PDA

Επιστροφή στο Forum : Κάτι τρέχει με τις βλάβες ΟΤΕ.



Σελίδες : 1 [2]

xmperop1
26-10-08, 00:53
Αν βάλεις μόνο του το μόντεμ του νετ χωρίς το νετμοντ και το σπλίτερ τι έχεις?

CAMEL_LIGHTS
26-10-08, 01:30
:offtopic:Ηλιθα ερωτηση.....(για να μην ανοιξω αλλο νημα):offtopic:

Ετσι κι αλοιως , εαν το "ζευγος" που εχεις απο τον οτε εχει προβλημα (τμημα απο ΟΤΕ εως το σπιτι σου)
Τα ιδια χαλια δεν θα ειναι και με τον εναλλακτικο?
η σου αλλαζουν ζευγαρι και δεν το εχω παρει χαμπαρι οτι ζω καπου αλλου και οχι στο peoples republick of helladistan?

hel
26-10-08, 02:14
:offtopic:Ηλιθα ερωτηση.....(για να μην ανοιξω αλλο νημα):offtopic:

Ετσι κι αλοιως , εαν το "ζευγος" που εχεις απο τον οτε εχει προβλημα (τμημα απο ΟΤΕ εως το σπιτι σου)
Τα ιδια χαλια δεν θα ειναι και με τον εναλλακτικο?
η σου αλλαζουν ζευγαρι και δεν το εχω παρει χαμπαρι οτι ζω καπου αλλου και οχι στο peoples republick of helladistan?

Τα ίδια χάλια.
Απλά μπορείς και σε ΟΤΕ και σε εναλλακτικό να αιτηθείς αλλαγή βρόχου. Είσαι 100% σίγουρος ότι φταίει ο βρόχος σου;

EcoG
27-10-08, 12:35
Αν βάλεις μόνο του το μόντεμ του νετ χωρίς το νετμοντ και το σπλίτερ τι έχεις?

Τα έχω δοκιμάσει όλα, και τη γραμμή κατ' ευθείαν στο modem έχω βάλει και έχω ξεσυνδέσει τα τηλέφωνα από το netmod και έχω αλλάξει 3 splitter και όλη τη γραμμή από το netmod μέχρι το κουτί του ΟΤΕ και έχω δοκιμάσει 5 διαφορετικά modem/router και οτιδήποτε θα μπορούσαν εγώ να κάνω, ώστε να βεβαιωθώ ότι το πρόβλημα δεν είναι σε εμένα...:(

........Auto merged post: EcoG πρόσθεσε 3 λεπτά και 47 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Τα ίδια χάλια.
Απλά μπορείς και σε ΟΤΕ και σε εναλλακτικό να αιτηθείς αλλαγή βρόχου. Είσαι 100% σίγουρος ότι φταίει ο βρόχος σου;

Από τη στιγμή που οι γείτονες δεν έχουν πρόβλημα κι εγώ έχω αποκλείσει το γεγονός η βλάβη να είναι μέσα στο σπίτι, σίγουρα "φταίει ο ΟΤΕ". Τώρα εάν είναι θέμα γραμμής ή κέντρου, αυτό μόνο ο θεός, (και ο τεχνικός του ΟΤΕ, εάν αποφασίσει να ασχοληθεί) γνωρίζει...

........Auto merged post: EcoG πρόσθεσε 7 λεπτά και 19 δευτερόλεπτα αργότερα ........


:offtopic:Ηλιθα ερωτηση.....(για να μην ανοιξω αλλο νημα):offtopic:

Ετσι κι αλοιως , εαν το "ζευγος" που εχεις απο τον οτε εχει προβλημα (τμημα απο ΟΤΕ εως το σπιτι σου)
Τα ιδια χαλια δεν θα ειναι και με τον εναλλακτικο?
η σου αλλαζουν ζευγαρι και δεν το εχω παρει χαμπαρι οτι ζω καπου αλλου και οχι στο peoples republick of helladistan?

Πριν από ένα χρόνο, τραβήξανε καινούριες γραμμές στην περιοχή μου. Μέχρι τότε, όλοι οι νέοι συνδρομητές ήτανε με PCM. Εγώ ως παλαιός και ISDN είχα μια κανονική γραμμή, άθλια όμως και με μεγάλο θόρυβο. Με το που ενεργοποιήσανε τις καινούριες γραμμές, όλοι στη γειτονιά αποκτήσανε σωστό τηλέφωνο και Internet σε πολύ μεγαλύτερες ταχύτητητες από αυτό της δικιάς μου γραμμής, η οποία είχε ελάχιστη βελτίωση, (μικρή μείωση θορύβου, λόγω μείωσης των παρεμβολών). Ακόμη και οι εναλλακτικοί στην περιοχή μου, προσφέρουν καλύτερης ποιότητας Internet από αυτή που μου προσφέρει ο ΟΤΕ. Ευελπιστώ λοιπόν, ότι πηγαίνοντας σε εναλλακτικό θα έχω αυτό που απολαμβάνουν και οι γείτονες μου, αφού ο ΟΤΕ με γράφει κανονικά...

EcoG
27-10-08, 18:01
Α και κάτι άλλο. Έχουν περάσει δυο βδομάδες από τότε που δήλωσα βλάβη και ακόμη περιμένω τηλεφώνημα από τους ΟΤΕτζήδες για ραντεβού. Στο 121 σηκώνουν τα χέρια ψηλά και γενικώς όλοι με γράφουν. Λοιπόν, μεγαλύτερο πορνείο (να το θέσω κοσμίως) από τον ΟΤΕ δεν υπάρχει. Ακόμη κι ο χειρότερος εναλλακτικός, μετά από δυο βδομάδες χωρίς τηλέφωνο, κάποια δικαιολογία προσπαθεί να σου ψελλίσει. Οι ΟΤΕτζήδες απλά σε φτύνουν. Και προκαλώ οποιονδήποτε ΟΤΕτζή του φόρα να με διαψεύσει. Ακούω ΟΤΕ και μου ανεβαίνει η πίεση. Κάποτε ήμουν εναντίον της πώλησης του ΟΤΕ, αλλά με τέτοιοα συμπεριφορά και αδιαφορία, τα καλόπαιδα του ΟΤΕ, με έχουν κάνει να παρακαλώ να τον πάρουν οι γερμανοί μια ώρα αρχίτερα. Αν αυτός ήταν ο σκοπός τους, το καταφέρανε. Συγχαρητήρια.

hel
28-10-08, 00:37
Καταγγελία σε ΕΕΤΤ τότε.

tsoukase
28-10-08, 13:33
Συγκρονίζομαι κανονικότατα σε 8187 από το 8192!
Mε το router FritzBox δεν παίρνω IP.
Me to modem SAGEM του OTE παίρνω.
Ισως θέλουν να αγοράσουμε δικούς τους routers.
Οι Γερμανοί θα μας τα κολωπιάσουν κανονικά με μεθόδους που ούτε να φανταστούμε μπορούμε δυστυχώς.

emeliss
28-10-08, 13:35
Mε το router FritzBox δεν παίρνω IP.
Me to modem SAGEM του OTE παίρνω.
Ισως θέλουν να αγοράσουμε δικούς τους routers.

:rofl:

tsoukase
28-10-08, 13:53
Που το βρήκες αστείο?

:rofl:

emeliss
28-10-08, 13:59
Πλάκα μου κάνεις;

Άνοιξε ένα topic και ζήτα οδηγίες πως να σετάρεις το fritz.

Αλλά η έκφραση "δεν δουλεύει το fritz γιατί θέλουν να αγοράσουμε τους δικούς τους routers" είναι για πολλά γέλια!

chosen0ne
28-10-08, 14:05
Μα και τα ρούτερ που δίνει ο ΟΤΕ δεν τα φτιάχνει ο ίδιος......... :oops: Άσε που και ο ίδιος θα προτιμούσε να βάλεις κανένα πιο "ακριβό" για να είσαι πιο ευχαριστημένος πελάτης και να πάει καλύτερα η γραμμή σου...... ;) Δεν νομίζω ο ΟΤΕ πχ να προτιμαέι να έχεις το baudtec απο ένα linksys.................... :rolleyes: Και το μποτεκ πάντως, καλό είναι.....σε μένα τουλάχιστον :whistle:

tsoukase
28-10-08, 14:45
Πλάκα μου κάνεις;

Άνοιξε ένα topic και ζήτα οδηγίες πως να σετάρεις το fritz.

Αλλά η έκφραση "δεν δουλεύει το fritz γιατί θέλουν να αγοράσουμε τους δικούς τους routers" είναι για πολλά γέλια!

Τώωρα μάλιστα. Εχω ξεκαρδιστεί στα γέλια. Πολύ καλό.

:rofl: :rofl:

Ας σοβαρευτούμε, λίγο.

Διορθώθηκε.
Thanks (για την καλή σου τύχη).

agrelaphon
28-10-08, 16:40
Α και κάτι άλλο. Έχουν περάσει δυο βδομάδες από τότε που δήλωσα βλάβη και ακόμη περιμένω τηλεφώνημα από τους ΟΤΕτζήδες για ραντεβού. Στο 121 σηκώνουν τα χέρια ψηλά και γενικώς όλοι με γράφουν. Λοιπόν, μεγαλύτερο πορνείο (να το θέσω κοσμίως) από τον ΟΤΕ δεν υπάρχει. Ακόμη κι ο χειρότερος εναλλακτικός, μετά από δυο βδομάδες χωρίς τηλέφωνο, κάποια δικαιολογία προσπαθεί να σου ψελλίσει. Οι ΟΤΕτζήδες απλά σε φτύνουν. Και προκαλώ οποιονδήποτε ΟΤΕτζή του φόρα να με διαψεύσει. Ακούω ΟΤΕ και μου ανεβαίνει η πίεση. Κάποτε ήμουν εναντίον της πώλησης του ΟΤΕ, αλλά με τέτοιοα συμπεριφορά και αδιαφορία, τα καλόπαιδα του ΟΤΕ, με έχουν κάνει να παρακαλώ να τον πάρουν οι γερμανοί μια ώρα αρχίτερα. Αν αυτός ήταν ο σκοπός τους, το καταφέρανε. Συγχαρητήρια.

Φίλε, έχεις δίκιο. Αλλά το παρόν οικόπεδο επωλήθει. Μην το χέζετε άλλο

EcoG
29-10-08, 19:20
Επιτέλους, μετά από δυο βδομάδες χωρίς Internet και τηλέφωνο, η βλάβη σήμερα διορθώθηκε. Τεχνικό του ΟΤΕ ούτε είδα ούτε άκουσα, προφανώς το πρόβλημα ήταν εκτός του δικού μου κτηρίου.
:cool: Μέχρι την επόμενη βλάβη...

xmperop1
29-10-08, 22:44
Επιτέλους, μετά από δυο βδομάδες χωρίς Internet και τηλέφωνο, η βλάβη σήμερα διορθώθηκε. Τεχνικό του ΟΤΕ ούτε είδα ούτε άκουσα, προφανώς το πρόβλημα ήταν εκτός του δικού μου κτηρίου.
:cool: Μέχρι την επόμενη βλάβη...

Ναι γρουσούσεψε το τώρα.:)

EcoG
29-10-08, 23:35
Ναι γρουσούσεψε το τώρα.:)

:whistle:

sotiriskakos
01-11-08, 01:21
Πως καταλαβαίνετε ότι έχει δρομολογηθεί η εξέταση της βλάβης σας;Εγώ έχω δηλώσει 2 φορές βλάβη.Η πρώτη ήταν περίπου 2 εβδομάδες πριν.Και στις 2 περιπτώσεις μου είπαν ότι πρώτα θα γίνει ψηφιακός έλεγχος της γραμμής και αν δε διορθωθεί τίποτα θα το ελέγξουν οι πανεπιστήμονες, από τους οποίους να περιμένω ενημέρωση.Φυσικά ενημέρωση δεν υπήρξε και η τραγική κατάσταση παραμένει.Τουλάχιστον μετά την πρώτη βλάβη έφυγε εκείνο το τρελό φύσημα από το τηλέφωνο.Κατά τα λοιπά ούτε online radio δε μπορώ να ακούσω! :evil:

Αν πάω σε υποκατάστημα και δηλώσω εγγράφως βλάβη, όπως λέτε, υπάρχει πιθανότητα να αλλάξει κάτι;Δεν έχω και επιβλητική παρουσία ρε γαμώτο... :p
Δεν περίμενα πάντως περνώντας ο καιρός να γίνεται πιο τραγική η κατάσαση με το adsl.Ειλικρινά θεωρώ ότι από ποιότητα είμαστε πολύ πίσω ακόμα.

Καλό μήνα κιόλας.

EcoG
01-11-08, 14:18
Πως καταλαβαίνετε ότι έχει δρομολογηθεί η εξέταση της βλάβης σας;Εγώ έχω δηλώσει 2 φορές βλάβη.Η πρώτη ήταν περίπου 2 εβδομάδες πριν.Και στις 2 περιπτώσεις μου είπαν ότι πρώτα θα γίνει ψηφιακός έλεγχος της γραμμής και αν δε διορθωθεί τίποτα θα το ελέγξουν οι πανεπιστήμονες, από τους οποίους να περιμένω ενημέρωση.Φυσικά ενημέρωση δεν υπήρξε και η τραγική κατάσταση παραμένει..

καλό μήνα
Πάρε το 121 και ρώτα τους. Αυτοί μπορούν να δουν στο τερματικό τους εάν έχει επιληφθεί τεχνικός και τι έχει αποφανθεί, (εάν έχει κλείσει η βλάβη, δηλαδή την έχουν διορθώσει, ή σε ποιο στάδιο βρίσκεται - ψηφιακός έλεγχος - συνεργείο κλπ). Εάν έχουν κλείσει τη βλάβη, αλλά έχεις ακόμη πρόβλημα ξαναδήλωσε βλάβη με τα νέα συμπτώματα, (μικρή ταχύτητα κλπ).:cool:

sotiriskakos
01-11-08, 16:59
Ε θέλω να πιστεύω πως 20 μέρες μετά την πρώτη βλάβη θα έχει ολοκληρωθεί ο έλεγχος.Πάντως τα προβλήματα φυσικά και παραμένουν.Ωραία, θα κάνω ένα τηλέφωνο πριν πάω στο υποκατάστημα τότε και θα τους το θέσω και εκεί υπόψη.Ρε δουλειές πάλι.Άντε στον οτε σου λέει μετά, είναι αξιόπιστος... :oops:

imaginos
01-11-08, 23:47
Εδώ και ένα χρόνο που έχω το CONN-X στο 1ΜΒ μια χαρά ήτανε τα πράγματα και ποτέ δεν είχα πρόβλημα εδώ στο κέντρο της Αθήνας, (Πατησίων). Τον τελευταίο μήνα έχει μαμηθεί τελείως!

Η γραμμή πότε πέφτει επανέρχεται και ξαναπέφτει και ου το καθεξής, πότε κόβεται τελείως η σύνδεση του ADSL (με το τηλέφωνο δεν έχω πρόβλημα) πότε ζορίζεται να συνδεθεί και το κυριότερο και να συνδεθεί η 1mb σέρνεται σε επίπεδα Dial up..... συνήθως το απόγευμα και το βράδυ μέχρι και τις 2 τα ξημερώματα.

Από θέμα δικό μου δεν έχει υπάρξει καμία αλλαγή και οι drivers, ρυθμίσεις κλπ είναι οκ.

Μου έχει σπάσει τα νεύρα και από τον ΟΤΕ ως συνήθως μου λένε παπαριές και ασχετοσύνες χωρίς να παραδέχονται ότι το πρόβλημα το έχουν αυτοί.

Που θα πάει αυτή η κατάσταση επιτέλους? Και σε εναλλακτικό να πάω ακόμα χειρότερα τα πράγματα.

Τι να κάνουμε, να μεταναστεύσουμε σε καμία χώρα του εξωτερικού ακόμα και στην Αλβανία μήπως και μπορέσουμε να σερφάρουμε σαν άνθρωποι?

Τα ξέσκισαν όλα οι άχρηστοι στην Ελλάδα, ΑΙΣΧΟΣ!

hel
02-11-08, 21:10
Ε θέλω να πιστεύω πως 20 μέρες μετά την πρώτη βλάβη θα έχει ολοκληρωθεί ο έλεγχος.Πάντως τα προβλήματα φυσικά και παραμένουν.Ωραία, θα κάνω ένα τηλέφωνο πριν πάω στο υποκατάστημα τότε και θα τους το θέσω και εκεί υπόψη.Ρε δουλειές πάλι.Άντε στον οτε σου λέει μετά, είναι αξιόπιστος... :oops:

Tι βλάβη έχεις;

Ateliotos
03-11-08, 21:33
Είναι φυσιολογικό αυτό ρε παιδιά? Θα τρελαθώ.... Που να δείτε τι γίνετε αν πάω να κάνω download..

hel
04-11-08, 11:16
Είναι φυσιολογικό αυτό ρε παιδιά? Θα τρελαθώ.... Που να δείτε τι γίνετε αν πάω να κάνω download..

Καθόλου φυσιολογικό. Μάλλον έχετε πρόβλημα στο κέντρο.
Τι ταχύτητες έχεις τις ώρες αιχμής;

Anton74
04-11-08, 14:13
Εδώ και ένα χρόνο που έχω το CONN-X στο 1ΜΒ μια χαρά ήτανε τα πράγματα και ποτέ δεν είχα πρόβλημα εδώ στο κέντρο της Αθήνας, (Πατησίων). Τον τελευταίο μήνα έχει μαμηθεί τελείως!

Η γραμμή πότε πέφτει επανέρχεται και ξαναπέφτει και ου το καθεξής, πότε κόβεται τελείως η σύνδεση του ADSL (με το τηλέφωνο δεν έχω πρόβλημα) πότε ζορίζεται να συνδεθεί και το κυριότερο και να συνδεθεί η 1mb σέρνεται σε επίπεδα Dial up..... συνήθως το απόγευμα και το βράδυ μέχρι και τις 2 τα ξημερώματα.

Από θέμα δικό μου δεν έχει υπάρξει καμία αλλαγή και οι drivers, ρυθμίσεις κλπ είναι οκ.

Μου έχει σπάσει τα νεύρα και από τον ΟΤΕ ως συνήθως μου λένε παπαριές και ασχετοσύνες χωρίς να παραδέχονται ότι το πρόβλημα το έχουν αυτοί.

Που θα πάει αυτή η κατάσταση επιτέλους? Και σε εναλλακτικό να πάω ακόμα χειρότερα τα πράγματα.

Τι να κάνουμε, να μεταναστεύσουμε σε καμία χώρα του εξωτερικού ακόμα και στην Αλβανία μήπως και μπορέσουμε να σερφάρουμε σαν άνθρωποι?

Τα ξέσκισαν όλα οι άχρηστοι στην Ελλάδα, ΑΙΣΧΟΣ!

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω με 1ΜΒ κι εγώ από περιοχή Ζωγράφου και ακριβώς τις ίδιες ώρες που περιγράφεις. Έχω τηλεφωνήσει 5 φορές εδώ και 15 μέρες που συμβαίνει. Από ΟΤΕ ειδοποίηση καμία. Την πρώτη φορά που άνοιξαν βλάβη μετά από 2 μέρες που ξαναπήρα τηλ. μου είπαν πως...την έκλεισαν καθώς δεν είδαν πρόβλημα. Τη δεύτερη φορά και αφού πήρα ξανά και ξανά κάποια στιγμή μου τηλεφώνησαν από τεχνική υποστήριξη για να κάνουμε ένα τηλεφωνικό troubleshooting όπου...βεβαιωθήκαμε ότι το router είναι αναμμένο...

Αλλά τι να περιμένεις όταν τους λέω πως ο χρόνος που μου δίνει το tracert από το router μου προς το dslam είναι 1800ms και η απάντηση είναι "το λαμπάκι του dsl είναι αναμμένο; ".

Το πρόβλημα ακόμα παραμένει...

Tiven
05-11-08, 04:07
Αλλά τι να περιμένεις όταν τους λέω πως ο χρόνος που μου δίνει το tracert από το router μου προς το dslam είναι 1800ms και η απάντηση είναι "το λαμπάκι του dsl είναι αναμμένο; ".

Το πρόβλημα ακόμα παραμένει...

Αν κάποια στιγμή νιώσεις στεναχωρημένος, πάρε και πες τους κάτι σχετικά με fast/interleaved path. Εγγύηση 100% πως θα σου φτιάξουν το κέφι.Είτε 134,121,1242,κλπ

Ateliotos
05-11-08, 08:51
Καθόλου φυσιολογικό. Μάλλον έχετε πρόβλημα στο κέντρο.
Τι ταχύτητες έχεις τις ώρες αιχμής;

80-90kb/s από ftp otenet......

emeliss
05-11-08, 09:07
Αν κάποια στιγμή νιώσεις στεναχωρημένος, πάρε και πες τους κάτι σχετικά με fast/interleaved path. Εγγύηση 100% πως θα σου φτιάξουν το κέφι.Είτε 134,121,1242,κλπ
Ούτε το 134 ούτε το 121 αλλά ούτε και 1242 έχουν σχέση με τις ρυθμίσεις του dslam. Δεν είναι η δουλειά τους να ξέρουν.
Υπάρχει άλλο τμήμα με τεχνικους. Αυτοί που σας καλούν όταν δηλώσετε βλάβη στο 121.

Anton74
05-11-08, 15:08
Ούτε το 134 ούτε το 121 αλλά ούτε και 1242 έχουν σχέση με τις ρυθμίσεις του dslam. Δεν είναι η δουλειά τους να ξέρουν.
Υπάρχει άλλο τμήμα με τεχνικους. Αυτοί που σας καλούν όταν δηλώσετε βλάβη στο 121.

Λυπάμαι, χάσατε. Αυτός που με κάλεσε δηλώνοντας βλάβη στο 121 ήταν που με ρώτησε αν είναι αναμένο το λαμπάκι του router ως απάντηση για τους κακούς χρόνους που μου δίνει το tracert.

Tiven
05-11-08, 15:15
Καλά εμένα με είχε πάρει τεχνικός και με ρωτάει SNR της 24αρας. Του κάνω "9...". Και τι μου λέει ? "ε λίγο έχεις εγώ σπίτι μου έχω 35"... :rofl: Μετά συγκρατήθηκα κάπως και του κάνω
"καλά με δουλεύεις ? Τι έχεις, 1 ή 2 ?"
Τεχνικός : Ε να μωρέ, 2mbit έχω

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

emeliss
05-11-08, 16:59
Μα δεν λέω πως στις αρμόδιες θέσεις δεν υπάρχουν άτομα που θέλουν εκπαίδευση. Λέω πως στα υπόλοιπα τμήματα δεν είναι στο πλαίσιο της δουλειάς τους αυτά.

Tiven
05-11-08, 18:03
Μα δεν λέω πως στις αρμόδιες θέσεις δεν υπάρχουν άτομα που θέλουν εκπαίδευση. Λέω πως στα υπόλοιπα τμήματα δεν είναι στο πλαίσιο της δουλειάς τους αυτά.

Συμφωνώ, αλλά σχετικά με το path στην γραμμή μου όσο και να προσπάθησα δεν τα κατάφερα να μιλήσω με τεχνικό..:(
Το τι άκουσα... από μονοπάτια μέχρι και γρηγορότερη σύνδεση από τα 24...

psyxakias
05-11-08, 18:04
γραπτώς έστειλες το αίτημά σου; (με κοινοποίηση την 2η φορά, εάν δεν έλαβες ικανοποιητική απάντηση)

Tiven
05-11-08, 18:13
γραπτώς έστειλες το αίτημά σου; (με κοινοποίηση την 2η φορά, εάν δεν έλαβες ικανοποιητική απάντηση)

Δεν το είχα σκεφτεί. Στο noc εννοείς ε ? Και κοινοποίηση ΕΕΤΤ υποθέτω ?

Anton74
06-11-08, 10:53
Για πείτε πιο αναλυτικά ρε παιδιά τι είναι το noc και το ΕΕΤΤ ; Γιατί η δική μου περίπτωση κοντεύει να κλείσει μήνα και με γράφουν κανονικά στο 121...

hel
06-11-08, 16:51
Σε έναν φίλο υπάρχει το εξής πρόβλημα με το connx του. Ενώ φαίνεται online και το skype και το msn είναι κανονικά μέσα, δεν ανοίγει καμία σελίδα με τους browsers του.
Κάναμε scan κλείσαμε firewall του ρούτερ και το software firewall και τίποτα. Έσβησα όλα τα cookies...
Υπάρχει κάτι άλλο που μπορεί να γίνει;

Tiven
06-11-08, 18:10
Θα έλεγα πως κάτι με το dns φταίει αλλά αν μου λες πως MSN & Skype μπαίνουν... πολύ περίεργο :hmm:

kyriakos7
06-11-08, 18:27
και μενα το μυαλο μου dns παει.... περιεργο οντως

sotiriskakos
06-11-08, 21:13
Ευτυχώς σήμερα τη βρήκαμε την άκρη.Έκλεισα ραντεβού να έρθει τεχνικός στο σπίτι.Τελικά το πρόβλημα το προκαλούσε μια τηλεφωνική πρίζα όποτε συνδεόταν κάτι επάνω, κάτι το οποίο δεν το είχα υποψιαστεί.Άδικα τους κατηγορούσα δηλαδή. :sorry:
Τώρα πλέον πηγαίνει κανονικά, απλά δε θα ξανασυνδέσω τίποτα εκεί πέρα.

Ateliotos
06-11-08, 21:42
Καθόλου φυσιολογικό. Μάλλον έχετε πρόβλημα στο κέντρο.
Τι ταχύτητες έχεις τις ώρες αιχμής;


Βγάζεις καμιά άκρη από εδώ???

hel
06-11-08, 22:29
Ξαναπάρε μετρήσεις χωρίς να κατεβάζεις ταυτόχρονα όμως.

Ateliotos
06-11-08, 22:47
Καλά κρασιά...φφφφφφφφφφφφ Θα σκάσω....

Tiven
07-11-08, 11:41
Και εγώ έχω τρελό packet loss ειδικά στο vlan, εδώ και καιρό. :(

hel
07-11-08, 14:22
Καλά κρασιά...φφφφφφφφφφφφ Θα σκάσω....

Mαύρα χάλια.
Κάνε θέμα αν δεν υπάρχει ήδη για Πέλλα , μήπως βρεις και άλλους που έχουν το πρόβλημα.

Ateliotos
08-11-08, 08:58
Mαύρα χάλια.
Κάνε θέμα αν δεν υπάρχει ήδη για Πέλλα , μήπως βρεις και άλλους που έχουν το πρόβλημα.

Είναι το κέντρο του ΕΥΡΩΠΟΥ στο Νομό Κιλκίς..

Roronoa
05-12-08, 12:08
συγγνώμη αν είμαι λίγο εκτός με τα απο πάνω..
εδω και μέρες το λαμπάκι του internet δεν ανάβει στο router και δεν έχω καθόλου. παίρνω το 134 (έχω connx) και με στέλνουν σε έναν άλλο αριθμό ο οποίος δεν το σηκώνει ποτέ...
Τι να κάνω; ξέρει κανείς κάποιον αριθμό που να τον έχει εξυπηρετήσει; μένω νεα Ιωνία.
κατά καιρόυς όταν το λαμπακι δεν ανάβει δεν έχω αλλά διορθώνεται συντομα. τώρα πάνε μέρες.
δεν ξέρω τι να κάνω.
ποιό τηλέφωνο παίρνετε εσείς για βλάβες;

Droidlock
05-12-08, 12:32
Το 121 ειναι οι βλαβες ΟΤΕ και το 1242 ειναι η τεχνικη υποστιριξη.

tsek
05-12-08, 13:44
(έχω connx) και με στέλνουν σε έναν άλλο αριθμό ο οποίος δεν το σηκώνει ποτέ...



Άν εννοεις το 1242 ,8α πρέπει να κάνεις υπομονή γτ ειδικά τα απογεύματα καθημερινές έχει πολύ κίνηση...(αναμονές)

Geokid
05-12-08, 17:45
Μια απο τα ιδια και εδω στο Αργος. Εμενα χωρις να μου εξηγησουν το γιατι μετα απο 6μηνες που δουλευε ρολοι η 24αρα τωρα για τα φαινομενα αυτα των 2 τελευταιων εβδομαδων με αναγκαζουν να ριξω τη γραμμη σε 8.Θα ειναι και σημαντικη η πτωση στη τιμη μου ελεγε ο τεχνικος.Ποια πτωση βρε 3€? Και δεν σηκωνει και κουβεντα ο τυπος οπωσδηποτε φταιει το οτι δεν σηκωνει 24αρα!:down:

hel
11-12-08, 15:39
Μια απο τα ιδια και εδω στο Αργος. Εμενα χωρις να μου εξηγησουν το γιατι μετα απο 6μηνες που δουλευε ρολοι η 24αρα τωρα για τα φαινομενα αυτα των 2 τελευταιων εβδομαδων με αναγκαζουν να ριξω τη γραμμη σε 8.Θα ειναι και σημαντικη η πτωση στη τιμη μου ελεγε ο τεχνικος.Ποια πτωση βρε 3€? Και δεν σηκωνει και κουβεντα ο τυπος οπωσδηποτε φταιει το οτι δεν σηκωνει 24αρα!:down:

Στοιχεία γραμμής; Ενημέρωσε το προφίλ σου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.