PDA

Επιστροφή στο Forum : Linksys Sipura



Navigator
21-10-05, 13:47
Στή Αμερική το ψάχναμε και αυτό έχει φτάσει στη Ελλάδα.Το θέμα ειναι αν δουλέυει σέ "Ελληνικές" συνθήκες απέναντι στούς routerάδες του ΟΤΕ.
Σε HOL το έχει δοκιμάσει κανένας ?

http://www.priveshop.gr/product.php?code=405205&sess=1100328977

BoGe
21-10-05, 13:49
Από το priveshop, μου έχουν πει ότι δουλεύει σε HOL.

Όμως από έξω το βρίσκεις πολύ πιο φτηνά.

Navigator
21-10-05, 15:32
Από το priveshop, μου έχουν πει ότι δουλεύει σε HOL.

Όμως από έξω το βρίσκεις πολύ πιο φτηνά.

Καλά έξω μισοτιμής ειναι αλλά μεταφορικά και εγγύηση μετράνε.
Το θέμα ειναι αν δουλέυει στο Ελλαδισταν.Αν έχει τρελλό delay ότι λεφτά και δώσεις πεταμένα ειναι.
Αν δεν κάνω λάθος ένα τέτοιο πρέπει να έχει ο dkοunal και ίσως μπορεί να μας πεί αν αξίζει η αγορά του.

BoGe
21-10-05, 16:05
Καλά έξω μισοτιμής ειναι αλλά μεταφορικά και εγγύηση μετράνε.
Το θέμα ειναι αν δουλέυει στο Ελλαδισταν.Αν έχει τρελλό delay ότι λεφτά και δώσεις πεταμένα ειναι.
Αν δεν κάνω λάθος ένα τέτοιο πρέπει να έχει ο dkunal και ίσως μπορεί να μας πεί αν αξίζει η αγορά του.

Από Ευρώπη δεν έχει πολλά μεταφορικά, και το σπουδαιότερο δεν έχεις τον φόβο του τελωνείου.
Για την εγγύηση συμφωνώ.
Το έχω χρησιμοποιήσει με ξένες εταιρείες, επομένως για Ελλάδα δεν μπορώ να σου απαντήσω.

Navigator
21-10-05, 17:06
Δώσε μας λεπτομέρειες για το πώς δουλέυει με ξένες εταιρείες.
Αν μπορείς να εχεις σωστό ήχο στη τηλεφωνία ειναι το σημαντικό.
BTW εμένα πχ στο πιταρισμένο dslam μου το skype δεν δουλέυει καθόλου.

Etozako
21-10-05, 17:34
Εγω εχω φερει ενα παρομοιο μηχανημα (της Vonage για οσους το ξερουν), το οποιο ειναι το ιδιο με το Sipura 2000 νομιζω. Το εχω κανενα 6μηνο και το χρησιμοποιω για κλησεις στην Αμερικη.

Τα αποτελεσματα ειναι ικανοποιητικα, αλλα οχι τοσο καλα οσο το κανονικο τηλεφωνο. Μερικες φορες εχω lag, και περιπου 1 στις 4-5 η κληση ειναι τοσο ασχημη που χρησιμοποιω τον ΟΤΕ.

Η συνδεση μου ειναι 384, περιοχη Βουλα. ISP στην αρχη ειχα Altec, και τωρα HOL. Δεν ειδα διαφορα αναμεσα στους δυο. Εξαρταται και απο την ωρα, αρα το φορτο του δικτυου. Υποθετω οτι για Ευρωπη τα αποτελεσματα θα ειναι καλυτερα, αλλα δεν το εχω δοκιμασει για πουθενα αλλου εκτος Αμερικη.

Βαγγελης

@ ADSLgr.com All rights reserved.