PDA

Επιστροφή στο Forum : Win Mx!!!



ramiro
22-10-05, 19:48
Γεια χαρα μακγες μια ερωτηση WinMX ρυ8μισεις κανεις ξερει????

ramiro
22-10-05, 20:03
ΑΚΥΡΟ ΤΟ ΠΟΣΤ ΠΑΙΔΕΣ ΒΡΗΚΑ ΛΥΣΕΙ


THx ANYWAY

Re-Ti-Re
22-10-05, 20:05
Δουλεύει ακόμα :?:
Νομίζω ότι έκλεισε. Ή κάνω λάθος :?:

metalmike
22-10-05, 20:20
Ναι,κι εγω ετσι νομιζω!Ειχε ειπωθει σε μια ειδηση αν θυμαμαι καλα!

papdoux
22-10-05, 20:29
Λειτουργει ακομα με καποιες προσθηκες στο hosts file.

Re-Ti-Re
22-10-05, 21:18
Στο site του WinMx πάντως γράφει ότι η εφαρμογή δεν είναι διαθέσιμη ;)

papdoux
22-10-05, 21:49
Στο site του WinMx πάντως γράφει ότι η εφαρμογή δεν είναι διαθέσιμη ;)
Ναι αλλα σε καποιο google που εκανα μια φορα, βρηκα καποιο site που μιλαγε για καποιους που το κρατανε ανοιχτο, ιταλους νομιζω και εδινε στοιχεια για να μπορεσει ο καθενας να συνδεθει

no_logo
22-10-05, 22:36
το θέμα δεν είναι αν μπορεί να συνδεθεί, αλλά αν οι λίγοι φανατικοί που μείνανε να υποστηρίζουν ένα κλειστό δίκτυο μπορούν να ικανοποιήσουν τις ανάγκες σου.
πάρτε το χαμπάρι, το μαγαζί έκλεισε:rtfm:

Saganos
22-10-05, 23:00
Μπορείς να συνδεθείς αλλά οι χρήστες και άρα η διαθεσιμότητα των αρχείων έπεσε.

Ίσως όμως να ξαναζωντανέψει...
Για ορισμένους τύπους αρχείων το WinMX ήταν αναντικατάστατο...

no_logo
22-10-05, 23:08
Ίσως όμως να ξαναζωντανέψει...
Για ορισμένους τύπους αρχείων το WinMX ήταν αναντικατάστατο...

δεν υπάρχει περίπτωση.
το πρόγραμμα δεν ήταν open source.
κάποιοι τύποι απλά δημιούργησαν καινούργιους hosts που θα πρέπει να τους προσθέσεις στο παλιό winmx χακευοντας το.
μόνο από το παραπάνω όλοι καταλαβαίνουν πως καινούργιοι χρήστες δεν θα εμφανιστουν. είναι νεκρό, κάντε την κηδεία.
Αν και αποψη μου είναι πως είχε πεθάνει εδώ και πολύ καιρό, no updates, γεμάτο fake αρχεία κ.ο.κ.

Saganos
23-10-05, 00:07
δεν υπάρχει περίπτωση.
το πρόγραμμα δεν ήταν open source.
κάποιοι τύποι απλά δημιούργησαν καινούργιους hosts που θα πρέπει να τους προσθέσεις στο παλιό winmx χακευοντας το.
μόνο από το παραπάνω όλοι καταλαβαίνουν πως καινούργιοι χρήστες δεν θα εμφανιστουν. είναι νεκρό, κάντε την κηδεία.
Αν και αποψη μου είναι πως είχε πεθάνει εδώ και πολύ καιρό, no updates, γεμάτο fake αρχεία κ.ο.κ.

Έγω έχω 5 DVD-R με τίτλο WinMX 01 ως 05 με πράγματα που κατέβασα από το WinMX και που ΔΕΝ τα έβρισκα στο e-donkey ή στη Gnutela2. Πάνω από 22 GBs! (Δεν θα πω για ευνόητους λόγους τι αρχεία!). Κατέβαζα ως και 16 αρχεία ταυτόχρονα με 384 σύνδεση.

Απλώς ΔΕΝ ξέρεις τις δυνατότητες που είχε.

Με κάποια πρόσθετα μάλιστα που έψαxναν ΣΥΝΕΧΩΣ για πηγές, ξεκινούσαν 5-10 downloads με το καλημέρα σας!

Επιπλέον στο WinMX αν κατέβαζες βιντεο ή μουσική τα κομμάτια του αρχείου ήταν συνεχόμενα κι έτσι π.χ. σε μια ταινία που είχες το 97% το 3% που έχανες ήταν οι τίτλοι τέλους και αδιαφορούσες γι' αυτά, αντίθετα με τα μουλάρια που ακόμα και 0.5% να σου λείπει μπορεί να κάνεις και μέρες για να το βρεις και το αρχείο είναι προβληματικό μέχρι να το κατεβάσεις.

Πουθενά δεν είδα Fakes αρχεία στο WinMX ενώ για τα μουλάρια δείτε και το άλλο μου ποστ για το "υποπτο αρχείο" που ήταν trojan και κατέβαζε toolbar από διαφημιστική εταιρεία!

kubiak
23-10-05, 00:12
.

winmxgroup.com (http://www.winmxgroup.com/).

Βάλτε το patch και δουλεύει μια χαρά...

.

paranoise
25-10-05, 13:02
Έγω έχω 5 DVD-R με τίτλο WinMX 01 ως 05 με πράγματα που κατέβασα από το WinMX και που ΔΕΝ τα έβρισκα στο e-donkey ή στη Gnutela2. Πάνω από 22 GBs! (Δεν θα πω για ευνόητους λόγους τι αρχεία!). Κατέβαζα ως και 16 αρχεία ταυτόχρονα με 384 σύνδεση.

Απλώς ΔΕΝ ξέρεις τις δυνατότητες που είχε.

Με κάποια πρόσθετα μάλιστα που έψαxναν ΣΥΝΕΧΩΣ για πηγές, ξεκινούσαν 5-10 downloads με το καλημέρα σας!

Επιπλέον στο WinMX αν κατέβαζες βιντεο ή μουσική τα κομμάτια του αρχείου ήταν συνεχόμενα κι έτσι π.χ. σε μια ταινία που είχες το 97% το 3% που έχανες ήταν οι τίτλοι τέλους και αδιαφορούσες γι' αυτά, αντίθετα με τα μουλάρια που ακόμα και 0.5% να σου λείπει μπορεί να κάνεις και μέρες για να το βρεις και το αρχείο είναι προβληματικό μέχρι να το κατεβάσεις.

Πουθενά δεν είδα Fakes αρχεία στο WinMX ενώ για τα μουλάρια δείτε και το άλλο μου ποστ για το "υποπτο αρχείο" που ήταν trojan και κατέβαζε toolbar από διαφημιστική εταιρεία!


Καλα τα λες ... περιπου ...απο μουσικες υπερπληρες ... και αμεσα downloads χωρις αναμονες .....
αλλα γενικοτερα νομιζω το emule πολυ καλυτερο ....(λιγο της υπομονης βεβαια) .... γι αυτο torrents ... και παλι (ολοι μαζι τωρα) ....TORRENTS ... χαχαχα

καλησπερα σας

@ ADSLgr.com All rights reserved.