PDA

Επιστροφή στο Forum : Επιλογή παρόχου στον Εύοσμο Θεσσαλονίκης



giorgosd_24
24-10-08, 16:25
Λοιπόν είμαι καινούργιος στο forum και έγεινα μέλος για να μαζέψω πληροφορίες σχετικά με το τι σύνδεση ADSL να βάλω. Κατοικώ στον Εύοσμο Θεσσαλονίκης κοντά στο μέγαρο της αστυνομίας που είναι πάνω στην Μοναστηρίου. Η απορία μου είναι νομίζω αυτονόητη, τι σύνδεση ADSL να βάλω? Το θέμα είναι το εξής, δεν έχω καθόλου σταθερό τηλ.(βολευτήκαμε με τα κινητά) και θα ήθελα να αποφύγω τον ΟΤΕ. Κάτι τέτοιο μόνο η Tellas μπορεί να το προσφέρει, αλλά από αυτά που διάβασα εδώ μάλλον να την ξεχάσω την συγκεκριμένη ετερεία. Σας παρακαλώ βοηθήστε με τις συμβουλές σας. :respekt:

ariadgr
25-10-08, 23:06
...θα ήθελα να αποφύγω τον ΟΤΕ. Κάτι τέτοιο μόνο η Tellas μπορεί να το προσφέρει...

Γιατί μπορεί να το προσφέρει μόνο η Tellas;
Πες μας ποιές εταιρίες σε καλύπτουν βάζοντας εδώ (http://www.adslgr.com/features/ADSLgr_info/dsl_line_info.php) το τηλέφωνο κάποιου γείτονα.

giorgosd_24
27-10-08, 11:39
Οι εταιρίες που έχω την δυνατότητα να κάνω σύνδεση ειναι η φορθνετ η τελλας η χολ και ο οτε. Ωστόσο επειδή δεν έχω σταθερό στο σπίτι μόνο η τελλάς μπορεί να με συνδέση κατευθείαν χωρίς να πάρω κάποιο νούμερο από τον οτε πρώτα κάτι που μου το ζιτάει παράδειγμα η φορθνετ.

ariadgr
27-10-08, 11:44
Οι εταιρίες που έχω την δυνατότητα να κάνω σύνδεση ειναι η φορθνετ η τελλας η χολ και ο οτε. Ωστόσο επειδή δεν έχω σταθερό στο σπίτι μόνο η τελλάς μπορεί να με συνδέση κατευθείαν χωρίς να πάρω κάποιο νούμερο από τον οτε πρώτα κάτι που μου το ζιτάει παράδειγμα η φορθνετ.

Δεν ισχύει. Και η Hol και η Forthnet δίνουν ανενεργό βρόχο (νέα γραμμή).

giorgosd_24
27-10-08, 16:34
Δεν ισχύει. Και η Hol και η Forthnet δίνουν ανενεργό βρόχο (νέα γραμμή).

Για να το λες μάλλον θα έχεις δίκιο, έχει μερικούς μήνες που είχα ρωτήσει στην Forthnet και μου είχαν πει ότι πρώτα θα πρέπει να βάλω αριθμό ΟΤΕ και μετά από 3 μήνες που θα με συνδέσουν αυτοί δεν θα πληρώνω το πάγιο στον ΟΤΕ αλλά στην Forthnet το ποσό της σύνδεσης. Στην τελική τι να πρωτιμήσω απο τους παραπάνω?

@ ADSLgr.com All rights reserved.