PDA

Επιστροφή στο Forum : OTE 8Mbpz



k4ileb
24-10-08, 12:35
Μια ερωτηση παιδες .... πριν κατι μερες εβαλλε ο αδερφος μου ΟΤΕ 8Mbps .... οκ good ... μια χαρα η γραμμη , η ταχυτητα τελεια ... αλλα αυτο το Upload δεν με βολευει καθολου ... παει και κλειδωνει στα 381 kb/s ... νομιζω πως η εταιρεια το δινει ετσι αλλα εψαξα λιγο στο google και μερικοι λεγανε "ο ΟΤΕ εχει ξεκλειδωτο το upload και μπορεις να πιασεις μεγαλες ταχυτητες αναλογως το ρουτερ σου.." και εβλεπα να λενε π.χ. "εχω download/upload 1024/1024" (και το λεγανε αρκετοι) και εμενα μ****ας που εγω με 8Mbps επιανα μολις 381kb/s

η ερωτηση μου ειναι : μπορω να κανω κατι για το upload η πρεπει να μιλησω με τον ΟΤΕ ?

goku
24-10-08, 12:37
στα 8mbps το upload είναι 384kbps, οπότε είσαι μια χαρά

Tecate
24-10-08, 13:26
ξεκελειδωτο ηταν το upload παλια στο τεξας οταν ο παροχος ηταν ακομα η οτενετ, δεν υπαρχει αυτο πια

HereToLearn
24-10-08, 13:31
Μια ερωτηση παιδες .... πριν κατι μερες εβαλλε ο αδερφος μου ΟΤΕ 8Mbps .... οκ good ... μια χαρα η γραμμη , η ταχυτητα τελεια ... αλλα αυτο το Upload δεν με βολευει καθολου ... παει και κλειδωνει στα 381 kb/s ... νομιζω πως η εταιρεια το δινει ετσι αλλα εψαξα λιγο στο google και μερικοι λεγανε "ο ΟΤΕ εχει ξεκλειδωτο το upload και μπορεις να πιασεις μεγαλες ταχυτητες αναλογως το ρουτερ σου.." και εβλεπα να λενε π.χ. "εχω download/upload 1024/1024" (και το λεγανε αρκετοι) και εμενα μ****ας που εγω με 8Mbps επιανα μολις 381kb/s

η ερωτηση μου ειναι : μπορω να κανω κατι για το upload η πρεπει να μιλησω με τον ΟΤΕ ?

Φίλε μου αυτό που πληρώνεις είναι αυτό που έχεις! Δεν μπορείς να πάρεις την οτενετ και να τους ζητήσεις κάτι παραπάνω από αυτό. Αν θες upload πάρε το πακέτο έως 24 (1024 ονομαστικό upload)

goku
24-10-08, 13:38
μπορείς να μας δώσεις κάποια σελίδα από αυτές που το λέγανε αυτό;

hel
26-10-08, 02:28
Μια ερωτηση παιδες .... πριν κατι μερες εβαλλε ο αδερφος μου ΟΤΕ 8Mbps .... οκ good ... μια χαρα η γραμμη , η ταχυτητα τελεια ... αλλα αυτο το Upload δεν με βολευει καθολου ... παει και κλειδωνει στα 381 kb/s ... νομιζω πως η εταιρεια το δινει ετσι αλλα εψαξα λιγο στο google και μερικοι λεγανε "ο ΟΤΕ εχει ξεκλειδωτο το upload και μπορεις να πιασεις μεγαλες ταχυτητες αναλογως το ρουτερ σου.." και εβλεπα να λενε π.χ. "εχω download/upload 1024/1024" (και το λεγανε αρκετοι) και εμενα μ****ας που εγω με 8Mbps επιανα μολις 381kb/s

η ερωτηση μου ειναι : μπορω να κανω κατι για το upload η πρεπει να μιλησω με τον ΟΤΕ ?

Δεν γίνεται αυτό. Είναι κλειδωμένο , όπως είναι κλειδωμένο στις 4άρες τις 2άρες και τις 1Mbit.

k4ileb
28-10-08, 20:09
μπορείς να μας δώσεις κάποια σελίδα από αυτές που το λέγανε αυτό;

ψαξε στο google αυτη τη στιγμη δεν θυμαμαι που το ειχα πετυχει και πρεπει να ξαναψαξω ... τεσπα thx guyz

blugosi
28-10-08, 23:24
Αν το θες για να σιντάρεις καλύτερα, δώσε άλλα 3 ευρώ το μήνα και ζήτα 24άρα, και ότι πιάσεις από download... Στο upload, αφoύ πιάνεις 8 down, θα πιάσεις σίγουρα 800 και πάνω...

@ ADSLgr.com All rights reserved.