PDA

Επιστροφή στο Forum : Philips Philips CGA 5720S/TE Καγκουριά



mushaba
20-10-08, 02:01
Παιδιά HELP

Έκανα τρισμέγιστη βλακεία.

Πήγα να αναβαθμίσω το firmware στο ρούτερ μου και πέρασα το firmware ποy το κάνει από ISDN PSTN.:OOPS::scared:

Πού θα βρούμε τώρα ένα firmware για να το ξανακάνω για ISDN??

HELPPPPP

blackjack
20-10-08, 06:59
Δεν θα βρειτε...

mushaba
20-10-08, 14:23
Όχι ρε παιδιά μη λέτε τέτοια,δεν είναι καιρός για έξοδα...Ούτως ή άλλως όπου να ναι θα κάνω νέα σύνδεση στην CYTA και θα πάρω νέο εξοπλισμό αλλά ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ όταν την πατάω σαν noobας..

blackjack
22-10-08, 04:35
To εχω ψαξει αρκετα το θεμα γιατι ενας φιλος μου την εκανε την παπαρια και κοιταγα να του βρω εγω fw.
Δυστυχως δεν υπαρχει τιποτε. Ουτε στην Philips ουτε αλλου βρηκα κατι αναλογο.

.

Acacius
18-11-08, 19:10
Λίγο αργή απάντηση, αλλά δεν πολυμπαίνω.

Επειδή το firmware του 5720 μάλλον δεν πρόκειται να το βρεις (πλάκα πλάκα, πού βρήκες εσύ του PSTN, εγώ έφαγα τον κόσμο και δεν το έχω βρει) , μπορείς να δοκιμάσεις αυτό του 5722, το οποίο αν δεν κάνω λάθος μπορείς να βρεις στο επίσημο site της Philips. Εγώ το έκανα γιατί μου είχε σπάσει τα νεύρα (πάγωνε και μετά έκοβε την ασύρματη σύνδεση κάθε λίγα λεπτά, οπότε έπρεπε να κάνω reset με το χέρι). Αυτό που ήθελα δε διορθώθηκε, αλλά οι γενικές του επιδόσεις μάλλον βελτιώθηκαν (ειδικά σε διαχείριση torrents) και γενικά δεν έχω κανένα (επιπλέον) πρόβλημα. Υπ'όψιν, εγώ έχω PSTN οπότε δεν ξέρω τι ισχύει για ISDN.

kurkosdr
02-01-09, 21:17
. Εγώ το έκανα γιατί μου είχε σπάσει τα νεύρα (πάγωνε και μετά έκοβε την ασύρματη σύνδεση κάθε λίγα λεπτά, οπότε έπρεπε να κάνω reset με το χέρι)

Count me in!! Και μενα αναλογα με τα κεφια (μονο που σε μενα το κανει μονο 1-2 φορες την μερα) η συνδεση παγωνει (παραμενει η ενδειξη οτι εχω internet κατω δεξια, αλλα κολλανε οι σελιδες στον firefox στην αναμονη και δεν εχω ping), και ο υπολογιστης δεν λεει να λαβει αποκριση από του router αν δεν παω στο αλλο δωματιο και κανω reset (στο philips cga5722 και το ιδιο και στο sagem fast1500 που ειχα καποτε, αλλα ποτε στην συνδεση της σχολης ή της βιβλιοθηκης του πανεπιστημιου)

Εδω (http://www.windowsbbs.com/networking/78779-cannot-communicate-primary-dns-server.html) λενε οτι φταιει ο ISP ή τα vista (οντως, με xp το fast1500 πηγαιινε αργα μεν, χωρις προβληματα δε).

Και τωρα που μαθαμε οτι το firmware δεν το λυνει, τι μας μενει? Α, ναι. Downgrade...

UPDATE: Με λιγο ψαξιμο στο net, σου λενε μερικοι να πας "Πινακας Ελεγχου" --> "Κεντρο Δικτυου και Κοινής Χρησης" --> "Διαχειριση Συνδεσεων" --> "Ασυρματη Συνδεση" --> Ιδιοτητες και στη λιστα που εμφανιζεται να αποεπιλεξεις το ipv6

Το λεν (http://blogs.zdnet.com/soho-networking/?p=223)αυτοι στο zdnet, το λεν (http://wiki.williams.edu/display/docs/How+to+disable+IPV6+on+Vista) τα κολλεγια, ποιος ειμ' εγω που θα διαφωνησω; Disable!

Περα από την πλακα το utorrent μου εβγαζε οτι ανιχνευει ipv6 οταν εμπαινα μεσω philips, πραγμα που χλωμο το κοβω να το υποστηριζει οπως πρεπει (το philips οχι το utorrent), αρα μαλλον καλα εκανα και το βγαλα...

pefres
02-01-09, 22:03
....πάγωνε και μετά έκοβε την ασύρματη σύνδεση κάθε λίγα λεπτά, οπότε έπρεπε να κάνω reset με το χέρι.....).

..... έχω PSTN οπότε δεν ξέρω τι ισχύει για ISDN.....

στο Isdn κοβεται καθε ωρα και ειναι λιγοτερο ενοχλητικο!:rofl:


αν και νομιζω οτι θα εχει πλεον ληξει το θεμα μετα απο τοσο καιρο.....

@ ADSLgr.com All rights reserved.