PDA

Επιστροφή στο Forum : SMS-HOL



KonK
20-10-08, 21:41
Καλησπέρα.Μόλις έλαβα ένα SMS στο κινητό μου.


HOL:Η ΑΙΤΗΣΗ ΣΑΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΕ ΣΤΑΔΙΟ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗΣ.ΠΡΟΒΛΕΠΟΜΕΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ 18/11/2008.ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΑΣ.


Εγώ παιδιά δεν έχω κάνει ποτέ αίτηση,για HOL.
Μήπως ξέρετε τι συμβαίνει;
Έχει τύχει σε κανέναν άλλο φίλο κάτι παρόμοιο;
Ευχαριστώ.

and64
20-10-08, 21:59
Καλησπέρα.Μόλις έλαβα ένα SMS στο κινητό μου.


HOL:Η ΑΙΤΗΣΗ ΣΑΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΕ ΣΤΑΔΙΟ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗΣ.ΠΡΟΒΛΕΠΟΜΕΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ 18/11/2008.ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΑΣ.


Εγώ παιδιά δεν έχω κάνει ποτέ αίτηση,για HOL.
Μήπως ξέρετε τι συμβαίνει;
Έχει τύχει σε κανέναν άλλο φίλο κάτι παρόμοιο;
Ευχαριστώ.

Μήπως έκανε κανένας γείτονας και έβαλε λάθος νούμερο;;;;

Για πάρε ενα τηλέφωνο στο 13844, μπας και βγάλεις άκρη...

KonK
20-10-08, 22:03
Μήπως έκανε κανένας γείτονας και έβαλε λάθος νούμερο;;;;

Για πάρε ενα τηλέφωνο στο 13844, μπας και βγάλεις άκρη...


Τι να πω....Το SMS πάντως στάλθηκε από το 54055.

and64
20-10-08, 22:23
Τι να πω....Το SMS πάντως στάλθηκε από το 54055.

Αυτό δεν λέει τίποτα, απλά ενα κέντρο μηνυμάτων είναι. Πάρε ενα τηλέφωνο και ρώτα αν υπάρχει αίτημα ενεργοποίησης σε εκρεμότητα για τον αριθμό σου. Αν υπάρχει όντως...καλά ξεμπερδέματα!

Αν ενεργοποιηθεί και η hol στο κύκλωμα σου θα "μπλοκάρει" το dsl και δεν θα έχεις Internet από κανέναν (απ'οσο ξέρω, αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος)

Βέβαια υπάρχει και η πιθανότητα κάποιος με παρεμφερές νούμερο, να έδωσε κάποιος λάθος κινητό στην αίτηση...

KonK
20-10-08, 22:39
Αυτό δεν λέει τίποτα, απλά ενα κέντρο μηνυμάτων είναι. Πάρε ενα τηλέφωνο και ρώτα αν υπάρχει αίτημα ενεργοποίησης σε εκρεμότητα για τον αριθμό σου. Αν υπάρχει όντως...καλά ξεμπερδέματα!

Αν ενεργοποιηθεί και η hol στο κύκλωμα σου θα "μπλοκάρει" το dsl και δεν θα έχεις Internet από κανέναν (απ'οσο ξέρω, αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος)

Βέβαια υπάρχει και η πιθανότητα κάποιος με παρεμφερές νούμερο, να έδωσε κάποιος λάθος κινητό στην αίτηση...


Μα πως είναι δυνατόν να ενεργοποιηθεί μια καινούργια σύνδεση χωρίς να έχει γίνει διακοπή στην προηγούμενη σύνδεση;


Ας ελπίσουμε ότι παίζει η δεύτερη πιθανότητα με το λάθος νούμερο....

pakitis
20-10-08, 22:40
Μήπως έκανες τπτ με τη Vodafone? Γιατί υπάρχει μια συνεργασία μεταξύ τους..

KonK
20-10-08, 22:43
Μήπως έκανες τπτ με τη Vodafone? Γιατί υπάρχει μια συνεργασία μεταξύ τους..




Τίποτα απολύτως!!

and64
20-10-08, 22:53
Εγώ πάντως επιμένω να πάρεις ενα τηλέφωνο καλού κακού! Τέτοια ώρα θα το σηκώσουν αμέσως...

KonK
20-10-08, 23:03
Εγώ πάντως επιμένω να πάρεις ενα τηλέφωνο καλού κακού! Τέτοια ώρα θα το σηκώσουν αμέσως...

Δεν μου μένει και άλλη επιλογή.
Σας ευχαριστώ όλους

logosof
20-10-08, 23:18
Προφανώς θα ήθελαν να στείλουν το sms σε άλλο νούμερο και έκαναν λάθος σε κάποιο ψηφίο.
Αυτοί εκεί είναι ικανοί για όλα.

KonK
20-10-08, 23:28
Προφανώς θα ήθελαν να στείλουν το sms σε άλλο νούμερο και έκαναν λάθος σε κάποιο ψηφίο.
Αυτοί εκεί είναι ικανοί για όλα.




:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:pΔεν παίζονται:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p

pakitis
22-10-08, 00:33
Πολύ πιθανό να έγινε στην αίτηση λάθος και να δηλώθηκε αυτό το νούμερο...

stef128
22-10-08, 00:49
Σε μενα εγινε 2 φορες απο forthnet , την μια μαρτιο και την αλλη αυγουστο , το τμημ.εξυπ.πελατων με διαβεβαιωσε και τις 2 φορες οτι εχει διακοψει παλια αιτηση μου και δεν ειναι για την γραμμη μου !!
Τελικα αλλαξα νουμερο κινητου και ησυχασα:p
Παιδια οντως καποιος αιτων γραφει-λεει λαθος το νουμερο του , η καποια κοπελα γραφει-ακουει -πληκτρολογει λαθος το νουμερο του αιτων !!!
Συμβαινουν αυτα
Καλου κακου ενα τηλεφωνο στην εταιρια δεν κανει κοπο:oneup::oneup:

Elinakee
22-10-08, 19:38
Καλησπέρα.Μόλις έλαβα ένα SMS στο κινητό μου.


HOL:Η ΑΙΤΗΣΗ ΣΑΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΕ ΣΤΑΔΙΟ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗΣ.ΠΡΟΒΛΕΠΟΜΕΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ 18/11/2008.ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΑΣ.


Εγώ παιδιά δεν έχω κάνει ποτέ αίτηση,για HOL.
Μήπως ξέρετε τι συμβαίνει;
Έχει τύχει σε κανέναν άλλο φίλο κάτι παρόμοιο;
Ευχαριστώ.

Τελικα πηρες τηλεφωνο να δεις τι εγινε?

KonK
22-10-08, 21:20
Τελικα πηρες τηλεφωνο να δεις τι εγινε?





Όχι δεν πήρα λόγω φορτωμένου προγράμματος αλλά ελπίζω να λασκάρω αύριο και να πάρω

theofilos79
23-10-08, 18:35
αυτή είναι η νέα και δυναμική πολιτική της χολ, σε κάνει πελάτη της με το ζορι , χχεχεχεχεχεχ. Φιλαράκι το πιο πιθανό πληκτρολόγησαν λάθος νούμερο κινητού μην ανησυχείς. απο τη στιγμή που δεν έχει υπογράψει τίποτα άστους να λένε ότι θέλουν. :oneup:

theopan
24-10-08, 15:55
Μα πως είναι δυνατόν να ενεργοποιηθεί μια καινούργια σύνδεση χωρίς να έχει γίνει διακοπή στην προηγούμενη σύνδεση;


Ας ελπίσουμε ότι παίζει η δεύτερη πιθανότητα με το λάθος νούμερο....

Κι εσύ ακόμα εκεί έχεις μείνει... Αυτή είναι η τακτική εδώ και πάνω από 1 χρόνο. Όποτε ζητηθεί νέα σύνδεση ενεργοποιείται "πάνω" στην παλιά και τότε μόνο κόβεται η παλιά.

KonK
25-10-08, 19:34
Κι εσύ ακόμα εκεί έχεις μείνει... Αυτή είναι η τακτική εδώ και πάνω από 1 χρόνο. Όποτε ζητηθεί νέα σύνδεση ενεργοποιείται "πάνω" στην παλιά και τότε μόνο κόβεται η παλιά.

Καλησπέρα.Δλδ. για να καταλάβω μπορώ να γυρίσω από OTE σε HOL χωρίς να γίνει διακοπή στο internet;
Για πες λεπτομέρειες,γιατί νομίζω,αυτό συμφέρει και από άποψη τιμής αλλά και ταχύτητας.

and64
25-10-08, 19:59
Καλησπέρα.Δλδ. για να καταλάβω μπορώ να γυρίσω από OTE σε HOL χωρίς να γίνει διακοπή στο internet;
Για πες λεπτομέρειες,γιατί νομίζω,αυτό συμφέρει και από άποψη τιμής αλλά και ταχύτητας.

Γίνεται αυτό σίγουρα;
Εγω εχω ακούσει περιπτώσεις που ενεργοποιήσαν την καινούρια σύνδεση πάνω σε μια ήδη ενεργοποιημένη γραμμή και εκεί έγινε το μπάχαλο με αποτέλεσμα συνήθως να μην έχεις καθόλου internet! Αν γίνει αυτό καλά ξεμπερδέματα...

theopan
26-10-08, 13:27
Καλησπέρα.Δλδ. για να καταλάβω μπορώ να γυρίσω από OTE σε HOL χωρίς να γίνει διακοπή στο internet;
Για πες λεπτομέρειες,γιατί νομίζω,αυτό συμφέρει και από άποψη τιμής αλλά και ταχύτητας.


Γίνεται αυτό σίγουρα;
Εγω εχω ακούσει περιπτώσεις που ενεργοποιήσαν την καινούρια σύνδεση πάνω σε μια ήδη ενεργοποιημένη γραμμή και εκεί έγινε το μπάχαλο με αποτέλεσμα συνήθως να μην έχεις καθόλου internet! Αν γίνει αυτό καλά ξεμπερδέματα...

Η μετάβαση σε άλλο πάροχο, γίνεται πλέον κάνοντας αίτηση κατευθείαν στο νέο πάροχο που θέλουμε να πάμε. Την ημέρα της ενεργοποίησης της σύνδεσης στο νέο πάροχο, διακόπτεται η υπηρεσία από τον παλιό και ενεργοποιείται στον καινούργιο με downtime <24 ωρών.

KonK
27-10-08, 23:48
Τελικα πηρες τηλεφωνο να δεις τι εγινε?



Έχουν κάνει τελικά λάθος στο τηλέφωνο!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.