PDA

Επιστροφή στο Forum : Θέλω λογαριασμό αλλά...



yianemma
21-10-08, 00:35
Τέλη Νοεμβρίου κλείνω 1 χρόνο στην HOL, 4 μήνες σε ΑΡΥΣ και 7 σε DP πάνω σε βρόχο φάντασμα, εν μέσω 4 καταγγελιών και ουδεμίας απάντησης εκ μέρους τους, με πάμπολα προβληματα με συναγερμό & φαξ, ανεβοκατεβάσματα με ταξύ ορόφων και υπογείων για να μην συνδέσω πολλές συσκευές και καεί το netslower.

Σε αυτό το χρονικό διάστημα έχω λάβει ΜΟΝΟ εναν λογαριασμό. Τους υπόλοιπους τους πλήρωνα αφού ενημερωνόμουνα με δική μου πρωτοβουλία τηλεφωνικά για το υπόλοιπο.

Όμως τον τελευταίο μήνα με έχουν ζαλίσει τηλεφονώντας στις 4,30 το μεσημέρι για να με ρωτήσουν αν πλήρωσα τους λογαριασμούς μου...

Το πράγμα έχει καταντήσει κουραστικό και παρακαλώ αν κάποιο μέλος βρέθηκε σε παρόμοια κατάσταση να δώσει τα φώτα του.

aa144
21-10-08, 00:39
Πήγαινε σε Tellas που έχει τηλεφωνία TDM να ησυχάσεις με το συναγερμό (και να μπλέξεις ενδεχομένως με άλλα θέματα).

Για το θέμα των λογαριασμών, η λύση λέγεται πιστωτική κάρτα, με αυτόματη πληρωμή όλου του ποσού από συνδεμένο λογαριασμό τράπεζας. Απλά δεν θα ασχοληθείς ξανά ΠΟΤΕ.

yianemma
21-10-08, 00:51
Πάροχο δεν μπορώ να αλλάξω φίλε μου διότι η γραμμή μου είναι στον αέρα και κανένας δεν ασχολείται.

Με αλχημείες δουλεύουν τώρα τόσο ο συναγερμός όσο και το φαξ, αλλά αν καρφώσω και τρίτο τηλέφωνο χάνω την αναγνώριση.

Όσο για την πιστωτική, αν δεν ξέρω τι πρέπει να πληρώσω αφού δεν παίρνω λογαριασμό, πως να τους πληρώσω;

Και στο κάτω κάτω πως να τους εμπιστευτώ αφού όλο π****ριές κάνουν;

Θέλω τον λογαριασμό μου κάθε μήνα, όπως μου των έστελνε καθε δίμηνο ο ΟΤΕ, όπως τον στέλνει η ΔΕΗ.

Αν αυτοί ανακαλύψαν πως με την μη αποστολή 12 φακέλων και 12 Α4 ανα πελάτη εξοικονομούν πχ 3 ευρώ το χρόνο δε θα πληρώνω εγώ τα σπασμένα στον ύπνο μου.

greenarrow
21-10-08, 12:52
Όσο για την πιστωτική, αν δεν ξέρω τι πρέπει να πληρώσω αφού δεν παίρνω λογαριασμό, πως να τους πληρώσω;




Φίλε μου μην τους δώσεις πιστωτική για κανένα λόγο - τότε θα δεις τι τρέξιμο θα έχεις (υπάρχει και σχετικό νήμα για αυτό)

P.S. εγώ οι λογαριασμοί που πέρνω είναι στο ...γάμο του καραγκιόζη!!! καμμία σχέση με την πραγματικότητα.

logosof
21-10-08, 13:45
Συμφωνώ με τον greenarrow, για κανένα λόγο δεν δίνουμε πιστωτική στη HOL.
Κράτα τις αποδείξεις σου και αν συνεχίσουν να σε ενοχλούν, κάνε καταγγελία.

@ ADSLgr.com All rights reserved.