PDA

Επιστροφή στο Forum : 1024/256 ολα καλα!!!???



paranoise
21-10-05, 18:30
Να εχει περιπου 2 εβδομαδες που εκανα την συνδεση(παλαιοτερα ειχα 384 και στη δουλεια εχω μια 512).... και να σας πω την αληθεια ολα λειτουργουν τελεια(φτου φτου μην το ματιασω).... αλλα σκεφτομαι ... κατεβαζω περιπου 8 Gb την ημερα στις 10 μερες 80 στο μηνα (υπολογισμοι χαρτακια κομπιουτερακια ) .....240 Gb!!!! ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ !!! σκληροι δισκοι , DVD κτλ. Πολλα λεφτα .... Και μετα σας βλεπω να παραπονιεστε οτι στο εξωτερικο εχουν τρελες ταχυτητες ..... ΤΡΕΛΑΘΗΚΑΤΕ !!!! Μιλουσα με ενα Αμερικανο και εχει 10240/10240 γραμμη( αυτος 18 χρονο ...την πληρωνει ο πατερας του) και με κοροιδευε για την γραμμουλα μου....Και καλα εκανε ....εχει την 10πλασια ταχυτητα απο εμενα Download ε!!! Γιατι upload αστο καλυτερα.... Δηλαδη την ημερα κατεβαζει περιπου 80 Gb και τον μηνα ......αααααα 2.5 TB ......Ποσα χρειαζεται αυτος για backup?!!!! (πολλα DVD και πολλοι σκληροι να ουμε .....τον λυπαμαι....τον καιμενουλη)
Τελικα να ειμαστε χαρουμενοι γι αυτο που εχουμε η να απιτουμε περισσοτερα?
Ειμαστε πολυ πισω ρε Γαμ.....πολυ .....
ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ 10240/10240 ......

tzanerman
21-10-05, 18:56
Τωρα αυτο με τον αμερικανο γιατι μας το εγραψες, για να μας πικρανεις;

nickolas2005
21-10-05, 18:58
Kαι τους σκληρούς ποιος θα τους πληρώνει?:D Απίθανες ταχύτητες που ποτέ δεν θα έρθουν στην Ελλάδα...:(

υγ Και αν έρθουν θα τις πέρνεις πουλώντας κάνα οικόπεδο ή κανα σπίτι..:D

paranoise
21-10-05, 19:00
Τωρα αυτο με τον αμερικανο γιατι μας το εγραψες, για να μας πικρανεις;

Τον λυπηθηκες και εσυ τον καιμενουλη ε?
ΑΑΑΑχχχχχ το παλικαρακι .....

stavpal
21-10-05, 19:04
καλά και σε πιο λογικά πλαίσια....το καλοκαίρι ήμουν ένα μήνα στον Καναδά - σύνδεση 2.2mbps - 28€ το μήνα

tzanerman
21-10-05, 19:06
Τον λυπηθηκες και εσυ τον καιμενουλη ε?
ΑΑΑΑχχχχχ το παλικαρακι .....
:D:D:D:D:D:D:D

SakisRouvas
21-10-05, 19:30
Οπότε το συμπέρασμα ποιό είναι;
Καλύτερα να πάμε σε PSTN για να χωράνε όλα σε μια δισκέτα;

paranoise
21-10-05, 19:48
Οπότε το συμπέρασμα ποιό είναι;
Καλύτερα να πάμε σε PSTN για να χωράνε όλα σε μια δισκέτα;

Eλπιζω να μην παρεξηγουμαι και να ειναι κατανοητο οτι κανω χιουμορ ....

del_ahmettt
21-10-05, 19:49
Mε τέτοια σύνδεση μπορεις απλά να αποκτησεις προσβαση σε κάποια on-line αποθηκευτικη υπηρεσία.

Για να μην υπάρχει το αποθηκευτικό προβλημα πρεπει να μάθει ο κόσμος να αξιοποιεί τετοιες συνδεσεις και για αλλα πραματα πλην των P2Ps...;)

krisiun82
21-10-05, 22:57
Με τετοια συνδεση δεν χρειαζεται να κατεβασει...οτι εχει ορεξη την παρουσα στιγμη παει και το βλεπει/ακουει κατεβαζει στο λεπτο..

tzampaman
21-10-05, 23:38
όταν είχα πρωτοτηλεφωνήσει στον πΟΤΕ για να αλλάξω την γραμμή μου σε 1MB, ο οτευπάλληλος μου εκμυστηρεύτηκε, ότι πριν κάνω αίτηση για αλλαγή να το ψάξω λίγο, γιατί άκουσε λέει οτι κάποια εταιρία σου δίνει γραμμή στα 2MB. :haha

..όύτε καν που το σχολίασα.

GeorgeH
22-10-05, 13:42
Πάντως και εγώ με την 1 mbit είμαι πολύ ικανοποιημένος (ΟΤΕ γραμμή και παροχέας Forthnet στην ίδια ταχύτητα) και μπορώ να πώ πως με εξαίρεση το upload που θα ήθελα λίγο παραπάνω, είμαι υπέρ το δέον ευχαριστημένος. Πιστεύω πως για μένα το 'τέλειο' θα προσεγγιζόταν με μια γραμμή 2 mbps d/l και 1 mbps u/l σε προσιτή τιμή φυσικά, γύρω στα 50 euro τελική τιμή.
Αυτά βέβαια είναι κ υποκειμενικά γιατί με τις αλλαγές της τεχνολογίας κάποιο νέο π.χ. προτυπο video που θα βγεί ίσως να απαιτεί μεγαλύτερες χωρητικότητες οπότε εύλογα ίσως χρειαστείς μεγαλύτερη ταχύτητα για να γλυτώνεις την αναμονή. Αλλά από εκεί και πέρα μπαίνουμε σε ένα φαύλο κύκλο και σε ένα αέναο κ ενδελεχές καταναλωτικό όργιο, που και τη θέση του διευθυντή τηλεπικοινωνιών - που τόσους κόπους κ συνωμοσίες κάναμε για να πάρουμε - οι μηνιαίες αποδοχές μας δε θα επαρκούν για να καλύψουμε τις πλασματικές αναγκές τη δημιουργία των οποίων μας 'επιβάλλει' η ανθρώπινη φύση μας, την οποία και εννοείται ότι δε μπορούμε να απαρνηθούμε!

Υ.Γ. Κάποια στιγμή να θυμηθώ να αλλάξω και το γράφημα του dumeter καθώς τα δεδομένα έχουν πλέον αλλάξει και έχω εξευρωπαϊστεί με τη μετάβαση απο 384 σε 1024!!!
:D :D :cool:

NoYmErOs
23-10-05, 12:14
Να εχει περιπου 2 εβδομαδες που εκανα την συνδεση(παλαιοτερα ειχα 384 και στη δουλεια εχω μια 512).... και να σας πω την αληθεια ολα λειτουργουν τελεια(φτου φτου μην το ματιασω).... αλλα σκεφτομαι ... κατεβαζω περιπου 8 Gb την ημερα στις 10 μερες 80 στο μηνα (υπολογισμοι χαρτακια κομπιουτερακια ) .....240 Gb!!!! ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ !!! σκληροι δισκοι , DVD κτλ. Πολλα λεφτα .... Και μετα σας βλεπω να παραπονιεστε οτι στο εξωτερικο εχουν τρελες ταχυτητες ..... ΤΡΕΛΑΘΗΚΑΤΕ !!!! Μιλουσα με ενα Αμερικανο και εχει 10240/10240 γραμμη( αυτος 18 χρονο ...την πληρωνει ο πατερας του) και με κοροιδευε για την γραμμουλα μου....Και καλα εκανε ....εχει την 10πλασια ταχυτητα απο εμενα Download ε!!! Γιατι upload αστο καλυτερα.... Δηλαδη την ημερα κατεβαζει περιπου 80 Gb και τον μηνα ......αααααα 2.5 TB ......Ποσα χρειαζεται αυτος για backup?!!!! (πολλα DVD και πολλοι σκληροι να ουμε .....τον λυπαμαι....τον καιμενουλη)
Τελικα να ειμαστε χαρουμενοι γι αυτο που εχουμε η να απιτουμε περισσοτερα?
Ειμαστε πολυ πισω ρε Γαμ.....πολυ .....
ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ 10240/10240 ......

Οπότε να ακριβύνει το dsl να έχουμε και καλύτερα pings και να μην κατεβάζουμε και πολλά πολλά ...
Ασε που οι isp έπρεπε να δίνουν δώρο και 50 DVD και ένα σκληρό με 500GΒ ΄δώρο.. με κάθε αορίστου..
:respekt: να ούμε

XPHSTOS29
23-10-05, 12:34
Θα γινουν οι ISP σαν τις εταιριες κινητης.

Ενα "XPHSTOS29 PC"(athlon64... vga...dvdrw...) δωρο με συνδεση στο 24νετ 100 με 100 γιγα δωρεαν το μηνα και δυνατοτητα μεταφορας υπολοιπου στον επομενο μηνα.
Eξοφληση λογαριασμων μεσω πιστωτικης.

Ετσι για να αγοραζουμε και τα καινουρια μοντελα υπολογιστων και οχι μονο κινητων.

@ ADSLgr.com All rights reserved.