PDA

Επιστροφή στο Forum : Ομαδική Καταγγελία για Προβλήματα Χαμηλων Ταχυτήτων και Υψηλών Pings



Σελίδες : [1] 2 3 4

manicx
21-10-08, 00:04
Ας οργανωθούμε λοιπόν. Το θέμα μας είναι να βρούμε το δίκιο μας ζητώντας αποζημίωση και διεκδικώντας ποιοτικότερες υπηρεσίες. Αργά ή γρήγορα, η Forthnet θα εξασφαλίσει αναβάθμιση τιυ κυκλώματος της. Το θέμα είναι μέχρι πότε.

Αυτό που προτείνω, είναι η επιστολή να σταλεί σε ΕΕΤΤ, ΚΕΠΚΑ και ΙΝΚΑ. Μαζί με την επιστολή να σταλούν γραφήματα όπως τα εξής

http://anana.irc.gr/cgi-bin/smokeping.cgi?target=Service.inet.Uplinks.tiscali-fra

και

http://anana.irc.gr/cgi-bin/smokeping.cgi?target=Service.inet.Uplinks.AIX

που δείχνουν σε εύρος χρόνου το πρόβλημα. Επίσης, κάποια screenshots με pings τόσο από εξωτερικό, όσο και από Ελλάδα (πρόβλημα με AIX).

Να απαιτήσουμε ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ για χρόνο αντίστοιχο του προβλήματος, δηλαδή από 1 Σεπτεμβρίου 2008. Να ρωτήσουμε το κατά πόσο μπορεί η Forthnet να αντιμετωπίσει αποφαιστικά και εντός εύλογου χρονικού διαστήματος αντίστοιχα προβλήματα στο μέλλον. Να μάθουμε, αν τα εν λόγω προβλήματα μας καλύπτουν να φύγουμε από την ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ παροχή υπηρεσιών ΧΩΡΙΣ να πληρώσουμε τέλος αποσύνδεσης.

Αν κάποιος μπορεί να συνάξει μία επιστολή, ας το αναφέρει εδώ και οι χρήστες θα του στέλνουν με PM τα στοιχεία τους. Δεν ξέρω τι στοιχεία (μια βοήθεια κανείς; ) αλλά θα είμαι από τους πρώτους που θα το κάνουν.

Για να συμμετέχετε στην καταγγελία, αποστείλλετε PM στην nmavro73 με τα εξής

α) Ονοματεπώνυμο
β) email (της forthnet καθώς είναι το user id σου)
γ) Περιοχή/Προάστιο
δ) Προβλήματα που αντιμετωπίζετε.

Για παράδειγμα:

α) Νίκος ΜπλαΜπλα
β) myemail@blah.forthnet.gr
γ) Αγ. Παρασκευή, Αττική (ή Θεσσαλονίκη, Ξάνθη, Λάρισα κλπ)
δ) Χαμηλή ταχύτητα download από servers του εξωτερικού, υψηλά pings σε online gaming, πρόβλημα σε χρήση Skype, αργό browsing ιστοσελίδων σε Ελλάδα κι εξωτερικό

Επισυνάπτεται το κείμενο της καταγγελίας.

nmavro73
21-10-08, 00:17
Μπορώ να τροποποιήσω αυτή που έστειλα ήδη και να προσθέσω κάποια πράγματα. Τα στοιχεία είναι σίγουρα ονοματεπωνυμο και διεύθυνση και κάποιο mail φαντάζομαι επικοινωνίας.Δεν κάνεις καταγγελίες ανώνυμος. Εγώ είχα βάλει πάντως και τα διαγράμματα από το ping plotter και είδες τι είπαν.Παρουσιάζεται το πρόβλημα στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ σε εφαρμογες ΨΥΧΑΓΩΓΙΚΟΥ χαρακτήρα.Πρέπει οπωσδήποτε να τονιστεί το πανελλαδικό και το μαζικό.

manicx
21-10-08, 00:23
Από Αθήνα είμαστε αρκετοί. Αν υπάρχουν και από άλλα μέρη, ευπρόσδεκτο.

DiM
21-10-08, 00:23
Μέσα και εγώ στην προσπάθεια. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε και τα δικά μου screenshot του pingplotter που έδωσα από το DC της forthnet στον άγιο στέφανο αττικής.

Εμενα με είχαν πάρει τηλέφωνο την Πέμπτη σε παράπονα που έκανα και η κοπελια παραδέχτηκε ότι υπάρχει πρόβλημα στα pings και στο εξωτερικό και στον AIX.

Αίντε γιατί το ξεφτιλίσανε το ζήτημα για μια ακόμα φορα.

skiouras
21-10-08, 00:38
+1 κι απο εμένα -> καλαμάτα

steli0s
21-10-08, 01:10
Και εγω μεσα απο θεσ/νικη.

Ειδικα τα πραγματα απο τα μεσημερια μεχρι και τις 03.00 περιπου το πρωι ειναι απαραδεκτα...

zxr
21-10-08, 01:22
και εγω μεσα αλλιως δεν προκειται να κανουν τιποτα

plex27
21-10-08, 01:45
μεσα κ εγω απο Αθηνα...

ΥΓ: Αυτη τη στιγμη, 2 παρα, τα πραγματα ειναι επιτελους υποφερτα, τουλαχιστον στο browsing.

Mazinga_GR
21-10-08, 02:16
+1 απο Θεσσαλονικη ))

giorgosa5
21-10-08, 02:44
και εγω μεσα ειμαι.:oneup:

nmavro73
21-10-08, 07:27
Παρακαλώ να γράψετε που ακριβώς σας εμποδίζει το πρόβλημα.πχ δεν μπορώ να κάνω στη δουλειά μου αυτό.Για να τα προσθέσουμε στο κείμενο για να μην μας λένε μετά ότι εμφανίζεται μόνο στις εφαρμογές ψυχαγωγικού χαρακτήρα

rexdimos
21-10-08, 07:47
+1 κι απο εμένα -> Γλυφαδα-τερψιθεα

christod1
21-10-08, 08:37
Και εγώ μέσα από Ρόδο...

nmavro73
21-10-08, 09:20
Θα ανεβάσω το κείμενο που έχω ήδη στείλει τροποποιημένο ώστε να περιέχει και κάποια έξτρα πράγματα που αναφέρθηκαν στο φόρουμ και θα το βάλω εδώ.Παρακαλώ να με διευκολύνετε όμως στέλνοντας κάποιο pm με τα προβλήματα που αντιμετωπίζετε συγκεκριμένα.

okeanis
21-10-08, 09:25
+1------->Σαλαμίνα

hel
21-10-08, 09:39
Μέσα κι εγώ.

nmavro73
21-10-08, 09:49
Διαβάστε το και πείτε τι να συμπληρωθεί.Δεν ξέρω από που είναι η συνηθισμένη δρομολόγηση στην Αθήνα. Οποιος ξέρει ας μου το πει!

manicx
21-10-08, 09:52
*vro73, καλό είναι να στέλουμε

α) Ονοματεπώνυμο
β) email
γ) Περιοχή/Προάστιο
δ) Προβλήματα

Παράδειγμα PM:

α) Νίκος ΜπλαΜπλα
β) myemail@domain.com
γ) Αγ. Παρασκευή, Αττική (ή Θεσσαλονίκη, Ξάνθη, Λάρισα κλπ)
δ) Χαμηλή ταχύτητα download από servers του εξωτερικού, υψηλά pings σε online gaming, πρόβλημα σε χρήση Skype, αργό browsing ιστοσελίδων σε Ελλάδα κι εξωτερικό

Αυτό ας χρησιμοποιηθεί ως παράδειγμα για το πως θα είναι το PM. Ας μην παίνουμε σε λεπτομέρεις του στυλ "προσπάθησα να κατεβάσω από rapidshare και ενώ την Χ ώρα πέταγε, την Ψ σέρνονταν"... Απλά λιτά πράγματα.

Τα προβλήματα μπορούμε να τα επισυνάψουμε ως παράρτημα στην κυρίως επιστολή. Για να υπάρχει μια σφαιρική εικόνα τι προβλήματα αντιμετωπίζουν οι χρήστες και για να μην λέει η Forthnet ότι είναι σε εφαρμογές διασκεδαστικού χαρακτήρα.

okeanis
21-10-08, 09:53
Καλό μου φαίνεται!

Advanced
21-10-08, 10:12
Παιδιά,

εμένα η 4νετ με ενημέρωσε τηλεφωνικά ότι όντως υπάρχει πρόβλημα με τους AIX servers τους και θα το διορθώσουν το συντομότερο δυνατόν.

okeanis
21-10-08, 10:15
Αυτό το συντομότερο δυνατόν όμως μπορεί και να είναι 1 μήνας ή και παραπάνω...

Advanced
21-10-08, 10:26
Αν το ξέρεις σίγουρα, τότε βουυρρρ για καταγγελία !
Εγώ πάντως δεν θα κάνω γιατί ήδη έχω κάνει αίτηση διακοπής για να πάω στην HOL :)

manicx
21-10-08, 10:35
Λοιπόν, ξαναέγραψα το κείμενο κρατώντας κάποια κομμάτια από το αρχικό. Παρακαλώ διαβάστε το αρχείο με την ένδειξη v2. Αν κάποιος έχει πρόβλημα να το διαβάσει, θα το ανεβάσω και σε txt μορφή.

RASTAVIPER
21-10-08, 10:45
Λοιπόν, ξαναέγραψα το κείμενο κρατώντας κάποια κομμάτια από το αρχικό. Παρακαλώ διαβάστε το αρχείο με την ένδειξη v2. Αν κάποιος έχει πρόβλημα να το διαβάσει, θα το ανεβάσω και σε txt μορφή.
Ωραία.Για πες μας τη διαδικασία.Κατεβάζουμε το word, συμπληρώνουμε τα προσωπικά στοιχεία και μετά πώς το στέλνουμε?
Επίσης μήπως πρέπει κάπου να μπει και το username μας στη forthnet για να ξέρουν ακριβώς και ποιοι χρήστες είμαστε?

manicx
21-10-08, 11:07
Στέλνουμε PM στην nmavro73 όπως αναφέρθηκε και πριν. Αν θέλετε, δίπλα στο email σας γράφετε και το username σας. Δες το post που έκανα πιο πριν για το τι γράφουμε ακριβώς.

DiM
21-10-08, 11:07
Μονο εγώ ώρες ώρες κατεβάζω από το RS με 40-50kb το connection ? έχοντας premium λογαριασμό. Και γενικά με 1 connection σε ώρες αιχμής η forthnet αγκομαχάει οποτε δεν μιλάμε μονο για εφαρμογές ψυχαγωγικού χαρακτήρα !!! άκου τι είπανε τα άτομα :p


Forthnet 2play



5. ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ FORTHNET

5.1. Η Forthnet φροντίζει για την ομαλή λειτουργία του Τηλεπικοινωνιακού Δικτύου και την παροχή των υπηρεσιών, δεν φέρει όμως ευθύνη για άμεσες ή έμμεσες ζημίες, διαφυγόντα κέρδη ή έσοδα ή οποιαδήποτε άλλη ζημία του Συνδρομητή (εκτός εάν οφείλονται αποκλειστικά σε δόλο ή αμέλειά της) ή σε περιπτώσεις ανώτερης βίας ή για τυχόν διακοπές παροχής της υπηρεσίας που οφείλονται σε προβλήματα ή βλάβες που εντοπίζονται στο δίκτυο του (περιλαμβανομένης και την τηλεφωνικής γραμμής) ΟΤΕ ή τρίτων Παρόχων. Η Forthnet υποχρεούται να τηρεί τα ποιοτικά χαρακτηριστικά που προβλέπει η κείμενη νομοθεσία, ήτοι τις εναρμονισμένες προδιαγραφές για τις τεχνικές διεπαφές ή/ και λειτουργίες των υπηρεσιών που ορίζονται από τα ισχύοντα πρότυπα ή/ και σε κοινοτικό επίπεδο, όπως ειδικότερα προσδιορίζεται από την Άδεια της Forthnet, κατά τρόπο που να μην τίθεται σε κίνδυνο η ζωή, η σωματική ασφάλεια, η υγεία και η περιουσία του Συνδρομητή.

5.9. Ο Συνδρομητής δικαιούται αποζημιώσεως, στην περίπτωση που η Forthnet μετά από σχετική γραπτή αιτιολογημένη αναφορά του Συνδρομητή στο Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Υπηρεσιών Broadband επιβεβαιώσει με βάση τα εσωτερικά τεχνικά στοιχεία την μη παροχή ή πλημμελή παροχή της υπηρεσίας σε σχέση με τα εκ του νόμου οριζόμενα ποιοτικά χαρακτηριστικά της. Η αποζημίωση αυτή πιστώνεται στον Συνδρομητή στο μεθεπόμενο λογαριασμό του ή σε αυτόν που εκδίδεται μετά την καταγγελία ή λήξη της παρούσας.

https://www.forthnet.gr/secure/onlineforms/2play/2play_terms.aspx


Forthnet ADSL Economy



5. ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ FORTHNET

5.1. Η Forthnet φροντίζει για την ομαλή λειτουργία του Τηλεπικοινωνιακού Δικτύου και την παροχή των υπηρεσιών, δεν φέρει όμως ευθύνη για άμεσες ή έμ¬μεσες ζημίες, διαφυγόντα κέρδη ή έσοδα ή οποιαδήποτε άλλη ζημία του Συνδρομητή (εκτός εάν οφείλονται αποκλει¬στικά σε δόλο ή αμέλειά της) ή σε περιπτώσεις ανώτερης βίας ή για τυχόν διακοπές παροχής της υπηρεσίας που οφείλονται σε προβλήματα ή βλάβες που εντοπίζονται στο δίκτυο του (περιλαμβανομένης και την τηλεφωνικής γραμμής) ΟΤΕ ή τρίτων Παρόχων. Η Forthnet υποχρεούται να τηρεί τα ποιοτικά χαρακτηριστικά που προβλέπει η κείμενη νομοθεσία, ήτοι τις εναρμονισμένες προδιαγραφές για τις τεχνικές διεπαφές ή/ και λειτουργίες των υπηρεσιών που ορίζονται από τα ισχύοντα πρότυπα ή/ και σε κοινοτικό επίπεδο, όπως ειδικότερα προσδιορίζεται από την Άδεια της Forthnet, κατά τρόπο που να μην τίθεται σε κίνδυνο η ζωή, η σωματική ασφάλεια, η υγεία και η περιουσία του Συνδρομητή.

5.8. Ο Συνδρομητής δικαιούται αποζημιώσεως, στην περίπτωση που η Forthnet μετά από σχετική γραπτή αιτιολογημένη αναφορά του Συνδρομητή στο Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών επιβεβαιώσει με βάση τα εσωτερικά τεχνικά στοιχεία την μη παροχή ή πλημμελή παροχή της υπηρεσίας σε σχέση με τα εκ του νόμου οριζόμενα ποιοτικά χαρακτηριστικά της. Η αποζημίωση αυτή πιστώνεται στον Συνδρομητή στο μεθεπόμενο λογαριασμό του ή σε αυτόν που εκδίδεται μετά την καταγγελία ή λήξη της παρούσας.

https://www.forthnet.gr/secure/onlineforms/adslEconomy/AdslEconomy_terms.aspx

manicx
21-10-08, 11:14
Μονο εγώ ώρες ώρες κατεβάζω από το RS με 40-50kb το connection ? έχοντας premium λογαριασμό. Και γενικά με 1 connection σε ώρες αιχμής η forthnet αγκομαχάει οποτε δεν μιλάμε μονο για εφαρμογές ψυχαγωγικού χαρακτήρα !!! άκου τι είπανε τα άτομα :p

Μπορούμε μήπως να έχουμε και το link για το internet μόνο (το παραπάνω είναι για 2-play). Λογικά θα πρέπει να έχει κάτι αντίστοιχο.

DiM
21-10-08, 11:18
Εγώ πάντως προτιμώ το πρώτο doc της nmavro73 το δεύτερο doc του manicx έχει κάποια σημεία που είναι σαν να τους παρακαλάμε η στην χειρότερη να ζητιανεύουμε !!!. Κανένα screenshot δεν χρειάζεται η δεν δίνετε σε τέτοιες περιπτώσεις?

Κάτι ακόμα για να καταλάβω δεν θα το στείλουμε ο κάθε ένας ξεχωριστά το το οποιο τελικό κείμενο ?

ZaNteR
21-10-08, 11:22
Μεσα στις επομενες μερες μου ενεργοποιηται το 2Play αμα αντιμετωπιζω προβληματα ping κτλπ ειμαι μεσα.

joeyGR
21-10-08, 11:30
δεν παλευεται η κατασταση. 250 ms σε bits&bytes server. :evil:

εγω που ειμαι ανηλικος θα μπορω να συμμετασχω στην καταγγελια;

zxr
21-10-08, 11:53
εγω εστειλα τα στοιχεια μου στον nmavro73 για να προχωρησουμε
μονο με ομαδικη καταγγελια θα κανουμε κατι οπωσ ειχαμε κανει παλια για τα 4 mb και τρεχανε και δεν φτανανε και μασ επαιρναν τηλεφωνο οτι συντομα θα μας πανε στα 4 mb

nmavro73
21-10-08, 11:55
Το κείμενο δεν είναι οριστικο όπως είπα. Θέλει διορθώσεις. Για αυτό είπαμε τι θέλετε να προστεθεί.Αφού συμμετέχουμε όλοι θέλει και βοήθεια
H v2 του manicx είναι καλύτερη. Παρακαλώ όποιος έχει περισσότερες τεχνικές γνώσεις να βοηθήσει λίγο στη σύνταξη.
Επίσης θα επισυναπτουν ορισμένα sreenshots με χαμένα πακέτα και φυσικά με τις τραγικές ταχύτητες κατεβάσματος
Επίσης θα έλεγα όσοι έχετε email forthnet να βάλετε αυτό στα στοιχεία σας για να μπορούν να βρούν και από τη φορθνετ ποιοι συνδρομητές είστε

chemboy
21-10-08, 11:58
Μέσα και εγώ παιδιά για την καταγγελία. Η κατάσταση δεν παλεύται και νομίζω τους δώσαμε μεγάλη πίστωση χρόνου, χωρίς να κάνουν τίποτα και να μας κοροϊδεύουν με δικαιολογίες περί "εφαρμογών ψυχαγωγικού χαρακτήρα". Όπως είπε ένας φίλος πριν "η Forthnet αυτή τη στιγμή κάνει για ανθρώπους που θέλουν την σύνδεσή τους μόνο για browsing".

Από τότε που ξεκίνησαν τα προβλήματα:

1) Ξέχασα το voip γιατί με τις διακοπές δεν παλεύεται και έχω προπληρώσει το Skype ένα χρόνο.
2) Δεν κάνω πια video κλήσεις για τον παραπάνω λόγο.
3) Δεν κάνω ποια download με τον Rapidshare Premium Account μου γιατί μου σπάει τα νεύρα μετά το μεσημέρι (ευτυχώς τα multiple connections του download manager σώζουν την κατάσταση λίγο εκεί).
4) Ξενέρωσα με το internet και τις υπηρεσίες της Forthnet.
5) Είναι ώρα να φύγω από την Forthnet (ούτως ή άλλως τους περιμένω ακόμη να φτιάξουν ιδιόκτητο στην περιοχή μου). Αλλά πριν φύγω θα συμμετάσχω σε μία ακόμη καταγγελία εναντίον της για να μην νομίζουν ότι έχουν να κάνουν με ζώα, έπειτα από αυτό:
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=184904&highlight=%CE%BC%CE%B1%CE%B6%CE%B9%CE%BA%CE%B7+%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%B9%CE%B1
6) Δεν μπορώ να κάνω updates στα linux μου ούτε να κατεβάσω καινούργιες διανομές σε λογικό χρόνο εκτός και θέλω να το παίξω βρικόλακας σε μεταμεσονύκτιες ώρες .
7) Όλα τα speedtest στο Speedetest.net με όλους τους Servers βγάζουν χάλια αποτελέσματα, με πιο χάλια και τεράστια pings οι Servers εντός Ελλάδας, εκτός από το speedtest.forthnet.gr (χωρίς να δείχνει ping αυτό, αλλά με pingplotter φαίνεται OK), πράγμα που δείχνει μαζί με τα άλλα διαγράμματα που δείξαν τα παιδιά ότι είναι πρόβλημα στο AIX και στη διασύνδεση με το εξωτερικό.

Ευτυχώς παιδιά δεν παίζω games αλλά καταλαβαίνω πολύ καλά εσάς που ασχολείστε με το online gaming.

Θα πρότεινα να μην ξεκινήσει ακόμη η συλλογή των στοιχείων αν δεν συμφωνήσουμε πλήρως όλοι στο τελικό κείμενο της καταγγελίας, το οποίο θα πρέπει να σταλεί σε ΕΕΤΤ, Forthnet και λοιπούς φορείς.
Θα πρότεινα επίσης αντί για ένα τυχαίο e-mail να βάλουμε το e-mail που έχουμε από την Forthnet, που είναι και το username μας.

Antre
21-10-08, 12:01
Μέσα και εγώ.

Επειδή η σύνδεση είναι στο όνομα του πατέρα μου θα πρέπει να δηλώσω το όνομα του;

nmavro73
21-10-08, 12:03
Μέσα και εγώ παιδιά για την καταγγελία. Η κατάσταση δεν παλεύται και νομίζω τους δώσαμε μεγάλη πίστωση χρόνου, χωρίς να κάνουν τίποτα και να μας κοροϊδεύουν με δικαιολογίες περί "εφαρμογών ψυχαγωγικού χαρακτήρα". Όπως είπε ένας φίλος πριν "η Forthnet αυτή τη στιγμή κάνει για ανθρώπους που θέλουν την σύνδεσή τους μόνο για browsing".

Από τότε που ξεκίνησαν τα προβλήματα:

1) Ξέχασα το voip γιατί με τις διακοπές δεν παλεύεται και έχω προπληρώσει το Skype ένα χρόνο.
2) Δεν κάνω πια video κλήσεις για τον παραπάνω λόγο.
3) Δεν κάνω ποια download με τον Rapidshare Premium Account μου γιατί μου σπάει τα νεύρα μετά το μεσημέρι (ευτυχώς τα multiple connections του download manager σώζουν την κατάσταση λίγο εκεί).
4) Ξενέρωσα με το internet και τις υπηρεσίες της Forthnet.
5) Είναι ώρα να φύγω από την Forthnet (ούτως ή άλλως τους περιμένω ακόμη να φτιάξουν ιδιόκτητο στην περιοχή μου). Αλλά πριν φύγω θα συμμετάσχω σε μία ακόμη καταγγελία εναντίον της για να μην νομίζουν ότι έχουν να κάνουν με ζώα, έπειτα από αυτό:
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=184904&highlight=%CE%BC%CE%B1%CE%B6%CE%B9%CE%BA%CE%B7+%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%B9%CE%B1
6) Δεν μπορώ να κάνω updates στα linux μου ούτε να κατεβάσω καινούργιες διανομές σε λογικό χρόνο εκτός και θέλω να το παίξω βρικόλακας σε μεταμεσονύκτιες ώρες .


Ευτυχώς παιδιά δεν παίζω games αλλά καταλαβαίνω πολύ καλά εσάς που ασχολείστε με το online gaming.

Θα πρότεινα να μην ξεκινήσει ακόμη η συλλογή των στοιχείων αν δεν συμφωνήσουμε πλήρως όλοι στο τελικό κείμενο της καταγγελίας, το οποίο θα πρέπει να σταλεί σε ΕΕΤΤ, Forthnet και λοιπούς φορείς.
Θα πρότεινα επίσης αντί για ένα τυχαίο e-mail να βάλουμε το e-mail που έχουμε από την Forthnet, που είναι και το username μας.

Τα στοιχεία τα κρατάω σε χωριστό αρχείο για να τα βάλω μετά. ΑΝ ξεκινήσουμε μετά τη σύνταξη θα αργήσουμε πολύ!

chemboy
21-10-08, 12:07
Απλά το είπα γιατί αποστέλοντας τα στοιχεία του κάποιος είναι σαν υπογράφει το κείμενο. Αν δεν διαβάσει όμως το τελικό κείμενο πρώτα....
Στο τελικό κείμενο πιστεύω σε μια μέρα με προσθήκες και τροποποιήσεις μπορούμε να συμφωνήσουμε όλοι. Βάζουμε και μερικές μέρες (4-5) για συλλογή στοιχείων και έτοιμη η καταγγελία.

okeanis
21-10-08, 13:07
Προχωράμε και μ'αρέσει!!!

notios7
21-10-08, 13:08
παιδια ειμαι μεσα.που στελνουμε τα στοιχεια?:oneup:

thr07
21-10-08, 13:09
Μέσα και εγώ, ταχύτητα έπεσε κατά 50% τις τελευταίες 3 μέρες...

nmavro73
21-10-08, 13:10
Pm σε μένα

okeanis
21-10-08, 13:14
α) Ονοματεπώνυμο
β) email
γ) Περιοχή/Προάστιο
γ) Προβλήματα

Αυτά στέλνουμε?

DiM
21-10-08, 13:14
Εγώ προτιμώ πρώτα να δω το τελικό κείμενο με τα "αποδεικτικά" screenshot και εάν είναι κρίνω πως είναι αξίζει τον κόπο θα δώσω στα στοιχεια μου :)

Antre
21-10-08, 13:14
Pm σε μένα

Τα στοιχεία του συμφωνηθέντα με την σύνδεση σωστά; Αν δεν είμαστε εμείς βάζουμε αυτόν (πχ εμένα είναι ο πατέρας μου)

nmavro73
21-10-08, 13:19
Ε λογικά.Ενημέρωσέ τον πάντως!
Ανεβάζω κείμενο που έστειλε φίλος με πρόβλημα και αυτός με τεχνικούς όρους κλπ. Μου το στειλε μόλις

okeanis
21-10-08, 13:25
Νομίζω οτι είναι το καλύτερο από τα 3 αυτό...

ownagE_
21-10-08, 13:26
Συμφωνώ, αν και αν είδα καλά έχει μερικά λαθάκια..

chemboy
21-10-08, 13:30
Ε λογικά.Ενημέρωσέ τον πάντως!
Ανεβάζω κείμενο που έστειλε φίλος με πρόβλημα και αυτός με τεχνικούς όρους κλπ. Μου το στειλε μόλις

Το τελαυταίο κείμενο θα έλεγα πως είναι καλύτερο. Θα ήθελα σε αυτό να υπάρχει και η περιοχή του καθενός από εμάς που θα συμμετάσχουμε στην καταγγελία.

okeanis
21-10-08, 13:37
Μόλις είμαστε έτοιμοι να στείλουμε ο καθένας τα στοιχεία του ενημερώστε μας παιδιά.

lehrer
21-10-08, 13:39
Πολυ καλη ιδεα αυτη η καταγγελια. Αφου διαβασω το τελικο κειμενο θα στειλω και εγω τα στοιχεια μου.
Προτεινω να γινει επισης μια καταγγελια για τα προβληματα στην τηλεφωνια.
Αποψη μου ειναι οτι πρεπει να το αναλαβει καποιος με τεχνικες γνωσεις τις οποιες εγω δυστυχως δεν εχω.

boza
21-10-08, 13:40
:oneup: Μέσα είμαι και εγώ.. ενημερώστε ποτε και που θα στειλουμε τα στοιχεία μας...

@ ADSLgr.com All rights reserved.