ταχύτητα . Στα 17mb . Με σύνδεση μόνο του ρούτερ και στην κεντρική πρίζα.
Δεν πιστεύω να μου έφαγε το bandwidth ο ΟΤΕ όπως διαβάζω σε κάτι ποστς ε??:p

Θα περιμένω να με καλέσουν οι τεχνικοί να δω τι θα μου πούνε (αν με καλέσουν φυσικά! )

vonglower
19-10-08, 21:49
Τα snr πώς είναι; Αν αυτά είναι οκ, τότε ήταν θέμα ρούτερ. (Παρακολούθησέ το. Μη μένεις καταρχήν στο θέμα τής πτώσης τής ταχύτητας συγχρονισμού).
Σε αυτή την περίπτωση παίρνεις ένα siemens, που συγχρονίζει κατά τη γνώμη υψηλότερα από όλα.

Υ.Γ. Μην περιμένεις να σού τηλ, αν δεν τους "πρήξεις" στα τηλέφωνα εσύ...

boui
19-10-08, 22:01
vonglower , το snr είναι στο 6 . Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μου. Οπως είπα , και στο linksys όταν κάνω το restart και κλειδώσει στα 18, το snr είναι σταθερό στο 6 χωρίς προβλήματα.
Το θέμα μου είναι όταν συγχρονισω στα 21 (τώρα πια μόνο αργά το βράδυ και αν ) το επόμενο πρωι το snr θα πέσει στο 0 ή 1 και θα με αναγκάσει να κάνω restart και να "πέσω" 3mb για να είναι οκ η γραμμή.

Δυστυχώς αν δεν τους ζαλίσεις δεν ασχολούνται μαζί σου. Αλλά επειδή δεν μπορώ να περιμένω 20λεπτα στην αναμονή θα τους στείλω mail . Μια εξήγηση θέλω να μου δώσουν για το τι συνέβη.

vonglower
19-10-08, 22:21
Φαίνεται ότι τα 21 δε τα σηκώνει με τίποτα. :hmm: Υπάρχουν βέβαια και κάποιοι που ακόμη και με snr=1,5-2dB δεν έχουν αποσυνδέσεις και δουλεύει μια χαρά η γραμμή τους. Η γραμμή σου πρέπει να έχει αποκτήσει θόρυβο. Αλλά γιατί; Ιδού η απορία. Τα διαγράμματα στο DMT Tool ίσως έδιναν μια εικόνα (δεν έχει τώρα νόημα να το συζητάμε αυτό, μιας και τα ρούτερ σου δεν το υποστηρίζουν).
Υ.Γ. Πολύ φοβάμαι ότι θα σού πούνε ότι αφού η γραμμή σου είναι σταθερή στα 18, δεν έχουν λόγο να το ψάξουν. Όχι ότι θα έχουν δίκιο, αλλά γενικά η πρακτική τους (όλων, ουδενός εξαιρουμένου) είναι αυτή. Δε θα απέκλεια, πάντως, μαϊμουδιά από τον ΟΤΕ...

boui
19-10-08, 23:16
3 μήνες τα σήκωνε και ξαφνικά μετά τις εργασίες του ΟΤΕ δεν τα σηκώνει με τίποτα.Χμμ :hmm:

Όταν λες θόρυβο εννοείς το attenuation? Γιατί αυτό είναι σταθερό στο 12/4 και στις δύο ταχύτητες που συγχονίζει.

btw , thank you for your time vonglower :oneup:

hel
20-10-08, 08:42
Τελικά το snr πέφτει και στο d-link?

vonglower
20-10-08, 08:45
Όχι, σα θόρυβο δεν εννοώ το attenuation (εξασθένηση). Λέω, μήπως απέκτησε η γραμμή σου υψηλό σταθερό θόρυβο. Αν θυμάμαι καλά, έχει ξαναγίνει λόγος για αυτό το θέμα κάποια φορά εδώ στο φόρουμ. Κάτι τέτοιο μπορεί να οφείλεται σε πολλούς λόγους, ακόμη και σε "πείραγμα" των συνδέσεών σου στο DSLAM. Δεν είναι μυστικό ότι οι ΟΤΕτζήδες όπου βλέπουν καλή σύνδεση την αλλάζουν πολλές φορές για τους δικούς τους... Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο στη δική σου περίπτωση, την έβαψες... Δεν θα βγάλεις άκρη με τίποτα...

Ρε παιδιά, κανείς άλλος από Παγκράτι να μάς πει αν έχει συμβεί σε αυτόν κάτι τέτοιο;

Lagman
20-10-08, 11:35
2play Παγκράτι συγχρόνιζα 14Mbps μια μέρα μένουμε χωρίς τηλέφωνο και internet για κανένα μισάωρο ε και από τότε συγχρονίζει χαμηλότερα .

........Auto merged post: Lagman πρόσθεσε 2 λεπτά και 0 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Δεν είναι μυστικό ότι οι ΟΤΕτζήδες όπου βλέπουν καλή σύνδεση την αλλάζουν πολλές φορές για τους δικούς τους... Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο στη δική σου περίπτωση, την έβαψες... Δεν θα βγάλεις άκρη με τίποτα...



Σε εμένα αυτό μάλλον έγινε . Αλλα που να βρεις δίκιο .

boui
20-10-08, 11:59
hel το snr μένει σταθερό όταν το ρούτερ (είτε το ένα είτε το άλλο ) κουμπώσουν στα 18.
Σήμερα μετά απο επανεκκίνηση έχω κλειδώσει στα 21. φτου φτου φτου. Αλλά είμαι σίγουρη κάποια στιγμή το snr θα δείξει 0 :p
Εκτός και αν έτριξε τα δόντια η φόρθνετ στον ΟΤΕ , φέρτε πισω το bandwidthhhh:lol:

Patha
20-10-08, 22:43
Ε καλά τώρα, αν το snr σου δεν πέφτει κάτω από 6 και κρατάς σταθερά τα 18, νομίζω χαλάλι τα 3 mbps που χάνεις...

vonglower
20-10-08, 23:39
Δε χαρίζουμε στους ΟΤΕτζήδες ούτε κιλομπιτ... :nono: Κατάρα στον λαδέμπορα... :twisted:

boui
21-10-08, 00:46
χαλάλι τα 3 απο δω, χαλάλι τα 3 από εκεί θα φτάσω στα 12 και θα λέω πάλι καλα ? :p

Τους έστειλα mail με το πρόβλημα πάντως και με πήρανε τηλέφωνο μετά απο κανα 2ώρο!!! δυστυχως δεν ήμουν σπίτι και μου είπε η κοπέλα θα σας ξανακαλέσουμε αύριο. Τι γκαντεμιά! Να σε παίρνουν αυτοί τηλέφωνο και να μην είσαι σπίτι !

vonglower
21-10-08, 08:28
δυστυχως δεν ήμουν σπίτι και μου είπε η κοπέλα θα σας ξανακαλέσουμε αύριο. Τι γκαντεμιά! Να σε παίρνουν αυτοί τηλέφωνο και να μην είσαι σπίτι !

Εκτροπή κλήσης προς το κινητό σου; ;)

boui
21-10-08, 17:22
Με πήραν πάλι τηλέφωνο σήμερα , απίστευτο :oneup:
Η τεχνικός μου είπε να κόψω το πηνίο από το κουτάκι του ΟΤΕ γιατί η πτώση του snr οφείλεται στην υπερθέρμανση του. Την έκλεισα μέχρι να τα κάνω αυτά , αλλά και πάλι στα 18 συγχρονίζω. Αυτό που θέλω να τσεκάρω είναι αν αργά το βράδυ πιάσω τα 21 και αφού έβγαλα αυτό το πηνίο ,αν το snr θα παραμείνει σταθερό αυτη τη φορά.
Δεν ξέρω τι τεχνικές εργασίες κάνανε στο ΟΤΕ και κλάταρε το πηνίο ,πάντως τεχνικές εργασίες και βλάβη σχετίζονται μεταξυ τους:hmm:
Αυτό το πηνίο σωστά μου είπε να το κόψω? Υπάρχει περίπτωση να ξαναγυρίσω στα 21mb άραγε? Μου φαίνεται πρέπει να το πάρω απόφαση ότι φαγώθηκαν 3mb και να μην ασχοληθώ άλλο :(

vonglower
21-10-08, 19:54
Από τις πρίζες αυτές με το πηνίο έπρεπε να είχες απαλλαγεί εξαρχής. Να βάλεις τις κανονικές με το κλιπάκι (θα κάνεις αντικατάσταση πρίζας. Δε θα κόψεις τίποτα). Από κει και πέρα, σηκώνω τα χέρια ψηλά. Ή θα βρεις λύση και θα επανάλθεις στα παλιά, ή ξέχνα πλέον τα 3 mbps...

prodromosfan
21-10-08, 23:15
σημερα ειδα και εγω το νημα
εχω shared εως 24 με τη forthnet και αυτο που εχω παρατηρησει εγω αυτες τις μερες ειναι οτι το σερφαρισμα ειναι :down: gtp επιεικως

αυτο που λες με το snr δεν το εχω παρατηρησει ωστοσο την τελευταια εβδομαδα του αυγουστου η γραμμη μου απο 18+ που συγχρονιζε τωρα συγχρονιζει στα 15+. χωρις λογο χωρις καμια αλλαγη

vonglower
21-10-08, 23:27
σημερα ειδα και εγω το νημα
εχω shared εως 24 με τη forthnet και αυτο που εχω παρατηρησει εγω αυτες τις μερες ειναι οτι το σερφαρισμα ειναι :down: gtp επιεικως

αυτο που λες με το snr δεν το εχω παρατηρησει ωστοσο την τελευταια εβδομαδα του αυγουστου η γραμμη μου απο 18+ που συγχρονιζε τωρα συγχρονιζει στα 15+. χωρις λογο χωρις καμια αλλαγη

:ontopic: Το πρώτο που λές είναι τελείως άσχετο με αυτό το νήμα, το δευτερο είναι κι αυτό, κι εξάλλου έχει συζητηθεί σε άλλο νήμα.

Tiven
21-10-08, 23:50
Γεια χαρά.

boui , όταν το SNR πάει στο 0 ή στο 1 η σύνδεση παραμένει σταθερή ή αποσυνδέεται ? Αν το αφήσεις δηλαδή παίζει κανονικά ?

prodromosfan
22-10-08, 00:24
:ontopic: Το πρώτο που λές είναι τελείως άσχετο με αυτό το νήμα, το δευτερο είναι κι αυτό, κι εξάλλου έχει συζητηθεί σε άλλο νήμα.

μου φαινεται οτι αναφερθηκε καποιος αλλος απο παγκρατι τι εχει παρατηρησει τις τελευταιες μερες ,
πανω σε αυτο απαντησα

boui
22-10-08, 00:43
Tiven όταν το snr ήταν 0 ή 1 δεν είχα αποσυνδέσεις , αλλά πχ στο youtube έκανε buffer συνεχώς και στο rapidshare από 1,5 -2mb που κατέβαζα , έδειχνε κάτι κουφές ταχύτητες . Από 100 στα 20 στα 4 ,πάνω κάτω όλη την ώρα. και συνολικό download στα 500kb το πολύ . Αν δεν είχα προ με το download δε θα το έψαχνα :p
Μετά και το κόψιμο του πηνίου δε νομίζω να ξαναπιάσω τα 21 πάντως.

vonglower η πρίζα με κλιπάκι είναι ,αν εννοείς το πώς συνδέεται το καλώδιο του τηλεφώνου στο κουτάκι του ΟΤΕ. Μέσα στο κουτάκι όμως τα καλώδια που έρχονται από τον τοίχο συνδέονται με τις κλασικές βιδούλες. Ελπίζω να βγάζω νόημα :)

vonglower
22-10-08, 00:48
Βασικά γίνεται αλλαγή όλης της πρίζας. Είναι σχετικά εύκολο, αλλά αν έχεις αμφιβολίες, καλύτερα ας κάνει την αλλαγή ηλεκτρολόγος.

boui
23-10-08, 16:57
Σήμερα μετά από email που τους ξανάστειλα ζητώντας ουσιαστική αιτιολόγηση για την πτώση συγχρονισμού με ξαναπήραν τηλέφωνο οι τεχνικοί! Άκρη δε βγάλαμε βέβαια γιατι μου έλεγε τα κλασικα περι ώρες αιχμής κτλ. Της είπα βέβαια ότι 3 μήνες δεν είχα κανένα πρόβλημα οποιαδήποτε ώρα.
Το τελευταίο που μου πρότινε ήταν να βάλω το d-link που δινουν αυτοί για να δούνε κάποια πράγματα παραπάνω για το snr. Δεν ξέρω αν θα το κάνω βέβαια, μπορούν όντως να δούνε τίποτα παραπάνω αν το ρούτερ είναι αυτό που σου δίνουν στη φόρθνετ?

Τέσπα , απλά ήθελα να πω ότι είμαι ευχαριστημένη που ανταποκρίνονται άμεσα στα emails. Για οποιδήποτε πρόβλημα θα έχω στο μέλλον (φτου φτου ), μέσω email θα επικοινωνήσω μαζί τους πάντως.

boui
25-10-08, 03:26
Λοιπόν επειδή ήμουν περίεργη είπα να δοκιμάσω αυτό το dmt. Βρήκα το siemens cl-110 το οποίο κλείδωσε 1mb πιο κάτω, στα 17.
Παραθέτω το γράφημα. Όποιοι γνωρίζουν αν μπορούν ας δώσουν τα φώτα τους. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα? Οι μαύρες κάθετες γραμμές σημαίνουν κάτι??

vonglower
25-10-08, 09:47
Αν δεν κάνω λάθος είναι αποτέλεσμα του φαινομένου crosstalk, όπου το σήμα ενός καναλιού αλληλεπιδρά/αλλοιώνεται από το σήμα ενός άλλου καναλιού. Πιθανώς να οφείλεται στους άλλους συνδρομητές που είναι "πάνω" σου.
Υ.Γ. Βλέπω ότι έχεις attenuation (εξασθένηση) 13dB στο downstream. Τόσο έχει και η κοπέλα μου που μένει Ζωγράφου χαμηλά, κοντά στον ΟΤΕ Αμπελοκήπων. Κλειδώνει τώρα τελευταία στα 17,7Mbps. Το καλοκαίρι κλείδωνε ένα-και-βάλε Mbps παραπάνω. Τα διαγράμματά σας μοιάζουν πάρα πολύ! Δεν είσαι η μόνη λοιπόν.

boui
25-10-08, 17:55
tnx vonglower! :)

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω εγώ ή η φορθνετ για το λεγόμενο crosstalk??

vonglower
25-10-08, 21:21
Δεν μπορείς να κάνεις κάτι, ούτε η Forthnet... Ίσως, μόνο αν "καθαρίσεις" τους γείτονες! :rofl:
Εξάλλου, δεν είναι έντονο πολύ σε σένα.

hel
25-10-08, 21:38
Λοιπόν επειδή ήμουν περίεργη είπα να δοκιμάσω αυτό το dmt. Βρήκα το siemens cl-110 το οποίο κλείδωσε 1mb πιο κάτω, στα 17.
Παραθέτω το γράφημα. Όποιοι γνωρίζουν αν μπορούν ας δώσουν τα φώτα τους. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα? Οι μαύρες κάθετες γραμμές σημαίνουν κάτι??

Οι κάθετες γραμμές είναι χαμένες συχνότητες και δεν είναι φυσιολογικό να υπάρχουν. Τουλάχιστον εγώ δεν θυμάμαι τόσες πολλές σε άλλο διάγραμμα. Μάλλον είναι κακή η ποιότητα του βρόχου.

aa144
25-10-08, 21:43
Ή μένει σε κανένα ύψωμα, λόφο κτλ.

boui
26-10-08, 00:28
Όντως μένω σε ύψωμα !!:)

ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις :oneup:

hel
26-10-08, 01:16
Ή μένει σε κανένα ύψωμα, λόφο κτλ.

Εναέρια καλώδια ή καμία σχέση;

@ ADSLgr.com All rights reserved.